شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عوارض دارو متفورمین

1. henares

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    میخواستم بدونم داروی متفورمین برای تخمدانی که کیست ساز هست میتونه مؤثر واقع بشه و عوارض این دارو چیه  و اگه داروی بهتر نسبت به این دارو وجود داره چی میتونه باشه ؟
    ممنون

2. سلام
    بله دوست عزیز معمولا متفورمین برای درمان دیابت نوع 2 تجویز میش و در عین حال برای درمان کیست تخمدان خصوصا تخمدانهایی که پلی کیستیک هستند نیز تجویز میشه و اثر موثرتری برای رفع کیستها دارد
    معمولا برای هفته اول روزی یک یا دو عدد قرص 500 میلی تجویز میشه تا بدنتون عادت کنه و بعد روزی سه عدد همراه هر وعده غذایی باید مصرف بشه به مدت 5 تا 6 ماه تا کاملا اثر بذاره
    هم کیستها از بین میره هم تخمکگذاری و عادت ماهانه منظم میشه و توی کاهش وزن هم موثره فقط اوایل مصرف کمی حالت تهوع و یا درد معده خفیف ایجاد میکنه که به مرور زمان کم میشه ولی پیشنهاد من اینه که از نوع خارجیش مثل آپو متفورمین یا گلیکوفاژ استفاده کنی بهتره البته دکتر به من گفته المانیش هم با نام مرک اومده که خیلی بهتر از دو نوع قبلیه
    شاید قیمتشون بیشتر باشه ولی واقعا عوارضشون کمتره
    برای درمان علاوه بر این قرص از قرص ضد بارداری هم به مدت 6 ماه میشه استفاده کرد
    ولی به خاطر تغیرات هرمونی و عصبی  و تاثیر گذاری متفورمین موثر تره

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. henares

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من الان دوهفته هست که متفورمین مصرف میکنم و تقریبا دو ماه هست که پروئید نشدم میخواستم بدونم که من کی پروئید میشم بعد از مصرف کردن تمام قرصها یا در حین مصرف اون ها ؟
    ممنون از سایت بسیار خوبتون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید