شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

میگرن

1. sa_sa

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام اقای دکتر

من 23 سالم میگرن دارم هفته ای 3 تا 4 بار سرم  درد می گیره دکتر هم رفتم به من هر روز یک قرص پروپانول 40 دادند که اثری نداشت و سردردم کم نشد البته با سوماتریپتان زود خوب می شم می خواستم بیبینم به نظر شما برای کمتر شدن سردردم چه کار کنم
    باتشکر.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. sa_sa

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام اقای دکتر
    میخواستم بدونم قرص excedrin هم برای میگرن خوب هست با نه در ضمن ایا انزم های کبد را هم بالا می برد یا نه

3. sa_sa نوشته است: سلام اقای دکتر

من 23 سالم میگرن دارم هفته ای 3 تا 4 بار سرم  درد می گیره دکتر هم رفتم به من هر روز یک قرص پروپانول 40 دادند که اثری نداشت و سردردم کم نشد البته با سوماتریپتان زود خوب می شم می خواستم بیبینم به نظر شما برای کمتر شدن سردردم چه کار کنم
    باتشکر.

سلام،
    داروها و پروتکل های مختلفی برای درمان سردردهای میگرنی وجود دارد که می بایست مشخص شود که بدن شما به کدام درمان پاسخ بهتری می دهد که همان پروتکل ادامه یابد. پروپرانولول معمولا برای پروفیلاکسی (جلوگیری از بروز حمله) تجویز می شود و داروهای دیگر مثل آگونیستهای 5HT (سوماتریپتان) در درمان حمله به کار می رود.
    Excedrin ترکیبی از استامینوفن، آسپرین و کافئین است که همه در تسکین سردردهای میگرنی موثر هستند. استفاده زیاد ممکن است به کبد آسیب برساند ولی استفاده در دوزهای مجاز خطری ایجادنمی کند.

4. sa_sa

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام اقای دکتر
    از اینکه جواب سوالم را دایدی متشکرم  دوز های مجازی که گفتید چه دوز هایی هستند.

5. با سلام و تشکر
    من برای سردرد های شدیدم قرص والپرات سدیم استفاده می کنم حالا قصد بارداری دارم و بنا به توصیه پزشک باید کم کم آن را مصرف نکنم الان یک چهارم قرص دو روز در میان می خورم و جلوگیری هم نمی کنم ممکن است این حالت برای حاملگی خطر داشته باشد؟ با تشکر

6. sa_sa نوشته است: سلام اقای دکتر
    از اینکه جواب سوالم را دایدی متشکرم  دوز های مجازی که گفتید چه دوز هایی هستند.

سلام،
    اکسدرین فراوده های مختلفی با دوزهای متفاوت از استامینوفن و آسپرین دارد، برای اطلاع از میزان دوزاژ به بسته دارویی خود مراجعه نمایید. حداکثر میزان توصیه شده برای آسپرین 650-1300 میلیگرم و برای استامینوفن نیز 650-1300 میلیگرم می باشد.

7. reygirl

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من خاله ای دارم 55 ساله چند سال سردرد دارد که در این یک سال شدت بیشتری پیدا کرده البته فشار خون هم دارد پراپرانول هم مصرف میکند حالا قرص فشار خون بخوره بهتره یا  به مصرف پراپرانولش ادامه بده لطفا مرا راهنمایی کنید متشکرم

8. با سلام
    دوست عزیز منهم دارای شبه میگرنم وبا مصرف محدود قرص ژلوفن 400 یک و یا دو تا خوب میشم ولی موارد موثر در بروز اینگونه درد ها به شرح ذیل است:
    1- نور شدید.
    2- مسافرتهای طولانی مدت.(منظورم طی مسافتهای طولانیست)
    3- سرو صدا و کلاً شلوغی بیش از حد.
    4- کم و یا پر فشاری خون.
    5- ضعیفی چشم.
    6- کار زیاد چشمی که به ریز بینی احتیاج دارد.
    7- وضعیت آب و هوائی که فرد در آن زندگی میکند.(منظور گرما،سرما،رطوبت و... است)
    و ...
    ضمناً در بانوان در زمانهای عادت ماهانه اینگونه درد ها بیشتر رخ مینماید و توصیه شده از مصرف پروپانول که تقریباً رقیق کننده خون است تا حد امکان استفاده نشود.(البته این موضوع را به یکی از آشنایان ضمن مراجعه به متخصص ،توصیه شده است)
    موفق باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید