شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آنچه زنان بايد در مورد شوهرانشان بدانند!

1. lili جون من الان حس تورو كاملا درك ميكنم يعني يه جورائي مثل خودمي.ولي فكرشو بكن بحث رو ادامه بدي كه چي بشه؟ هرچي كشش بدي بدتر ميشه.اگه واقعا ميدوني كه شوهرت آدم با احساسيه پس بهش خرده نگير.اينجوري خودتم كمتر عذاب ميكشي.موقعيتشو درك كن و سعي كن يه كم توقعاتتم كمتر كني قربونت برم.بايد تلاشتو بكني با اين قضيه يواش يواش كنار بياي.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. تلاشمو ميكنم اما ميترسم به جايي نرسه

وقتي بحثمون ميشه همه چيو زير سوال ميبريم(يعني بيشتر من) بعدم كاسه چه كنم دست ميگيرم كه اوضاع آروم شه.نه غرورم اجازه ميده پاپيش بگذارم نه علاقم اجازه ميده بي تفاوت باشم

ممنون از راهنماييت.حداقل يكيو پيدا كردم كه مثل من باشه

3. lili جون من حس تورو كاملا درك ميكنم يعني يه جورائي مثل خودمي.فكر كن بحث و ادامه بدي كه چي بشه؟ باور كن به جاي درست شدن بدتر ميشه.اگه خودت ميدوني كه شوهرت آدم با احساسيه پس بهش خرده نگير.موقعيتشو درك كن قربونت برم.اينجوري خودتم كمتر عذاب ميكشي.يه كم توقعاتتم كمتر كن.بايد تلاشتو بكني تا زندگي آروم و راحتي داشته باشي انشالا.

4. سلام دوستان.
    بزاريد يه كم از تجربه خودم بگم.
    سعي كنيد دائم و زود به زود با همسرتون قهر نكنيد و اين قهر كردنها (كه بهتر خيلي زود تمومش كنيد) رو بزاريد براي موضوعات مهم. يعني قهر شما نشون دهنده اوج يه فاجعه باشه. نه اينكه چرا به شما زنگ نزده ، خوابيده يا زود زنگ زده. بزاريد وقتي اتفاقي ميفته يا صحبتي پيش كشيده ميشه كه شما قهر مي كنيد.... همسرتون اين قهر شما رو يه موضوع مهمي بدونه و پيش خودش درباره علتش فكر كنه. متأسفانه جاري من هر روز سر هر مسأله كوچيكي با شوهرش قهر مي كنه، تو خونه ، مسافرت، مهموني ..... هيچ چيز براش مهم نبود و جالبه كه شوهرش هم مي گه: من به اين قهربازي ها عادت دارم الان موضوع يادش مي ره و خودش مياد باهام حرف ميزنه .... اولين تجربه «« يه موضوع كم ارزش رو براي قهر كردن (نشون دادن اعتراضتون)انتخاب نكنيد.

هيچ وقت با همسرتون سر يه موضوعي جر و بحث نكنيد. به قول زهرا جون حتي اگه حق با شما بود. خصلت آقايون طوري هستش كه يه وقتائي رو حرفشون خيلي پا فشاري مي كنن و اصلاً هم دلشون نمي خواد يه كوچولو برگردن و به عقب نگاه كنن. ... بزاريد گذشت زمان اونها رو متوجه اشتباهشون كنه .كه اثرش هم خيلي بيشتره . نه غرورش ميشكنه نه اينكه به فكر تلافي كردن و انتقام از شما ميفته.... توي سفري كه به كويت داشتيم از قضا يكي از آقايون بازيگر رو ديدم كه هممسفر ما بود. من گفتم اين آقا فلان بازيگره .... شوهرم گفت نه بابا اين اون نيست ... اون اينطوريه .... اين اينجوريه ..... گفتم بابا خوب اينا كلي گريم مبكنن و .... خلاصه فايده نداشت. ماهم كوتاه اومديم. وقتي سوار هواپيما شديم و ميهماندار شروع به چك كردن بليطها كرد متوجه شديم كه بله ايشون همون بازيگري بودن كه من گفتم و اتفاقاً شماره صندليشون هم كنار ما بود و تا آخر سفر با هم كلي صحبت كرديم. از اون ماجرا دقيقاً 5 ماه ميگذره و شوهرم فقط يه بار وقتي بعد از سفر اونو تو تلويزيون ديديم جلوي خانوادش گفت: اِ زهرا فلان بازيگر كه تو كويت ديديمش . من با خونسردي و كلي ذوق و شوق گفتم آفرين راست ميگي ... تجربه دوم «« حرف مرد يكيه حالا ميخواد درست باشه ... ميخواد غلط باشه .... شما بهش نگيد چه كاري اشتباهه بزاريد گذشت زمان اينو بهش بگه »»

تجربه ها زيادن بايد عاشق طرف باشي تا عيبهاشو بپوشوني و اونم بخاطر گذشتت در مقابلت متواضعانه رفتار كنه.

تنبلي رو بزاريد كنار بزاريد الان كه هوا گرمه ببينيد همسرتون وقتي از سركار برميگردن خونه چي دوست دارن بخورن : يه ليوان آب طالبي...، يه ليوان شربت خاكشير و ... اين كارها وقت چنداني نميبره ولي تو ذهن شريكتون باقي ميمونه..

در پايان كلام هم اينو به خانومائي ميگم كه همش اعتراض دارن كه چرا زنها بايد هميشه گذشت كنن. كوتاه بيان و سرويس بدن...
    بايد گفت كه از آنجا كه وجود زن سرشار از عاطفه ، احساس ، مهربوني ، لطافت ، عشق و محبت هستش اشاعه اين احساسات هم  بعهده اونهاست . همونطور كه جابجائي وسايل سنگين ، و كارهائي كه به قدرت بدني بالائي نياز دارن بعهده آقايونه ...
    ما هيچوقت نمي بينيم كه توي خونه خانوما يخچال جابجا كنن. بي رودربيستي بگيم ديگه ... زورشو نداريم. ولي تا حدي كمك مي كنيم ولي نه اون كمك اصلي و اين يه امر كاملاً طبيعيه. آقايون هم محبت مي كنن نه اون محبت اصلي اصلي اينم يه امر طبيعيه....
    در كل يه زن ميتونه با اخلاقش (البته اخلاق خوب) ستون يه زندگي رو براي مدتهاي طولاني قائم و استوار نگه داره...
    خيلي صحبت كردم....
    زندگي همتون عسل

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. آخ كه تو هم افكاري رو داري كه من قبلا داشتم.تو عشق غرور معنا نداره عزيز دلم.من شديدا آدم مغرور و كينه اي بودم ولي از وقتي ازدواج كردم متوجه شدم كه عشق اصلا اجازه نميده به غرور فكر كنم.تمام تلاشتو بكن.برات آرزوي موفقيت ميكنم.

6. سلام lili_b عزیز

به نظر من شما خیلی داری خودتو اذیت میکنی
    اینطور که معلومه شما خیلی حساس هستین و برعکس همسر شما به اندازه شما نسبت به این مسائل حساس نیستن و میشه گفت کمی بی تفاوت هستن ( البته جسارت نشه ، اینا رو از رو توضیحاتی که شما دادین میگم ) که البته این خصلت در خیلی از آقایون وجود داره و میشه گفت یکی از خصوصیاتشونه که به اندازه خانومها همه چیزو سخت نمیگیرن
    همون جوری که Msety عزیز گفتن شما نباید زیاد سخت بگیرین چون اینجوری خودتون بیشتر اذیت میشین و ممکنه بعد از مدتی این حساسیت زیاد شما نتیجه عکس داشته باشه
    یعنی بر خلاف انتظار شما همسرتون رویه خودشو تغییر نده و حتی اوضاع بدتر از این بشه
    مطمئن باشین اگه به همسرتون خیلی سخت نگیرین کم کم همه چی همون جوری میشه که شما دوست دارین
    موفق باشی دوست من

7. با سلام
    دوستان گرامی فکر میکنم سو تعبیری رخ داده لذا جهت باز شدن مطلب موارد ذیل را  می نگارم:
    1 -بازگو کردن موارد مذکور صرفاً در جهت انتقال تجارب حقیر و دیگران بوده و نه حکم کردن به انجام اعمال فوق.(همانطور که مطرح کننده اولیه اینموضوع هم تاکید داشته اند)
    2-اگر سری به دادگاههای خانواده بزنید ویا صفحه حوادث جراید را مطالعه نمائید متوجه خواهید شد که به چه تناسبی این موارد در سطح جامعه رواج داشته وعوامل طلاقها و برخوردها در خانواده برچه اساس است.لذابهترنیست جوانان و کلاً همه ماها براساس واقعیت های جامعه ، پیشتر از این معضلات آگاه باشیم؟ودر نتیجه  آن، قطعاً دیدمون برای زندگی مشترک باز ترشده و شاید با رعایت حتی کمی از موارد پیش گفته اصلاً معضلی بنام "عدم تفاهم " را در زندگیمون مطرح نکنیم.ولی تاکید میکنم لزوماً این حکمی برانجام و رعایت آن موارد   بصورت اجباری نبوده و نیست.
    3- چه کسی گفته همه مردها تحت تاثیر این موارد گفته شده، قرار میگیرند؟ که شما اینطور برآشفته اید!منظوربنده همان توضیحات  بند 2 است. بنظر شما  آیا بهتر نیست قبل از وقوع مشکل، آنرا پیشگیری کرد؟؟
    4- بنظرم صرف  این موضوع، کمترین ربط رو به مقوله غیرت داره  واساساً کلمه غیرت دنیای از معنا پشتشه که در این مقال نمیگنجه.لذا مطرح کردن آن در این فراز منتفی بوده ونمیتواند دستاویزی جهت نفی کل موضوع باشد.اما صراحتاً معتقدم مردهای کشورمون تنها چیزی رو که در زندگی مشترکشون در حد اعلا رعایت میکنند همون غیرت داشتنه.
    5- قاعدتاً دراین فضای مجازی هیچگاه کسی قصد جسارت به کسی رو نداره بنده هم از این امر مستثنا نیستم لذا  اگر فکر میکنید گفته هام  بی مورد وخیلی بد بوده در همین  پست از همه دوستان پوزش میخواهم. ولی مصراً معتقدم گفتن ایندست از تجارب افراد برای دیگران ، مفید فایده میباشد.در پایان میخواستم در مورد فرازهای آخر پست دوستمون نظر بدم گفتم شاید مجدداً از نظراتم اشتباه برداشتی صورت بگیرد لذا از خیرش گذشتم.ضمناً بنده هم  همونطور که در پست قبلی گفتم موکداً خواستار واکنش مثبت و حتی بیشتر آقایون متناسب با محبت  همسرشون بوده و میباشم لذا به هیچ وجه قصدم به زیزسئوال بردنه شان ومنزلت بانوان نیست.
    موفق باشید.

8. سلام
    آقای aliyan شما نمونه ی اکثریت مردهای جامعه ی ما هستید. شایدم تقصیر شماها نباشه اینطوری توی جامعه پسرهای ما تربیت شدن که حالا مردهامون این فکرها رو دارن! ولی دیگه انسان از یک سنی خودش میتونه بهترین روش زندگی رو خودش انتخاب کنه نه اینکه ادامه دهنده ی روش نیاکان باشه!
    واقعا جای تاسف داره برای جامعه ی ما که حتی مردهایی که سعی داشتن خودشون و طرز تفکرشون رو مدرن کنن هنوز نتونستن !
    جای تاسف داره واسه مردهای ایرانی که هنوز که هنوزه منتظرن زنشون مواظب شکمشون باشه ! که هر روز یه خورش تازه بذاره جلوش! هر روز همینکه آقا وارد منزل شدند تا ننشسته فنجان چای به دستش بده! .........هروقت خواست از نظر جنسی هم بهش سرویس بده!
    ولی در مقابل...... مرده دیگه ...آخه وقتی پسر بوده این چیزا رو یاد نگرفته... اشکال نداره..... باید کوتاه اومد!!! صبر اصلا مال زنه ! گذشت مال زنه!

باور کنید این طرز فکر شما و امثال شماست که باعث شده جامعه اینطور بشه. و بعدش هم به قول شما وضع دادگاهها این بشه. چون مردهای ایرانی دوست دارن همسرشون هم نقش یک زن رو براشون داشته باشه و هم مادر.

آقا گذشت اون زمان که خانوما فقط سرویس بدن و شما فقط لذتشو ببری!
    اون مال زمان پدربزرگ و مادربزرگها بود. که زنه فقط کار خونه میکرده ، مرده هم فقط کار بیرون. به زن هم یاد داده بودن هرچی این گفت همونه! میگی چشم وگرنه اون دنیا رنگ بهشت رو نمیبینی!
    گذشت اون زمان که مرد رو خدای دوم زن میدونستن!

در مورد این جملتون هم خیلی متاسف شدم که " حس تنوع طلبی!".... "وفور دخترانی که در کمین آقایان نشستن!" ........

یه مطلبی رو خدمتتون بگم اولا حس تنوع طلبی زن بیشتر از مرد هست ، کمی فکر کنید به خودتون هم ثابت میشه.
    که از خریدهای متنوع ... تغییر وسایل و دکوراسیون خونه.... میل به داشتن لباسها و کیف و کفش... آرایشهای متنوع گرفته تا خیلی موارد دیگه .... که نشون میده زن نسبت به مرد زودتر از محیط یکنواخت اطرافش خسته میشه! فکر کردید فقط مرد هست که تنوع در روش همسر رو دوست داره! چون زن صبرش بیشتره یعنی همه چیز واقعا مورد قبولشه؟!

من نمیدونم چرا این تنوع طلبی جنسی فقط خودشو بین مردهای مسلمون(!) و بیشتر بین عربها و ایرانیا نشون داده!

نه آقا انقدر تو مغزتون کردن که باعث شده ملکه ی ذهنتون بشه که این طبیعیه! کجا ش طبیعیه آقا؟؟!

باور کنید اگر زنهای ایرانی که در صبر و گذشت هیچ جای دنیا لنگه ندارن (که متاسفانه در بعضی مواقع همین به ضررشون شده) ، به این شکل در زندگیشون و از همه مهمتر بچشون احساس مسئولیت نمیکردن بدشون نمیومد مثل شماها دنبال تنوع در شریک زندگیشون باشن! (می بینید نمونه هاشو بعضی ها با وجود همسر دوست پسر هم دارن!)

پس چه زن و چه مرد اراده ی خودشه که روش زندگیش رو مشخص میکنه! وگرنه ذاتا زنها از مردهابیشتر تنوع طلبن...

اون قضیه ی" دختران درکمین آقایان!واقعا آدم میمونه چی بگه؟؟!! فقط اینو بگم خدا نکنه مردی ( مخصوصا در ایران) از نظر مالی به حدی برسه که دنبال یه خوشی تازه ای تو زندگیش باشه دیگه نگاه نمیکنه که زنش براش چکار کرده! دیگه نگاه نمیکنه که اگه مدبری و کمک های اون زن نبود هرگز به اینجا نمی رسید!
    در واقع بیشتر این آقایون هستند در کمین دختران! دنبال توجیه نباشید.
    حالا داریم مواردی که بعضی از دخترها به خاطر مسائل مالی و... حاضر میشن به این آقایون در دوستی جواب مثبت بدن! ولی بیشتر این مردها هستن که دنبال ترو تازه ان!
    کاش کمی واقع بینانه تر به مسائل نگاه میکردیم.

در نهایت شاد باشید.

9. با سلام
    دوست گرامی سرکار خانم saye_a     
    1-بنده هم این سرویسها رو  که گفتم، نمیگیرم.
    2- گذر زمان و واقعیت های جامعه ، مطلبو ثابت خواهد کرد.
    3- فکر میکنم بیشتر ازاین دیگه صلاح نباشه ادامه بدیم.
    4- بنظرم معذرت خواهیم اشتباه بوده.
    5- هر جوری که شما میخواهید با همسرتون برخورد کنید .
    6-هیچگاه نظرتونو نخواهید به کسی تحمیل کنید.
    7-بازم میگم بنده فقط جهت اطلاع مطلبو بیان کردم واین صرفاً دال بر طرز فکر بنده در این مورد نیست.
    در پایان از تمامی خوانندگان محترم این پست بدلیل طولانی شدنش معذرت میخوام.
    والسلام.
    موفق باشید.

10. JNASERI

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    دوستان عزیز سلام
    راستش من قصد نوشتن نداشتم اما حیفم اومد که ننویسم و بدینوسیله از همسرم تقدیر و تشکر نکرده باشم.من با نظر خانم zahra -moo  کاملا موافقم .میخواستم به ایشون بگم من یه همسری دارم که تمامی اون 17 مشخصه ای را که شما نوشته بودید داراست. اصلا باور کنید یه آن فکر کردم هر چی نوشته شده برای من نوشه شده . منم همسرم رو خیلی دوست دارم و نهایت سعی خودم رو میکنم تا بتونم لطف و محبت بی دریغ اونو جبران کنم.
    در مجموع میخواهم اینو بگم که اجرای تمام مشخصه هایی که زهرا خانم نوشته بودند کاملاً امکان پذیر و عملی است، چون همانطوری که گفتم من این قضیه را دارم خودم لمس میکنم.
    ببینید میخوام یه مثال کوچولو بزنم . من خانمم کارمنده ، باور بفرمایید شاید ندونه چقدر حقوق میگیره ، کارمندهای بانکی که از اونجا حقوق خانمم را میگیرم منو از اون که صاحب حسابه بهتر  میشناسن. خوب البته  منم سعی می کنم اون هر چی خواسته باشه در حد توانایی ام براش تهیه کنم.
    خلاصه اینکه منظورم از همه این حرفها اینه که اگه به نوشته های زهرا خانم عمل کنید ( عمل کنیم )  زندگی خیلی شیرین میشه ، مطمئن باشید مردها هم اینقدر بی انصاف و ناجوانمرد نیستند که همه چیز رو برای خودشون  خواسته باشند. امتحان کنید.

11. با سلام به همه دوستان عزیز

پیرو صحبتهای خانم saye -a باید عرض کنم که واقعا زمان پدر بزرگها و مادر بزرگهامون گذشت الان باید هم بیرون کار کنیم و هم تو خونه سرویس بدیم تازه چقدر هم افتخار می کنیم و ذوق می کنیم که برگشتنی از محل کار به خونه دنیایی هم خرید منزل انجام دادیم که جای سنگینی وسایل تا ساعتی روی دستمون می مونه- پرداخت قبوض و ... را هم حساب کن -پرداخت قسط و ...و خیلی کارهای دیگه که انجام می دیم و اونقدر برامون عادی شده که شاید الان به فکرمون نرسه
    تازه کارهای خونه و... رو هم در نظر بگیر -چشم هم به همسرامون می گیم دسته آخرهم حرف حرف خودشونه جرات هم نداریم حرف حقی رو در مورد خانوادهاشون بگیم که خونه رو سرمون خراب می شه - تمام کارهایی رو هم که وظیفمون نبوده و انجام دادیم به چشم هم نمیاد و لطف مکرر می شه وظیفه
    پس ای کاش جای مادربزرگهامون بودیم و قدر مون رو هم می دونستند .و کار خونه بود و یه چشم گفتن هم که از آدم کم نمی شه و اینهمه کار اضافی هم نمی کردیم

خوشبخت و سلامت باشید

12. باسلام خدمت همه
    من وشوهرم زندگی خیلی خوبی داریم شاید غیراز بچه دار نشدنمون هیچ مشکل خاص دیگه ای نداشته باشیم بچه هم که شوهرم نمیخواد اصلا راجبش حرف نمیزنه منم بگم دعوا میکنه میگه زندگیمون خوبه بچه نمیخوایم
    گدشت تو زندگی خیلی از مشکلاتو حل میکنه من سر جحاز وجحاز کشی مادر شوهرم خیلی بحث درست کرد ولی من به خاطرشوهرم قهرولج نکردم شوهرمم دربرابراین گذشت من خیلی جاها گذشت میکنه منم درمقابل همین طور
    اگه به قکر هم باشیم برای هم زندگی کنیم گذشت داشته باشیم همه چی درست میشه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید