شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آنچه زنان بايد در مورد شوهرانشان بدانند!

1. آنچه که زنان باید در مورد شوهرانشان بدانند
    براي آنكه زندگي زناشوئي از شادي ونشاط لازم برخوردار باشد، زن دربرابر شوهر بايد اصولي را رعايت كند. شما خانم محترم در صورتي كه اين اصول را رعايت كنيد ، همسر شما شيفته شما خواهد شد و تا آخر عمر عاشقانه دوستتان خواهد داشت . هرگز فراموش نكنيد يك پر را نمي توان با فشار و قدرت به جايي پرتاب كرد ولي همين پر را مي توان با جريان ساده هوا به هر جايي فرستاد .

?- دركليه موارد معيشت اعم از تملك ودرآمد وغيره ازكلمه ما استفاده نماييد نه من وتو ؛ فراموش نكنيد كه اكنون زندگي مشترك شروع شده ديگرمن وتومطرح نيست.
    ?- درمقابل شوهر خود هرچند حق باشما باشد، لجبازي واصرار نكنيد.
    ?- شوهر خود را بخصوص درمقابل بستگانش تحقير نكنيد. ازتعريف و تمجيد بستگان خود درمقابل آنان پرهيز نماييد.
    ?- از مخالفت ومشاجره با شوهر خود بپرهيزيد.
    ?- چنانچه كمك‎هائي ازطرف بستگان شما به شوهرتان شده آنها را به رخ او نكشيد.
    ?- با دوستان وآشنايان شوهرتان درمعاشرت‎ها بيش ازحد معمول گرم نگيريد.
    ?- شوهر خود را درمعاشرت با اقوامش محدود نكنيد.
    ? - دررفت و آمد و معاشرت با بستگان شوهر خود پيشقدم باشيد.
    ?- به بستگان نزديك شوهر خود (مادرشوهر، پدرشوهر، برادرشوهر، خواهرشوهرو) بيش از خويشاوندان ديگر احترام بگذاريد.
    ??- زحماتي كه براي پذيرايي خويشاوندان شوهر خود متحمل مي شويد به رخ شوهر خود نكشيد.
    ??- چنانچه در آمدي داريد و براي زندگي هزينه مي‎كنيد آن را بازگو نكنيد.
    ??- از مردان ديگر نزد شوهرتان تمجيد نكنيد. هيچ مردي را به رخ شوهرتان نكشيد و ترجيح ندهيد و در گفتار اين موضوع را رعايت كنيد.
    ??- براي انجام درخواستهاي خود با شوهرتان با خشونت و آمرانه برخورد ننماييد.
    ??- براي برآوردن نيازمنديهاي خود از نظر مادي و غير مادي امكانات شوهر خود را در نظر بگيريد و او را تحت فشار نگذاريد .
    ??- خود را براي شوهرتان بياراييد و بهترين و تميزترين لباس خود را در مقابل وي بپوشيد.
    ??- در مقابل شوهر خود با حالت افسرده و اخمو حاضر نشويد .او را در موقع ورود به خانه با لبخند و شاد وخندان استقبال كنيد.
    ??- پس از مراجعت شوهر خود به خانه كارهاي خود را حتي الامكان كنار بگذاريد ودر حضور او بنشينيد و با سخنان خوشايند و با گرمي با او خداحافظي كنيد.
    ندای مشاور

<A>

گردآوری :پایگاه اینترنتی پرشین وی
    www.persianv.com

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  2. tansaz

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    زهرا خانوم فکر کنم داری تو رویا زندگی میکنی مطمئنم چنین مواردی که گفتی خانوما باید رعایت کنن در هیچ زنی یافت ننننمیشه .اینها خصوصیات یک فرشته هستش!!!!!!!!!

3. tansaz نوشته است: زهرا خانوم فکر کنم داری تو رویا زندگی میکنی مطمئنم چنین مواردی که گفتی خانوما باید رعایت کنن در هیچ زنی یافت ننننمیشه .اینها خصوصیات یک فرشته هستش!!!!!!!!!

نه دوست عزیز همچینی هم که میگی نیست فقط باید ادم چشاشو یه کم باز کنه
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. به نظر منم همچین کارها و ویژگی های خاصی نیست که نشه به اونا عمل کرد فقط به عشق و علاقه بر میگرده اگر واقعا طرفت و دوست داشته باشی  همه جوره بهش احترام میذاری و بهش احساس قدرت میدی که اگر مرد جوگیری نباشه متقابلا این چیزارو به خودت برمیگردونه یعنی بهت احترام میذاره اگر خودش بخواد کاری کنه مشورت میکنه به همسرش ازادی عمل میده و.........
    اون موقع میشه یه رابطه خوب و دو طرفه رو تجربه کرد.

5. سلام
          خيلي مقاومت كردم كه در اين تاپيك چيزي ننويسم ولي بالاخره مقاومتم تموم شد!
    اولاً كه طبق تعريف آقاي tansaz متوجه شدم كه يه فرشته هستم كه خيلي خوشوقت شدم!
    (چون بدون استثنا و اغراق به همه موارد فوق الذكر پايبند بودم)

ثانياً متأسفانه اون نتيجه اي كه در ابتداي متن اومده حاصل نشد!
    يعني لزوماً عمل به اين دستورالعملها خوشبختي رو تضمين نميكنه و طرف مقابل هم بايد آدم نرمال و فهميده و قدرداني باشه.

البته هر قانوني استثنا هم داره

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. با سلام به دوستان عزیز

خوبه هر کسی اینها رو رعایت کنه ولی من همیشه از این ناراحت می شم که چرا که ما خانومها باید همیشه  کاری کنیم که همسرمون نهایت رضایت رو از ما داشته باشه آیا واقعا اونها هم کاری می کنند یا دنبال مطلبی هستند که در مورد زنان باشه و کاری کنند که ما هم از اونها راضی باشیم آیا تلاش می کنند برای بهتر شدن زندگیشون نه ... می گن همینی که هست می خوای بخوا نمی خوای نخوا میل خودته
    ولی ما دنبال مطلب -مشاوره- از این بپرس از اون بپرس - خودمونو عوض می کنیم(رفتارمون) و ... هستیم
    ما باید گذشت کنیم .. پولمون رو به رخشون نکشیم .. به خانواده اش باید احترام بذاریم.. محبت کنیم .. داد زد حرف نزنیم.. پول نداشت چیزی ازش نخواهیم و خودمون یه کاری کنیم..  خلاصه همه کاری می کنیم تا مبادا یه وقت از ما سیر بشه و فیلش یاد هندستون کنه
    آیا اونها کاری می کنند که یه وقت خدای نکرده ما........

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. با سلام
    ضمن تشکر از سرکار زهرا خانم بطور خلاصه با ذکر چند نکته دیگه میشه اینطور گفت که:
    1-همواره احترام خانواده شوهر تان را داشته باشید.ولو اینکه خلاف میل باطنی شما باشد.
    2-هیچگاه بر سر مالی و معنوی با همسرتون جر و بحث نکنید.و از راههای مناسب و با آرامش نیاز خود را با وی در میان بگذارید.
    3-همواره در بدو ورود شریکتان ،را با روئی خوش و جمله "خسته نباشی" و یک استکان چای داغ پذیرائی کنید.
    4-همیشه به مسائل تغذیه ایشان نظر خاص داشته و با پخت غذاهای متنوع ،وعده های غذائی را با هم و در کنار هم بگذرانید.
    5-همواره و جداً در خصوص نیاز جنسی همسرتان کوتاهی نکنید.
    6-اگر خطائی از ایشان مشاهده نمودید با درایت و خوشروئی کم کم در جهت متنبه کردن وی برآیید.
    7-هیچگاه مال و ثروت و زیبائی و کلاً آنچه که دیگران دارند به رخ شریکتان نکشید.
    8-هیچگاه برای ارائه خدماتی که در خانه انجام میدهید طلب چیزی نکنید.
    و....
    و لپ کلام اینکه کاری کنید که مردتان تمامی نیاز هایش را در خانه  و با شما جستجو و رفع نماید و نه در خارج از آن و با دیگران .
    والسلام.
    موفق باشید.

8. با سلامی مجدد
    با تشکر از سرکار خانم tadaee60 که جان کلام بانوان رو بازگو کردند.باید بگم که متاسفانه با وجود تفکر مرد سالاری در فرهنگمون و باز متاسفانه با عنایت به وفور دخترانی که در کمین آقایون هستند و از طرفی دیگه تنوع طلبی مردها ،انجام روشهای مذکور قطعاً در استحکام پایه های زندگی نقش مهمی را بازی خواهد کرد ولی منهم معتقدم  آقایون هم میبایست در واکنش به این خوبیهای خانمشون تمامی وقت ،مال، ودر کل همه چیزشونو با صداقت وقف  شریکشون کنند. و صد البته مطمئنم مردانی که اینچنین اعمالی رو از خانمشون ببیند قطعاً  عملی در خور شان همسرشون انجام خواهند داد.
    والنهایه بنظرم  طرز فکر و فرهنگمون زمانی بهبود خواهد یافت که سطح تحصیلات  و منابع مالی افراد  جامعه رو به رشد نهاده و در نتیجه به مرور اینچنین تفکرات قدیمی کنار گذاشته خواهد شد. ولی تا آن زمان .....
    موفق باشید.

9. aliyan نوشته است: با سلامی مجدد
    با تشکر از سرکار خانم tadaee60 که جان کلام بانوان رو بازگو کردند.باید بگم که متاسفانه با وجود تفکر مرد سالاری در فرهنگمون و باز متاسفانه با عنایت به وفور دخترانی که در کمین آقایون هستند و از طرفی دیگه تنوع طلبی مردها ،انجام روشهای مذکور قطعاً در استحکام پایه های زندگی نقش مهمی را بازی خواهد کرد ولی منهم معتقدم  آقایون هم میبایست در واکنش به این خوبیهای خانمشون تمامی وقت ،مال، ودر کل همه چیزشونو با صداقت وقف  شریکشون کنند. و صد البته مطمئنم مردانی که اینچنین اعمالی رو از خانمشون ببیند قطعاً  عملی در خور شان همسرشون انجام خواهند داد.
    والنهایه بنظرم  طرز فکر و فرهنگمون زمانی بهبود خواهد یافت که سطح تحصیلات  و منابع مالی افراد  جامعه رو به رشد نهاده و در نتیجه به مرور اینچنین تفکرات قدیمی کنار گذاشته خواهد شد. ولی تا آن زمان .....
    موفق باشید.

سلام

اينكه ميگين وفور دختراني كه در كمين مردها هستن يعني چي؟

مردها تنوع طلبند يعني چه؟

اگه دختري در كمين مردي باشه و مردها هم طبق گفته خودتون تنوع طلب باشن كه بالاخره شكار ميشن حالا خانم بخت برگشته اون شكار خودش رو هم بكشه بالاخره يا شكارچي پيروز ميشه يا حس تنوع طلبي شماها كارخودشو ميكنه

واقعا خانمها بايد چهار چشمي مراقب باشن يكي شوهرشونو ندزده؟

پس كو اون همه مردونگي و غيرتي كه يه موقعي ازش دم ميزدين.

اگه خانمتون بيمار بشه نتونه ازتون مراقبت كنه يعني فاتحه زندگيتون خونده است؟

اگه نتونه واسه ارضا حس تنوع طلبي شما هر روز يه شكل و با يه لباس جديد ظاهر بشه يعني شما ميري سراغ يه دختر شنگول ديگه؟

چرا بايد زندگي اينجوري باشه؟

چرا زنها بايد به هزارو يك روش مجبور باشن شماها رو حفظ كنند.؟چرا بايد ترس از دست دادن مردي رو داشته باشن كه هر لحظه زندگيشونو به پاي مرد زندگيشون ميريزن؟

بر فرض مرد سالاري و تنوع طلبي و در كمين بودن دخترا

پس قدرشناسي شما مردها كجاست.همين كارها رو ميكنيد زنها شما رو بي چشم رو مي شناسن

يعني چيزي به اسم پايبندي در وجود مردها نيست؟

پس ما تلاش بكنيم و نكنيم زياد فرقي نداره.چون به ظاهر طبيعت تنوع طلب شماها از بقيه حسهاتون قويتره و بالاخره تسليمش ميشين

تو رو خدا وفا ندارين اسمشو تنوع طلبي نذارين

پس اونهايي كه ماهها از خونه و زندگيشون دور مي موندن و در بدترين وضعيتها از كشور دفاع كردن و حالا ما داريم در اسودگي خيال زندگي ميكنيم چطوري به زنها و زندگيشون نگاه ميكردن كه اين مسايل بينشون نبود

شما خودتون با اين حرفها باعث ميشين ضعيف و سست به نظر بياين در حالي كه واقعا اينطور نيست.و متاسفانه باعث ميشين ما فكر كنيم بايد به فكر استخدام يه جاسوس و بپا واسه شما ها باشيم

تصوير يك مرد توانا و پايبند رو در ذهن همسرتون ايجاد كنيد تا بتونه در آرامش خيال به شما عشق بورزه

يه صحبتي هم با خانمها دارم:

هيچ وقت به خاطر ديگري از آرزوها و خوشيهاتون نگذرين. هيچ وقت همه چيزتون رو فداي يك نفر نكنيد.
    به قول معروف آدم عاقل همه تخم مرغهاشو تو سبد يك نفر نمي گذاره

براي آدمها همونقدر از خودتون مايه بگذارين كه اونها براي شما مايه ميگذارن.بيخودي از خود گذشتگي نكنيد.
    خواسته ها و ارزوها تونو به باد فراموش نسپارين.
    خودتونو واسه حفظ مرد زندگيتون به آب و آتيش نزنين. اگه از دست رفتني باشه بالاخره ميره و اين بر خلاف عقيده و حرف خودشون فقط و فقط به ارادشون بستگي داره نه هيچ چيز ديگه

بابابزرگهاي ما هم تنوع طلب بودن هم مردسالار بودن هم اينكه هميشه و در تمام دوره ها زنهاي خودفروش و نابكار بودن ،هستن و خواهند بود ولي مادربزرگهاي ما هيچ وقت اين همه مشقت رو  تحمل نكردن كه مردشونو نگه دارن خودشون مرد بودن و پاي عهدش مي موندن

جوري زندگي كنيد كه افسوس لحظه هاي از دست رفته رو نخورين

همه چيزتون رو به پاي شوهرتون نريزين. يادتون باشه اين زندگي به شما تعلق داره و بايد به رشد و شكوفايي استعدادهاتون  اهميت بدين.فقط يكبار به اين دنيا مي يايم. وفرصت دوباره اي در كار نيست. از زندگيتون لذت ببرين.
    حرفهام به معني بي توجهي به همسر و زندگيتون نيست.هر چند ميدونم متوجه منظورم شدين

10. با سلام مجدد. همون طور كه خانم maryam68 گفتن واقعا اگه عاشق همسرت باشي شايد اينها حداقل كارهايي هست كه ميتوني براي او انجام بدي . وقتي عاشقانه همه نيازهاي يك مرد رو تو خونه براورده كني ديگه دليلي نداره  نگران از دست دادنش باشي چون مطمئنا" مرد ها توي زندگي تشنه قدرت . ارامش . عشق . محبت . احترام . و...... هستن . پس اگه همه اينها رو با عشق براش فراهم كني او هيچوقت حتي حاضر به فكر كردن نسبت به كس ديگه اي نسيت . اينهايي كه ميگم رو تجربه كردم ودر برابرش همسرم رو مي بينم كه كارهايي فراتر از اونچه من براش كردم رو عاشقانه براي من و خانواده ام انجام ميده .

11. ببينيد دوستان
            اينكه زني به همسرش احترام بذاره و محبت كنه و برتري ها و توانايي هاشو به رخ اون نكشه و و و.... قبل از هر چيزي نشونه شخصيت كامل و بلوغ فكري و عاطفي خود زنه و به خود زن حس خيلي خوبي دست ميده .در اين صورت اگر همسر هم مرد فهيم و قدرداني باشه معني اين رفتارها رو درك ميكنه و پاسخ متقابل اونهم احترام و محبت و صميميت و ارج گذاري خواهدبود (كه در اين صورت زندگي شيرين ميشه!).

اما اگر مرد بخواد چشمشو ببنده و يا اصولاً يادنگرفته باشه درست ببينه ،‌ هرچقدر هم كه زن خوب و فرشته خو ! باشه بي فايده است. (البته من چندان به خوب بودن براي پايبند كردن معتقد نيستم)

اون عبارت "صدالبته مطمئنم"و "قطعاً "‌در متن آقاي ailyan مثل پتكي بود كه بر سر من فرود آمد!

12. و به خانم zahra_moo هم تبريك ميگم بخاطر اينكه همسرش جزو اون دسته آقايوني هست كه ارزش و مفهوم رفتارهاي مثبت ايشون رو ديده و درك كرده.

اما ممكنه هركسي قابليت و ظرفيت خوبيهايي رو كه بهش هديه ميكنيم نداشته باشه.

13. بحث جالبيه
    تو اين مدت فقط تاپيك دوستان رو خوندم و قصد نداشتم نظر خاصي بدهم
    اما امروز به شدت عصبيم و با شوهرم قهرم و در كل معتقدم اين مردها اصلا بلد نيستند احساساتشون رو منتقل كنند چه خوب چه بد!!!!

اصلا دعواشونم به ادميزاد نميبره!ما زنها دلمون ميخواهد زودتر بحث رو تموم كنيم ولي اونا از ادامه بحث طفره ميرند!

مثلا الان بهش گفته بودم به من زنگ بزن به جاي اينكه تماس بگيره خوابش برده!!! دارم منفجر ميشم
    اونوقت شما بياييد تاپيك بزنيد در مورد مردها!!!مگه بحث قحطه؟!

14. سلام lili-b جون
    منم همين مشكل و با همسرم داشتم، دائم جنگ و دعوا داشتيم.دعوا بر سر اينكه چرا يا زنگ نميزني يا 5دقيقه دير و زود ميزني كلا اونو آدم بي احساسي ميدونستم.يه مدت با خودم كلنجار رفتم يه كم فكر كردم ديدم مشكل از منه، آخه يه زنگ نزدن يا دير زدن ارزش نداره كه عصبي بشم و باش قهر كنم يا دائم با هم جنگ داشته باشيم.رابطمون كلا داشت نابود ميشد.احساسمون از بين رفته بود.شايد باورت نشه ولي از وقتي ديگه بهش سر اين موضوعات گير نميدم، بيشتر بهم زنگ ميزنه يا زماني كه ميدونم سركاره و نميتونه زنگ بزنه با تماسش غافلگيرم ميكنه يا حتي بيشتر احساساتشو نشون ميده.اصلا نبايد مجبورش كنم كاري انجام بده.تازه فهميدم عشق يعني چي.الان دارم به لحظه هائي كه با تلخي و عصباني بودن و حرص خوردن گذشته فكر ميكنم خنده ام ميگيره.
    اين همه حرف زدم تا بهت بگم تورو خدا سخت نگير.بذار راحت باشه، باور كن خودت از اينكارت لذت ميبري.زندگي تنها اين چيزاي ساده اي كه ما فكر ميكنيم نيست.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  15. سلام Msety عزيزم

آخه فقط بحث زنگ زدن يا نزدن نيست.من وقتي سر يك موضوعي دلگير ميشم يا بهم بر ميخوره دوست دارم همون موقع در موردش حرف بزنيم تا بقيه روزمون خراب نشه!اون اون مرتب ميگه فردا-1 ساعت ديگه-پس فردا خلاصه طفره ميره و دوست نداره اون بحث تكرار بشه

منم خيلي حساسم زود همچيو به خودم ميگيرم .نميدونم
    بارها و بارها خوندم كه زن و مرد باهم فرق دارند اما نميتونم اين فرق رو درك كنم
    بعضي اوقات ميترسم عشقمون از بين بره

باور كن كه مستاصل شدم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید