شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بالا بودن آنزیم های کبد

1. banooye_noor نوشته است: درود

خانمی 35 ساله هستم حدودا یک مدت کوتاهی است که ادرارم کمی کدر شده و با عصبانیت و فشار کار این میزان بیشتر شده است. قابل ذکر است که رزیم سختی داشتم و علاوه بر این مورد خشکی دهان و خستگی و سر درد همراه با کدری ادرار با هم بروز کردند.

سعی کردم مایعات و سبزیجات و میوه زیاد بخورم که وضع بهتر بشه و خوشبختانه ادرار به وضعیت عادی برگشته.

سوال من اینه که کدری ادرار بدون علائمی همچون درد و ناراحتی در گوشه ای از بدنم میباشد. آیا باز هم شما صلاح می دانید به پزشک برای ازمایش ادرار و خون مراجعه کنم یا خیر؟
    ممنون و در پناه عشق

سلام،
    حتما برای ارزیابی علت می بایست آزمایش ادرار را انجام دهید.

2. سلام آقای دکتر
    یک مشکل برای سیستم گوارشی من بوجود آمده که برای تشخیص بهتر نیاز است سابقه ای از بیماریهای قبلی در اختیار شما بگذارم:

در سن 16 سالگی دچار یرقان یا بیلی روبین 11 شدم کبدم متورم  وچشمانم وپوستم زرد شده بود 40 روز چربی نخوردم هیچ دارویی هم مصرف نکردم فقط مایعات و شیرینیجات بیشتر کاملا بهبود پیدا کردم
    در طی ابن مدت ( 17 سال اخیر) کم وبیش درد بسیار خفیفی در زیر دنده راستم حس می کردم اما برخی اوقات این درد وجود نداشت
    چند سال پیش درخواست تست کبد از دکتر کردم
    تستهای هپاتیت B,C منفی و آنتی بادی A مثبت وآنزیم AST حدود 30 ولی ALT 51 بود( رنج نرمال آزمایشگاه 0-50 بود)
    دکتر گفت مشکلی نیست کمی اضافه وزن داری ورزش بیشتری انجام بده.
    پس چند سال اضافه وزن من کمتر که نشد بیشتر هم شد حدود 8 ماه پیش در حال خوردن شام احساس کردم حالت تهوع دارم و بالا آوردم ( نان و پنیر خورده بودم و مسموم نبود) در آن موقع سینوزیت شدید داشتم و مدام مخاط از گلویم پایین می رفت تصور کردم مربوط به این مسئله بوده است.
    اما درد زیر دنده راستم بیشتر شده بود دکتر آزمایش HPlory و ALT,AST نوشت و سونوگرافی شکمی
    نتیجه HPlory مثبت بود AST نرمال و ALT ماکزیمم نرمال بود یعنی 40 ( رنج آزمایشگاه 0-40)
    نتیجه سونوگرافی کاملا نرمال بود حتی چندین باز از دکتر درحین سونو درمورد کبد چرب پرسیدم ایشان گفتند به هیچ عنوان مشاهده نمی شود اندازه همه اعضای داخلی نرمال بدون توده ای اضافه و فقط ایشان گفتند نقخ در روده ها مشاهده می شود.
    نتیجه چربی خون نرمال
    LDL زیر حد نرمال !
    HDL  نرمال
    قند خون نرمال
    کم خونی و فقر آهن نداشتم
    آلکالین فسفات هم نرمال
    بیلی روبین ( هر دو نوع ) کاملا نرمال
    در حین درمان سینوزیت آموکسی کلاو 30 عدد مصرف کردم تا تورم گلو و سینوزیتم فروکش کرد و کاملا بهبود پیدا کردم
    اما همچنان بدلیل بدی هضم غذا و صدای روده و نفخ و درد زیر دنده راست مشکل داشتم
    به دکتر دیگری ( فوق تخصص گوارش) مراجعه نمودم ایشان با معاینه دستی گفتند ظاهرا مشکل  خاصی نیست و برای HPlorY هم باید آندوسکوپی انجام بشود و فعلا لانسپرازول مصرف کن
    بدلیل ترس از اندوسکوپی به دکتر مراجعه نکردم دارو ها را مصرف و بعد 15 روز قطع کرد تاثیر زیادی را حس نکردم
    به گفته دکتر نوشابه-فست فود-فلفل و مواد محرک را کاملا از غذای خودم حذف نمودم کاهش وزن هم با توجه به فعالیتهای بیشتر ی  داشتم
    مدتی خوب بودم با مراجعه به یک دکتر دیگر ایشان با شنیدن شرح حال لبه کبد را با دست لمس کردند که کمی احساس درد آنهم خفیف کردم
    تست  تنفسی HPLORY هم دادم ایندفعه منفی بود
    تکرار ALT ,AST که تا به حال نرمال بودند ولی ایندفعه ALT =70  و AST =56  بود که بنا به درخواست خودم آزمایشگاه تکرار کرد در عصر همان روز ( روزه بودم ) که AST =36 ,ALT=68 بود
    دکتر به آزمایشگاه اطمینان نکرد و آزمایش کامل کبدی برایم نوشت ALT,AST,AP,IRON,.... که این آزمایشها را در شهر شیراز انجام دادم ( فقط ALT,AST) که هر دو بالا بودند ALT=70,AST=56
    حالا گیج شده ام
    نمی دانم مشکل از کجاست
    آیا مبتلا به کبد چرب شده ام؟ ( در حال حاضر رژیم سبکی برای کاهش وزن گرفتم )
    آیا اشکال صرفا از کبد است ؟ ( بیماری مزمن دیگری که دارم شقاق مقعد است که برخی اوقات موجب مشاهده خون تازه بر روی مدفوع می شوم)
    آیا اثنی عشر مشکلی دارد؟ ( آروغ زدن و نفخ معده )
    آیا درست نجویدن غذا می تواند نقشی داشته باشد؟

ضمنا بر علیه هپاتیت B نیز واکسینه شده ام و حال عمومی ام خوب است و هنوز درد زیر دنده راستم بطور خفیف دارم.

با عرض پوزش بدلیل طولانی شدن این متن و با تشکر از توجه و عنایت شما

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید