شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

دروغگویی و ازدواج

1. sanazzzzz نوشته است: واقعا ازتون ممنونم راستش شما اولین و تنها کسانی هستین که من این موضوع را بهشون گفتم به خصوص اقای sami که کلی منو خندوندن  به عنوان حق مشاوره براتون دعا می کنم
    که همیشه موفق و خوشبخت باشین  و هیچ وقت سرتون کلاه نذارن و با هاتون بازی نکنن

اتفاقا خودمم خیلی به این موضوع بهترین شانس های زندگی فکر کردم که وقتی باهاش دوست شدم 21 سالم بوده و الان 24 و 3 سال از بهترین زمان زندگیم یه جورایی هدر شده و این موضوع خیلی ناراحتم می کنه

راستش یه چیزی که منو تو این یه هفته که از ماجرا خبر دار شدم عذاب داده اینه که نمی تونم این قضیه رو برای هیچ کس تعریف کنم به دوستانم روم نمی شه بگم کسی که اون همه ازش تعریف می کردم این طوری از آب در اومده و به  خانوادمم نمی تونم بگم چون می دونم خیلی ناراحت می شن البته الان خوشحالم که به شما گفتم و این قضیه از حالت راز بودن در اومد

ولش کن
    برای کسی تعریف نکن ، بذار برای خودت بمونه
    امروز دوستیا یجوری شده که اگر مشکلت رو تعریف کنی بجای اینکه آرومت کنن ، ببخشید اما کلی " خاک بر سرت " و " چقده خنگی " و ... از این چیزا هم بهت می گن و بعدشم توی هر مهمونی نقل مجلس می شی و خلاصه بیشتر مکدرت می کنن
    دقیقا حس می کنم چی می گی ، چون خودمم گاهی دچار مشکلات این مدلی ( عاطفی فرضا ) شدم که نمی تونستم به کسی بگم و همین نگفتن ، اون موقع خیلی آزارم می داد . تنها موندنم آزار دهنده بود . مثل مرگه بدون شاهد تلخ بود ولی الان که مثلا 2 سال از جریان گذشته بخودم می گم چه خوب که نذاشتی کسی بفهمه چی شد ؟
    همیشه توصیه نمی کنم توودار باشی اما اینمورد از اون مواردیه که بهتره درموردش با کسی حرف نزنی ، برای کسانی که در جریان هستند دلایل دیگری برای جدایی جور کن
    آرامشتم هیچوقت از دست نده
    همه ما تجربه های کما بیش تلخ روحی و عاطفی داشتیم
    این قانون بازیه .

ضمنا شما 100 میلیونو بده بیاد ، بجاش من ، برای شما دعا می کنم ! دعام کجا بوده ؟!
    موفق باشی

2. سانااااااااز عزيزززززززم
    اگه از اين معامله ها داري آدم كه نبايد بخيل باشه جون من يه دونه از اين معامله ها رو پاس

بده اين ور . ببين عزيزم من دعا نمي خوام من اصلا خودم واست كلي دعا مي كنم، باشه؟

قبول؟

3. من خیلی مستاصلم خیلی ناراحتم نمیتونم فراموشش کنم چی کار کنم واقعا دیگه ذهنم کار نمیکنه دوسش دارم کمکم کنید

4. sanazzzzz نوشته است: من خیلی مستاصلم خیلی ناراحتم نمیتونم فراموشش کنم چی کار کنم واقعا دیگه ذهنم کار نمیکنه دوسش دارم کمکم کنید

حدس می زدم برگردی !
    خب دلکندن کار راحتی نیست . شما کلی باهم خاطره دارید و از طرفی بهم عادت کردید
    باور کن اگر انتهای خوبی برای این داستان قائل بودم بهت می گم بهش فکر کن اما هربار می خوام اینو بهت بگم یادم میاد که این آقا وسط اونهمه دروغ بزرگ و شاخدار ، یک چیزی رو حتی به دروغ هم نتونست بهت بگه اونم اینه که " باهات ازدواج می کنم " !
    بنظرم تکلیفش در این مورد کاملا با شما مشخص بود حتی در همون شخصیت دروغی که برای شما ساخته بود و بازی می کرد .پس واقعا نمی تونی روش حساب کنی
    اگر ادامه بدی آخر راه احساس تحقیر شدن می کنی و جدای این احساس فرصتهای بهتری رو از دست می دی

خب چی کار باید بکنی که فراموشش کنی ؟!
    راه حلت پیش منه اما یه صد میلیونی خرج داره :دی

به خودت زمان بده دختر خوب . پیله نکن که فردا باید فراموشش کرده باشم . شدنی نیست . آدم به عروسکهای صامت اتاقش هم وابستگی پیدا می کنه چه برسه به انسان . ولی خب به خودت یادآوری کن که توی این رابطه اتفاق خیری منتظرت ننشسته و هرچه بیشتر بازی کنی ، بیشتر می بازی ! فکر نکن که موردت خاصه و به خودت تلقین نکن که مستاصل شدی . اینکه امروز حال و روزت این باشه طبیعیه . کاملا طبیعیه . اگر بعد از این ماجرا سوت می زدی و قر می دادی عجیب بود . داری یک روند طبیعی رو طی می کنی و باید به خودت فرصت بدی . چشم بهم می زنی می بینی ، درد هنوزم هست اما دیگه مثل سابق اذیتت نمی کنه و این اولین شب آرامش خواهد بود و بعد از اون بصورت تصاعدی درد و غمت نزول خواهد کرد .
    نگران نباش

خودت رو سرگرم کارهای جدید بکن . کتاب جدید فیلم جدید فعالیت جدید . دوستای جدید .

به دیگران کمک کن ! این روش در فراموش کردن یک رابطه ی بد ، خیلی موثره . مثلا صد میلیون به حساب یک دوست اینترنتی بریز . مطمئن باش از فردا هم روحیه خودت بهتر میشه هم روحیه اون دوستت ! شوخی کردم . متن زیر رو بخون . اگرچه این بیشتر در مورد یک مرد خوب نوشته شده و مورد شما بنظر من انسان دروغگو و بی مسئولیتی بوده که به شما فکر نکرده اما بازم کمکت می کنه

.............

همسر یا نامزد قبلی خود را فراموش کنید
    جدایی همیشه غم انگیز و دردنـاک اسـت. پـس از یـک  دوره سعی تلاش برای کنار زدن کدورتـها و مشـکلات، متاسفانه نتوانستید به زندگی درکنار هم ادامه دهید  و سایه شوم جدایـی شمـا را از هـم دور کـرده اسـت.   می خواهید رابطه ای جدید را شروع نموده و بتنهایی خود پایان دهید. امـا خاطـرات و لـحـظـات با هـم بودن  ذهن شما را مشغول کرده و نمی توانید آنها را از یــاد   ببرید. در این قسـمت 10 روش بـرای فـرامـوش نمـودن   همسر یا نامزد پیشین خود را خواهید آموخت.

10- حقیقت را بپذیرید: او رفته است ( یا فرضا : او دروغگوهای بدی به شما گفته است ! )

بسته به اینکه رابطه گذشته شما تاچه حد جدی بوده،  این مرحله ممکن است نسبت به مـراحـل دیــگر زمــان  بیشتری ببرد. به طبع اگر مدتی طولانی با همسر خود زندگی کرده باشـیـد، قبـول ایـن مسئله که دیگر با همدیگر نخواهید بود بسـیـار مـشـکل تـر اسـت از زمـانی که مثلا" با نامزدتان حدود 6 ماه در ارتباط بوده باشید.

هرقدر سریعتر این واقعیت که همسر گذشته شما برای همیشـه رفـته است را بپذیرید، زودتر خواهید توانست رابطه جدیدی را آغاز نماییـد. بـنابرایـن بـه افکـار خود که در شمـا زمزمه برگشتن و تماس گرفتن دوباره او را میکنند، التفات ننموده و دست بکار شوید.

9- افکار خود را بزدائید

باید خود را از صدمات و تنشهای رابطه پیشین رهایی دهید. در غیر اینصورت این حالات و احـساسات در رابـطـه جـدید به همراه شما  بوده  و باعث بروز مشکلات زیادی خواهد شد.

به عنوان مثال ممکن است رفتارهای نامزد جدیدتان را بر اساس روشهایی کـه در مـورد همسر گذشته خود پیش گرفته بودید، به غلط تعبیر و تفسیر نمایید. و یا خشم و غضب پنهانی که نسبت بهمسر قبلی خود در سر داشته اید را به نامزد کنونی خود روا داریـد. بنابراین بهتر است آن احساسات را از ذهن بیرون نموده و با فکری آزاد رابطه جدیدتان را آغاز نمایید.

8- از اشتباهات خود عبرت بگیرید

بعد از اینکه از دست احساسات منفی رها شدید، می تـوانـید به رابطه گذشته خود به عنوان یک تجربه آموزنده بنگرید. در مورد علت جدایی و ایـنکه چـه چیزی در نهایت باعث ناسازگاری شما شد بیندیشید.

با اجرای این مرحله مطمئن خواهید شد که دیگر اشتباهات گذشته که در انتها منجر به جدایی خواهد شد را در رابطه جدیدتان تکرار نـخـواهـیـد کـرد و نیز به مـسـائـلـی کـه در سرنوشت رابطه زناشویی شما دخیل هستند، نزدیکتر خواهید شد.

7- با او صحبت کنید

گرچه ممکن است کمی ضد احـساسی بـنظر بـرسـد، امـا خـوب اسـت در مورد نامزد یا همسر گذشته خود با نامزد یا همسر جدیدتان صحبت کرده و رمز و راز دل خـود را بیرون بریزید. به این ترتیب او مـتـوجه خـواهد شـد که از کـجا آمده اید و سخن و اعمال شما را سوء تعبیر نخواد نمود.

با این وجود در این کار زیاده روی نکنید چون ممکن است باعث ترساندن نفر جدید شده و مجبور به طی مجدد  این مراحل گردید!
    6- با او قطع رابطه کنید

آنچه که عموم افراد با آن اتفاق نظر دارند این است که هیچگاه نمیتوان همسر یـا نامـزد قبلی را بعنوان "دوستان معمولی" در نظر گرفت و به همین منوال با آنها ارتبـاط داشـت. با اینکه اشخاص خوش بین بر این باورند که می تـوان ارتـبـاط دوسـتـانه خـود را با نامزد پیشین حفظ نمود،افراد واقع بین اعتقادی برچنین رابطه ای ندارند. همیشه مسائل حل نشده ای وجود دارد که باعث میشود عشاق سابق به روشهای عجیبی رفتار کنند.

5- عکس او کنار بگذارید

هر نوع خاطره بجا مانده از او نظیر عکسها، نامه ها، لباسها، جواهرات بدلی و چیزهای دیگری که شما را به یاد او میاندازد را جمع آوری نموده و دور بریزید. اگر اهـل دور ریـختن  نیستید، آنها را در یک کارتن گذاشته و در کمد یا انباری قرار دهید.

4- مکانهای محبوب جدیدی پیدا کنید

سعی نکـنـید با نامزد جدید خود بـه هـمان رستوران یا پارکی که با همسر گذشته خود میرفتید، سربزنید. چون این باعث میشود بجای اینکه حواستان به نامزد جدیدتان باشد به یاد همسر قبلی خود بیفتید.

بهترین کار این است که محلهای تفریحی جدیدی انتخاب کنید که تا به حـال نـرفـتـه اید. چه کسی می داند؟ شاید آن محل جدید تبدیل به پاتوق شما شود.

3- نامزد جدید خود را به دوستان و خانواده خود معرفی کنید

معرفی نامزد جدید به دوستان و خانواده باعث می شود تا بتوانید سریعتر همسر قبلی خود را فراموش کنید. هنگامیکه آنها شروع به درنظر گرفتن شما به عنوان دو یـار جـدیـد نموده و فردی که عادت به بودن با او داشتید را از یاد می بـرند، شـمـا نـیـز همین کار را آسانتر انجام خواهید داد.

2- مقایسه نکنید

نامزد یا همسر جدید خود را از هیچ لحاظ (شکل، قیافه، وزن، استعداد،... ) با همسر یا نامزد قبلی مقایسه نکنید.

1- یگانگی او را تحسین نمایید

درعوض روی آن چیزی هایی که باعث تمایز نامزد جدیدتان میگردد، تمرکز کنید. چه چیز استثانی دارد؟ چـه کـاری مـیتواند انجام دهد که دیگران از آن عاجزند؟ با پاسخ گفتن به این سؤالات خواهید توانست خـصـیصـه های که باعث عشق ورزیدن شما نسبت به او میشود را دریافته و آنها را همیشه مورد تحصین قرار دهید.

منبع : سایت مردمان

5. درسته که اون دروغ رو بهم گفته که البته چیز کمی هم نبوده ولی خوب خیلی وقتها هم کمکم می کرد منظورم اینه که بی مسئولیت نبود
    چون خودش می دونست دروغ گفته و می دونست که با این دروغ نمی شه ازدواج کرد حرفیاز ازدواج نزد ولی بعد اینکه قضیه رو شد گفت من بیام خواستگاریت خانوادت حقیقت را می فهمن و من روم نمیشه بهشون نگاه کنم ولی هر کار تو بگی می کنم
    اون ده موردم خیلی خوب بود ولی برای وقتی که من بخوام با کس دیگری دوست بشم ولی من اصلا حوصله این کارو ندارم
    میدونین من شبها با فکر اون می خوابیدم و صبحها با فکر اون پا می شدم حالاچه طوری بهش فکر نکنم نمی دونم

6. بنظرم داری توجیه ش می کنی
    بی مسئولیت یعنی کسی که 3 سال از سالهای جوانی یک دختر رو بازی گرفته باشه . شما فکر می کنی چند سال در ایران - تاکید دارم در ایران - شانس ازدواج داری ؟ که حالا سه سالشم سوخته باشه ! خودت فکر می کنی چند مورد خوب می تونستن باشن و بخاطر این آقا ، از زندگیت رفتن بیرون ؟
    بنظرم داری توجیه ش می کنی و این هم قسمتی از مراحل طبیعی فراموش کردن هست . اما واقعا توجیه پذیر نیست که سه سال دروغ بگی ! و بنظر من خانواده ات هم حق دارن اگر مخالف باشن . چون همینطوریشم ازدواج دختری که تحصیلات دانشگاهی داره با کسی که دیپلمه هست و  از لحاظ مالی در سطح پایین تری قرار داره ، ازدواج ریسکی هست ( من وارد جزئیاتش نمی شم ) چه برسه به اینکه بعد از سه سال شما اتفاقی مچش رو گرفتی و اگر نمی گرفتی احتمالا 3 سال دیگه هم بازی می خوردی ...
    بازم بگم ؟ داری توجیه ش می کنی

دوما اون متنی که برات پست کردم در مورد کسی هست که با فرد جدیدی نامزد شده و داره به قبلی فکر می کنه ! گفتم که دقیقا مورد شما نیست اما می تونه کمکت کنه
    اصلا الان بهت توصیه نمی کنم به مورد جدیدی فکر کنی و وارد یه دوستی جدید بشی . اصلا
    من هنوز معتقدم باید به خودت زمان بدی و عجله نکنی . نه در فراموش کردن اون آقا و نه در وارد کردن مورد بعدی به زندگیت

و در آخر ، شب و روز بهش فکر می کنی ، می دونم
    اما گاهی توی این شبانه روز برای خودت هم وقت بذار . به خودت هم فکر کن . به آینده ات ...
    من باورم نمیشه راهی بجز فراموش کردنش داشته باشی
    سعی کن به خودت فکر کنی و خودت رو مشغول کن به چیزهای جدید
    هروقت اومد توی فکرت مقاومت نکن . بهش فکر کن اما به حواست به خودتم باشه . پس زیاد درگیرش نشو
    سخته . می دونم
    اما زندگی فی نفسه سخته . لااقل 100 سال اولش اینطوریه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید