شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رابطه ADPH با ديسپريدون

1. من فرزند پسر 5 ساله اي با ADPH دارم كه دو ماه است روزي يك قرص ريتالين مصرف مي كند از دوروز پيش دكترش براي او ريسپريدون  هرشب نصف قرص تجويز كرده است و چون اين دارو مخصوص اسكيزوفرني است من به وحشت افتاده ام. پسرم تنها علامتي كه دارد اينست كه يكجا بند نمي شود و مرتب مي دود  ،نه تنها پرخاشگر نيست بلكه در دوستيا بي سريع و موفق است ، تقريبا هرچه به او مي گوييم چشم مي گويد و انجام مي دهد و اصلا لجباز نيست ، به نقاشي بسيار علاقه مند است و تنها وقتي كه يكجا مي نشيند هنگام نقاشي و تماشاي فيلم است ، خوب غذا مي خورد و خوب مي خوابد ولي مانند بچه هاي ديگر شعر بلد نيست ولي در كلاس زبان نمره هاي بالاي 90 درصد مي گيرد به دوچرخه سواري و اسكيت و استخر و شنا علاقه مند است و روزهايش را با اين سرگرميها پر مي كند و مهدكودك هم مي رود . من نمي توانم درك كنم چرا بايد ريسپريدون مصرف كند در حاليكه اسكيزو فرني ندارد و اين مرا بسيار نگران مي كند . من چكار بايد بكنم ؟ در حاليكه روانكاوان مختلف حتي درمورد بيش فعالي او نظرات متاوت دارند . پزشكي از تهران  پس از تست او مي گويد نه تنها عدم توجه ندارد بلكه بسيار سريع ياسخ مناسب مي دهد و حتي پازل چهل تكه را تنها با يكبار ديدن ظرف چند دقيقه مرتب مي كند و تنها دويدن و شلوغي او دليل بيش فعالي نمي شود اما روانپزشكش در تبريز  مي گويد بيش فعال است و بايد دارو مصرف كند . اما از اين ديسپريدون مي ترسم آيا روي سيستم عصبي يك بچه 5 ساله تاثير منفي ندارد در حاليكه نبايد زير 15 سال مصرف شود ؟ آيا آينده او به خطر نمي افتد؟ من چه بايد بكنم ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید