شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عدم ارضاء

1. khaled

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام وتشكر
    من خانمي هستم 20 ساله كه چهار ماه است كه ازدواج نموده ام اما تا بحال يكدفعه  هم ارضاء نشده امدليل انچيست

2. khaled نوشته است: با سلام وتشكر
    من خانمي هستم 20 ساله كه چهار ماه است كه ازدواج نموده ام اما تا بحال يكدفعه  هم ارضاء نشده امدليل انچيست

سلام،
    عملکرد جنسی طبیعی شامل ذهن (تفکر و احساس) و بدن (شامل اعصاب، جریان خون و سیستم غدد درون ریز) می باشد و به پاسخ جنسی می انجامد. پاسخ جنسی شامل تمایل ، تحریک ، ارگاسم و استراحت می شود:
    تمایل خواست فرد برای انجام فعالیت جنسی است. تمایل ممکن است با تفکر و خیال، حرف زدن ، صدا درآوردن ، بوئیدن یا لمس کردن به وجود آید.
    تحریک به تهییج جنسی گفته می شود. این مرحله باعث افزایش جریان خون در اندام تناسلی خواهد شد. در زنان ، تحریک به بزرگ شدن کلیتوریس، تراکم خون در دیواره واژن و افزایش ترشحات واژن منجر خواهد شد.
    ارگاسم به قله یا حداکثر تهییج جنسی اطلاق می شود . در زنان، ارگاسم به انقباض ریتمیک عضلات دربرگیرنده واژن می انجامد. همچنین عضلات تمام بدن و نیز لگن منقبض می شوند.
    استراحت مرحله ای که به دنبال ارگاسم وجود دارد و در آن فرد احساس خوشبختی و آرامش کرده و عضلات ریلکس خواهند شد. اکثر زنان می توانند پس از یک ارگاسم به تحریکهای بعدی هم پاسخ داده و به ارگاسم برسند.
    عملکرد جنسی تحت تاثیر عوامل فیزیکی و روانی قرار دارد. این عملکرد تحت تاثیر فرهنگ، احساسات، سن، تجربه های جنسی قبلی، استفاده از داروها و یا وجود اختلالات دیگر نیز می باشد. اختلال عملکرد جنسی می تواند وجود درد هنگام نزدیکی یا اختلال در هر یک از مراحل تمایل، تحریک یا ارگاسم باشد. حدود 30 تا 50% زنان در دوره ای از زندگی جنسی این اختلال را تجربه می کنند.

در مورد شما، احتمالا کم بودن تجربه جنسی در طرفین باعث این اختلال شده است. می توانید با گفتگو و تبادل نظر یا همسرتان و نیز شناسایی مناطق حساس یکدیگر که باعث تکمیل شدن یک عملکرد جنسی صحیح می شود، به برطرف شدن این حالت کمک نمایید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. monaoo

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    طی 5 سالی که ازدواج کرده ام هیچ گاه در رابطه ی جنسی با همسرم ارضا نشده ام. اصولا خیلی دیر تحریک می شوم و این موضوع علاوه بر ایجاد اضطراب ، نوعی عذاب وجدان نیز در من ایجاد می کند . اخیرا هم اصلا میلی به داشتن رابطه ندارم و از بوسیدن ها ی همسرم حال بدی پیدا میکنم. از آن جایی که همسرم سعی دارد من را ارضا کند و از این حال من خبری ندارد حس بدتری پیدا می کنم. نمی دانم مشکل از من است یا کاری باید انجام بدهم. چون من اغلب بعد از ارتباط مان به خود ارضایی احتیاج پیدا می کنم

4. monaoo نوشته است: طی 5 سالی که ازدواج کرده ام هیچ گاه در رابطه ی جنسی با همسرم ارضا نشده ام. اصولا خیلی دیر تحریک می شوم و این موضوع علاوه بر ایجاد اضطراب ، نوعی عذاب وجدان نیز در من ایجاد می کند . اخیرا هم اصلا میلی به داشتن رابطه ندارم و از بوسیدن ها ی همسرم حال بدی پیدا میکنم. از آن جایی که همسرم سعی دارد من را ارضا کند و از این حال من خبری ندارد حس بدتری پیدا می کنم. نمی دانم مشکل از من است یا کاری باید انجام بدهم. چون من اغلب بعد از ارتباط مان به خود ارضایی احتیاج پیدا می کنم

سلام

اغلب در این موارد وقتی می پرسیم
    آیا در پس زمینه ذهنی رابطه جنسی رو بد می دونستید ؟
    آیا در زندگی نگرانی و اضطراب خاصی دارید ؟
    آیا از همسرتون واقعا و قلبا راضی هستید ؟
    آیا احساس افسردگی نمی کنید ؟
    شخص پاسخ میده " نه " درحالیکه بنظر من ریشه اغلب این حالتهای روی در یکی از این سوالات نهفته هست
    اگر پاسخ این سوالات نه نیست اونوقت بهتره از مشاور و روانکاو برای درمان و رفع مشکل کمک بگیرید
    ولی اگر قاطعانه می فرمایید هیچکدوم از مشکلات بالا وجود نداشته
    و بخصوص اگر از ابتدا خیلی نیاز جنسی در خودتون حس نمی کردید
    اونوقت بهتره به متخصص زنان مراجعه کنید و مشکل رو به ایشون بگید و از لحاظ هورمونی و تیروئید و ... چک بشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  5. monaoo

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال

سلام
    خوشبختانه من زندگی کاملا عاشقانه ای رو شروع کردم و همنز هم همسرم رو دوست دارم. اما اضطراب و افسردگی شاید مشکلی باشه که 10 ساله همرامه.یه مدت دارو خوردم ،یوگا کردم،با روانشناس حرف زدم ،با خودم کار کردم ،مطالعه کردم اما انگار باز هم دست بردار نیست. طوری که قبل از شروع رابطه از خودم می پرسم اگه باز هم نتونم چی ؟ به خودم می گم دیگه حالم داره ازت به هم می خوره ؟ یا چرا نمی تونم متمرکز شم !خدایا کمکم کن

.

خلاصه این رابطه که می دونم می تونه خیلی لذت بخش باشه به یه جنگ روحی بدل شده

6. monaoo نوشته است:
    سلام
    خوشبختانه من زندگی کاملا عاشقانه ای رو شروع کردم و همنز هم همسرم رو دوست دارم. اما اضطراب و افسردگی شاید مشکلی باشه که 10 ساله همرامه.یه مدت دارو خوردم ،یوگا کردم،با روانشناس حرف زدم ،با خودم کار کردم ،مطالعه کردم اما انگار باز هم دست بردار نیست. طوری که قبل از شروع رابطه از خودم می پرسم اگه باز هم نتونم چی ؟ به خودم می گم دیگه حالم داره ازت به هم می خوره ؟ یا چرا نمی تونم متمرکز شم !خدایا کمکم کن

.

خلاصه این رابطه که می دونم می تونه خیلی لذت بخش باشه به یه جنگ روحی بدل شده

شما باید بازهم به درمان اضطراب و افسردگیتون بپردازید
    و با کار مداوم ترس از ناتوانی برقراری یک رابطه جنسی موفق رو از خودتون دور کنید
    تنها راه پیش روی شما همینه

بازهم یکبار دیگه پاسخ قبلیم رو بخونید .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید