شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

یک راه برای رسیدن به آرامش

1. یکی از عوامل مهم مخلل آرامش که تمامی انسانها با آن روبرو

هستند تکرار موضوعی ساده است.
    دانستن حقایق اطراف خود مثل من وشما که به سایت دکتر رهام
    سری می زنیم تا  به دونسته هامون اضافه کنیم.یا بصورت عامیانه

چه چیزهایی هستند که نمیدونیم.
    حالا اگر نتوانیم بین این همه دانسته ها و ندانسته های مختلف تعادل

برقرار کنیم (در کل موارد زندگی)آرامش واقعی زندگیمان از دست

خواهیم داد.
    با یک جمله آرامش-بخش هم می توانید به آرامش برسید!

{به کنار دریای آبی زیبای زندگیت برو و (دانستها)و(ندانسته هایت)

را در کنار هم درون قایق کوچکی بگذار وبه وسط دریا بفرست.}

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام عزیزم جالب بود ولی به دست آوردن آرامش خیلی خیلی سخته
    من که نمی تونم به دستش بیارم  Confused دارم از استرس و اضطراب جون به خدا می دم یعن آخ این زندگی چی می شه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام
    دوست عزیز، آخر زندگی اونجایی هست که اول زندگی تابلوشو دیدی.
    وقتی زندگی را خوب فهمیدی وقتی علت وجودت را فهمیدی اونوقت می تونی مسرتو از تابلوهای مختلف انتخب کنی آخرشم که میریم پیش خدا وآنجابهمون میگه نتیجه انتخابمون چی بوده.
    اینو شنیدی از دکتر شریعتی:
    آری آغاز دوست داشتن است پایان راه گرچه ناپیداست من به پایان نیاندیشم که همین دوست داشتن زیباست.
    اگربتونیم مهربون باشیم ، بخشنده باشیم، ونه گناه کنیم ونه کسی را تشویق به گناه بکینم حتما آخر شیرینی داریم.
    گناه نکردن سخت نیست از کوچک شروع کنی خودش تصاعدی مارو به کم گناه کردن میکشونه.
    و تعادل بین دانستن وندانستن یعنی:
    چیو باید بدونیم وچه چیزی را نباید بدانیم مهم این هست.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. سلام
    من دانشجوی ترم 4 رشته مهندسی هستم
    نزدیکه امتحانات که میشه خیلی ترس دارم با اینکه درسامو خوب خوندم , دوستام همشون بهم میگن تو خیلی خیالت راحته و خونسردی ؟؟؟ ولی تو دلم خیلی دارم میجوشم جوری که احساس میکنم همه چیزو فراموش کردم.
    در ضمن دستام هم در هر حالتی میلرزه جوری که از رفتن پای تخته خجالت می کشم آخه احساس میکنم وقتی ماژیک دستمه خطم می لرزه ,سینی لیوان رو هم نمی تونم راحت بگیرم خیلی میلرزه
    آیا از همین استرسه ؟بعد خودش خوب میشه؟خیلی ناراحتم کرده؟میترسم همه فکر کنن دیونم.
    داداشم هم همینطوری هست ولی کمتر؟

5. دوست خوبم وقتی همه چیز روبراه برا چی نگرانی؟؟؟؟؟
    سعیکندر این مواقع نفس عمیق بکشی تا اکسیژن لازم به مغزت برسه ضمنا" مطمدن باش هیچ جای نگرانی نیست حتی اگر بلد نباشی یا در امتحاناتت قبول نشی......
    هیچاتفاقی نمیافته پس سعی کن به خودت اعتماد داشته باشی و بدونی که همیشه 2 حالت وجود داره یا بلدی و جواب می دی یا بلد نیستی و یاد خواهی گرفت پس به خودت استرس وارد نکن
    یه ضرب المثل داریم می گه نزار هیچوقت ارزوی قلبی شما به عارضه قلبیتان تبدیل بشه
    پس با توکل به خدا و اعتماد به نفس کامل با توجه به استعداد خودت موفق خواهی شد

6. lorensa

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    به دست آوردن آرامش به ظاهر سادس. ولی اگر طالب آرامش هستی باید از زیر بنای وجود خودت شروع کنی. اغلب مشکلاتی که همه انسانها دارند بیش از آنکه عاملی بیرونی مسببشان باشد، درونی هستند. پس اول به پاکسازی درونمان بپردازیم که عمده مشکلات جسمی و روحیمان از آنجا نشأت میگیرد. البته نا گفته نماند من نیز با این مسایل مانند همه دست به گریبانم. ولی به تجربه میدانم مشکل در خودم است.

7. teceng5

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    دوستان عزیزم به نظر من آرامش واقعی و معنوی غرق شدن در دریای بیکران معبود یکتاست
    با توکل و عشق و دوست داشتن معبود

8. سلام خسته نباشيد
    من هر چي مي خورم چاق نميشم مخصوصا شكم هر چي ميخورماينگار اب ميشه خيلي هم مي خورم شكمم رفته تو هر چي مي حورم شكم نميزنم درضمن اضطراب هم دارم يا  هر چي ورزش مي كنم بدنسازي زيادتغييرينميبينم درازنشستم هر چي ميرم عضلات شكم نمياد بالا كمرم خيليباريكه
    مي خواستم بدونم ايا اضطرابي كه دارم دليلشه ( حالت نفس تنگي در طول روز ) يا غيره
    درضمنمي خوام ازمايش بدم چه ازمايشي بدم كه معلوم شه علت اينكه هر چي ميخورملاغرم و زير چشمام گوده  من ظورم تيروئيد يا ادرار يا ...
    مرسي ممنون
    منعلي  18سالمه كنكورمو هم دادم  و ادمه خجالتي همهستم و به خاطر وضعظاهرم نفس تنگي دارم و خجالت مي كشم برم بيرون تنها و... حالا شما اينازمايشو به من بگين من چه ازمايشي بدم اخه فكر ميكنم يهمشكلي دارم

9. سلام خسته نباشيد
    من هر چي مي خورم چاق نميشم مخصوصا شكم هر چيميخورماينگار اب ميشه خيلي هم مي خورم شكمم رفته تو هر چي مي حورم شكمنميزنم درضمن اضطراب هم دارم يا  هر چي ورزش مي كنم بدنسازيزيادتغييرينميبينم درازنشستم هر چي ميرم عضلات شكم نمياد بالا كمرمخيليباريكه
    مي خواستم بدونم ايا اضطرابي كه دارم دليلشه ( حالت نفس تنگي در طول روز ) يا غيره
    درضمنميخوام ازمايش بدم چه ازمايشي بدم كه معلوم شه علت اينكه هر چي ميخورملاغرمو زير چشمام گوده  من ظورم تيروئيد يا ادرار يا ...
    مرسي ممنون
    منعلي  18سالمهكنكورمو هم دادم  و ادمه خجالتي همهستم و به خاطر وضعظاهرم نفستنگي دارم و خجالت مي كشم برم بيرون تنها و... حالا شما اينازمايشو به منبگين من چه ازمايشي بدم اخه فكر ميكنم يهمشكلي دارم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید