شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

زمان شروع مصرف قرص های ترکیبی

1. سلام.میخواستم بدانم میتوان مصرف قرص های LD را در روزهای میانی یک دوره به منظور جلوگیری از حاملگی شروع کرد؟
    و همچنین در بعضی از مراجع نوشته شده که شروع مصرف قرص های LD;HDروز پنجم شروع پریود میباشد ودر بعضی دیگرروز اول .لطفآ بگویید که کدام درست است ؟وآیا میتوان این قرص ها رابرای مثال از روز 20 شروع کرد وبه ترتیب 21_7_21 ادامه داد؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. yekoohi نوشته است: سلام.میخواستم بدانم میتوان مصرف قرص های LD را در روزهای میانی یک دوره به منظور جلوگیری از حاملگی شروع کرد؟

سلام، خیر به منظور جلوگیری در آن ماه کارایی نخواهد داشت. و بهتر است مصرف قرص را با زمان خونریزی خود هماهنگ نمایید.
    yekoohi نوشته است: و همچنین در بعضی از مراجع نوشته شده که شروع مصرف قرص های LD;HDروز پنجم شروع پریود میباشد ودر بعضی دیگرروز اول .لطفآ بگویید که کدام درست است ؟وآیا میتوان این قرص ها رابرای مثال از روز 20 شروع کرد وبه ترتیب 21_7_21 ادامه داد؟

برای شروع مصرف، زمان مناسب می تواند هر روزی از روزهای خونریزی در شما باشد و روز اول یا پنجم بهتر است. شما می بایست مصرف قرصها را طبق تعداد قرصهای هر بسته انجام دهید (یعنی اگر از بسته های 21 تایی استفاده می کنید پس از مصرف آخرین قرص ، 7 روز قرص نخورید و سپس دوباره بسته جدید را شروع کنید (بدون توجه به اینکه در حال خونریزی هستید یا نه). در بسته های 28 تایی 7 قرص آخر دارای مواد هورمونی نبوده و فقط برای نگه داشتن عادت خوردن قرص و عدم فراموشی در بسته قرار داده شده است.
    در اولین دوره مصرف قرص بهتر است از یک روش دیگر جلوگیری از بارداری (کاندوم) نیز استفاده کنید.
    برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این داروها به اینجا برای LD و اینجا برای HD مراجعه نمایید.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  3. 1_ایا در روز 13 احتمال حاملکی هست؟2_ ایا روش اورزانسی مطمئنه؟یعنی تا عرض 72 ساعت 4 تا ال دی   و 2تا  اچ دی؟  3- بی  بی چک را کی میتوان استفاده کرد؟ چند ساعت بعد از مقاربت؟

4. sani_1365 نوشته است: 1_ایا در روز 13 احتمال حاملکی هست؟2_ ایا روش اورزانسی مطمئنه؟یعنی تا عرض 72 ساعت 4 تا ال دی   و 2تا  اچ دی؟  3- بی  بی چک را کی میتوان استفاده کرد؟ چند ساعت بعد از مقاربت؟

سلام،
    بله احتمال آن زیاد است. روش اورژانسی در صورت اجرای صحیح در اکثر قریب به اتفاق موارد از بارداری جلوگیری می کند. استفاده از ادرار برای بررسی بارداری بستگی به نوع کیت مورد استفاده دارد. ولی معمولا پس از یک عقب افتادگی خونریزی قاعدگی یا 2 تا 3 هفته پس از تخمک گذاری مثبت می شود.

5. 1_مگه نگفتین از روز 14 تخمک گزاری شروع می شود؟2_اگه در سس مقعدی هنگام در اوردن مایع منع ریخته شود  به روی الت در روز 13 احتمال حاملگی هست؟ 3_من بعد 9 ساعت از این کار از روش اورزانسی استفاده کردم . 18 ساعت بعد بی بی چک. الان از کجا بدونم حامله هستم یا نه؟ 4_قرص مدروکسی پروزسترون برا چی هست؟

6. sani_1365 نوشته است: 1_مگه نگفتین از روز 14 تخمک گزاری شروع می شود؟2_اگه در سس مقعدی هنگام در اوردن مایع منع ریخته شود  به روی الت در روز 13 احتمال حاملگی هست؟ 3_من بعد 9 ساعت از این کار از روش اورزانسی استفاده کردم . 18 ساعت بعد بی بی چک. الان از کجا بدونم حامله هستم یا نه؟ 4_قرص مدروکسی پروزسترون برا چی هست؟

سلام،
    معمولا تخمک گذاری در روز چهاردهم اتفاق می افتد ولی همانطور که قبلا هم اشاره شد، تغییرات هورمونی در بدن زنان به عوامل دیگری از جمله محیط (استرس و ...) نیز بستگی دارد و ممکن است دقیقا همان روز 14 ام این اتفاق نیافتد و چند روزی جابجا شود، دیگر اینکه احتمال بارداری حدود 48 ساعت قبل و بعد از آزاد سازی در بیشتر مقدار خود قرار دارد.
    اگر از روش اورژانسی به گونه صحیح استفاده کردید، احتمال بارداری در شما بسیار پایین خواهد بود. همانطور که در بالا هم ذکر شد، استفاده از ادرار برای تشخیص حاملگی به زمان بیشتری نیاز دارد. برای اطمینان می تواندی از آزمایش خود (بتا اچ سی جی BHCG) استفاده نمایید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید