شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بی ایمانی به همه چیز

1. با سلام . من مدتیه ایمانم رو به همه چیز از دست دادم . از همون اول به فال و فالگیر و دعا و جادو هیچ اعتقادی نداشتم . مدتیه که به خدا و قران و دین هم اعتقاد ندارم . تا دو سال پیش اصلاً اینجوری نبودم همیشه امیدم به خدا بود تا اینکه پارسال ما یه استاد ریاضی داشتیم خیلی آدم خوبی بود همه  قبولش داشتن ولی ایشون همیشه حرفایی می زد که منکر وجود خدا و قیامت می شد .
    همیشه هم با دلیل و منطق حرف می زد . مثلاً می گفت پیامبرا چون می دونستن انسان یه موجود سرکش و طغیانگره اومدن گفتن یه خدایی هست که شاهد اعمال ماست  انسان کمتر گناه بکنه . ما هر چی باهاش بحث می کردیم یه حرفایی می زد که واقعاً آدم باورش می شد .  از اون موقع من دیگه به هیچی ایمان ندارم .فقط به اون سه تا اصل دین زرتشت اعتقاد  دارم .
    خواهش می کنم بحث مذهبی نکنین چون من اصلاً آدم مذهبی نیستم نه اینکه به مسائل اخلاقی  اهمیت ندم اتفاقاً من خیلی به اصول و مسائل اخلاقی پایبندم .
    فقط می خوام بدونم حرفای استادمون درسته ؟ بدون ایمان به خدا می شه زندگی کرد ؟ یا من باید در افکارم تجدید نظر بکنم .
    استادمون می گفت شما فقط به اون سه تا اصل دین زرتشت عمل کنین .

2. این جور بحثا بین همه کسانی که تنوع طلب هستن و خدا رو موجب جلوگیری از رسیدن به خواسته هاشون میدونن بهانه تراشی میکنن
    اگر قیامت وجود نداشت نوید بهترینها وجود نداشت ما چرا الان زندگی می کنیم پس خودمون رو بکشیم دیگه چون چیزی وجود نداره!!!!!!
    در این ضمینه افراد چون زورشون به علمای با سواد تاکید میکنم عالم باسواد ( آخوند بودن دلیل بر با سوادی نیست ) نمیرسه سعی میکنن زورشون رو تو این مسایل به کسانی که مطالعه کمتر دارند نشون بدند و خود برتر بینی احساس کنن
    چون اگر چنین نبود چرا با یه عالم با سواد کل کل نمیکردند
    تاکید شدید دارم در این جور مسایل فعلا دخالت نکنید تا خودتون به بینش برسید و هر موقع هم چنین مسایلی پیش اومد ازش بپرهیزید و دوری کنید و کاتش بدید
    مطالعه تون رو ببرید بالا و ببین اینها که چنین میگویند و منکر هستند کسانی مثل بهشتی و مطهری و شریعتی چه می گویند و اون موقع با عقل قضاوت کنید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. احتمالا استادتون زرتشتي بودن........اعتقادات هر آدم متديني بسته به ديني هست كه انتخاب ميكنه.كسي كه ايمان قوي داشته باشه با حرف ديگران ايمانشو از دست نميده.تا اونجائي كه اطلاع دارم اكثر دينها وجود خدا رو قبول دارن حالا ممكنه وجود پيامبرا رو منكر بشن.اصلا چطوري ميشه بدون ايمان به خدا زندگي كرد يعني اين استادتون فكر مكينه چطوري به وجود اومده نكنه كاملا اتفاقي بوده؟!!!!!!!!!
    فكر كنم به سني رسيدي كه بتوني عاقلانه فكر كني و تصميم درست رو بگيري.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. استاد شما زرتشتی نبوده اگه شما فکر کننین چنین آدمی زرتشتی بوده در حق هم وطنهای زرتشت خودمون ظلم کردیم
    اگه شما در مورد علمی دانش کمی داشته باشین دو عالم در مورد این علم بارها میتونن نظر شما را عوض کنن و این کار راحتی برای اون دو نفر خواهد بود هر آدم مسلمونی که کتاب اقای X را بخونه شک نکن از این رو به اون رو میشه مگر اینکه اطلاعاتش زیاد باشه تا تحت تاثیر قرار نگیره از من ناراحت نشو اما اگه اطلاعات شما بیشتر از استاد خودتون بود و در وضعیت استاد و دانشجو نبودید شما میتونستی نظر اون را عوض کنید من به شما نمیگم طابع دین خواصی باش شما در کشوری زندگی میکنی که هنوز آثاری که نشون بده جز خداپرسی وجود داشته در این کشور پیدا نشده من هیچ دینی ندارم اما خدا را میپرستم و به قانون احترام میزارم در هر صورت انجام خیلی از کارها را همه ادعیان الهی و غیر الهی منع کردند شما هم میتونید اونی که بهتر هست انجام بدین و همین میتونه نوعی خداپرستی باشه

5. فقط می تونم بگم " زندگی رو بدون ایمان نمی تونم تصور کنم "
    توضیح بیشتری هم ندارم که بدم
    چون اینجا یک سایت پزشکی هست و نه فلسفه و ادیان

6. به نظر من استاد شما دچار یاس بوده و به پوچی مطلق رسیده بوده دوست من میدونی چرا؟ چون من هم یک استاد داشتم که مذهبی نبود یعنی نماز  و روزه و ...رو قبول نداشت اما هیچ وقت منکر حضور  و وجود خدا نشد اتفاقا اونم همیشه زرتشت رو با اینکه مسلمون بود ترجیح میداد اما بطور کلی حرف میزد میگفت همه ادیان به هر حال یک خدای واحد دارن که نمیشه اونو انکار کرد و کاملا هم درست میگفت.
    و طبق گفته سامی جان بدون ایمان بخدا زندگی محاله.
    یک ناخدایی بوده که اصلا به خدا ایمان نداشته و همیشه به قدرت و ثروت خودش تکیه میکرده تا اینکه یه روز توی دریای طوفانی گرفتار میشه جایی که هیچ چیز و هیچ کس نبوده و صداشو نمیشنیده که بخواد کمکش کنه بنابراین هیچ دستاویزی نداشته اما بعد از اینکه به طور معجزه آسا نجات پیدا میکنه برای فامیل و آشنا میگه باور نمیکنین که به طور ناخودآگاه اونجا فریاد زدم خدایا خودت کمک کن فقط تو میتونی منو کمک کنی
    ببین دوست عزیز حتی خو دت هم با اینکه میگی بخدا ایمان نداری ته دلت نمیتونی انکارش کنی درست مثل همین ناخدا .چون اصولا ما آدما همیشه وقتی به هیچ میرسیم میفهمیم که فقط و فقط خدارو داریم

من برات آرزوی موفقیت میکنم و بحث مذهب هم در میان نیست و کاری ندارم چه دینی داری اما خدارو فراموش نکن.هرگز هرگز و هرگز

7. سلام
    [CENTER ALIGN=CENTER]<xml><o> </o>[/CENTER ALIGN]
    [CENTER ALIGN=CENTER]ببين عزيز من شما فقط براي چند ثانيه به چگونگي به وجود امدن اين جهان به همه ي امكاناتي كه تو اين جهان هست فكر كن مثلا به اون بچه اي فكر كن كه اول اسپرم بعد لخته ي خون بعد يه موجود كامل ميشه ديگه اينكارو كه امامان نكردند كه اصلا فرض كن خداي ناكرده با ماشين لب يه پرتگاهي اگه خدا را صدا نزني ميخواي كي كمكت كنه خيلي مثالها ميشه زد كافيه خودت با خودت خلوت كني و فقط و فقط به خدا و انچه افريده فكر كني اونوقته كه اگه همه ي انسانها نه تنها استاد شما بلكه همه ي انسانها منكر خدا بشند تو نميشي <o></o>[/CENTER ALIGN]

8. سلام.
    اين سايت، سايت پزشکيه، و من نميدونم مدير سايت اجازه ميدن که بحثهاي ديني هم بشه يا نه، بعيد ميدونم پست همگيمون حذف نشه.
    دوست عزيز اعتقادات ديني کاملا شخصيه. پس ربطي به من نوعي نداره که بگم چرا خدارو قبول نداري؟ اما چون سوال رو پرسيدي اينو ميخوام بهت دوستانه بگم ايمان ما تاثيري در بودن يا نبودن خدا نداره، خدا  وجود داره، حتي اگه همه دنيا بگن وجود نداره و وجودش فراتر از مذهب و ... حالا ميخواي باور کني يا نکني. اين از اين...
    شما اطلاعات کافي نداري که اينقد سريع تحت تاثير قرار ميگيري. خوبه که آدم از معتقداتش و باورهاش در هر زمينه اي بتونه دفاع منطقي و روشنفکرانه بکنه بعد نظري رو رد يا قبول کنه.
    اگه خدا رو در درونت درک کني، به وجودش ايمان مياري، دنبال خدا تو هيچ  مکان و زمان و شخص خاصي نباش. خدا تو وجود خودته. از خودت شروع کن.بحث مذهبي نميکنم باهات، من ادعاي مذهب ندارم.

هستي خدا هم ربطي به ايمان ما نداره، اما اگه ايمان داشته باشي که هست، احساسش ميکني.

موفق باشي

9. سلام.به نظر منم شما باید فقط و فقط اطلاعاتتو ببری بالا.بیشتر تو این زمینه مطالعه کن.کتاب بخون.خیلی ها از ادیان دیگه اومدنو مسلمون شدن.چرا؟چون تحقیق کردن.دیدن واقعا کامله و نمی تونن هیچ حرفی توش بیارن.نمی خوام بگم من خیلی مؤمنم یا اینکه از اسلام خیلی سرم میشه،ولی اینو دیگه میدونم که بدون خدا و بدون ایمان یعنی نیست شدن.
    از وقتی که بدنیا اومدیم تو شناسنامه جلوی دین نوشتن:اسلام.هیچ وقت نشده بریم دنبالش ببینیم این اسلامی که اینقدر میگن کاملترین دین،چی هست.واسه همینه که کسایی که تازه مسلمونن بیشتر قدرشو میدونن چون با علمش اومدن جلو.
    عزیزم تو هم برو دنبالش.خودت کشفش کن.نه اینکه هر کتابی بخونی.از اونایی که از اسلام بیشتر میدونن کمک بخواه

10. (( ايمان ))

مرد جواني که مربي شنا و دارندۀ چندين مدال المپيک بود، به خدا اعتقادي نداشت.او چيزهايي را که دربارۀ خداوند و مذهب مي شنيد مسخره مي کرد.
    شبي مرد جوان به استخر سرپوشيده آموزشگاهش رفت. چراغ خاموش بود ولي ماه روشن و همين براي شنا کافي بود. مرد جوان به بالاترين نقطۀ تخته شنا رفت و دستانش را باز کرد تا درون استخر شيرجه برود. ناگهان سايۀ بدنش را همچون صليبي روي ديوار مشاهده کرد.
    احساس عجيبي تمام وجودش را فرا گرفت. از پله ها پائين آمد و به سمت کليد برق رفت و چراغ ها را روشن کرد.
    آب استخر براي تعمير خالي شده بود !

11. مرسی . اول در مورد استادمون بگم که ایشون به هیچ وجه دچار یاس و پوچی مطلق نبود اتفاقاً برعکس. ایشون دکترای ریاضی و حقوق دارن خیلی هم روشنفکرن .

من که گفتم از اول اینجوری نبودم فقط از پارسال که استادمون اون حرفا رو می زد دچار شک و تردید شدم . من هیچ وقت وجود خدا رو انکار نکردم همیشه ته دلم از خدا ترسیدم . همیشه خدارو شاهد اعمالم می بینم به خاطر همین مواظب رفتارام هستم.
    من اشتباه کردم که حرفای استادمونو جدی گرفتم . همیشه هر چی از خدا خواستم بهم داده ولی من...

12. با سلام
    دوست عزیز  ضمن تایید تمامی اظهارات دوستان ،ببین در این دنیا مواردی هست که فرد باید خودش تحقیق کنه ، بفهمه، وبا پوست و استخونش لمس کنه ،مورد شما از این دست موارده اگر شما یک شبی در یک محلی متروک ویا در همون اتاقتون در سکوت محض ، تنها باشید (ویا در گورستان باشید) در ضمیر ناخودآگاه شما یاده خدا نقش خواهد بست.آیا نشده شما در تنگناها به خدا پناه ببرید؟ کمی صادقانه ودر خلوت بصورت عمیق تفکر کنید شک نکنید حتماً او را خواهید یافت.ولی در مورد آن دنیا باید بگم خوده وجود روح و نیز دیدن خواب به هنگام استراحت و تداعی بعضی از صحنه ها در بیداری ، حکایت از بودن زمان و مکانی ماورای این دنیای خاکی داره . و...
    النهایه  تنها خوده شما میتونید جستجو کرده و خودتونو قانع کنید و فکر میکنم کاره زیادی از ما برنمیاد ولی  مطمئن باش خدایی هست و پیرو اون آن دنیا و قیامتی هم خواهد بود. و قطعاًاین موضوع را در آینده به تجربه لمس خواهید نمود.
    موفق باشید.

13. عزيز دلم ، نوشين جان...
    خدا ما رو خلق نكرده كه ازش بترسيم و يا اينكه دائم مواظب كارهاي ما باشه و زاق سياهمونو چوب بزنه.....
    خدا وقتي ما رو  آفريد به ما عقل هم داد و گفت بريد پي كارتون .

======
    اين راه اين هم چاه...... براي همينه كه بعضيا آخر گناه و فسق و فجورن ولي راست راست راه مي رن و عين خيالشون نيست....

===========
    تمام اين حسابها و كتابها براي آخرت گذاشته شده.
    مثل يه مهندس معمار كه بهش يه مبلغي رو ميدن با يه متراژي از زمين و تعدادي نيروي انساني به همراه مصالحي كه مورد نيازشه و در مقابل ازش يه عمارت زيبا، خوب و مناسب رو طلب مي كنن. ديگه هي وسط راه نمي يان بگن چي كار كردي چرا اينو اينجوري كردي .... اونو اون جوري....؟
    =====
    در آخر هم اون معمار با توجه به بضاعت عقلي و تجربي كه داره كار رو تحويل ميده.
    ما هم مثل همون معماريم.
    خدا به ما خيلي چيزها داده. كافيه دور و برت را خوب نگاه كني. كائنات براي به كمال رسيدن تو تلاش مي كنن. كافيه بتوني از اونها به نحو احسنت اسنفاده كني و در آخر هم سربلند پروژه رو تحويل بدي.
    =====
    يه دانشمند خارجي كه اسمش دقيقاً يادم نمياد مي گفت: براي شناخت خدا توجه به وجود و نحوه زندگي يك پروانه كافيه....

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  14. سلام دوست عزیز...
    تو سنی که شما هستید آمادگی پذیرش آموزه هایه جدید به اوج میرسه.
    باید دید وضعیت اعتقادی و ایمانی خانواده شما به چه صورت هست.؟
    ---
    اگر کل خانواده شما به این شکل هست که شما به این صورت رشد کردین وایمانتون شکل گرفته اما اگر به صرف گوش کردن به اعتقاداته استادتون دچارمشکل شدید جایه نگرانی نیست همونجور که اگر کسی با ایمان قوی باهاتون صحبتمیکرد و تبادل نظر داشتین قاعدتا نتیجه برعکس میگرفتین.
    خیلی از باور های غلط تو زندگی ما با اعتقاداتمون قاطی شده اما شما فکر میکنید
    ---
    تا همین حد میتونم بهتون بگم نه بیشتر چون صحبت کردن با شما نیاز به دانشدینی کامل داره و اگه یه کم راهنمایی بشین مسئولیت سنگینی میتونه داشتهباشه.
    ---
    فقط یادتون باشه...
    هرکسی حق داره در مورد دینش حرف بزنه و بحث کنه اما حق نداره ذهنه دیگرانرو در مورد دینش خراب کنه  هر چند من که نفهمیدم استاد شما کدوم دینوقبول داره ------ زرتشت!؟!؟
    ---

15. سلام دوستان
    سعی کردم اینجا بحث نکنم.......
    ولی کم کم داره یکم بحث به بیراهه میره
    با اجازه نوشین جان........من یکم بعضی ها رو روشن کنم......
    دین زرتشت یکی از قدیمی ترین دینهای یکتا پرستی در دنیاست.........و قدمتش به بیش از 7 هزار سال میرسه......
    پیامبر این دین زرتشت ..........و کتاب اسمانی او اوستا است.......
    زرتشتیان در منطقه وسیعی از فلات پرشیا ( که امروزه به نام ایران میشناسیم) اهورامزدا ( همان خداوند در زبان امروزی ) را پرستش کرده و میکنند.......
    ایشان مردمانی پاک و راستگو بودند......و اتش را مقدس دانسته و سبب پاکی هر چیز نا پاکی می دانستند.......
    فلسفه ایشان بر 3 اصل استوار......
    پندار نیک.....گفتار نیک......رفتار نیک....
    زرتشتیان 72 روز از سال را روزه گوشت گرفته و نعمتهای خداوند را سپاس میگویند......
    ایشان در روز 5 بار خداوند را به نماز میایستند......و از اهورامزدا روشنی و نور و حقیقت درخواست میکنند.........
    زرتشتیان از اتش زدن جسد مردگان دوری میکنند چون این کار سبب الودگی اتش میشود.....از دیدگاه ایشان
    از سپردن مرده به اب دوری میکنند چون موجب بیماری میشود.......
    به خاک نمیسپارند چون بر این اصول زندگانی میکنند که جسد باعث الودگی خاک میگردد......
    جسد را به باد میسپارند.......تا خشک کند.......سپس .......جسد خشک شده را به دخمه برده و در انجا به دست خاک میسپارند........دخمه غاری است در دل کوه......
    امروزه زرتشتیان نیز جسد مردگان را مستقیم به دست خاک میسپارند.......
    =================
    تظاهر در دین زرتشت جایگاهی ندارد........
    دروغ نمیگویند..........تهمت نمیزنند..........دزدی نمیکنند.......و هر گز دامن خود را به گناه الوده نمیکنند.........
    ایشان از ابتدا یکتا پرست بوده و هستند..........
    ===================
    خوب..........ما ایرانیها از ابتدا یکتا پرست بودیم............ولی یک عده ادم کوته فکر سعی میکنند با دروغ بستن و تهمت زدن به گذشته ما توهین کنند......
    در کتب درسی از زرتشتیان به اتش پرست یاد شده.........
    در حالی که این یک تهمت بزرگ.........و نویسندش باید در درگاه خداوند پاسخگو باشه......
    ================
    زرتشتیان به ظهور سوشیانت معتقد هستند...........یک ناجی........که هر هزاره در بین مردم ظاهر شده و نا پاکی ها را از بین میبرد........
    هر هزاره یک سوشیانت.........
    تا هزاره سوم که سوشیانت بزرگ امده و انهنگامه قیامت بر پا خواهد شد و مردمان از پل ( همان پل صراط در اسلام ) عبور کرده........و دنیا دگرگون میشود.........
    ==================
    در دین زرتشتیان نیز جهنم و بهشت وجود دارد
    زرتشتیان رنگ سپید را تکریم میکنند...........در هنگامه غم و عزا سپید میپوشند........از گریه کردن دوری میکنند تا روح رفتگان در عذاب نباشد........
    ایشان نیز مراسم پرسه برای رفتگان برگزار میکنند
    =================
    خوب........
    استاد نوشین خانوم مطمئنا انسان بسیار قوی و وارسته ای..........احتمالا ایشان خدا را مستقل و بدون واسطه ستایش میکنند.......
    حرفهای ایشان نشانه بی  اعتقاد بودن ایشان نیست.......
    به نظرم استاد..........از راه خود به حقیقت رسیده........
    بهتر قبل از برچسب زدن نسبت به دیگران........کمی در رفتار و گفتارمون تجدید نظر کنیم....
    اینکه نوشین خانوم دچار تردید و دودلی شده.......دلیل بر این نیست که استاد میخواسته افکار ایشون رو منحرف کنه یا از راه به در ببره........
    این برای هر انسانی پیش میاد........
    وقتی شروع میکنه به فکر کردن و رسیدن به حقیقت
    یکی راه رو گم میکنه و به بیراهه میره.......
    این شخص از سر  پوچی و استیصال دست به هر کاری میزنه..........دزدی........دروغ......فحشا......جنگ
    ولی دیگری .........به حقیق میرسه .........به پاکی.......و نیازی نمیبینه خداوند رو با واسطه پیدا کنه..........
    خودش میشه حقیقت وجودش...........
    استاد بی شک جزو این دسته انسانهاست........
    ================
    مشکل از اموزش این مملکت.........که از روز ازل به ما میگن این دین........نیمزارن پیدا کنیم حقیقت رو............
    مشکل از دبیران ماست که به ما حقیقت رو یاد نمیدن.........
    چرا در ایران این رسمه تا چیزی میشه بلافاصله دم از دین و مذهب میزنن..........چرا مذهب رو شهید خواسته ها میکنن..........
    ببینید اسلام به کجا رسیده...............؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    به تظاهر و دروغ.........یک مشت مسلمان نما........
    به قول عزیزی..........اسلام رو شهید کردند.........
    طرف به نام اسلام ریا میکنه..........نماز میخونه .........ولی به خاطر سود بیشتر احتکار میکنه.........نزول میخوره و صدقه میده........
    نون حروم سر سفره میاره و روزه میگیره...........
    همین ادمهای ریا کار باعث سستی خیل کثیری از جوونهای این مملکت شدند.........
    مگه جمعیت این ادمهای مسلمان نما چقدر؟؟؟؟؟؟؟؟
    5 درصد این مملکت...........
    5 درصد..............داره 95 درصد دیگه رو چپاوول میکنه........نه مادی..........اشتباه نکنید........داره روحشونو میدزده...........داره اعتقاد رو ازشون میدزده
    ================
    زمانی که دانشجو بودم................زیاد دیدم دختران و پسران بدون دین و مذهب.........زیاد دیدم کسانی که منکر خدا بودند.........
    باهاشون بحث نمیکردم..........
    چون میدونستم...........به زودی به حقیقت دست پیدا میکنن..............
    ولی زیاد دیدم جبر رو.............دیدم مسلمان نما های که این گروه رو به سخره میگرفتند....و به زور میخواستند مسلمان واقعی از ایشان بسازند..........
    نتیجه تخریب بود.........
    تخریب..........
    ما هنوز یاد نگرفتیم به عقاید هم احترام بزاریم........و تقیلید کور کورانه نکنیم...........
    ===============
    ببخشید.......
    اصلا نمیخواستم بحث کنم........
    ولی بهم فشار اومد ...........وقتی میبینم مذهب ملعبه دست میشه.........

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید