شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تيرگي پوست زانو و ارنج

1. با سلام خدمت دوستان
    تيرگي پوست سر زانو و ارنجم برام خوشايند نيست و اين تيرگي باعث مي شه نتونم راحت لباس بپوشم .ميخوام بدونم ايا راهي براي از بين بردن اين تيرگي وجود داره يا اين  تيرگي هم برميگرده به مسئله ارثي بودن !

2. سلام
    ارثي بودنشو نميدونم ولي يه صابونائي هست كه واسه برطرف كردن اين تيرگيهاست مخصوص آرنج و زانو.
    از داروخانه و بهداشتيا ميتوني تهيه كني.

3. zahra_moo نوشته است: با سلام خدمت دوستان
    تيرگي پوست سر زانو و ارنجم برام خوشايند نيست و اين تيرگي باعث مي شه نتونم راحت لباس بپوشم .ميخوام بدونم ايا راهي براي از بين بردن اين تيرگي وجود داره يا اين  تيرگي هم برميگرده به مسئله ارثي بودن !

سلام

تیرگی قسمتهای مفصلی عمدتا جنبه ژنتیک داره و بندرت به مسائلی مثل مشکلات التهابی و قارچی باز می گرده
    در این مورد کرمهای روشن کننده و لایه بردار گاهی موثر هستند . همچنین برخی متخصصین زیبایی هم مدعی هستند با لیزر می تونن مشکل رو تاحد مطلوبی کاهش دهند .

4. سلام
    این مشکل چجوری واستون به وجود اومده ؟ آیا از بچگی این تیرگی ها رو داشتین ؟ یا به مرور زمان به وجود اومده ؟
    اگه به مرور زمان به وجود اومده من فکر میکنم تیرگی و احتمالا زبر شدنه این ناحیه ها بیشتر به خاطر اینه که احتمالا شما در کودکی زانو و آرنجتون رو در تماس با زمین قرار داده اید.( مثلا وقتی که میخواستین مشق بنویسین از روی عادت روی زمین مینوشتین و آرنج و زانوهاتونم مطمئنا در تماس با زمین قرار گرفته )
    اگه درست حدس زدم شما میتونید از گلسیرین استفاده کنید و بعد از مدتی به آرامی با لیف و صابون اون قسمتها رو بشورید.
    این راهی بود که خود منم استفاده کردم.
    موفق باشی

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام
    من یک روش گیاهی بهتون پیشنهاد می کنم که خیلی موثره،مقداری حنا و اب نارنج همراه با کمی گلیسرین و با هم مخلوط کنید و بر روی قسمتهای تیره بکشید و بعد از 15 دقیقه بشویید بهتره این کارو تو حمام انجام بدید که پوستتون مرطوب باشه و در نوبت بعدی حمام همون موضع را کیسه کنید این کار و تا 1 ماه ادامه بدیدمطمئنا" نتیجه خوبی میگیرید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. علاج كار روغن زيتونه
    هر شب يا يه شب در ميون به مدت 15 دقيقه اون محلي رو كه پوستش تيره شده رو با روغن زيتون ماساژ بده. بزار روغن روي پوست بمونه تا صبح . صبح با آب گرم و صابون محل رو با ليف يا كيسه شستشو بده .
    اين كار براي رفع تيرگي محل سوختگي هم توصيه ميشه. البته بايد تا 1 ماه ادامه بدي و صبر و حوصله داشته باشي تا نتيجه خوبي بگبري.
    تا ميتوني از تماس بدنت با جاهاي زبر و مخصوصاً قالي خودداري كن.
    تيغ زدن براي بردن موهاي زايد هم به مرور هم موهاي پا رو مشكي و زبر تر مي كنه و با گذشت زمان هم باعث تيرگي پوست ميشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. سلام,براي درمان تيرگي زير بغل واطراف آلت تناسلي کدوم روش بهتره؟آيا روغن زيتون ياترکيب حنا.ياروش ديگه؟

8. سلام
    منم همین سوالو دارم آیا این روشها واسه تیرگی های زیر بغل و آلت تناسلی هم موثره؟؟؟؟اگه نه چه روشی مناسبه ؟؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید