شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سن و باروری

1. با سلام
    من 45 ساله هستم. دیر ازدواج کرده ام. تاکنون تصمیم به داشتن فرزند نداشته ام. دوران پریود من منظم است. از وضعیت جسمی خوبی برخوردارم. هیچگونه بیماری خاصی که منجر به ناباروری شده باشد نداشته ام. چگونگی جلوگیری نیز توسط همسرم و کاندوم بوده است. از دو ماه پیش  تصمیم گرفته ام که دارای فرزندی باشم. اما هنوز مثبت نبوده است. تحت معاینات پزشک قرار گرفته ام. طبق نظر ایشان همه چیز خیلی خوب بوده است. به توصیه پزشک دستگاهی به نام clear blue تهیه کرده ام که زمان تخمک گذاری را مشخص می کند. و هورمون LH را . البته من اطلاعات زیادی در مورد این هورمون و رابطه اش با تخمک گذاری ندارم اما به هر حال جواب مثبت داشته ام. دکتر آن را نیز خوب توصیف کرده. اما گفت پس از سه ماه اگر پاسخی نگرفتم قرصهای ovulation که فکر می کنم به منظور تحریک تخمک گذاری است خواهد داد. قابل ذکر است من در سوئد زندگی می کنم. میخواستم خواهش کنم در این زمینه اطلاعات بیشتری مطرح فرموده و میزان موفقیت در شرایط من از نظر شما تا چه حد است؟
    قبلا بسیار سپاسگزارم.

کائنات

2. kaenat نوشته است: با سلام
    من 45 ساله هستم. دیر ازدواج کرده ام. تاکنون تصمیم به داشتن فرزند نداشته ام. دوران پریود من منظم است. از وضعیت جسمی خوبی برخوردارم. هیچگونه بیماری خاصی که منجر به ناباروری شده باشد نداشته ام. چگونگی جلوگیری نیز توسط همسرم و کاندوم بوده است. از دو ماه پیش  تصمیم گرفته ام که دارای فرزندی باشم. اما هنوز مثبت نبوده است. تحت معاینات پزشک قرار گرفته ام. طبق نظر ایشان همه چیز خیلی خوب بوده است. به توصیه پزشک دستگاهی به نام clear blue تهیه کرده ام که زمان تخمک گذاری را مشخص می کند. و هورمون LH را . البته من اطلاعات زیادی در مورد این هورمون و رابطه اش با تخمک گذاری ندارم اما به هر حال جواب مثبت داشته ام. دکتر آن را نیز خوب توصیف کرده. اما گفت پس از سه ماه اگر پاسخی نگرفتم قرصهای ovulation که فکر می کنم به منظور تحریک تخمک گذاری است خواهد داد. قابل ذکر است من در سوئد زندگی می کنم. میخواستم خواهش کنم در این زمینه اطلاعات بیشتری مطرح فرموده و میزان موفقیت در شرایط من از نظر شما تا چه حد است؟
    قبلا بسیار سپاسگزارم.

کائنات

سلام،
    امروزه بارداری در سنین بالا بیشتر اتفاق می افتد با این حال اکثر این بارداری با موفقیت انجام می شود ولی باید به خاطر داشت بارداری در دهه 4 و 5 دارای خطراتی نیز می باشد. با توجه به این خطرات، آگاهی از آنها و کوشش در جهت مراقبت در دوران بارداری می تواند یک بارداری سالم را در شما تضمین کند.
    از مشکلاتی که ممکن است در این سنین به وجود آید می توان به ناباروری، سقط، افزایش مشکلات ژنتیکی، بروز بیشتر بیماریهای مثل فشار خون و دیابت حاملگی و مشکلات زایمانی می توان اشاره نمود.
    با همه این مشکلاتی که ممکن است در این سنین نسبت به سنین پایین تر به وجود آید ولی آگاهی از آنها و مراقبت صحیح ، داشتن رژیم غذایی مناسب و آمادگی روحی می تواند یک بارداری بدون مشکل را برای شما تضمین کند.
    با توجه به این توضیحات در صورتی که تحت مراقب پزشک متخصص هستید، به توصیه های وی عمل کنید تا در هر زمان با توجه به شرایط شما تصمیم مقتضی گرفته شود و یک بارداری سالم را تجربه کنید ولی توجه داشته باشید که با سنی که دارید شاید مشکلتر از یک جوان 20 ساله باردار شوید اما در صورت تحت کنترل بودن شرایط احتمال اینکه صاحت یک فرزند سالم شوید، وجود دارد.

3. با تشکر فراوان از شما

لطفا در زمینه مطالبی که فرمودید جزئیات بیشتری بفرمایید
    مثلا در مورد
    1- هورمون ال اچ
    2- کیفیت تخمک در سنین بالا
    3- رزیم غذایی اشاره شده شامل دقیقا چه چیزهایی باید باشد
    4- آیا دستگاهی که اشاره کردم دقیقا همان روز تخمک گذاری را تعیین می کند
    5- داروهای تریک تخمک گذاری در کسی مثل من که تخمک گذاری در وی انجام می شود به چه منظور است

متشکر و منتظر جواب شما هستم
    کائنات

4. kaenat نوشته است: با تشکر فراوان از شما

لطفا در زمینه مطالبی که فرمودید جزئیات بیشتری بفرمایید
    مثلا در مورد
    1- هورمون ال اچ

سلام،
    تنظیمات زمان تخمک گذاری و کنترل عملکرد تخمدانها توسط هیپوفیز و هیپوتالاموس در مغز انجام می شود. در نیمه هر دوره با ترشح زیاد هورمون LH از هیپوفیز عمل تخمک گذاری انجام می شود. در شکل زیر تغییرات هورمونهای هیپوفیز، تخمدان، هورمونهای جنسی و جدار رحم به طور همزمان و طی یک دوره نشان داده شده است:
    - توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

kaenat نوشته است: 2- کیفیت تخمک در سنین بالا

در بدو تولد تعدادی تخمک در تخمدانها وجود دارد و پس از بلوغ هر ماه یکی از آنها شروع به فعالیت کرده و در نهایت رها سازی می شود (یعنی همان تعداد از اول تولد وجود دارد و تخمک جدیدی ساخته نمی شود) با این توصیف با بالا رفتن سن مثلا در سن 20 سالگی یک تخمک که 20 سال را در تخمدان یک فرد بوده است رها می شود و در چهل سالگی این تخمک که رها می شود 40 سال دارد و با توجه به این موضوع احتمال تغییرات و عدم قابلیت باروری در یک تخمک 40 ساله بیشتر از یک تخمک 20 ساله است.

kaenat نوشته است: 3- رزیم غذایی اشاره شده شامل دقیقا چه چیزهایی باید باشد

من رژیم غذایی دقیقی را نمی توانم به شما پیشنهاد کنم  ولی اصول کلی را می توانید اینجا ببینید.
    kaenat نوشته است: 4- آیا دستگاهی که اشاره کردم دقیقا همان روز تخمک گذاری را تعیین می کند

دقیقا از دستگاهی که نام بردید اطلاعای ندارم ولی قطعا حدود این زمان را می تواند نشان دهد.
    kaenat نوشته است: 5- داروهای تریک تخمک گذاری در کسی مثل من که تخمک گذاری در وی انجام می شود به چه منظور است

در مطلبی که نوشته بودید اشاره کردید که پزشک به شما گفته اگر تخمک گذاری انجام نشد از این داروها استفاده شود...اگر تخمک گذاری انجام می شود دیگر نیازی به دارو نیست ولی اگر پزشک تشخیص داده که دارو مصرف کنید شاید به انجام تخمک گذاری در شما شک داشته است.

5. جناب دکتر
    باسلام
    دکتر اشاره ای به عدم تخمک گذاری در رابطه با تجویز داروهای تحریک تخمک گذاری نکرده است.
    در برخی از سایتها من خوانده ام که داروهای محرک تخمک گذاری کمک به لقاح می کند تا چه حد صحت دارد.
    آیا امکان دارد تخمک گذاری انجام شود ولی لقاح به دلایلی انجام نشود.
    در مورد دستگاه clear blue سایت فوق را معرفی می کنم.
    http://www.clearblueeasy.com/
    http://www.clearblueeasy.com/DigitalOvulationTestKit.cfm
    http://www.clearblueeasy.com/FertilityMonitor.cfm

با تشکر
    کائنات

6. kaenat نوشته است: جناب دکتر
    باسلام
    دکتر اشاره ای به عدم تخمک گذاری در رابطه با تجویز داروهای تحریک تخمک گذاری نکرده است.
    در برخی از سایتها من خوانده ام که داروهای محرک تخمک گذاری کمک به لقاح می کند تا چه حد صحت دارد.

سلام،
    داروهای محرک تخمک گذاری مستقیما به انجام لقاح کمکی نخواهند کرد و خصوصیات تخمک و اسپرم و به هم رسیدن آنها در شرایط مناسب است که به لقاح می انجامد.

kaenat نوشته است: آیا امکان دارد تخمک گذاری انجام شود ولی لقاح به دلایلی انجام نشود.
    در مورد دستگاه clear blue سایت فوق را معرفی می کنم.
    http://www.clearblueeasy.com/
    http://www.clearblueeasy.com/DigitalOvulationTestKit.cfm
    http://www.clearblueeasy.com/FertilityMonitor.cfm
    با تشکر
    کائنات

بله امکان دارد چون فقط انجام تخمک گذاری به لقاح نمی انجامد. پس از تخمک گذاری این تخمک آزاد شده می بایست به داخل رحم راه یابد،  قابلیت بارور شدن داشته باشد، در مواجهه با اسپرم قرار گیرد و اسپرم نیز قابلیت بارور سازی داشته و به تخمک برسد.
    دستگاه هایی هم که معرفی نمودید برای یافتن روز مناسب برای نزدیکی مناسب است ولی همانطور که در بالا هم ذکر کردم صرف تخمک گذاری به لقاح نمی انجامد.

7. سلام آقای دکتر.
    آقای دکتر برای بارداری ، حد معمول برای زنها کدام سن مناسب تر می باشد یعنی کدام مشکلی را برای زنها ایجاد نمیکند ، ایا افرادی که کمتر از 18 سال سن داشته داشته باشد و باردار شود کدام مشکلی برای ان فرد ایجاد نخواهد شد؟ موفق باشید.

8. jalil نوشته است: سلام آقای دکتر.
    آقای دکتر برای بارداری ، حد معمول برای زنها کدام سن مناسب تر می باشد یعنی کدام مشکلی را برای زنها ایجاد نمیکند ، ایا افرادی که کمتر از 18 سال سن داشته داشته باشد و باردار شود کدام مشکلی برای ان فرد ایجاد نخواهد شد؟ موفق باشید.

سلام،
    معمولا محدوده سنی 18 تا 35 سال را برای بارداری مناسب می دانند. خارج از این محدوده احتمال مشکلات مادری و جنینی بیشتر خواهد بود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید