شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

1. سلام
    می خواستم بدونم قرص متفورمین برای تنبلی تخمدان هست یا برای کیست تخمدان ؟ یا این دو تا فرقی با هم ندارن؟
    بعد اینکه دکتر بهم گفته باید این قرصا رو به مدت 6 ماه و کاملاً منظم هر روز 3 تا بخورم . ولی من الان 4 ماهه که این قرصا رو بطور کاملاً نامرتب می خورم . مثلاً یه روز یدونه یه روز 2 تا یه روز اصلاً نمی خورم .
    با این جور مصرف این قرصا اثری هم می کنن ؟
    بعد منی که pco دارم کی می تونم از شر قرص خوردن خلاص شم ؟  بعد اینکه 6 ماه تموم شد من بازم باید قرص بخورم یا در 6 ماه درمان تموم می شه ؟
    بعد من چرا هیچ یک از علایم pco رو غیر از فقدان قاعدگی مثل پرمویی و چاقی و .... رو ندارم ؟
    بعد یه جا خوندم یه خانمی گفته بود pco داره و می گفت دکتر بهش گفته تا زمان ازدواجش باید قرص بخوره ؟ واقعاً هم چین چیزی هست ؟  
    کلاً اگه آدم نخواد قرص بخوره چی میشه ؟

2. سلام
    لطفا یکی جواب بده...

3. helen68 نوشته است: سلام
    می خواستم بدونم قرص متفورمین برای تنبلی تخمدان هست یا برای کیست تخمدان ؟ یا این دو تا فرقی با هم ندارن؟
    بعد اینکه دکتر بهم گفته باید این قرصا رو به مدت 6 ماه و کاملاً منظم هر روز 3 تا بخورم . ولی من الان 4 ماهه که این قرصا رو بطور کاملاً نامرتب می خورم . مثلاً یه روز یدونه یه روز 2 تا یه روز اصلاً نمی خورم .
    با این جور مصرف این قرصا اثری هم می کنن ؟
    بعد منی که pco دارم کی می تونم از شر قرص خوردن خلاص شم ؟  بعد اینکه 6 ماه تموم شد من بازم باید قرص بخورم یا در 6 ماه درمان تموم می شه ؟
    بعد من چرا هیچ یک از علایم pco رو غیر از فقدان قاعدگی مثل پرمویی و چاقی و .... رو ندارم ؟
    بعد یه جا خوندم یه خانمی گفته بود pco داره و می گفت دکتر بهش گفته تا زمان ازدواجش باید قرص بخوره ؟ واقعاً هم چین چیزی هست ؟  
    کلاً اگه آدم نخواد قرص بخوره چی میشه ؟

سلام ریمای عزیز

دوست من شما چرا اصلا به پزشک مراجعه می کنید ؟
    نه قرصها رو منظم خوردید و نه قصد دارید حتی دوره را تکمیل کنید . اونوقت خدایی نکرده اگر اوضاع خوب نشه یا بدتر بشه احتمالا بر می گردید می گید : پزشکا چیزی سرشون نمیشه !
    دوست من ، من پزشک نیستم
    اما اگر یک پزشک قرص ویتامین c هم برام تجویز کنه . به همون تعدادی که تجویز شده مصرف می کنم
    اگر به کار پزشکتون اطمینان ندارید خب به پزشک دیگری مراجعه کنید اما وقتی متخصصی برای شما قرص خاصی رو در دز مشخصی و زمان مشخصی تجویز می کنند اونوقت معنیش اینه که باید همون تعداد رو در همون تایم بخورید و شک نکنید که هرگونه قصوری در این زمینه به ضرر شما خواهد بود .

ببخشید همونطور که می دونی من پزشک نیستم پس نمی تونم بگم بخور یا نخور یا بجاش چی بخور و ... اما واقعا درک نمی کنم که چطور میشه ما ملت به حرف مادربزرگ و خاله و عطار و بقال اینهمه اهمیت می دیم اما بنظر پزشک متخصص توجه نمی کنیم .تازه آخر سر سواد و علم و همه چیز رو هم می بریم زیر سوال

( ببخشید اینجا و در این پاراگراف آخر . دقیقا روی صحبتم با شما نبود و کلی گفتم )

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام آقا سامی . مرسی از جوابتون
    آخه می دونید من هر وقت از دکترم می پرسم تا کی باید قرص بخورم حرف درستی نمی زنه فقط می گه معلوم نیست
    یه روز دو روز نیست که من قرصامو مرتب بخورم
    خب همه می گن اونایی که pco دارن بارداری در اونا منتفییه پس من دارم بیخودی خودمو خسته می کنم

5. با سلام
    دوست عزیز pco تخمدان های پلی کیستسک با کیستهای ریز وکوچکه که بهش تنبلی تخمدان هم گفته میشه و بهترین نشونش پریودی نا مرتبه
    تحقیقات ثابت کرده قرص متفورمین که مربوط به بیماری قند خون هست باعث از بین رفتن کیستها و منظم شدن پریودی میشه  طی یک دوره 5 تا 6 ماهه روزی سه وعده قرص باید مصرف کنی اگر
    بهش حساسیت داشتی یا حالت تحوع داشتی از نوی کاناداییش که آپومتفورمین نام داره یا گلیکوفاژ میتونی استفاده کنی که عالیه
    حتما مصرف رو درست وبا قاعده انجام بده تا هم تخمدانات به مشکل نخوره هم دراینده مشکل بچه دار نشدن رو نداشته باشی
    راه دیگر درمان هم استفاده از قرصهای ضد بارداریه که بین 3 تا 6 ماه تجویز میشه ولی هم عوارض بیشتری داره هم اینکه کلا درمان با متفورمین موثرتره اگر مرتب استفاده کرده بودی الان 6 ماه تموم شه بود دکتر هم میبینه شما درمان نشدی میگه معلوم نیست تا کی باید بخوری
    پس همت کن تا مشکل حل بشه موفق باشین

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. با تشکر از خانم mansy
    ریما جان شماواژه " متفورمین " رو اگر جستجو کنید ( از طریق نوار جستجوی بالای صفحه ) کلی اطلاعات کسب خواهید کرد و
    یک مطلب دیگه
    نه در مورد شما که کلا گاهی وقتا یک درمان یا یک کار بهداشتی انتها ندارد
    شما برای مسواک زدن می تونید انتهایی قائل بشید ؟
    بنظر من هر چیزی رو تا وقتی لازمه  باید ادامه بدید و به پزشکتون اطمینان کنید . اگر اطمینان ندارید یا حس می کنید درمان صورت نمی گیرد به متخصص دیگری مراجعه کنید

البته خیلی خوبه پزشکا هم در کنار طبابت و علم پزشکی کمی هم روی روحیات بیمارانشون دقت کنند و صرفا به نوشتن نسخه اکتفا نکنن . گاهی  اون حس اطمینانی که پزشک به بیمارش می ده در پاسخ به درمان تاثیر غیرقابل انکاری داره

7. مرسی آقا سامی . وقتی دکتر بر می گرده بهم می گه شاید تو آینده بچه دار نشی یا خیلی سخت بتونی ازدواج کنی ( یا حرفای دیگه که قبلاً بهتون گفتم ) یه جورایی نا امید می شم و با خودم می گم من برای چی قرص بخورم
    خیلی ممنون . از امروز دیگه قرصامو مرتب می خورم . فقط حرفای شما میتونه قانعم کنه

8. دوست عزیز نگران نباش
    شاید هم حق دارن چون موردهای مراجعه شونده این آمار رو به اونها نشون میده
    شما همون قرصتو روزی سه بار همراه غذا بخور اگر مشکلت حل نشد برو دکتر و بگو حالا چیکار باید بکنم ولی نگران نباش من خودم یه مقاله علمی خوندم که با این روش درمان بالای 80 درصد مشکلشون حل شده

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. سلام خسته نباشيد

ميخواستم بدانم ايا خوردن قرص متفورمين به تجويز دكتر از انجا كه قند من 108 است و براي بارداري اين قرص تجويز شده در پايين اوردن قندم نيز تاثير دارد يا نه ؟ در صورت بارداري تا كي اين قرص بايد مصرف شود؟ با توجه به ديابت بارداري در حاملگي قبل لطفا توضيح دهيد. ايا با قطع اين قرص احتمال سقط وجود دارد يا نه؟

با تشكر فراوان

10. با سلام!
    دوست عزیز شما نگفتین که دکترتون برای دیابت متفورمین بهتون داده یا تنبلی تخمدان هم دارین؟؟
    در هر صورت ، مصرف این قرص تا سه ماهه ی اول بارداری هم مشکل گزارش شده ای ایجاد نکرده و اگر احتمال می دهید که باردارید حتما به پرشک خودتون مراجعه کنید تا اگر لازم بدونه داروتون رو عوض کنه یا قطع کنه یا بنا به تشخیص ایشون ادامه بدین! گفته میشه متفورمین در لاغر شدن افراد چاق تاثیر دارد!
    پزشک شما با دانستن سوابق شما براتون دارو تجویز کرده و خودتون رو نگران نکنید. اگر از این واهمه دارید که در بارداری بر روی جنین تاثیر بگذارد گفته شده در مواقعی برای کسانی که با متفورمین باردار شدند حتی برای ادامه ی بارداری تاثیرات مثبتی به دنبال داشته و از سقط در این افراد جلوگیری کرده!
    پس نگران نباشین و با پزشکتون نگرانیتون رو در میان بگذارین!
    موفق باشی!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  11. سلام

قند شما اونقدرها بالا نیست که نیاز به درمان دارویی داشته باشه و با پرهیز و تحرک قندتون پایین میاد
    اما متفورمینی که متخصص تجویز کرده اند و احتمالا برای مشکلات دیگری تجویز شده ، می تواند روی کنترل قند خون بالا هم تاثیر داشته باشد .
    وقتی متخصص تجویز کرده مصرف کنید و جای نگرانی هم نیست

12. henares

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من الان دو هفته هست که متفورمین مصرف میکنم میخواستم بدونم که آیا بعد از تمام شدن داروهام پرییود من منظم میشه یا در حین مصرف و اینکه من الان حدود دو ماه هست که پرییود نشدم و این قرصها باعث پرییود شدن من می شن یا نه ؟
    ممنون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید