شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تیرئیدم وقتی استفاده نمیکنم

1. سلام بنده به علت بر خی مشکلات و فشار روحی دچار فشاردر ناحیه ی گلو شدم با انجام آزمایش پی بردم که دچار کم کاریه

تیرویید هستم. در اوایل بعد از استفاده بدنم گر می گرفت و داغ میشد این موضوع برای 3 ساله پیشه بعد از مدتی قطعش کردم

اما متاسفانه دچار استرس لرزش دست تپش قلب و در حال نگرانی و غصه فشاری مضاعف به گلو احساس می کردم که باز

مجبور استفاده ی مجدد قرص ها شدم چون تو آزمایش اسکن نشون داده بود که بیشتر شده

می خوام بدونم چرا بعد از ترک این قرص ها دوباره اذیت میشم یعنی باید به صورت مداوم استفاده کنم یعنی چرا بیشتر از حالت

قبل میشه؟)

راه حل بهتری هست که بهتر بشم ( قرص لوتروکسین)

قبلا از همکاریتون بی نهایت سپاسگزارم .

2. شما نه خودسرانه باید دارو مصرف کنید و نه خودسرانه قطعش کنید
    بنظر میرسه هروقت احساس می کنید مشکل دارید شروع به مصرف می کنید و هروقت علائم قطع مشه دارو رو قطع می کنید
    این روش یویو مانند ، اگر مشکل شما رو حادتر نکنه باعث بهبودش نمیشه
    پس به پزشک فوق تخصص غدد مراجعه کنید و زیر نظر ایشون قرصها رو مصرف کنید و هروقت ایشون لازم دونستن قرص رو قطع کنی
    گاهی - البته فقط گاهی - لازمه قرص رو مادام العمر مصرف کنید
    فکر نکنید خیلی سخته
    مثل مسواک زدن می مونه
    مگه برای مسواک زدن میشه انتهایی قائل شد ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام مجدد :نمی دونم چند بار این پیام به صورت ناقص به دستتون رسیده .

بنده سر خود دارو روشروع نکردم و سر خود هم قطعش نکردم به دستور پزشک بود .

اما کاش این کار رو نمی کردم چون در آزمایش بعدی تیروئید بزرگ تر شده بود . اما بعضی روز ها که فراموش می کنم

برا مصرفش اذیت میشم لرزش دست ها و تپش قلب .خانواده در جریان این امر نیستند.نگفتم تا مبادا نگرانشون کنم . اما

مطمئنم باید این دارو رو مدام استفاده کنم که اصلا از این قضیه خوشحال نیستم عوارض استفاده از این دارو چیه برای قلب

ضرر داره یا نه فقط میخوام از عوارضش آگاهی داشته باشم .و ممنونم که جواب سوالم رو دادین با تشکر

عوارض این دارو در طولانی مدت چیه ؟

چه دارویی جایگزینش می تونه باشه ؟آیا این دارو هم عوارض سوئ داره یا نه

چی کار کنم که کمتر بشه و به دستو پزشک دیگه استفاده نکنم خیلی نگرانم چی کار کنم ؟؟؟؟؟

4. لووتیروکسین البته داروی موثری هست اما عوارض سفت و سختی هم دارد که گاهی گریبانگیر بیمار می شوند
    قابل توجه کسانی که لووتیروکسین رو بعنوان چربی سوز مصرف می کنند ! در بروشور دارو آمده :

هشدارها و عوارض جانبي
    در صورت بروز هر يك از علايم زير، مصرف لووتيروكسين را قطع كرده ، با پزشكتان تماس بگيريد: درد قفسه سينه ، ضربان قلب تند، تنگي نفس ، سردرد شديد، يا بثورات جلدي ، ممكن است چند هفته طول بكشد تا مقدار درست دارو برايتان تنظيم شود. اگر لووتيروكسين براي كم كاري غدد تيروئيد به شما تجويز شده است ، علايم زير بايد رفع شوند: يبوست ، خشكي پوست ، خستگي ، خواب آلودگي ، ضعف ، افت مهارت هاي بدني ، دردهاي ماهيچه اي ، و افزايش وزن . اگر احساس نمي كنيد اين علايم در شما بهبود يافته اند با پزشكتان مشورت كنيد. از طرف ديگر اگر دچار علايم زير شديد يعني مقدار داروي مصرفي شما بيش از نياز بدنتان است و مقدار دارو را بايد با صلاحديد پزشك كاهش دهيد: اسهال ، تب ، عدم تحمل گرما، تعريق ، بي قراري ، تحريك پذيري ، لرزش دستان ، مشكل در به خواب رفتن ، تغييرات دوره ماهانه يا اشتها، يا كاهش وزن . با پزشكتان تماس بگيريد.
    موارد احتياط
    در صورت وجود هريك از موارد زير پيش از مصرف لووتيروكسين ، پزشكتان را مطلع سازيد:
    حساسيت به لووتيروكسين ، يا موارد ديگر مثل غذاها، نگه دارنده ها، يا رنگ هاي خوراكي
    بارداري يا شيردهي
    مصرف داروهاي ديگر، به ويژه ضدانعقادهاي خوراكي (رقيق كننده هاي خون )؛ داروهاي آسم ، سرفه ، سرماخوردگي و سينوزيت (تلقيدكننده هاي سمپاتيك )؛ يا داروهاي كاهنده كلسترول
    سابقه يا ابتلا به بيماري هاي قلبي ، عروقي يا غددي
    هنگام مصرف لووتيروكسين توصيه مي شود
    به طور منظم به پزشكتان مراجعه كنيد تا بهبودتان را زير نظر داشته باشد.
    پزشكان ديگر را از اينكه لووتيروكسين مصرف مي كنيد، مطلع سازيد.
    يك برگه شناسايي پزشكي به همراه داشته باشيد كه نشان دهد لولوتيروكسين مصرف مي كنيد.

منبع : irdrug

......................................

دوست عزیز اینکه دچار عوارض شدید ، خب از بدشانسیتونه و اگر غیرقابل تحمل و جدی هستند باید با تشخیص متخصص دارو رو تعویض کنید . اما اینکه چرا غده بزرگتر شده یا اختلال بیشتر شده از چند حالت خارج نیست

1- تشخیص اشتباه بوده و فرضا شما پرکاری تیروئید دارید نه کم کاری ( من چند مورد رو دیدم که این اشتباه رخ داده )
    2- تشخیص درست بوده اما در درمان مشکل وجود دارد
    الف ) دارو مناسب نیست
    ب ) دز داروی مناسب نیست
    ج ) شما منظم مصرف نمیکنید
    3- مشکل حاد تر از یک کم کاری تیروئید معمولیست .

بنظر من شما بهتره یعنی باید به فوق تخصص غدد دیگری مراجعه کنید و نظرات ایشون رو هم بگیرید .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید