شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

قرص یا شیاف مدروکسی پروژسترون؟

1. با عرض سلام.

می خواستم از عوارض قرص های مدروکسی پروژسترون اطلاعات کاملی دریافت کنم و تفاوتشون رو با شیاف ها بدونم.

درسته که قرص مدروکسی باعث میشه که اگه جنین دختر باشه مشکل دوجنسی بودن پیدا کنه؟

ممنون میشم درصورت امکان سریعتر جوابمو بدین چون الان دو نوبت این قرص رو خوردن.

باسپاس و تشکر فراوان.

2. قرص مذکور احتمال بروز سرطان واژن رو افزایش میده
    اگه جنین باشه رو جنین چنین اثری داره

3. مدروکسی در درمان سندرم پلی کیستیک تخمدان ،هایپر پلازی آندومتر ...مصرف میشهاین دارو در کبد متابولیزه و عمدتا از طریق مدفوع دفع میشود
    مواردی که نباید از این دارو استفاده بشه شامل:
    دوران بارداری،خونریزی واژن ،اختلال کبدی،بیماری حاد شریانی ،سرطان پستان دستگاه تناسلی،و نیز پورفیری که نباید مصرف بشه
    هشدار:
    ممکن است به دنبال قطع مصرف مدروکسی پروژسترون تزریقی بویژه در زنان چاق تاخیر عملکر جسم زرو دیده میشود
    در بیمارن دیابتی ،مبتلایان به زیادی فشار خون و یا بیماریهای قلبی وکلیوی دارو با احتیاط تجویز میشود.
    در صورت کاش بینایی ،اگزوفتالمی،دو بینی،میگرن واختلالات تروموبتیک مصرف تمام پروژستین ها باید قطع شود
    در زنانی که از این دارو برای جلوگیری از بارداری استفاده میکنند بطور متوسط تا 10 ماه پس از قطع مصرف،امکان باروری وجود ندارد
    زنان زیر 35 سال که از دارو برای جلوگیری از بارداری استفاده میکنند طی 4سال اول مصرف با افزایش خطر سرطان پستان مواجه هستند.

و اما عوارض:::::
    با مصرف مقادیر بالای دارو ،تورم صورت،زانو و پاه دیده میشود.
    از دیگر عوارض دارو میتوان از آکنه ،کهیر ،احتباس آب،تغییر وزن ،اختلالات دستگاه گوارش،تغییر میل جنسی ،ناراحتی پستانها ،علائم پیش از قاعدگی،خونریز نامنظم قاعدگی،افسردگی ،بی خوابی،طاسی و ریزش مو ،پرموئی،واکنش شبه آنا فیلاکتوئید

در صورت مشکوک شدن به بارداری مصرف دارو فورا باید قطع شود.

من فقط میدونم که یا قرص هست یا تزریقی

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  4. من اطلاعی ندارم که الان باردار هستم یا نه، آیا مصرف این دارو(مدروکسی پروژسترون) ضرری دارد یا نه؟ برای جنینی که هنوز تشکیل نشده؟

5. chaste نوشته است: من اطلاعی ندارم که الان باردار هستم یا نه، آیا مصرف این دارو(مدروکسی پروژسترون) ضرری دارد یا نه؟ برای جنینی که هنوز تشکیل نشده؟

قائدتا نباید خودسرانه مصرف کنید
    گاهی بدلایلی پیش از بارداری و گاهی که احتمال بروز اختلالی وجود دارد حین بارداری این دارو تجویز می شود اما در حالت عادی مصرف هیچ دارویی بدون تجویز پزشک جایز نیست .

6. ممنون آقای سامی
    ولی من در حال حاضر روزی دو عدد قرص مدروکسی مصرف می کنم البته با تجویز دکتر.

7. chaste نوشته است: ممنون آقای سامی
    ولی من در حال حاضر روزی دو عدد قرص مدروکسی مصرف می کنم البته با تجویز دکتر.

سلام

همونطور که عرض کردم

پیش از و حین بارداری به دلایل مختلف متخصص تصمیم می گیره از پروژسترون استفاده کنه و اگر با تشخیص متخصص هست پس مشکلی هم نیست

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید