شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بلندي كليتوريس

1. در مورد بلند بودن كليتوريس كه :
    1 دليل به وجود امدن
    2 عمل توصيه ميشود؟
    3 نحوه ي عمل؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. DrPourghorban

جراح و متخصص زنان و زایمان

با سلام
    بزرگ بودن کلیتوریس معمولا بصورت ارثی و در زمان بلوغ ایجاد میشود .گاهی نیز نقص آنزیمی 11 یا 21 هیدروکسیلاز موجب بزرگ شدن بیش از حد کلیتوریس(کلیتورومگالی) میشود .
    در موارد شدید یا مواردی که از نظر ظاهری مشکل وجود دارد عمل توصیه میشود . گاهی نیز بزرگ بودن کلیتوریس موجب عدم ایجاد تحریکات جنسی کافی در زنان می شود که با برداشتن کلیتورال هود این مشکل برطرف می گردد . این عمل  در کشورهای عربی و افریقای در سطح وسیعتری با عنوان ختنه زنان نیز صورت میگیرد که در آن موارد منظور برداشتن کامل عروق و اعصاب کلیتوریس و ممانعت از بروز تحریک جنسی و ارگاسم در زنان می باشد که البته گاهی نادانسته و بطور سنتی انجام میشود و معضل اجتماعی بزرگی در این جوامع محسوب می گردد.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  3. دكتر بلندي و بزرگي كليتوريس ميتونه ربطي به بالا بودن تستسترون هم باشه؟
    راجع به نحوه ي عمل مطلبي داريد؟
    پس نظر شما در مورد عمل مثبت اگه در ظاهر مشكل ايجاد كرده باشه؟
    ممنون

4. DrPourghorban

بیماری ارثی که ذکر کردم موجب بالاتر رفتن مواد مشابه تستوسترون البته به مقادیر زیاد می شود . مواردی از این نوع که عمل کرده یا دیده ام نتایج بسیار خوبی داشته است .
    عکس عمل در وب لاگ بیماریهای زنان و زایمان موجود می باشد می توانید ببینید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. دكتر من عكسارو ديدم يه سوال اينكه بعد عمل لبهاي بزرگ كاملا بسته ميشوند؟يعني كليتوريس ديگه معلوم نيست؟
    پس فرمودين كه نتيجه عمل خوب بوده پس زيبائي زنانگي دوباره به دست مياد؟يا باز هم داراي اشكالاتي هست؟
    پس به لاغري نميتونه ربطي داشته باشه؟
    تستوسترون من 0.9 كه البته به خاطرش دارو هم ميخوام مصرف كنم البته به خاطر اينكه چند ماهي منس نشدم كه دكتر برام اول امپول پروژسترون تجويز كرده و دو نوع قرص كه يكيش ديان و اونيكيم يادم نيست!!!
    يه مطلب ديگه اينگه تو صدام خش هم دارم
    اوه اين همه مشكل!!!!!!!!!!!!!!!!!
    با تشكر از پاسخگوئيتون كه وقت ميذاريد و رسيدگي ميكنيد

6. DrPourghorban

شما حتما باید درمان هورمونی رو شروع کنید و احتمالا به همان نقص آنزیمی که گفتم مبتلا هستید .
    اگر کلیتوریس هنوز خیلی بزرگ نشده باشد میتوان مقداری از ان را حفظ کرد ولی بعضی اوقات حالت پنیس(اندام جنسی مردانه) بخود می گیرد که معمولا باید کاملا قطع شود من عکسهای مربروط به جراحی مراحل پیشرفته بیماری را در سایت قرار ندادم ولی در این حالات نیز عمل جراحی نتایج خوبی دارد. داروها را باید حتما همیشه تا زمان یائسگی ادامه دهید در ضمن اسم داروی دیگر را هم بنویسید. از نظر تومورهای ترشح کننده تستوسترون نیز باید بررسی شوید

7. ممنون بخاطر پاسختون واي من خيلي نگران شدم
    سيپروترون كامپاند و سيپروترون
    من به دكتر كه مراجعه كردم به خاطر اينكه يه 4 ماهي منس نميشدم موضوع بلندي كليتوريسم هم بيان كردم و ايشان معاينه هم كردن گفتن كه طبيعيه و مقدارش كم اما اگه بخواي كوتاهش ميكنيم البته من به دستيار دكتر گفتم نه خودش چون خودش مرد و دسنيارش زن و ايشان فقط از دكتر هزينهي عمل رو پرسيدو همين ولي من دوست دارم با دكتر مستقيم صحبت كنم اما تا حالا نشده نميدونم اگه لازم باشه ميام مطب شما ميدونم كجاست تو وب لاگ ديدم شما ايا وقت براي مشاوره داريد عيني ميتونم بايم يا نه؟چيكار كنم؟
    راستي موهاي زائدم هم زياد كه به دكتر گفتم قرص اسپيرو نولاكتون25 بهم داده الان حدود 3 ماه كه مصرف ميكنم و خيلي بهتر شده تمام اين مشكلات بر ميگرده به اين تستوسترون كه خيلي نگران كنندس و تمام حواس من رو به خودش اختصاص داده منتظرم ممنون

8. DrPourghorban

اگر تستوسترون شما 9 هست که حتما همینطوره و لی اگر 9/0 باشه طبیعیه در هرحال من در خدمت شما هستم اگر مشکلی بود حتما تماس بگیرید

9. دكتر مقدارو نوشته 0.9 H فقط اين تو ازمايشم بالاست بقيه چيزا نرمال
    total thyroxin(t4) 7.4
    t3 1.3
    tsh 2.2
    lh 12.1
    fsh 8.4
    prolactin 8.4
    testosterone h 0.9
    dhea (so4) 294
    androstenedione 6.0 (elisa
    اينا نتيجه ي ازمايش
    دكتر من با امپول پروژسترون الان منس شدم از ديروز اما اصلا نمياد و مقدارش خيلي كم يعني از ديروز اندازه ي يك پد هم نشده و خونش مثل روزهاي اخر منس ميمونه كمي قهوه اي و خشك
    علتش چي ميتونه باشه؟يه مساله ديگه كه خون منس من هميشه غليظ ايا اين ايراد داره؟
    دكتر به من بگيد تو بدن من چي داره ميگذره؟
    تستوسترونم خوبه يا؟يه وقت مرد نشم!!!!!!!
    ممنون ببينم اين سوالاي من تموم ميشه؟يا اين قصه سر دراز دارد
    ممنون به خاطر احساس مسئوليتتون ايشالا هميشه موفق و سلامت باشيد
    اهان يه سوال ديگه اين قرص هارو دكتر نوشته روزي 2 تا يعني من از هر كدوم يك دونه شب بخورم؟بهد اينا با قرص اسپيرونولاكتونم تداخل نداره اونو يكي ظهر و دوتا شب ميخورم
    تشكر

10. سلام دكتر الن 3 روز هست كه بستخي 21 تائي سيپروترون كامپاندم تموم شده و من تو 7 روز استراحتشم اما منس نشدم اصلا عملكرد اين قرص ها چطوريه؟هم اين قرص و هم سيپروترون
    نظرتون در مورد نتيجه ي ازمايشم چيه؟
    منتظر جوابتون هستم هم اين قسمت و هم قسمت قبلي
    ممنون

11. سلام  من 31 سالمه متاهلم سوالي داشتم كليتوريس خانمم از حد طبيعي مقداري بزرگتره وباعث بد شكل شدن آلت تناسليش شده مي خواستم بدونم تا چقدر طبيعيه؟ جاي نگراني داره؟    با تشكر

12. maroonside نوشته است: سلام  من 31 سالمه متاهلم سوالي داشتم كليتوريس خانمم از حد طبيعي مقداري بزرگتره وباعث بد شكل شدن آلت تناسليش شده مي خواستم بدونم تا چقدر طبيعيه؟ جاي نگراني داره؟    با تشكر

سلام،
    خیر جای نگرانی ندارد.

13. سلام.
    منم در این مورد یه سوال دارم،لطفا جواب بدین.
    اندازه نرمال کلیتوریس قبل و بعد از تحریک چقدره؟آیا صرفا وقتی از  حد نرمال بزرگتره لبهای بزرگ بهم نمیرسند یا به قول اون خانوم این میتونه از لاغری هم باشه؟

14. سلام من ترانسکشوال هستم عمل mastectomi&hysterectomy را انجام دادم التم هنوز زنونه هست جون دکتر خوبی هنوز پیدا نکردم نا عمل کنم .من تستسترون تزریق میکنم هر 2هفته 250 تا راهی هست تا کلیتوریسم بیشتر رشد کنه؟؟

15. با سلام
    اول می خواستم از سایت و مطالب عالیتون تشکر کنم.
    مادر من 44 ساله هستند و مدت 3 سال پریودش دچار اختلال شده یعنی سیکلش حدود 3 هفته وگاهی تا 2 ماه پشت سر هم طول می کشد و در این چند هفته یک هفته خونریزی کم هفته بعد خونریزی شدید وباز هفته آخر نا منظم .البته دقیقا همیشه به این منظمی نیست گاهی خیلی نامنظم تر می شه.و شدیدا چیزایی شبیه گوشت یا بهتر بگم شبیه جگر (نسبتا بزرگ با قطر چند سانت)ازش دفع میشه بعضی وقتا هم لخته و گاهی هم یک مایع لزج صورتی دفع می شه و کلا ترشحاتش هم زیاده تا به حال پیش چندین متخصص رفته قرص هورمون هم مصرف کرده اما بهتر نشده البته اخیرا باز سونو گرافی رفته و دکتر گفته رحمش از حد طبیعی بزرگتر و یک توده گوشتی داخل آن وجود داره که با دارو رفع می شه و آزمایش خون هم داده که نتیجه اش منفی بوده و قراره هر موقع پاک شد تست پاپ اسمیر بده که حدود یک ماه منتظریم پاک بشه که هنوز نشده .و هممون خیلی نگران هستیم.لطفا جواب بدین خیلی ممنون می شم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید