شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ارتباط ورم استخوان ساق پا با کليه ها

1. سلام

من چند ساليست که پاهايم درد ميکند زانوهام صدا ميده پيش متخصص ارتوپد رفتم و پس از معاينه وقتي استخوان ساق پام رو فشار ميداد اثر تو رفتگي انگشت روي ساق پام ميموند و گفت بايد پيش متخصص کليه برم ضمنا گفت علائم پا پرانتزي رو دارم

چه رابطه اي بين کليه و مشکلات من هست ؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام
    گاهی بیماریهای کلیوی بخصوص نارسایی کلیوی می‏تواند منجر به استئومالاسی یا نرمی استخوان بشود . احتمالا ایشون از این جهت شما رو راهنمایی کرده اند .

پیگیر باشید . حتما و حتما

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. جهت اطلاع به دوستان من به فوق تخصص کليه مراجعه کردم و گفت خوشبختانه مورد خاصي نمي تونه باشه و بيشتر به خاطر اينکه من کارمندم و در روز 12 ساعت پاهام روي صندلي اويزونه باعث اين مشکل شده با اين حال آزمايش واسم نوشتم که هنوز جوابش به دستم نرسيده

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. خب خداروشکر
    اما اگر واقعا مشکلی در مورد نرمی استخوان به حدی که فرمودید دارید باید پیگیر باشید . چون ابدا طبیعی نیست

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. باسلام من هم دقيقا همين مشكل را دارم يعني از ساق پا تا مچ پايم ورم زيادي دارد به دكتر ارتوپدكه مراجعه كردم پس از ديدن عكس راديولوژي دكتر گفت كه زانويم در اثر ضربه آب آورده است از طرفي من هم كارمندم و روزانه 8-10 ساعت پاهايم آويزان است البته يك تخته زير ميز پايم را مي گذارم ولي هيچ اثري ندارد. فوق متخصص داخلي هم رفتم و همه آزمايشات (آلبومين، كليه، پروتين، ريه و ...) و حتي سونوگرافي رگهاي پا هم انجام دادم هيچ مشكلي در آزمايش و سونو مشاهده نشد فقط همان آب آوردگي كه آن هم هيچ دارويي تاكنون آن رادرست نكرده و روز به روز زيادتر ميشود و چون مدتي است باردار مي باشم به دليل اضافه وزن هم ورم بيشتر شده و هم درد زانو زيادتر شده است و به دليل بارداري آمپول كورتيزون را هم كه قبلا استفاده ميكردم ديگر نمي توانم استفاده كنم نگران اين هستم كه با افزايش ماههاي بارداري  و افزايش وزن خيلي ورم بدتر شود و مشكلاتي را براي راه رفتن در ماههاي آخر و همچنين هنگام زايمان بياورد لطفا هرچه سريعتر مرا راهنمايي نماييد.

6. با سلام
    دوست عزیز بنا به تجارب ، این مورد به آلبومین خون برمیگرده و کلیه رو در گیر میکنه لذا پیشنهاد میکنم در اولین فرصت ممکن ،به دکتر متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه کنید و از غفلت در پیگیری جداً خودداری نمائید زیرا کلیه عضوی بسیار حساس بوده و در بیماریها کمتر از خود درد و یا علایمی را بروز میدهد (این عضو را بنده ،عضو مظلوم بدن میدونم) .
    موفق باشید.

7. sahar122 نوشته است: باسلام من هم دقيقا همين مشكل را دارم يعني از ساق پا تا مچ پايم ورم زيادي دارد به دكتر ارتوپدكه مراجعه كردم پس از ديدن عكس راديولوژي دكتر گفت كه زانويم در اثر ضربه آب آورده است از طرفي من هم كارمندم و روزانه 8-10 ساعت پاهايم آويزان است البته يك تخته زير ميز پايم را مي گذارم ولي هيچ اثري ندارد. فوق متخصص داخلي هم رفتم و همه آزمايشات (آلبومين، كليه، پروتين، ريه و ...) و حتي سونوگرافي رگهاي پا هم انجام دادم هيچ مشكلي در آزمايش و سونو مشاهده نشد فقط همان آب آوردگي كه آن هم هيچ دارويي تاكنون آن رادرست نكرده و روز به روز زيادتر ميشود و چون مدتي است باردار مي باشم به دليل اضافه وزن هم ورم بيشتر شده و هم درد زانو زيادتر شده است و به دليل بارداري آمپول كورتيزون را هم كه قبلا استفاده ميكردم ديگر نمي توانم استفاده كنم نگران اين هستم كه با افزايش ماههاي بارداري  و افزايش وزن خيلي ورم بدتر شود و مشكلاتي را براي راه رفتن در ماههاي آخر و همچنين هنگام زايمان بياورد لطفا هرچه سريعتر مرا راهنمايي نماييد.

سلام،
    با توجه به طبیعی بودن آزمایشات، شاید مشکل در تخلیه لنفاوی اندام تحتانی (لنفادم) وجود داشته باشد، اگر این طور باشد جراح عروق می تواند در این مورد به شما کمک نماید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید