شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کندرومالاسی و احتمال معافی

1. با سلام .
    من 23 سال دارم یک سالی می شه که می گن کندرومالاسی دارم و اول آبان باید بروم سربازی . سربازی بیماری من را بدتر نمی کنه ؟ آیا من می توانم معاف شوم ؟ سازمان نظام وظیفه که جواب درستی نمی دهد امیدوارم شما کمکم کنید که آیا می توانم معافی بگیرم یا نه ؟
    متشکرم.

2. کیا می گن ؟ شاید برات حرف درآوردن خب :دی

ببین دوست عزیز
    بخصوص اگر لیسانس به بالا باشی ، دور از جون ، تقریبا باید 90% میت باشی تا معاف بشی
    توی اینترنت سرچ کن ، لیست بلند بالایی از بیماریهایی که با اونها میشه معاف شد رو می تونی پیدا کنی . اونوقت متوجه می شی که با پارگی رباط و تاندون پا ( چه جراحی کرده باشید چه نکرده باشید ) در نهایت معاف از رزم می شید چه برسه به نرمی غضروف !
    پس می تونم بهت بگم اگر خیلی خوش شانس باشی ، حداکثر معاف از رزم می شی و نه بیشتر

در میدان سپاه تهران ، واحد مشاوره نظام وظیفه مستقر هست که می تونی با مراجعه به اونها ، هر مشورتی خواستی بگیری . البته روی دفترچه هم شماره تلفنهایی هست که ظاهرا فقط به خرزو خان پاسخ می دهند ، چون ما به هرکی گفتیم زنگ بزن ، گفت کسی بر نمی داره !
    اگر شهرستان هستید هم احتمالا در نظام وظیفه شهرستانتون ، واحد مشاوره هست .

اما بذار یک توصیه Back door بهت بکنم
    اگر تهران هستی ، یکروز صبح تشریف می بری درمانگاه بیمارستان سجاد ( ناجا 2 ) و اگر شهرستان هستی به بیمارستانهای نظامی شهرستانتون مراجعه کن . ویزیت ناچیزی می دی و می ری پیش متخصص ارتوپد یا روماتولوژی یا هربیماری که حدس می زنی داری . بعد مشکلت رو می گی و ازش می پرسی که معاف می شی یا نه ؟ البته در مورد نرمی غضروف مطمئنم که معاف دائم نمی شی ولی کلا ...
    بعد اگر مشکل فقط همین بود ، بازم اینجوری نیست که شما بگی من کندرومالاسی دارم و می خوام معاف از رزم بشم ، بلکه باید بری MRI کنی ( در واحدی که مورد تایید ناجا هست ) و مدارکت رو ارائه بدی ...

خلاصه اگر فکر معافی پزشکی هستی
    اول از خود بیمارستان ناجا اقدام کن و اگرموردی پیدا کردی که معاف دائم یا معاف از رزم می شدی بعد اقدام کن ، چون اگر بی دلیل اقدام کنی ، اولا اعزامت دستکم 2-3 ماهی عقب می افته و احتمالا اضافه خدمت هم خواهی خورد .

3. تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید