شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استفاده از مام و ارتباط آن با سرطان سینه؟

1. با سلام و خسته نباشید
    آیا این درست است که به علت وجود غدد لنفاوی در زیر بغل استفاده از مام ممکن است منجر به سرطان سینه شود؟
    اسپری های پودری زیر بغل چطور؟ آیا آنها مضر تیستند؟

2. سلام
    این سوال منم هست  منم از دئودورانت استفاده میکنم و جدیدا یه وقتایی..نه همیشه احساس درد در زیر بغل احساس میکنم.آیا این دوتا ربطی به هم دارن؟
                                                                                          ممنون

3. مام و دئودورانت اگر باعث سرطان سینه می شدند و یا روی غدد لنفاوی تاثیر سوئی داشتند قطعا هرگز در کشورهای پیشرفته مجوز ساخت نمی گرفتند

البته
    1- این حرف شامل محصولات استاندارد میشه و نه محصولات 5 تا بخر 8 تا ببر ! کنار خیابون !!
    2- اگر پیش از این مشکلی در غدد لنفاوی باشه اونوقت استفاده از مام و بخصوص دئودورانت با احتیاط و نظر پزشک مصرف میشه

4. آقای سامی لطفا با سند علمی پاسخ بدبد دلیل نمیشه چون مجوز دارند خیلی چیزا مجوز دازند اما باعث سرطان میشن.... فست فودها مجوز دارن سولاریوم ها مجوز دارن کارخونه های سوسیس کالباس مجوز دارن پودرهای بدن سازی مجوز دارن مشروبات الکلی مجوز دارن....

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. raha250 نوشته است: آقای سامی لطفا با سند علمی پاسخ بدبد دلیل نمیشه چون مجوز دارند خیلی چیزا مجوز دازند اما باعث سرطان میشن....

مثلا چه چیزی مجوز تولید و مصرف دارد اما باعث سرطان می شود ؟

6. سلام بر شما
    =================
    جناب سامی درست میگن ولی شما هم نگرانیتون کاملا به جاست......
    ولی با تمام پیشرفتهایی که در علم شده هرگز نمیشه دلیل واقعی سرطان بخصوصی رو به یک ماده یا یک عامل نسبت داد........
    مثلا نمیشه گفت مام به تنهایی میتونه موجب باشه........
    ===================
    مواد آرایشی که امروزه مثل نقل و نبات مصرف میشه و به وفور مورد استفاده است.....میتونن موجب برخی بیماریها باشن......
    البته اگر شرایط مصرف صحیح اونها رعایت نشه.......
    متاسفانه ما در کشوری زندگی میکنیم که قانون جنگل داره..........و هیچ مدیریت دلسوزی بر صادرات و واردات محصولات ارایشی نظارت نمیکنه......
    در نتیجه این خود ما هستیم که باید همیشه محتاط باشیم........
    1- باید بدونید ماده  ارایشی یا عطر یا مام یا حتی صابون و شامپو مصرفیتون از چه ماده اولیه تهیه شده و در کدام کشور.......
    من برای سهولت کار مواد اولیه رو به 3 بخش تقسیم میکنم.....
    1- مواد شیمیایی....تهیه شده از عناصر معدنی و تهیه شده از بستر خاک....
    2- مواد گیاهی......
    3- مواد پروتیینی که منشا حیوانی دارند......
    این خیلی مهمه........به طور مثال کرم پودری که ماده اصلی اون از مواد شیمیایی......ممکنه ایجاد حساسیت در پوست انسان بده......در نتیجه ممکنه عامل بیماری ثانویه بشه البته در دراز مدت.......مخصوصا چون به بافت بدن انس و نزدیکی نداره......
    اکثر مواد آرایشی با مارکهای متوسط که در ایران بسیار زیادن...و اغلب از چین وارد میشن و روشون زده شده ساخت المان و فرانسه و امریکا.....و تقلبی هستند.....
    دومین دسته ساختارشون از گیاهان.......که مضرات کمتری نسبت به دسته اول دارن.....ولی باز هم با بدن زیاد اخت ندارن.....و اگر از این دسته استفاده کنید باید دو شرط رو رعایت کنید تا جوابگوی نیاز و زیبا خواهی شما بشن.....
    اول اینکه از سنین بلوغ و کودکی مصرف کرمها و نرم کننده و مرطوب کننده هاشو شروع کنید تا بدن عادت کنه.......
    دوم اینکه مصرف مداوم باشه......
    مارک بسیار معتبری که در حال حاضر در ایران نمایندگی داره و وارداتش با مجوز وزارت بهداشت ساخت فرانسه است و تا اونجا که من میدونم مام و دئودورانت اون قیمتی بین 10 تا 20 هزار تومن داره......ولی یک نکته کوچولو رو بیان کنم.......حتی گول نمایندگی ها رو نخورید......به دلیل تحریم وارد کننده ها از طرق غیر قانونی و غیر بهداشتی اقدام به خرید این مواد از کشورهای حاشیه و همسایه کرده و در شرایط بسیار وحشتناک این مواد آرایشی نگهداری میشن تا به ایران بیان......و به دست مصرف کننده برسن.....
    حالا  حتی اگر شرکت وارد کننده به درستی و از شرکت اصلی مواد سالم تهیه کنه........فروشنده آخرش گند میزنه به محصول.......
    درجه دمای نامناسب محیط فروش.......نور.......رطوبت .......و البته گذشتن تاریخ انقضا.....
    بنابراین بسیار محتاط باشید و با دقت همه چیز رو بررسی کنید.......
    ===============
    سومین دسته مواد آرایشی با اهداف خاصی تولید میشن.......نزدیک بودن به بافت بدن انسان........
    تولید کنندگان این نوع محصول سعی در شبیه سازی ساختار مواد آرایشی به بافت و چربی موجود پوست انسان دارند......
    به طور مثال در امریکا یکی از معروفترین مارکهای بهداشتی کرم پودر و میک اپ خود را از روغن روباه تهیه میکنه.........ساختار چربی موجود در بدن روباه به بافت انسانی بسیار نزدیک و سازگار میباشه.....این محصولات که در ایران نمایندگی نداره و به صورت غیر مستقیم از امارات وارد میشن.....قیمتهای سر سام آوری داره.......بابت یک کرم پودر 10 میلی قیمتی بین 100 تا 150 هزاتومان باید بپردازید......
    اما همین کمپانی ماتیکهای بسیار مرغوب خودشو از بدن نوعی حشره بومی  مکزیک تهیه میکنه....و باید بگم کاری که برای حجم دادن و برجستگی لبها انجام میده عالی است.....
    یا حتی دیگر مواد تولیدی خودشو از جفت جنین انسان تهیه میکنه.......
    البته بدک نیست بدونید انواع سایه های مصرفی از انواع خاکهای معدنی و رنگی تولید و تهیه میشه.......
    =============================
    عطرهای معروف دارای چندین اسانس گیاهی و حیوانی مختلف هستند......برترین عطرهای دنیا از اسانسهای حیوانی بهرمند هستند که کمتر ایجاد میگرن و سردرد و آلرژی در بین مصرف کنندگان خود میکنند.........
    نوع بخصوصی از عطرها که بوی خاصی ندارند و منشا حیوانی داشته و مستقیم بر روی هورمونهای جنسی تاثیر میگذارد به عطرهای رابطه جنسیی معروفند و سبب تحریک زوجین برای آمیزش میکنند........
    ===========================
    قبل از عرضه محصولات به بازار کمپانی های معتبر محصولات خود را در 2 مرحله آزمایش
    ......مرحله 1 بر روی حیوانات انجام میشه که اغلب بر روی سگها و گربه ها و خرگوش انجام میشه.......مرحله 2 از نمونه های انسانی استفاده میشه.......که به صورت کاملا قانونی و بهداشتی انجام میشه........
    کمپانی ها هرگز با وارد کردن محصول غیر مطمئن کل سیستم خودشونو به خطر نمیندازن.....
    پس نگران نباشید.......
    مام و دئودورانت هرگز خود به تنهایی نمیتونن عامل سرطان غدد لنفاوی و سینه باشند....
    بلکه اگر این دو محصول خوشبو کننده از مواد نامرغوب تهیه و یا در شرایط ناجور نگهداری شده باشند یا حتی اگر تاریخ استفاده اونها به اتمام رسیده باشند ایجاد حساسیتهای پوستی کرده و در موارد بسیار پیشرفته ممکنه باعث تغییرات سلولی زیر بغل شده که منجر به سرطان شود.....
    ولی اگر نگران نوع سرطان هستید من احتمال بیشتر رو روی سرطان پوست میزارم......
    ======================
    بعد از تشخیص مواد تولیدی باید به مارک کمپانی.......تاریخ تولید........شماره سریال ساخت....شماره مجوز بهداشت......و کشور سازنده توجه کنید......
    از فروشگاه معتبر و تمیز که محیط مطلوبی برای نگهداری مواد داره خرید کنید گول زرق و برق رو نخورید........دمای فروشگاه همیشه باید بین 10 تا 20 درجه تنظیم شده باشه...البته روی بسته مواد دما نگهداری درج شده و فرق میکنه با هم این عدد کلی......برخی محصولات باید در دمای پایین تر و حتی در یخچال نگهداری بشوند مخصوصا در تابستانها.....
    دما مستقیم بر تغییر ساختار مواد ارایشی اثر میگذارد......
    بهتر لوازم ارایشی خود رو هر 6 ماه یکبار به صورت کامل عوض کنید.....البته برخی مواد زودتر...
    مثلا طول مدت استفاده از ریمل یا خط چشم بین 2 هفته و نهایت یکماه مجاز.......
    کرم پودر 3 ماه تا 6 ماه....
    ماتیک و برق لب یا رژ لب ......بین یک ماه تا 2 ماه....
    انواع سا یه های چشم ......بین یک تا دو ماه
    خط چشم .یک ماه.....
    خط لب .....یک تا دو ماه......
    لاک مانیکور یک تا دو ماه.....
    دئو دورانت و مام و مواد خوشبو کننده بین 3 تا 6 ماه......
    تافت مو بین 4 تا 6 ماه ......
    ژل سر....6 ماه
    همیشه قبل از شروع استفاده از مواد انها رو بر روی مچ پای خود یا حتی دست امتحان کنید حتی عطرها و اسانسها.......برای اینکه اولا مطئن بشید با پوست شما سازگار.....ثانیا ایجاد آلرژی نکنه.......
    ===================
    همیشه بهترین مارک رو تهیه کنید........دنبال جنس ارزون و مزخرف موجود در بازار نرید......
    من محاسبه کوچکی کردم و همیشه پیرو همین محاسبه هستم.......
    8 قلم اصلی ارایشی ........ در مدت 6 ماه  با توجه به تورم بین 300 هزار تومان تا 500 هزارتومان برام آب میخوره....که اگر در 6 ماه تقسیم بشه رقم کمتر از 100 هزار تومان میشه......
    با توجه به اینکه زیبا بودن و شیک بودن برای هر خانمی بسیار مهمه.....و صد البته سلامتی از اون مهمتر......من همیشه این هزینه رو جداگانه کنار میزارم......
    این هزینه جدای از کرم مرطوب کننده و کرم ضد آفتاب که همیشه باید مصرف بشه....و هزینه اون هم ماهانه بین 30 تا 50 هزارتومن......
    در کل اگر بسنجید من ترجیح میدم این پولو خرج کنم تا بعدا همشو یکجا برای شیمی درمانی و پرتو درمانی و دارو و ... پرداخت کنم........
    ========================
    بهترین روش برای استفاده از  مام به این صورت که هر روز بعد از دوش گرفتن به مقدار کم و به صورت ملایم زیر بغل کشیده بشه....هرگز نباید زیاد استفاده کرد.....چون نتیجه معکوس میده و نه تنها باعث خوشبو تر شدن نمیکنه بلکه تعرق رو شدید و بوی زننده همراه عرق ایجاد میکنه.....
    در ضمن هر شب قبل از خواب بهتر زیر بغل رو از ماده پاک کنید و بعد بخوابید.....لازم نیست برید حمام......با استفاده از یه لیف نرم آغشته به صابون اونجا رو شسته....سپس با دستمال پنبه ای خشک کنید......به همین راحتی........
    دئودورانتها یا اسپری های خوشبو کننده رو باید روی نبض مچ دست یا زیر بغل زد......فراموش نکنید این مواد همگی ممکنه ایجاد میگرن و الرژی کنند......که دلیل بر نامرغوب بودنش نیست....این به خاطر اینه که ممکنه بدن اون شخص با مواد سازنده محصول سازگار نباشه..بنابراین امتحان قبل از مصرف بسیار مهمه
    =====================
    ببخشید خیلی شد......حس کردم گفتن این نکات میتونه  در مصرف بهینه این مواد  کمک کنه و همچنین برطرف کردن نگرانی شما موثر باشه

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  7. raha250 نوشته است: آقای سامی لطفا با سند علمی پاسخ بدبد دلیل نمیشه چون مجوز دارند خیلی چیزا مجوز دازند اما باعث سرطان میشن.... فست فودها مجوز دارن سولاریوم ها مجوز دارن کارخونه های سوسیس کالباس مجوز دارن پودرهای بدن سازی مجوز دارن مشروبات الکلی مجوز دارن....

دوست عزیز

اینکه ماده یا وسیله ای براثر سومصرف شانس ابتلا به سرطان رو بالا ببره با اینکه سرطانزا باشه ، در دیدگاه پزشکی ، زمین تا آسمان تفاوت داره .
    در تعریف شما خورشید هم سرطانزاست و باید تعطیلش کرد !
    اما این رو بهتون می گم که دستگاههای استاندارد کیفی و بهداشت - لااقل در خارج از کشور - بشدت دقیق هستند و اگر ماده ای فرضا مثل آزبست سرطانزا تشخیص داده بشه به سرعت از دسترس زندگی روزمره مردم خارج میشه و همچنین است مثلا داستان جوش شیرین در نان یومیه !

سو مصرف هم مصداقش مشخص هست

سولاریوم نه دیلی یوز هست و نه برای همه افراد مجوز مصرف دارد

مشروبات الکی نه فیری یوز هستند و نه برای همه افراد مجوز مصرف دارند ( البته در خارج کشور . برای ما مسلمانها که حرام است )

سوسیس و کالباس استاندارد هم ابدا سرطانزا نیست و همونطور که گفتم دستگاههای نظارت هیچ شوخی بابت مواد سرطانزا ندارند و ممکنه برای شما که به مفاهیم پزشکی مسلط نیستید ،  خواندن مطالعاتی که نشان می دهد مصرف بی رویه فست فودها شانس ابتلا به سرطان را بالا می برد - فرای اینکه این مطالعات چقدر در رفرنسهای معتبر جای دارند - چنین معنی دهد که سوسیس و کالباس سرطانزا هستند !!
    در حالیکه یک دنیا بین این تعاریف فاصله هست ، و آب آشامیدنی بعنوان سالم ترین ماده خوراکی هم اگر بیش از حد مصرف شود بطور خلاصه با تورم مغز ، مرگ را موجب می شود اما بنظر من اینجا مشکل از آب نیست و این ماییم که دچار سومصرف شده ایم .

هر محصولی یک مجوز تولید دارد و یک مجوز مصرف که باید همه اینها رو کنار هم سنجید . گرچه عوام ممکنست صرف مجوز تولید داشتن رو اینجوری تلقی کنند مجوز مصرف عمومی هم دارد !

مام و دئودورانت استاندارد از مواد مضر بری هستند و هیچ منعی در مصرف روزانه برای افراد سالم ندارند .
    و صد البته مشابه سه جفت 100 تومنی هر محصولی هم در بازار هست که قبلا در پست قبلی توضیح دادم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. سوال هیچ کدوم از ماها این نبود که سرطانزاست آقای کاربر حرفه ای .اینکه معلومه مگه ایکس ری داره .؟پس آوردن سند علمی زیاد آسون نیست؟نه؟

9. raha250 نوشته است: سوال هیچ کدوم از ماها این نبود که سرطانزاست آقای کاربر حرفه ای .اینکه معلومه مگه ایکس ری داره .؟پس آوردن سند علمی زیاد آسون نیست؟نه؟

من فکر می کنم پاسخ شما بصورت علمی داده شده و سوال هم این بود که آیا مصرف مام باعث سرطان سینه می شود که پاسخ دادم خیر !
    اما اگر شما دنبال مسائلی غیر از گرفتن پاسخ هستید و یا اینکه - در یک سوال دیگر - درخواست ارائه مدرک علمی در باب ادعایی که کردید براتون گرون تموم شده ، این بحث دیگریست و من هم علاقه  ای به شخصی کردن بحث ندارم .
    سوال درمورد ارتباط مام و سرطان بود که پاسخ داده شد

شما هم بهتره قوانین فعالیت در تالار عمومی رو فرا بگیرید و توی یک تالار علمی دنبال تسویه حساب بچگانه نباشید .
    اگر بابت پاسخهایی که اینجا و در سوالات دیگر دریافت کرده اید ، مشکلی دارید با مدیریت  درمیون بذارید ایشون حتما رسیدگی می کنن .

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  10. خیر تصورات شما زیادی فانتزی شده
    استدلال شما هم ابدا علمی نبوده فقط اشاره کردین به مجوز که گمون نمیکنم علمی این وسط بوده .
    من هم یک سال بیشتره تو سابت عضو هستم و به قوانین این سایت کاملا آگاهم.
    و ظاهرا این شمایید که خواستن پاسخ علمی براتون گرون تموم شده و زمین و زمان رو به هم دوختید نه من.

11. raha250 نوشته است: خیر تصورات شما زیادی فانتزی شده
    استدلال شما هم ابدا علمی نبوده فقط اشاره کردین به مجوز که گمون نمیکنم علمی این وسط بوده .
    من هم یک سال بیشتره تو سابت عضو هستم و به قوانین این سایت کاملا آگاهم.
    و ظاهرا این شمایید که خواستن پاسخ علمی براتون گرون تموم شده و زمین و زمان رو به هم دوختید نه من.

Can antiperspirants or deodorants cause breast cancer?

Articles in the press and on the Internet have warned that underarm antiperspirants (a preparation that reduces underarm sweat) or deodorants (a preparation that destroys or masks unpleasant odors) cause breast cancer (1). The reports have suggested that these products contain harmful substances, which can be absorbed through the skin or enter the body through nicks caused by shaving. Some scientists have also proposed that certain ingredients in underarm antiperspirants or deodorants may be related to breast cancer because they are applied frequently to an area next to the breast (2, 3).

However, researchers at the National Cancer Institute (NCI), a part of the National Institutes of Health, are not aware of any conclusive evidence linking the use of underarm antiperspirants or deodorants and the subsequent development of breast cancer. The U.S. Food and Drug Administration (FDA), which regulates food, cosmetics, medicines, and medical devices, also does not have any evidence or research data that ingredients in underarm antiperspirants or deodorants cause cancer.

از اونجایی که ممکنه در ترجمه مشکل داشته باشید من خیلی خلاصه براتون ترجمه می کنم :

مقالاتی در مطبوعات و روی اینترنت هست که می گوید مصرف دئودورانت بدلیل وجود مواد مضر ، خطرناک و سرطانزاست
    اما محققان مرکز ملی سرطان از نهاد های مرکز ملی بهداشت امریکا چنین شواهدی را تایید نمی کنند و چنین مدرکی دردست ندارند .

...................................

دقت کنید که سایت مورد نظر مربوط به یک نهاد کاملا رسمی و دولتیست و مرکز ملی سرطان ایالات متحده ، یکی از معتبر ترین نهادهای مطالعه روی سرطان می باشد .
    فکر کنم این عبارات ، دقیقا همون مطلبی بود که من قبلا خدمتتون عرض کردم .
    قضاوت در مورد رفتار جالب شما هم برعهده کسانی که این تاپیک رو مطالعه می کنند .

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  12. سلام دوستان
    مثل اینکه بحث خیلی داغ شد........
    دوست گرامی سامی خان حرف شما درست.....با استدلال و منطقی........
    رها خانوم شما هم درست میگید.......این وسط فقط کمی فکر میکنم نکات کوچولو از جا افتادن .....
    دوست گرامی من.......جناب سامی درست بیان کردند......هر کدام از این مواد مجوز دارند ولی اگر با دقت روی جلد اونا مطالعه بشه محدودیت هم قرار دادند
    به طور مثال در مصرف عطرهای رابطه جنسیی محدودیت سنی و اخطار برای بیماران قلبی و بیماران خاص داده شده........
    چند وقت پیش به منزل یکی از دوستان رفتم که متاسفانه پدرشون دچار مشکل شده بودند....و یک حمله کوچک قلبی بهشون دست داده بود...
    ایشون اگر با دقت روی جلد رو مطالعه کرده بودند با توجه به سابقه بیماری قلبیشون هرگز ازین گونه مواد استفاده نمیکردند......
    ولی ایراد ما ایرانیها در اینه که هر چیزی رو بدون محدودیت مصرف میکنیم.......
    به طور مثال دوستی دارم که میگرن دارند ولی در کمال آرامش از هر نوع عطر و اسپری وحشتناک که حتی برای من ایجاد سردرد میکنه استفاده میکنه......بهش میگم آخه دختر جون ما هیچی....خودت چرا به فکر نیستی مگه نمیگی میگرن داری ؟
    خندید و گفت : ترجیح میدم از سردرد بمیرم ولی بوی عرق ندم....
    خوب وقتی طرز فکرش اینه.......چطور میشه بهش گفت این ماده ممکنه هزاران بیماری برات به بار بیاره.......
    در حالیکه همون عطر برای یک ادم سالم ممکنه ایجاد خطر نکنه.......
    ==============
    بزار یک مثال خوب برات بیارم.......تریاک.....از زمانهای قدیم خواص دارویی چشمگیرش موجب شد بین مردم محبوبیت داشته باشه.......
    تریاک طبق اسناد تاریخی از زمان سینوحه یعنی 3000 سال پیش میون مردم جهان موجود بوده........ولی این قضیه اعتیاد از کی شروع شد؟؟؟؟
    تا حالا به این فکر کردی.؟؟؟؟؟؟؟
    امروزه تریاک مصرفش ممنوع........کاشت خشخاش ممنوع.......در حالیکه خشخاش گیاه بسیار مفیدی ....و در گذشته نیاکان ما برای حاصل خیز شدن زمینهای زراعی از خشخاش استفاده میکردند........خشخاش باعث تقویت حافظه ووووو ایجاد آرامش .و افزایش قوای دفاعی بدن بر علیه بیماریها میشه.......
    ولی چرا و به کدامین جرم کاشتش ممنوع.......
    دلیلش فقط در بی جنبه بازی ادمها باید جستجو کرد......
    مصرف بی دلیل و روز افزون تریاک و مشتقات اون.........و اعتیاد........
    موردی که 100 سال پیش خیلی کم و به ندرت به چشم میخورد....و مردم همگی نون خشخاشی میخوردنو  و با تریاک آشنایی کامل داشتند.......مردم اون زمان مرزها و حدود رو میشناختن........ولی ما.........خیر........
    هر ماده و محصولی محدودیت مصرفی داره.........اگر هر کسی با مطالعه دقیق اقدام به مصرفش بکنه ...........هرگز........هرگز.......دچار مشکل نمیشه........
    اینکه میبینی کسی میگه سولاریوم باعث سرطان پوستش شد ........درست میگه ولی مقصر خودشه.....چون محدودیتهای خود و بدنشو نشناخته بوده.......
    کسی که سابقه ابتلا به سرطان در خانوادش بوده........
    کسی که پوست حساسی داره.......
    کسی که خیلی زود به زود بیمار میشه و کلا قوای دفاعی بدنش ضعیف عمل میکنه....
    ببخشید مشکل خودشه که به خاطر مد تن خودشو برنزه میکنه...........
    ==========================
    شما بدون ترس از مامهای معتبر......و دئودورانتها استفاده کنید ولی محدودیتهای روی اونو مطالعه کنید........
    آیا پوست شما جوش میزنه؟ آیا زود ملتهب میشه؟ آیا وقتی زخم شد دیر جوش میخوره؟
    و هزاران مشکل دیگه خودتون باید بهش واقف باشید........
    اگر بخوایم حساب کنیم که کدوم ماده سرطان زاست کدوم خیر.........باید بگم دنیا جهنم میشه..........چون همه چیز در این کشور آلوده و بیماری زا شده........پس زیاد حساس نشو روش........بیخیالی طی کن......
    ورزش........تغذیه خوب.........آرامش اعصاب.........عوامل اصلی جلوگیری از فعال شدن سلولهای نامیرای بدن هستند.....ولی اگر این 3 عامل حذف بشن.........حتی یکیشون......ممکنه جوش شیرین داخل نون های سنتی.......یا نور خورشید......یا حتی آزبست مصرفی در روشناییها.......ایجاد سرطان کنن.......

13. آیا استفاده زیاد از مام میتونه باعث سیاهی زیر بغل هم بشه؟؟؟؟

با تشکر

14. سلام
    تا آونجائي كه من اطلاع دارم خير مام باعث تيرگي زير بغل نميشه.تيرگي بيشتر به خاطر استفاده از تيغ و ژيلت هستش.

15. سلام. دوست عزيز. من هم مدتها پيش مثه شما مشکل تيرگي پوست زير بغل رو داشتم و از مام و ژيلت استفاده ميکردم. البته فکر ميکردم مشکل حتما از مامه که ماده شيميايي هست. تصميم گرفتم با آزمون و خطا بفهمم که دليل تيرگي پوست زير بغلم (که ابدا در جاهاي ديگه بدنم وجود نداشت) چيه؟
    اين شد که دردشو به جون خريدم و با يه اپيلاتور، زيربغلهامو اپيل کردم. چندين بار تکرارش کردم. به مرور زمان درد و مو هر دو کمتر شد. خب  الآن مثه پوست ساير نقاط بدنمه. اکثر مواقع هم مام استفاده ميکنم. من به تجربه فهميدم مشکل از ژيلت بوده، نه از مام. البته از محصولات موبر ديگه اي مثه اسپري و ... هم استفاده کردم. اما هيچکدوم تاثير دستگاه اپيلاسيون و موم رو نداشت.

تجربه من  شايد هيچ دليل علمي هم نداشته باشه. در اين مورد دکتر صادقي و آقاي سامي ميتونن نظر بدن. از طرفي مطمئنا بدن و پوست ماها با هم تفاوت داره، اما در مورد من جواب داد و ديگه مشکلي ندارم. امتحان کنيد. ضرري نداره. فقط يه کوچولو درد داره!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید