شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خون دادن

1. eamm

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام. می خواستم بدونم آیا خون دادن حدود 4 بار مکرر باعث ریزش مو می شود. و اگر مو ریخت آیا دوباره خوب می شود؟

2. سلام

من نمی فهمم یک خانم چرا باید خون بده اونهم بصورت مکرر ؟
    خون دادن بطور علمی هیچ فایده ای برای بدن نداره و اگر مشکل کم خونی داشته باشید قطعا می تونه بهتون ضربه بزنه . کمبود آهن ناشی  از کمخونی یکی از دلایل ریزش موی خانمها هست .
    بهتره توسط متخصص ( خون ) بررسی بشید و در صورت نیاز مکمل های آهن رو مصرف کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. eamm

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام. ممنون از راهنماییتون.
    این مشکل در مورد یه آقا بود که اومده بودند خواستگاری خوانوادش گفتن به خاطر خون دادن اینطوری شده و خوب می شه اما خودش گفت به خاطر کم خونی و ارثی است اون خیلی آقا و زیبا بود با اینکه بیشتر موهاش ریخته بود اما دل من راضی نمیشه راهی جود داره برای اون می گفت کاشت مو هم تأثیری نداره؟ همینطوره؟
    حتی خودش می گه بیشترریش هاشم ریخته؟ هیچ راهی نیست برای بازگشت موهاش و ریشش<document>

4. با سلام
    دوست عزیز بنده فکر میکنم اهدای خون فقط یکباردر سال  (و یا هر چند سال یکبار) اون هم در مراکز بهداشتی و استاندارد، در دفع سموم و تجدید خون تازه در بدن موثره البته اگر فرد دارای بیماری و یا ضعف ویا کم فشاری خون نباشه  حال از بابت علمی که جناب آقای سامی بیان کردند بنده چیزی نشنیدم و یا نخواندم.شاید هم حقیراشتباه میکنم. به هر حال چه مفید و چه غیر مفید زیاده روی در هرکاری مخصوصاً دادن خون تبعات زیانباری رو بدنبال خواهد داشت.
    موفق باشید

5. eamm نوشته است: سلام. ممنون از راهنماییتون.
    این مشکل در مورد یه آقا بود که اومده بودند خواستگاری خوانوادش گفتن به خاطر خون دادن اینطوری شده و خوب می شه اما خودش گفت به خاطر کم خونی و ارثی است اون خیلی آقا و زیبا بود با اینکه بیشتر موهاش ریخته بود اما دل من راضی نمیشه راهی جود داره برای اون می گفت کاشت مو هم تأثیری نداره؟ همینطوره؟
    حتی خودش می گه بیشترریش هاشم ریخته؟ هیچ راهی نیست برای بازگشت موهاش و ریشش<document>

سلام مجدد

من ابتدا خیالتون رو راحت کنم که در هیچ رفرنس معتبر پزشکی ، یک خط هم در مورد اینکه خون دادن افراد عادی ، منفعتی هم براشون داره ذکر نشده و البته طبیعتا طرز فکر جامعه سنتی مثل جامعه ما رو نمیشه عوض کرد . اینجا خون می دن که سردردشون خوب بشه ! جوشهاشون فروکش کنه ! کهیر نکنن ! و هزار مسئله دیگه که خودش غوز بالا غوز هست چون درصدی از افراد هموطن ما فقط وقتی خون اهدا می کنند که مشکلی داشته باشند ! و اگر خدایی نکرده در پروسه غربالگری خون مشکلی پیش بیاد بعید نیست خون های آلوده ( نه صرفا هپاتیت و ایدز ) به دست من و شما برسه .
    این در مورد اهدا خون

اما در مورد خواستگار شما
    بنظر من تناقضی که توی حرف خانواده ایشون و خودشون هست ، کمی جای بحث داره و شمام برای اینکه بعدها این مسئله برات بزرگ نشه بهتره همین امروز کنجکاویهات رو بکنی تا اگر خواستی همسر این آقا بشی ، با دانستن واقعیت بله رو گفته باشی ...
    از نظر من بسیار بعید است که با چهار بار خون دادن موها  در این حد ریزش بکنه و اگر هم کرد ، با جبران کم خونی قائدتا مشکل حل میشه . بنظر من مشکل چیز دیگریست که ممکنه جنبه ارثی و ژنتیک هم داشته باشه .
    خلاصه یکم بعید به خون دادن ایشون ربط داشته باشه . شما کنجکاویت رو از دست نده !

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. eamm

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوستان عزیز.
    در مورد این آقا بگم که برادر شهید هستند و سوگند می خوره که هیچ بیماری نداره و به خاطر ارثی بودن و همچنین تو زندگیش خلی سختی کشیده خیلی شب های زیادی را یعنی بسیار زیادی رو با بی خوابی و استرس و ناراحتی و افسردگی گذرونده- من فکر میکنم اینها عامل بی اهمیتی نباشند برای این آدم که استعداد ریزش مو رو داره
    اما پسر بی نهایت خوبیه می گه رفتم دبی و با دستگاه موهای سر من رو شمردند فقط 5000 تا بوده در صورتیکه برای یه آدمی که موهاش معمولی ریخته باید 50000 تا باشه آیا واقعا امکان کاشت مو نیست

7. سلام
    دوست عزیز قطعاً مراکزی برای کاشت مو وجود داره که دوست بنده هم در همین اواخر (حدود 4 ماه پیش) در این مورد اقدام کرده و در حال حاضر مو ی ایشان در حال رشد است.لذا در وهله اول خوبی و صداقت و اهل زندگی بودنه طرفتونو بسنجید و در حین این سنجیدن در خصوص این مراکز کاشت مو هم تحقیق کنید انشالله مورد شما حل میشه.ضمناً برای شما و تمامی دختران و پسران در حال ازدواج آرزوی خوشبختی توام با سلامتی دارم.
    موفق باشید.

8. eamm نوشته است: سلام دوستان عزیز.
    در مورد این آقا بگم که برادر شهید هستند و سوگند می خوره که هیچ بیماری نداره و به خاطر ارثی بودن و همچنین تو زندگیش خلی سختی کشیده خیلی شب های زیادی را یعنی بسیار زیادی رو با بی خوابی و استرس و ناراحتی و افسردگی گذرونده- من فکر میکنم اینها عامل بی اهمیتی نباشند برای این آدم که استعداد ریزش مو رو داره
    اما پسر بی نهایت خوبیه می گه رفتم دبی و با دستگاه موهای سر من رو شمردند فقط 5000 تا بوده در صورتیکه برای یه آدمی که موهاش معمولی ریخته باید 50000 تا باشه آیا واقعا امکان کاشت مو نیست

سلام
    تا جایی که من در جریانم ، متاسفانه برادر شهید هم می تونه به بیماری دچار بشه !
    ببین دوست عزیز استرس می تونه باعث ریزش مو بشه اما در اغلب موارد بعد از رفع مشکل ، موها هم بر می گردند
    از طرف دیگه درمان دارویی و موضعی و حتی کاشت مو هیچوقت برای ریزش موی ناشی از استرس و کم خوابی ! منتفی نیست ( هر چند در مورد ایشون سوال اینه که از کجا مو بردارند ! موی خاصی وجود نداره )

ببین دوست من ، میشه با یک طاس مادرزاد هم زندگی کرد . اصلا مسئله عجیب و غریبی نیست . اما حرف من اینه که خوب کنجکاوی کن تا اگر روزی به سلامتی به ایشون گفتی بله ! همه جوانب رو سنجیده باشی و آگاهانه بله رو گفته باشی . شک نکن اگر مخفی کاری در بین باشه ، همین مسئله نچندان مهم ، بعدها برات بزرگ میشه و احساس می کنی سرت کلاه گذاشته اند .
    با توجه به تضادی که در حرفهای خودش و خانواده اش هست ! بنظر من شما بهتره با دقت بیشتری به این مساله نگاه کنی . زیادم روی قسم و آیه حساب باز نکن . دیگه لااقل یک چکاپ کامل خون از قند و چربی و کم خونی و CBC و کبد و کلیه و تیروئید و هورمون های دیگه ، ازش بگیر . دوتایی برید آزمایش بدید اصلا ...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. eamm

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام ممنونم به خاطر تمام پاسخهای مفیدتون
    می خواستم بدونم شما چیزی راجع به خون روباه در مؤثر بودن و رفع ریزش مو شنیدید. این رو یه آدم تحصیلکرده و روحانی به من گفته.

10. یا ابوالفضل ! حالا خون روباه از کجا بیاریم ؟!
    ببین دوست من ، بهترین محصولات جلوگیری از ریزش موی ارثی ( هورمونی ) پروپشیا و اودارت ( دوتاستروئید ) هستند که همین ها هم روی همه کاربرد ندارند . در مورد این اقا ، ابتدا باید مشخص بشه مشکل ریزش مو بابت چی هست بعد به سمت درمان برید . ریزش مویی که بر اثر استرس فرضا رخ داده ، نیازی به درمانهای گرانقیمتی مثل پروپشیا و اودارت ندارد .
    از فکر دم روباه و یال اسب و سایه نردبان و این چیزها هم بیا بیرون که به هیچوجه ، کمترین پایه علمی ندارند . تاکید دارم کمترین بنای علمی در این ادعا ها نیست . سمتش نرید لطفا

بذار برادرانه بهت بگم راستش من نگرانه چیزی بیشتر از ریزش مو هستم
    شما خوب کنجکاوی کن تا از علت ریزش مو باخبر بشی . بلحاظ انسانی آدم می تونه با بیمار سرطانی هم ازدواج کنه و مشکلی نیست اما بشرطی که این تصمیم آگاهانه باشه . شما دنبال علت ریزش مو در سوابق پزشکی ایشون باش . من کمترین مسئله ای که این وسط می بینم اینه که مادرشون یه چیز می گن و خودشون یه چیز ! اینهمه مادر برای پسرای رسما طاسشون می رن خواستگاری ، هیچوقتم لاپوشانی نمی کنن !!!
    بیشتر دقت کن

11. eamm

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    آقای سامی عزیز شما واقعا حرفه ای هستید.
    خیلی خوب و عالی صحبت می کنید.ولی همونطور که گفتم این آقا فوق لیسانس هستند و به درجه اجتهاد رسیدند احساس می کنم رو هوا حرف نمی زنه. خیلی با یقین می گفت. حالا نمی دونم واقعا.
    خود پسر می گه من هیچ بیماری ندارم فقط به خاطر استرس و کار زیاد خواب کم و ارثی بودن البته این آقا مو داره اما تقریبا یک روز در میان موهاش با ماشین می زنه می گه بد در می یاد. ترجیح می دهم با ماشین بزنم. من با توجه به راهنماییهایشما مطمئن باشید اگه ازدواجم به مراحل باریک برسه حتما در مورد خونش اطلاعات کافی خواهم گرفت ممنونم از این همه راهنمایی و محبت خالصانه و بی دریغتون. پایدار و سلامت باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید