شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

طب سوزنی الکترونيکی

1. تا حالا کسی راجع به طب سوزنی الکترونيکی شنيده؟
    1 ماهه که پيشه يه دکتری ميرم برای لاغری.
    سوزنی در کار نيست. فقط از يه جريان برق خفيف رو نواحی شکم، گوش و نوک انگشت ها استفاده ميکنه. که ميگه سوخت و ساز بدن رو بالا ميبره.
    من بدنم به هيچی جواب نميداد،ولی تو يک ماه با اين روش 6 کيلو کم کردم. البته در کنار اين روش، رژيم ويه سری قرص هايی که باعث جذب نشدن چربی و دفع ميشن هم ميده. اگه اين روش رو ميشناسيد به من بگيد که به نظر شما ميتونه عوارض داشته باشه؟

من شنيدم که طب سوزنی واقعي به کل نبايد رژيم غذايی داشته باشه، چون خود به خود اشتها کم ميشه. ولی بيشتر از 7،8 تا دکتر رفتم واسه تحقيق، ديدم که همه رژيم ميدن.

-و اينکه من کلاً جدا از اين روش اصلاً نميتونم وزن کم کنم. کم تيروييد دارم که با قرص کنترل شدست، ممکنه مشکل ديگه اي باشه؟

ميخوام بدونم روزی که اين روش رو نخوام ادامه بدم بايدچه کار کنم، چون من با يه روز پرخوری کردن، 2 کيلو بالا ميرم، ولی با رژيم سخت نيم کيلو هم پايين نميام.ازمايش خاصی بايد بدم؟ و به چه دکتری مراجعه کنم؟

2. سلام

من دقیقا نمی دونم طب سوزنی الکترونیکی که می فرمایید چی هست اما از اونجایی که با اسامی مشابه بارها دیدم که دکان سرکیسه کردنی بیش نبوده ، ترجیح میدم با دیده تردید بهش نگاه کنم .

کم کردن 6 کیلوگرم در ماه اول رژیم گرفتن چیز فوق العاده ای نیست . بخصوص که احتمالا زنیکال هم مصرف می کنید . اغلب افراد در ماه نخست رژیم گرفتن به راحتی وزنی حدود 5 الی 7 کیلو کم می کنند که عمده این کاهش وجود بدلیل دفع آب بدن هست و نه چربی ! از ماههای بعد این روند کند می شود و اینبار واقعا چربی می سوزانید . بنظر من این وزنی که کم کردید دقیقا به رژیم و دارویی که می خورید مربوطه و ربط خاصی به عملیات ژانگولری که بعنوان طب سوزنی الکترونیکی روی شما انجام می دهند ؛ نداره .

در مورد زنیکال باید بگم که استفاده بیش از 3 ماه اون توصیه نمیشه پس مراقب باشید
    کلا زنیکال داروییست که علیرغم داشتن تاییدیه fda اما هنوزم مخالفان سرسخت خودش رو داره که کوتاه هم نمیان

بعد از اون باید خدمتتون عرض کنم که دوست عزیز دنبال معجزه نباش ، من می تونم اینجا لیست داروهای چربی سوز رو بهتون معرفی کنم اما دلم می خواد اینو بهتون بگم که وقتی می شنوید که قرصی می تونه برای شما کاهش وزن 10-12 کیلویی در یک ماه به ارمغان بیاره ، بجای اینکه خوشحال بشید باید جیغ بزنید و فرار کنید .
    کمترین عارضه اینگونه چربی سوزی - سریع و دفعی - مبتلا شدن به عارضه کبد چرب هست . یکبار به بیمارستانهای تخصصی سر بزنید تا ببینید که از دست دادن کبد ، یکی از هولناکترین بلایاییست که یک انسان می تواند تجربه کند . متاسفانه کم کردن مقدار زیادی وزن در زمان کم مضراتی به مراتب بیش از منافعش دارد .

اگر مشکل تیروئید نداشتید شاید می تونستم بیشتر راهنماییتون کنم و چربی سوزهای ملایم و قابل اطمینان رو بهتون معرفی کنم ولی الان جرات نمی کنم اینکار رو بکنم
    پس برای کاهش وزن
    ورزش زیر نظر مربی باتجربه
    رژیم غذایی زیر نظر متخصص تغذیه و با مشورت متخصص غدد
    کنترل کم کاری تیروئید زیر نظر متخصص غدد
    توصیه می شه
    روحیه تونم از دست ندید و به خودتون تلقین نکنید که هیچ رژیمی روی شما کار نمی کنه !
    چاقی نه از آسمان میاد و نه از زمین
    کالری رو کنترل کنید و تحرک رو بالا ببرید . براحتی وزن کم می کنید . بشرط آنکه واقعا کم کاری رو کنترل کرده باشید

در مورد مصرف چای سبز و ال-کارنیتین هم با متخصص غددتون مشورت کنید . اگر ایشون مجاز بدونن خودشون راهنماییتون می کنن . این دو چربی سوزهای مفید و ملایمی هستند .
    استفاده خودسرانه از هیچکدومشون برای شما مجاز نیست .

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام رفیق
    منم با نظرات دوست عزیز سامی کاملا موافقم......
    من دو تا دوستام دچار مشکل مشابه تو هستند.و هر دو پزشک......و البته هر کدوم رژیم منحصر به فرد خودشونو دارند.و
    ولی چند نکته بینشون مشترک...
    کم کم جلو میرند..........پشتکار دارند......و اراده قوی
    اولی دوستم که خانوم و همسن من......یک برنامه 3 ساله تنظیم کرده......برای رسیدن به وزن دلخواه.......20 کیلو اضافه وزن داره......و تصمیم گرفته اروم و پیوسته عمل کنه.....6 ماه رژیم غذایی گرفته و ورزش مداوم.......و باید بگم خیلی خوب جلو اومده.....اجازه نمیده بیش از حد مجاز وزن کم کنه........ورزشهای خوبی انجام میده.......یوگا.....ایروبیک....شنا......دوچرخه........پیاده روی.......البته جدیدا کوهنوردی هم شروع کرده.......
    اوایل کار براش خیلی سخت بود.........ولی حالا رو دور افتاده.......
    بدون مصرف دارو.........بدون مصرف چربی سوزها.........فقط و فقط از طریق ورزش و کنترل کالری غذاها.........
    اما دوست دیگر مرد هستن و 33 ساله......روزی که من باهاش اشنا شدم.....120 کیلو وزن داشت........ولی چون قد بلند و هیکل درشتی داشت زیاد تو ذوق نمیزد......منتهی برای خودش ازار دهنده بودن وزن زیاد.....
    مخصوصا به مرور زمان که شکم دار هم شد.....برنامه رژیمی خاص.......همراه ورزش....و البته روان درمانی........
    این اقای دکتر با تمام محاسنی که داشت به شدت اعتماد به نفسش در مورد ظاهرش پایین بود.........البته ظاهرا مغرور بود.....ولی وقتی اصل رو میدیدی.........میفهمیدی اصلا به خودش مطمئن نیست.....
    برای همین از یکی از دوستانش کمک خواست.....و تحت مشاوره و رواندرمانی و حمایت روحی اون تونست به ترسهاش و عدم اعتماد به نفسش غلبه کنه......
    اونم برای مدت 4 سالی که من میشناسمش.....30 کیلو وزن کم کرد......البته این 4 سال به شدت روی این قضیه کار کرد........ورزش........و رژیم
    =====================
    رژیم هر کس منحصر به خودشه..........
    مثلا اقای دکتر عادت داره هر روز صبح عدس پخته میل کنه.....
    گوشت قرمز رو به کل حذف کرده......به جاش مرغ آبپز میخوره......یا ماهی.........
    برنج نمیخوره........
    سیب زمینی خیلی کم مصرف میکنه.......
    تخم مرغ خیلی کم......
    به جاش میوه جات و سبزیجات تازه در رژیمش قرار داده.....
    خشکبار.....مثل کشمش....توت خشک....بادام......گردو......
    به هیچ عنوان شکلات مصرف نمیکنه.......قهوه نمینوشه.......کاکائو نمیخوره......
    روزی 3 لیوان شیر میل میکنه.......
    و هر هفته میره شنا.......
    کوهنوردی آخر هفته.........و پیاده روی روزانه..........
    =================
    خانوم دکتر هم رژیم خاص خودشو داره.........
    حذف برنج و جایگزین کردن نان جو به جای نان گندم........
    ==================
    چند نکته رو مدنظر داشته باش.......
    برای وزن کم کردن و رسیدن به چیزی که میخوای......اراده پولادین میخوای.......
    پشتکار
    اعتماد به نفس
    و قدرت تصمیمگیری.........
    و شجاعت.........
    اگر میبینی این صفات درونت ضعیف........از یک مشاور یا روانشناس دلسوز کمک بگیر.....
    یا از یک دوست بخواه که هر روز بهت دلگرمی بده........
    =================
    هرگز نخواه در کوتاه مدت زیاد وزن کم کنی..........چون همینکه رژیم رو قطع کنی......دو برابرش با دو برابر سرعت اولیه بر میگرده.........
    اهسته رو پیوسته رو
    مثلا اگر 20 کیلو اضافه وزن داری............با خودت بگو 2 سال وقت میزارم.......
    و هر 6 ماه 5 کیلو کم کن........و وزنتو در همون حد نگه دار
    یادت باشه رژیم ماه اولش سخته...........بعد عادت میشه.......
    ================
    موفق باشی رفیق

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید