شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بد خوابي

1. سلام
    آقاي دكتر من يه سوال در مورد بد خوابيدنه

من اكثر مواقع دچار اين مشكل هستم به طوري كه شبها با وجود خستگي زياد راحت نمي خوابم  ودر طول شب چند بار از خواب بيدار ميشم خيلي اوقات هم تا صبح تو حالت خواب وبيدار هستم و صبح كه بيدار ميشم سردرد همراه با خستگي زياد رو دارم من حتي مدتي شبها از قرص هاي آرام بخش( به دستور پزشك) مصرف كردم كه هيچ اثري روي من نداشت و البته من به تجربه بايد بگم كه بدن من نسبت به خيلي از داروهاي مسكن  و آرام بخش مقاومه در ضمن من شبها از قهوه استفاده نمي كنم وهمچنين شام هم يك وعده غذاي سبك حدود ساعت 9:30 مي خورم.

اين بد خوابيدنها خيلي من رو اذيت ميكنه
    لطفا كمكم كنيد

به اميد شادي تمام هم ميهنانم

2. roya26 نوشته است: سلام
    آقاي دكتر من يه سوال در مورد بد خوابيدنه

من اكثر مواقع دچار اين مشكل هستم به طوري كه شبها با وجود خستگي زياد راحت نمي خوابم  ودر طول شب چند بار از خواب بيدار ميشم خيلي اوقات هم تا صبح تو حالت خواب وبيدار هستم و صبح كه بيدار ميشم سردرد همراه با خستگي زياد رو دارم من حتي مدتي شبها از قرص هاي آرام بخش( به دستور پزشك) مصرف كردم كه هيچ اثري روي من نداشت و البته من به تجربه بايد بگم كه بدن من نسبت به خيلي از داروهاي مسكن  و آرام بخش مقاومه در ضمن من شبها از قهوه استفاده نمي كنم وهمچنين شام هم يك وعده غذاي سبك حدود ساعت 9:30 مي خورم.

اين بد خوابيدنها خيلي من رو اذيت ميكنه
    لطفا كمكم كنيد

سلام

مشکلات خواب علل مختلفی داره که شایع ترینش مسائل روحی و گرفتاریهای شخصی در طول روز هستند

قبلا هم کمی صحبت کردیم

مشکلات خواب
    http://www.roham.ws/web/ftopict-4435.html

خواب کافی
    http://www.roham.ws/web/ftopicp-15670.html

3. با سلام
    دوست گرامی ضمن تایید اظهارات جناب آقای سامی پیشنهاد میکنم:
    1- شامتونو یه کم زودتر بخورید.
    2- بجای نوشیدنی مختلف  بیشتر از دوغ ترش استفاده کنید.
    3- در صورت امکان با غذا ماست ترش استفاده کنید.
    4- کمتر در مسائل روزمره تون تنش و استرس داشته باشید.
    5- اگر ظهر میخوابید مدت خوابتونو کمتر کنید.
    6- محیط خوابتونو از نظر تخت خواب ،خوشخواب،بالشت،حرارت محیط،نور و... بررسی کنید. شاید مشکلی در اون باشه.  
    7- بررسی طرز خوابیدن مثلاً به پهلو و یا انواع دیگر آن.
    8- بیشتر ورزش کنید(منظورم خودتونو بیشتر خسته کنید)
    و ...
    و بازهم تاکید بر نداشتن استرس .
    انشالله مشکل حل خواهد شد.
    موفق باشید.

4. سلام
    ممنونم ازشما aliyan عزيز همچنين از آقاي sami28
    آقاي aliyan عزيز
    در مورد شام من چون دير از سر كار ميام زودتر از اين امكان نداره هر چند من يك موقعي ساعت 8 غذا مي خوردم وباز هم دچار همين مشكل بودم.
    در مورد دوغ دو تا مطلب وجود داره يكي اينكه من عاشق دوغم راه به راه يه ليوان دوغ دستمه اما مطلب دوم اينكه اين دوغ وماستها هيچ اثري روي من براي خوابيدن بهتر يا حتي خواب آلوده شدن ندارند راستش بعضي اوقات حسابي عصباني ميشم وقتي ميبينم يكي با خوردن يك استكان دوغ آنچنان خواب آلود ميشه كه لاي پلكاش بايد چوب كبريت بذاري تا باز بمونه ومن..................
    شغل من استرس زا نيست هرچند استرس از بيرون به آدم وارد ميشه وشما كنترلي روي اون نداريد.
    بعد از ظهرها بخوابم؟ اگر بخوام هم نميتونم يعني وقتش رو ندارم.
    ورزشكنم ياخودم رو بيشتر خسته كنم راستشو بخوايد من از ساعت 7:30 دقيقه از خونه ميرم بيرون وعصر حدود ساعت 7:30 تا 8:30 بر مي گردم، البته بايد بگم من كاملا با حرف شما كاملا موافقم كه هر چي آدم خسته تر باشه راحت تر مي خوابه ولي بايد بگم خستگي رو من يعني رو بد خوابي من تاثير نداره كه حتي اون رو بدترش هم ميكنه.

در ضمن من پيش پزشك هم رفتم اما فقط داروهاي آرام بخش يا خواب آور تجويز كردند وبا توجه به اينكه بدن من نسبت به داروهاي مسكن يا خواب اور مقاومه درست جواب نميداد.
    باز هم از پيشنهادهاتون ممنونم

5. سلام
    من شنیدم استفاده از موبایل و کامپیوتر قبل از خواب باعث بی خوابی ادم میشه درسته؟؟؟

6. با سلامی مجدد
    دوست عزیز یک راه دیگه هم هست و اونم مطالعه است اگر دقت کرده باشید انسان وقتی هنگام شب مطالعه میکنه انگار قرص خواب خورده ،لذا بد نیست این مورد رو هم امتحان کنید.ضمناً در خصوص بند های 6و 7 پست قبلیم هم کمی تامل کنید شاید چیزی را بیابید.
    در کل  استفاده از  قرص و دارو که مواد شیمیایی دارند  را تا حد ممکن بکاهید زیرا دارای عوارض جانبی بوده و در آینده مشکل ساز خواهد شد.
    موفق باشید.

7. آقاي aliyan درست ميگن مطالعه وقت خواب مثل قرص خواب آور ميمونه.قرص هاي شيميائي هم كه ماشالا جز اينكه شما رو دچار اعتياد به مصرفشون كنن كار ديگه نميكنن.

8. من خوب میخوابم اما اطرافیان بهم میگن تو خواب حرف میزنی خودم هم بعضی وقتها متوجه میشم
    این واقعا یک مشکل هست یا طبیعی هست؟

9. سلام
    دوست عزیز حرف زدن تو خواب به نظر خودت طبیعیه!!!؟؟؟اگه هر چند ماه یا سال هستش شاید بخاطر خوابی باشه که میبینی ولی اگه زیاد تکرار میشه فکر کنم غیر طبیعی باشه
    موفق باشید

10. سلام سينا جون
    خواهر منم همينطوره.به پزشك مراجعه كرد گفتش اين يكي از اختلالات خوابه و درمان نداره.
    البته فقط به يه پزشك مراجعه كرد نظر بقيه رو نميدونم.

11. علتهای بی خوابی

الف - عوامل محیطی : در بسیاری از موارد علت بی خوابی به دلیل عدم رعایت دکوراسیون مکان خواب یا عدم توجه به فضای لازم برای محل خواب و عادتهای خاص در اتاق خواب است . پس :

اتاق خواب خود را تهویه کنید ! کسانی که در یک اتاق بدون تهویه و آلوده می خوابند ، ممکن است روز بعد احساس خستگی کرده ، یا حتی سردرد را تجربه کنند . با باز کردن یک پنجره به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید .
    دکوراسیون اتاق خواب خود را تغییر دهید ! سعی کنید رختخواب خود ( تخت ) را در قسمتهای متفاوتی از اتاق قرار دهید و جای آن را دائماً تغییر دهید .
    10 دقیقه قبل از استراحت ، لامپها و تمام روشنایی را قطع کنید ! با کم نور کردن لامپها قبل از خواب ، می توانید به خواب آلودگی و آمادگی خود برای خوابیدن کمک کنید . این امر موجب سازگار شدن فکر و مغز شما با تاریکی می شود .

ب ـ دلایل روانی : نگرانی و استرس می تواند سبب آشفتگی خواب شود و این درست است که استرس و اضطراب در زندگی تمام افراد نقش مخربی دارد ، ولی برخی از افراد خیلی بیشتر از بقیه گرفتار مشکلات ناشی از آن در زندگی و امر خوابیدن خود هستند . زمانی که فکر شما در حال ***جه و آزار است . مسلماً خوابیدن غیرممکن است . ولی مسلم است که شما قادرید بر این مشکل نیز غلبه کنید . در اینجا چند روش مؤثر برای کاهش فشار و استرس را معرفی می کنیم : ورزش کنید ! این امر علاوه بر اینکه به بهبود وضعیت فیزیکی و افزایش انرژی بدن شما کمک می کند ، فکر شما را در حالت آرامش و عدم فعالیت قرار می دهد . اما انجام دادن آن بلافاصله قبل از خواب می تواند تا زمان آرامش یافتن و به اصطلاح سرد شدن بدن ، مانع از خوابیدن شود .

• مشکلات کاری را در محل کارتان بگذارید ! البته این امر مشکل است ،‌ ولی با تمرین ، آسان خواهد شد .

• هرگز با عصبانیت به رختخواب نروید ! گفتنش از انجام دادنش آسان تر است ، ولی اگر همچنان زیرلحاف خود در حال نفرین و گله و غرولند هستید ،‌ بدانید که هرگز خواب خوبی نخواهید داشت .

• تلاش در به خواب رفتن نداشته باشید ! تمرکز روی خوابیدن ، تنها موجب خواهد شد که تا صبح خوابتان نبرد . استراحت نباید به زور باشد ، این امر باید به طور اتوماتیک و طبیعی رخ دهد . خیلی از افراد ،‌ روز را با داشتن نگرانی از اینکه مبادا شب خوابشان نبرد سپری می کنند و جالب است که شب هم خوابشان نمی برد .

• اگر نمی توانید بخوابید در رختخواب دراز نکشید ! از جا بلند شوید ، کمی تلویزیون نگاه کنید ، کتاب بخوانید یا به روش دیگری خود را سرگرم کنید ۳۰ دقیقه بیدار بودن بهتر از نخوابیدن در تمام طول شب است .

ج - رژیم غذایی : کمبود ویتامین b ، کلسیم ، مس ، آهن ، منیزیم ، و روی و خوردن بیش از حد غذا یا داشتن عادت غذایی بد و تغذیه نامناسب ، همه می توانند موجب اختلال در خواب شوند . دانستن اینکه چه نوع غذایی موجب کاهش یا مانع از خوابیدن شما می شود ، می تواند کمک بزرگی باشد ،
    کافئین : نوشیدن قهوه و چای و خوردن شکلات قبل از خواب ، منطقی نیست . بسیاری از مردم فراموش می کنند وقتی که در حال تماشای یک مسابقه فوتبال هستند ، از خوردن چیپس ، مایعات شیرین و کافئین دار یا تنقلات سنگین خودداری کنند .

12. Sina2000 نوشته است: من خوب میخوابم اما اطرافیان بهم میگن تو خواب حرف میزنی خودم هم بعضی وقتها متوجه میشم
    این واقعا یک مشکل هست یا طبیعی هست؟

حرف زدن در خواب در اغلب موارد ، بیماری خاصی محسوب نمی شود و یک اختلال نسبتا شایع در خواب است که درمان خاصی هم نمی طلبد و ندارد اما در موارد نادری که بعید می دونم به شما ربطی داشته باشه ، نشانه ای از وجود اختلالی جدی تر در سیستم اعصاب و روان هست .
    اگر  اضطراب خاصی ندارید
    اگر عصبی نیستید
    اگر افسردگی ندارید
    اونوقت مشکلی هم ندارید . بخوابید و با دلی راحت با هرکی دوست داشتید صحبت کنید !
    موفق باشید

13. سلام دوستان عزيز از تمام پيشنهادهاتون خيلي ممنونم

سلا آقاي aliyan
    در مورد بند 6و7 اگر چيزي ننوشتم به اين دليل بود كه فكر نميكنم مشكلي در اين دو زمينه باشه اتاق خوابم كاملا تاريك ودور از سر و صداست بالش هم معموليه يعني نه بزرگ نه كوچكوتشك تخت هم نرم نيست ونه سفت اما در مورد خوابيدن من نميدونم چه طوري مي خوابم چون تو خواب خيلي غلت ميزنم .

به هر حال باز هم از راهنمايياتون ممنونم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید