شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

از بین بردن جوشها و جای جوش ها

1. با سلام به آقای دکتر و همه دوستان خوبم که بارها در مسایل مختلف کمکم کردن. من 29 سالمه و از سن 17-18 سالگی صورتم جوش می زنه. بارها به پزشک مراجعه کردم و انواع قرص و کپسول و محلول استفاده کردم.که به صورت موقت خوب می شدن . توی خوراک هم رعایت می کنم و شیرینی و چربی کم می خورم. پوست صورتم به نظر نرمال می یاد و جوشهام همه نوعی هستن چرکی، زیر پوستی و بیرنگ و یا قرمز همراه با خارش! یکسال پیش پزشکی برام قرص های راکوتان تجویز کرد که چون تازه ازدواج کرده بودم همراهش قرص ال دی هم برام نوشت بعد از مصرف حدود 40 روز هم جوشهام خیلی زیاد شد هم یه سری مشکلات هورمونی ایجاد شد و من مصرف دارو رو قطع کردم. بعد یه مدتی ال دی مصرف کردم و یه کمی فروکش کردن و پوستم بهتر شد اما بعد از چند ماه دوباره جوش زدن شروع شد. یک ماه پیش تونستم پیش دکتر معروفی که لیزر هم می کنه برم که داروهای زیر رو برام تجویز کرد:
    1. کپسول تتراسایکلین
    2. محلول  EXFOLIC امیدوارم درست نوشته باشم
    3. قرص سپروترون کامپاند (گفت شاید هورمونی باشن!) ضمنا من هیچ مشکل هورمونی یا پر مویی ندارم و همه چیز نرمال!  
    همه داروها رو کامل مصرف کردم ( البته بجز کپسول ها ) اما تا الان هیچ نتیجه ای ندیدیم و حتی پوست صورتم پر از جوش شده و بالطبع جای جوش Sad . خواهش می کنم منو راهنمایی کنید که توی این سن چرا من جوش می زنم و چطوری می تونم خلاص بشم. من توی محیط کار اعتماد به نفسم رو از دست دادم و همسرم هم این موضوع براش مهم هست. پزشک گفته بود با اون داروها جوش ها از بین  می رن و می تونم بعد از دو هفته برای لیزر کردن صورتم و از بین بردن جای جوش ها برم. اما............. ممنون می شم اگه راهنماییم کنید. منتظرم.

2. سلام

خودتون می فرمایید آنتی بیوتیک ها رو درست و کامل مصرف نکردید ! اونوقت چرا انتظار معجزه دارید ؟
    درمان آکنه ، یک درمان همه جانبه هست
    موضعی
    خوراکی
    حتی روحی - روانی

پس شما هم باید محلولهای موضعی رو استفاده کنید هم خوارکتون رو کنترل کنید ، هم درمان خوارکی مثل آنتی بیوتیک ها رو انجام بدید
    این وسط ممکنه جوشهای شما به برخی آنتی بیوتیک های موضعی یا خوراکی مقاوم باشند که پزشک ترجیح می ده نوع دارو رو عوض کنه اما شرط اصلی اینه که شما قرصها رو منظم مطابق دستور مصرف کنید که دقیقا مشخص بشه آیا دارو موثر نیست یا شما سهل انگاری می کنید ؟

بهتون تضمین می دم که جوشهای چرکی در 99% موارد بدون مصرف آنتی بیوتیک خوراکی تحلیل نخواهند رفت .

درمانی که در شما آغاز شده درمان روتین جوشهای چرکی هست و بهتره به دستور پزشک دقیقا پایبند باشید .

در پایان ، معتقدم بخصوص در کلان شهری مثل تهران که آلودگی هوا ؛ قوت لایموت ملت است ، استفاده هر 4-5 روز یکبار از کرمهای اسکراب در انتهای حمام کردن ، برای تمامی افراد جامعه ، ( جوش دار ، بی جوش ، مسن ، جوان ، دونده ی دو 100 متر ! ، راننده تاکسی و ... ) مفید است . ولی کو گوش شنوا ...

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. سلام آقا سامی... ممنون از جواب سریعتون. از بس از این آنتی بیوتیک های مختلف خوردم و بی فایده بوده دیگه امیدی ندارم. کاش می شد یه جراحی می شد کرد . داشتن پوست خوب برام رویا شده. روزی 20 بار جلوی آینه می رم و تعداد جوشها رو می شمرم که کم شدن یا زیاد. کاش یه کرم معجزه گر پیدا می شد. آخه پوست صورتم هم سفیده و این جوشهای قرمز مثه چراغ قرمز توی صورتم پیدان. راستی دکتر گفته بود کرم آرایشی نزنم و من هم فقط ضد آفتاب Uriage می زنم. زدن اسکراب رو من اولین بار هست که می بینم کسی توصیه کنه. اتفاقا یکی دارم اما نمی زدم. ممنون که گفتین از امروز شروع می کنم!

4. shamina نوشته است: سلام آقا سامی... ممنون از جواب سریعتون. از بس از این آنتی بیوتیک های مختلف خوردم و بی فایده بوده دیگه امیدی ندارم. کاش می شد یه جراحی می شد کرد . داشتن پوست خوب برام رویا شده. روزی 20 بار جلوی آینه می رم و تعداد جوشها رو می شمرم که کم شدن یا زیاد. کاش یه کرم معجزه گر پیدا می شد. آخه پوست صورتم هم سفیده و این جوشهای قرمز مثه چراغ قرمز توی صورتم پیدان. راستی دکتر گفته بود کرم آرایشی نزنم و من هم فقط ضد آفتاب Uriage می زنم. زدن اسکراب رو من اولین بار هست که می بینم کسی توصیه کنه. اتفاقا یکی دارم اما نمی زدم. ممنون که گفتین از امروز شروع می کنم!

سلام

می دونید مشکل کجاست ؟ همینکه دنبال معجزه هستید . ببین دوست من ، درمان جوش ، صبر و حوصله و دقت می خواد . شما اگر یکبار تتراسایکیلین رو درست و به موقع مصرف کرده بودی الان می شد با قاطعیت گفت فرضا این آنتی بیوتیک روی شما تاثیر ندارد و فرضا باید از اریترومایسین استفاده کرد ولی خب وقتی پروسه درمان درست طی نمیشه ، هیچ کمکی هم به تشخیصهای بعدی نمی شود .

بهرحال درمان جوش چرکی ( سر سفید ) بدون آنتی بیوتیک خوراکی از نظر من شدنی نیست .
    و در مورد اسکراب هم بهتون از الان بگم ؛ ممکنه در 1-2 هفته اول اندکی جوشهاتون زیاد بشه چون اسکراب اونها رو تحریک می کنه اما به مرور و با برداشته شدن لایه های مرده سطح پوست و باز شدن منافذ روی اون ، از شر بسیاری از این جوشهای چرکی ، زیر پوستی و بخصوص سرسیاه های روی بینی راحت می شید

یه توضیح اضافه هم بدم
    حتما تایید می کنید که پوست مادربزرگهای ما بدون ضد آفتاب اوریج و لایه بردار های فرانسوی و ... از پوست خیلی از دخترهای امروزی بهتر بود . علتش رو من براتون خلاصه می کنم

1- کمتر بودن استرس
    2- تغذیه سالم
    3- زندگی در هوای سالم تر
    4- استفاده از کیسه و سفیدآب در حمام  ( در حقیقت نسل یک لایه بردارها و اسکرابها )

یکوقت نرید عطاری ، سفیدآب بخرید ها !!! من نوه ام هم با عطاری ها خوب نمیشه
    از همین اسکراب های استاندارد استفاده کنید ...
    کاش هیچوقت کیسه از حمامهای ما حذف نمی شد ، هفته ای یکبار کیسه کشیدن از واجبات است ( بجاش می تونید از شامپو اسکراب بدن داروگر استفاده کنید . )

نکته : بخصوص شامپو اسکراب رو خیلی محکم روی پوست ماساژ ندهید . ملایم باشه کافیه

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. بازم یه دنیا ممنون. اینقدر خوب و راحت توضیح می دین که آدم جواب همه سوال هاشو می گیره . کاش بعضی از این پزشک های ما هم یه کمی وقت برای بیمارشون می گذاشتن و راهنمایش می کردن . من پیش یکی از معروفترین متخصصان پوست رفتم اما چون خیلی شلوغ بود باور کنید کمتر از 2 دقیقه منو ویزیت کرد و یک کلمه با من حرف می زد یک کلمه با یک بیمار دیگه و یه تزریق بوتاکس هم برای یکی دیگه می کرد. واقعا متاسفم ! البته اینو بگم که وضعیت صورت من خیلی وخیم نیست و قبول دارم یه خورده حساس هستم و دوست دارم بدون نیاز به زدن کرم های آرایشی پوستی صاف داشته باشم. اگه جوش نزنم جای جوش ها رو می تونم با زدن کرم بپوشونم . اما دیگه خسته شدم از بس باید حواسم به این باشه که اینو نخورم اونو بخورم. یه روز صورتم پر جوش یه روز صاف.  ولی به قول شما با این همه استرس توی زندگی و کار و هوای آلوده و غذاهای فست فودی مگه می شه پوست خوب هم داشت؟!

6. سلام shaminaye aziz
    گفتم بد نیست تجربه شخصی منو در این زمینه بهت بگم
    من از 15 سالگی جوش داشتم به انواع دکترهای پوست مراجعه کردم من هم کلی تتراسایکلین خوردم و نتیجه اش این بود که پدر معده ام رو در میاوردم...
    بعدش دکتر دیگه ای بهم روآکوتان داد که به نظرم آخر بی انصافی بود چون بهم نساخت قطعش کردم
    تا اینکه یه دکتری پیدا کردم که تو شیوه درمانش از آنتی بیوتیک ها خبری نبود و این خوشحال کننده بود روز اول بهم گفت که باید چند سال بیای من هر دو ماه یه بار میرفتم تا اینکه بعد 4 سال واقعا خوب شد هنوزم میرم پیشش اما دید به دیر
    اما واقعا راضیم
    شما هم پیشنهاد میکنم دکترت رو هی عوض نکن وطول درمان رو کامل کن.اگه خواستی آدرس دکتر رو برام پیغام بذار..شاد باشی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. رها جون ممنون . می شه بپرسم از چه روشی استفاده کردی؟ منظورم اینه که داروهات خوراکی بود یا فقط با محلول و کرم و .... امکانش هست اسم دکتر رو بهم بگی؟

8. سلام
    فقط محلول و صابون بود و قرص های ویتامین یا کلسیم که من اون قرص ها رو هم بعضی دوره ها نمی خوردم.و یک سری نکات هم هست که خود دکتر توصیه میکرد.و حسن ایشون این بود که میگفت زن حامله هم بیاد پیشم همین دارو هارو براش تجویز میکنم یعنی عارضه ای ندارن داروهاش.و در ثانی مخالف روآکوتان هستش تا حدی که من شخصا ازشون خواستم تجویز کنه گفت برو پیش کس دیگه..من برات روآکوتان نمی نویسم....اسم دکتر رو هم برات خصوصی مینویسم .پیام هاتو چک کن.

9. سلام
    خسته نباشید
    من تقریبا 2 سال پیش به خاطر دلپیچه و درد روده هام رفتم پیش متخصص بهم گفتن مشکلی نداری بهتر کمتر استرس داشته باشم و جوشای صورتمم به خاطر تخمدانامه بعدش رفتم پیش متخصص زنان و بعد از آزمایش گفتن مشکل هورمونی دارمو قرص اسپیرنولاکتونو فینستراید ودگزا و برا منظم شدن پریودم(که از اول همینطور بودم فکر) قرص ال دی برام نوشتن  حدود یه سال این قرصارو مصرف کردم بعد که خانم دکتر متخصصم مسافرت تحصیلی براش پیش اومد رفتم پیش یه متخصص زنان آقا که بعد از آزمایش و سونو بهم گفتن مشکلی نداری زیادی حساسی  و حالا که پریودتم منظم شده قرصاتو قطع کن اگه باز نظمش بهم خورد همین داروارو مصرف کن و حالا باز موای چانم زیاد شده و صورتمم جوش میزنه نمی دونم اگه جای قرص زرد رنگ ال دی اون قرصای قرمز استروزنو مصرف کنم اشکالی نداره و دیگه قرصای اسپیرنو لاکتونو مصرف نکنم و طریقه مصرفشون چطوره ؟؟؟؟و یا اصلا میشه دارو مصرف نکنم؟ و یه طوری روش تغزیمو عوض کنم آخه من تقریبا لاغر بودم و اصلا شکم نداشتم الان چیزی که اذیتم میکنه جوشای صورتمه و اینکه چاق شدم و یه خورده شکم زدم
    ببخشید میدونم خیلی حرف زدم اما ممنون میشم راهنماییم کنید و اگه بشه تغذیه ای بگین که بتونم جایگزین این داروا کنم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید