شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

شستشوی واژن در زمان قاعدگی

1. h_66

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.خسته نباشید
    من قبلا سوال پرسیده بودم که در زمان پریود شستشوی کامل واژن با آب بطوریکه آب تمیز وارد واژن شود مشکلی ندارد؟ بیشتر جواب دادند حمام رفتن مشکلی نداره اما میشه طوری ایستاده و کوتاه حمام رفت که آب وارد واژن نشه، من سوالم اینه که اگه بعد از دستشویی طوری با آب واژن رو بشوریم که آب وارد شه اما از پاکی آب مطمئن باشیم مشکلی ایجاد نمیکنه؟ جواب همه مربوط به شستشوی بدن هست نه واژن
    خواهش میکنم راهنماییم کنین، چون هرکس یه چیز میگه و من جدا گیج شدم
    ممنون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. خیر مشکلی بابت شستشوی آلت و واژن بعد از دستشویی هنگام قائدگی ، پیش نمی آد و بنظر من از لحاظ بهداشت شخصی لازم هم هست .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  3. دوست عزیز
    در هنگام استحمام هم تمام اعضای بدنت از جمله واژن بخوبی باید شسته بشه، پس همه به شما جواب صحیح رو دادن.
    منظور از شستشوی واژن ، شستشوی کامل این عضو هست که با دست بهش دسترسی داری و در همه حال رعایت بهداشت این منطقه خیلی مهم هست. اما اگه منظورت اینه که  آب رو بگیری داخل خود واژن که دیواره های واژن رو بشوری! این کار حتی هنگامی که پریود نیستی هم درست نیست ، چون ترشحات واژن محیطی رو داخل واژن ایجاد میکنن که از رشد باکتریهای مضر و ابتلای شما به بیماریها جلوگیری میکنه و خود نقش محافظت شما رو به عهده داره .
    پس دوش واژنی به صلاح نیست مگر دلیل خاصی براش وجود داشته باشه.
    شاد باشید.

4. سلام
    دوست عزیز اگر بعد از دستشویی در زمان قائدگی خودتو نشوری و به اصطلاح آب به خودت نگیری باید نگران باشی. حتما بعد از دستشویی با آب تمیز خودتو بشور و بعد حتما با دستمال کاغذی و تمیز ( دستمال توالت ) اطراف واژن ( تاکید میکنم اطراف واژن نه داخل اون رو ) خشک کن.
    و برای اینکه در هنگام شستشو آب وارد واژن نشه بهتره که خودتو جمع کنی، با آب شستشو بدی، و خشک کنی.
    موفق باشی.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. h_66

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    از همه دوستان ممنونم. اما اگه واقعا مشکلی نداره چرا من روزای اول قاعدگیم بعد دستشویی یا حمام گاهی دلم چنددقیقه درد میگیره؟ تازه من که نمیخوام کل واژنم رو بشورم همون دهانش رو میشورم.اینم مشکل داره؟
    بازم ممنون

6. دوست من این مساله ی دردی که گفتی ربطی به شستشو نداره. به این روشی که گفتی خودت رو شستشو میدی مشکلی برات پیش نمیاد.
    ممکنه این درد هم اصلا مربوط به همون دوران پریودی بشه که بعضیها دارن.منظورم انقباضا ت رحم و... است که باعث ایجاد کمی دل درد میشه. و شاید به دلیل اینکه حساس شدی فکر میکنی ربطی به شستشوی واژن  در حمام یا دستشویی داره.
    خاطرت جمع باشه که ربطی به شستشو نداره...

البته اینو هم یادت باشه استحمام نه داغ باشه و نه سرد.
    شاد باشی.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید