شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کیست تخمدان ، درد شکم و درمان

1. سلام  و خستة نباشيد
    من كيست درموئيد دارم و مدت يك سال هةست كة با فقط در اين مورد از اقاى دكتر و كاربران سوال كردم
    اقاى دكتر تورو خدا اين بار ية جواب درست بة من بديد
    1- من 28 سال سن دارم و تخمدان جبم رو بةخاطر كيست درموئيد برداشتن متاسفانة در تخمدان راستم دوبارة اين كيست بوجود اومد و من در كشور اردن و در عمان دوبارة عمل برداشتن كيست رو انجام دادم بعد يك ماه دوبارة كيست دةرموئيدم دةرومدة ايا باداشتن كيست درموئيد بطورى كة در تخمدانم تخم موجود هستش ميتونم كة بجةدار بشم اين 2 سال بة علت اين كيت ازدواج خودمو عقب ميندازم
    2- ايا  حقيقت دارة كة با برداشتن اين تخمدان ودر حالتى كة بدون تخمدان بمونم صفات زانة رو از دست ميدم و صفات مرانة برام بوجود مياد

2. nazmehr

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    آقاي دكتر صادقي سلام ...........خسته نباشيد

من زني 26 ساله هستم و بنا به مشكلاتي كه دارم بعد از 5 سال تصميم به بچه دار شدن گرفتم و خيلي هم عجله دارم متاسفانه حدود 11 ماه ميشه كه تلاش مي كنيم ولي بي فايده است ......چند روز پيش روز 6 پريودم سونو دادم و معلوم شد يك كيست 49ميلي متري توي تخمدان چپم دارم با جدار نازك ...دكترم گفت دو راه داري اول سه دوره قرص جلوگيري استفاده كنم تا كيستم از بين بره و دوم به اقدامم براي بچه دار شدن ادامه بدم و دارويي استفاده نكنم  و دوباره يكماه ديگه هم سونو بدم تا ببينم كيست خود به خود از بين رفته يانه ؟ به نظر شما امكان داره من با وجود كيست حامله هم بشم ؟ و دوم آيا اگر حامله شدم اين كيست برايم مشكل ساز نمي شود؟ تو رو خدا راهنماييم كنيد .........در ضمن پريودهاي من منظم است

3. سلام دوست عزيز

من پزشك نيستم اما چون خودم كيست تخمدان دارم در اين مورد خيلي تحقيق كردم و با پزشكم هم خيلي صحبت كردم

بنابراين دانسته هامو در اختيارتون ميگذارم اميدوارم آقاي دكتر هم پاسخ بدهند

ببينيد يكي از عواملي كه مانع از بارداري ميشه كيست هاي تخمدان هستش.تمامي جنين هاي دختر هنگام  تولد تعداد زيادي از اين نوع كيست ها رو دارند اما چه وقتي كيست مشكل آفرين ميشه؟؟؟ وقتي كه شروع به رشد كنه و دچار خونريزي يا پيچيدگي بشه

پزشك من ميگفت جديدا به اين نتيجه رسيدند كه كيست هيج دارويي ندارد و قرصهاي جلوگيري كه در اين موارئ تجويز ميشه فقط مانع بروز كيست ديگري ميشه و هيچ تاثيري در درمان ندارد.
    كيست ها به مرور زمان و با سيكل هاي قاعدگي از بين ميرند.اما تا زمان آب نشدنشون احتمال بارداري كمي ضعيف هستش
    به نظر من شما صبر كنيد و بعد از يكي دوماه دوباره سونو بدهيد اگر رعايت كنيد(ورزش نكنيد-به خودتون فشار نياريد-پياده روي هاي طولاني مدت انجام ندهيد) كيست از بين ميرود و شما ميتونيد مامان بشيد

موفق باشيد

4. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر
    من یک ماه هستش که لکه دارم به دکتر زنان مراجعه کردم بعد از سونوگرافی گفت که تخمدانت پر از کیسته بعد هم بهم گفت تا اخر عمر باید دارو مصرف کنی به من  قرص ld تجویز کرده و فقط خانم دکتر گفت که قاعدگیت منظم می کنه در صورت قطع قرص باز نامرتب میشه از این بابت من خیلی ناراحتم با این که مجردم و بحث هایی که در مورد نازایی به علت کیست تخمدان هستش می ترسم می خواستم بدونم ایا واقعا تا اخر عمر باید دارو مصرف کنم ؟ایا درمان قطعی واسه کیست نیست؟ و ایا این لکه بینی من به دلیل کیست می باشد؟
    ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید خدا قوت

5. دوست عزيز
    من در تاپيك بالا به طور كامل اين قضيه رو شرح دادم
    اما اينكه تا آخر عمر و تا دم مرگ و (دور از جونتون) و اين حرفها .... به نظرم يك كم غلو هستش
    چون كيست ها كه به مرور خوب ميشن و نامرتبي قاعدگي هم با مصرف چند دوره (نهايتا چند سال) برطرف ميشه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 3
رفتن به صفحه    3

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید