شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

واقعا درست چیه ؟؟! (میل جنسی)

1. سلام خسته نباشید .

خوشالم که بالاخره یه جایی رو پیدا کردم که سوالمو مطرح کنم .

من  رضا م 20 سالمه  می خواستم بدونم تا زمانی که شرایط ازداوج پیدا کنم که احتمالا 26 سالگی هست این شش سالو چیکار کنم  
    من دانشجوام و تا حدودی سرم گرم هست ولی  بازم این حسو دارم و واقعا نمی دونم درست چی هست  و خیلی ناراحت هستم و احساس گناه می کنم

متاسفانه  به راحتی به فیلمها و عکس های پورن می تونم دسترسی داشته باشم  (هرچند که سعی می کنم   خودمو خیلی کنترل کنم و  و هیچ موقع فیلمی رو  تو سیستم  نگه نمی کنم  ولی ادمی هستش  و...  )  .

لطفا راهنمایی کنید  واگه کسی تجربه ای داره  که بتونه این میلو کم کنم  تا  زمان  ازدواج   راهنمایی کنه     (چون من واقعا دوست ندارم لطمه ای بهم وارد شه  و تمرکزم رو  این چیزا باشه  )    حتی گاهی می گم کاش  این  حسی هیچ وقت نداشتم !!
    و خیلی افسرده شدم !

------   حدو مرز چیه ؟ ---------

-----  و راه درست چیه ؟ --------
    این که دوست دختر داشته باشم ؟  
    زنای خیابونی  ؟
    خود ارضایی ؟!
    صبر و صبر و صبر  ... ؟

واقعا نمی دونم که باید چیکار کنم  !!

2. سلام.اين خيلي خوبه كه شما تونستين خودتو كنترل كنين.هر كدوم از مواردي كه در بالا ذكر كردين دردسراي خودشو داره.بايد سعي كنين خودتونو سرگرم كنين.خودتونو به خدا نزديك تر كنين تا ايمانتون قوي تر شه و اين ميل در شما كم بشه.با توكل به خدا صبر پيشه كن.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. k_sh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    __reza__ نوشته است: سلام خسته نباشید .

خوشالم که بالاخره یه جایی رو پیدا کردم که سوالمو مطرح کنم .

من  رضا م 20 سالمه  می خواستم بدونم تا زمانی که شرایط ازداوج پیدا کنم که احتمالا 26 سالگی هست این شش سالو چیکار کنم  
    من دانشجوام و تا حدودی سرم گرم هست ولی  بازم این حسو دارم و واقعا نمی دونم درست چی هست  و خیلی ناراحت هستم و احساس گناه می کنم

متاسفانه  به راحتی به فیلمها و عکس های پورن می تونم دسترسی داشته باشم  (هرچند که سعی می کنم   خودمو خیلی کنترل کنم و  و هیچ موقع فیلمی رو  تو سیستم  نگه نمی کنم  ولی ادمی هستش  و...  )  .

لطفا راهنمایی کنید  واگه کسی تجربه ای داره  که بتونه این میلو کم کنم  تا  زمان  ازدواج   راهنمایی کنه     (چون من واقعا دوست ندارم لطمه ای بهم وارد شه  و تمرکزم رو  این چیزا باشه  )    حتی گاهی می گم کاش  این  حسی هیچ وقت نداشتم !!
    و خیلی افسرده شدم !

------   حدو مرز چیه ؟ ---------

-----  و راه درست چیه ؟ --------
    این که دوست دختر داشته باشم ؟  
    زنای خیابونی  ؟
    خود ارضایی ؟!
    صبر و صبر و صبر  ... ؟

واقعا نمی دونم که باید چیکار کنم  !!

اقا رضا سعی کن تا میتونی از این چیزا دوی کنی هر چی پیشتر جلو بری بدتر میشی.
    دوست دختر 1راهشه ولی اگر رابطت به این سمت کشیده نشه.
    صبر کنی عالیه ولی سخته .
    به نظر من ورزش کن و تو سیستمت چند بازی اینیستال کن و خودتو مشغول اونا کن

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام دوست خوبم

به شما تبریک می گم که دوست ندارید تا زمان ازدواج رابطه ای داشته باشید چون اگر دوست داشتید هیچوقت این سوالات را مطرح نمی کردید پس به خودتون اهمیت می دهید در وهله اول به خدا توکل کن و از خدا کمک بگیر چون وقتی خودش این حس را در انسان به وجود آورده پس راههایی هم برای کنترلش قبل از ازدواج گذاشته وقتی از خودش بخوای حتما کمکت می کنه دوم اینکه کمتر در معرض صحنه های محرک و فیلم ها و ... قرار بگیر و بالاخره اینکه ورزش کن اگر این حس داشت بر تو غلبه می کرد با نیم ساعت ورزش و خسته شدن حتما یادت می ره.
    امیدوارم هر چه زودتر شرایط ازدواج برات مهیا بشه تا در زندگی با همسرت از این حس خدادادی لذت ببری.

سلامت و خوشبخت باشی

5. با سلام
    دوست گرامی پیشنهاد میکنم:
    1- بیشتر در جمع دوستان و خویشان باش.
    2-هیچگاه ورزش و پیاده روی رو ترک مکن.
    3-کمتر به این موضوع فکر کن.
    4-مطالعه رو بیشتر کن.(بیشتر کتب تاریخی ، مذهبی رو بخون)
    5-یک مدت کمتر به کامپیوترت سر بزن.(بیشتر در مواقع ضروری از اون استفاده کن)
    6-از غذاها و نوشیدنیهای سرد(مثل دوغ و ماست و ....) بیشتر و از غذاهای گرم وتند کمتر استفاده کن.
    7- همواره یاد خدارو بهمراه داشته باش.
    8-کی میگه ازدواج باید در سن بالا صورت بگیره ! آیا وقتی شما گشنه ائی غذا نمیخوری؟احتمال داره کمی(بله فقط کمی و نه طولانی مدت) خوردنو عقب بندازی ولی در اولین فرصت میخوری لذا  اگر نیاز داری حتماً در فرصت مناسب ازدواج کن.
    9-در همه کارات به پروردگار توکل کن.چون این مراحلو همه ماها طی کردیم و میدونیم که خیلی سخته ولی بدون ، زمانی میرسه که به این دوره که فکر میکنی( انشالله که به سلامتی از اون عبور میکنی)از اینکه سرت بالا بوده احساس غرور خواهی کرد.
    برات آرزوی موفقیت دارم

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  6. سلام رفیق
    اینکه میخوای خودتو کنترل کنی قابل تحسین.....
    ولی به یاد داشته باش هر انسان فقط یکبار روزهاشو تجربه میکنه
    یک بار 20 سالته.......یکبار 21 و همینطور الی اخر
    بنابراین به گونه ای زندگی کن که وقتی 40 سالت شد نگی من جوونی نکردم و تازه اون زمان شروع کنی به براورده کردن نیازهای جنسی و جوونی....
    برنامه ریزی کن....
    فاکتور بنویس و خواستهاتو از دنیا لیست کن
    حتی همسر ایندتو تصور کن
    من نمیگم تمام فکرو و ذهنتو بزار روی این نیازها........من میگم مقتدر باش و آگاهانه راه رو انتخاب کن.....
    هرگز با سرکوب کردن یک نیاز فکر نکن پیروز میدونی
    اینکه انسان بتونه از راه درست جواب نیازهاشو بده پیروزی.........
    دوست دختر داشتن در ایران راه رفتن روی لبه تیغ ........فرهنگ سنتی از یک طرف.....غربگرایی جوانها و تقلید کوکورانه.......
    پس چشماتو باز کن و کاری رو انجام بده که با ذات و فرهنگ و اخلاقت منطبق باشه....
    زنان خیابانی رو فراموش کن.........
    و هرگز به دنبال خلاف شرع نباش که بعد ها بدجور دچار عذاب وجدان میشی....
    اگر میخوای رابطه جنسی داشته باشی همه چیز رو یاد بگیر.......
    استفاده از کاندوم........و حتی راههای جلوگیری از بارداری خانمها.....
    مطالعه داشته باش.......
    هرگز با دوستان پسرت سر کل کل انداختن نیافت و نخواه در رابطه با دختران با دوستان پسرت رقابت کنی......
    اگر دوست دختر گرفتی بهش احترام بزار و هرگز به خاطر رابطه جنسی باهاش دوست نشو.......نیازهای روحیتو باهاش برطرف کن......
    ===================
    ورزشهای کوهنوردی......پیاده روی.......دو.......رزمی......سوارکاری.......تیراندازی.....شنا....
    خیلی خیلی میتونه در کنترل نیروهای بدنت کمکت کنه........
    البته دو و میدانی ورزش افزایش قدرت جنسی....
    ولی ورزشهای رزمی مستقیما روی کنترل بدن کار میکنه.......
    ===================
    سعی کن رژیم غذاییتو کنترل کنی.......با استفاده از کتاب تغذیه موادی رو استفاده کن که کمتر باعث بیدار شدن نیروی جنسی هستند......
    ===================
    در طول روز اونقدر برای خودتو کار بتراش تا اصلا فرصت فکر کردن به این مسایل رو نداشته باشی
    بهترین کار پیدا کردن یک کار فنی.......
    من نمیدونم در چه سطح و طبقع اجتماعی و مالی هستی......ولی کار ننگ نیست.....
    30 سال پیش فقیر و غنی.......پسرها رو برای کار میسپردن دست صنعت گر و تاجر و .....
    ولی امروزه پسرها بیکار و حیروون و سرگردونن....
    برو دنبال یک کار فنی.......
    منظورم کار تو کافی نت و کامپیوتر نیست........چون پشت میز نشنی اوضاتو بدتر میکنه....
    برو مکانیکی.....کارگری......نجاری........کارهای هنری......مثل معرق.....منبت......
    کار موسیقی......دف.تار.....سنتور......
    جوشکاری یا ریخته گری......
    کاری بکن که عرقتو دربیاره و احساس کنی مردی........
    مرد تا بازوهاش کار نکنن مرد نمیشه........مهم نیست رشته تحصیلیت چیه.....
    دکتر باشی یا مهندس......هر چی که باشی باید از دست و فکر با هم کار بکشی......
    این بهترین راه برای کنترل.......
    من که دخترم.........ولی چند سال پیش مشکل بسیار بزرگی داشتم....
    تنها و تنها کار کردن تونست روح سرکش و خیر سر منو کنترل کنه........
    مخصوصا کار با چوب......
    البته این به خودت ربط داره چه کاری
    من راه رو نشون دادم.......
    حد و حدود زندگی رو خودت تعیین کن........هرگز نزار برات مرز بندی کنن........خودت مرز زندگیتو اجر چینی کن

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  7. سلام سارا خانوم
    حرفاتون خیلی قشنگ بود ولی قسمت اول با قسمت دوم هماهنگی نداشت چون تو قسمت اول گفتی کاری نکن که بعدا بگی جوونی نکردم و راههای مراقبت از نزدیکی رو هم تذکر داده بودی ولی در قسمت دوم یه جورایی منع کرده بودی با کار کردن و مشغول بودن و رژپم غذایی و...

8. آفرين رضا
    بعنوان يه هموطن بهت افتخار مي كنم.

خدا خيرت بده كه دلت بزركت راضي به آلوده شدن نميشه. خدا خير جزيل به پدر و مادرت بده . كه تو رو اينقدر معتقد و پايبند بزرگ كردن.

رضا جون بالاخره اين حس تو وجود همه هست. يكي از دوستهاي شوهرم اين موضوع رو براي شوهرم تعريف كرد و اون هم براي من.
    يه شب مهدي اومد خونه و گفت: فردا عباس و زنش ميان خونمون.... با تعجب گفتم عباس كي زن گرفت؟؟؟

گفت زن كه نه.... يه خانوم جوون رو با يه سري شرايط كه اون هم قبول داشت صيغه كرده. البته اينم بگم كه دوستاي دانشگاه بهش يكي از دختراي دانشجوئي رو پيشنهاد كرده بودن كه تو اين روابط با همه راحت بوده. ولي عباس زير بار نرفته .
    الان عباس يه زن صيغه اي داره كه باهاش شرط كرده كه اين ارتباط آخرش ازدواج نيست و اون هم قبول كرده. با ضيغه نامه اي كه دارن مسافرت مي رن، اتاق مي گيرن و هيچ مشكلي هم ندارن. عباس هم خيلي اوضاعش بهتر شده. يه مقدار ميلش فروكش كرده.

موفق باشي
    رضا  هيچ وقت خودت رو به كار حروم آلوده نكن....

هرچند خود ارضائي هم كار پسنديده اي نيست ولي به رابطه غير مشروع ، شرف داره.

مواظب خودت باش.
    اگه دوست داشتي بيشتر با هم صحبت كنيم ، يه پيام شخصي برام بفرست..

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  9. صیغه ....صیغه...صیغه..صیغه
    خانوم این چه راه حلیه داری مطرح میکنی ؟
    یعنی تو فرهنگ ما رایطه داشتن با یک زن صیغه ای که خدا میدونه تا حالا صیغه چند نفر بوده و خواهد شد بهتر از رابطه داشتن با یک نفره که عاشقانه دوسش داری؟ یعنی ما اوضامون اینقد به هم ریخته؟یعنی آدم هرروزصیغه یکی باشه اشکالی نداره؟اما با یکی باشه این گناه نا بخشودنیه؟تا کی خودمدن سر خودمونو شیره بمالیم؟
    نه آقا رضا یه وقت این کارو نکنی؟!!!!!!!!!!!!!!!

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  10. lorensa

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    رضای عزیز سلام. بهت تبریک می گم. به نظر من یک فرد فابریک داشته باشی بهتر از هرکار دیگه و خود ارضاییه. خود ارضایی اعتماد به نفس رو ازت میگیره. مراقب خودت باش که بد دردیه. ولی بی درمون نیست. رابطه با یک فرد درست و سالم بهتر از بودن با یه زنه که نه میدونی سالمه و نه بیمار نبودنش اعتماد داری. ولی با هرکسی که آشنا شدی باهاش صادق باش. درود بر تو.

11. آقا رضا حرف تمام این دوستانی که هدفشون راهنمایی تو بود درست و محترم.

و اما:
    رابطه جنسی هم مثل بقیه نیازهای ما باید به درستی ارضا بشه. خودارضایی اگر به اعتیاد کشیده نشه مشکل ساز نیست . ولی بهتره این نیاز از راه خودش ارضا بشه.

دور زنهای خیابونی رو خط بکش!

دوست دختر خوب برای خودت پیدا کن که نه تنها بخاطر رابطه جنسی بلکه از نظر روحی هم بتونه ارضات کنه. و حواست باشه اگه با کسی دوست شدی که تنها از جهت پاسخگویی به نیازهای جنسیت به سمتش رفتی این دوستی ارزش چندانی نداره و اون دختر هم برات حکم بک دختر خیابونی رو پیدا میکنه (به خودت که دیگه نمیتونی دروغ بگی)

و اما یک نکته ی خیلی خیلی خیلی مهم:
    پسرهایی که در سنین پایین روابط رابطه جنسی متعدد رو با شریک های جنسی مختلف تجربه می کنن ، به تجربه ثابت شده که وقتی ازدواج می کنن ......اون شور وحال رو دیگه در روابط جنسی با همسرشون ندارن......و حتی اکثرشون دچار ناتوانی جنسی میشن!!!

پس مراقب باش!
    روابط جنسی باید کنترل شده باشه.......... تو تا قبل از ازدواج ممکنه دوسال با یک دختر باشی سه سال با یکی دیگه این کنترل شده است.و تو دو دوست فابریک با خاطرات خوش در آغاز جوانیت داشته.

ولی اگر تعداد شریک های جنسیت زیاد باشن حتما در آینده آسیب جدی می بینی!

کاش همه ی پسرها در سن و سال تو دنبال بهترین راه حل ممکن بودن تا در آینده بخاطر هوسبازیهای دوره ی نوجوانیشون دچار مشکل با همسرشون نمیشدن!!!

شاد باشید.

12. ممنون از همه که جواب دادن

و ممنون از سارا و زهرا و aliyanو سایه  که بیشتر به اصل سوال من جواب دادن

سارا جان من  فعلا نمی تونم به کاری مشغول باشم (به خاطر یکسری دلایل )   و همینطور که Tadaee60   هم گفت شما اول گفتید یه کاری کن که  که بعدا حس نکنی که این نیازو برطرف نکردی  ولی از یک طرف  گفتید که  کار غیر شرع نکن  و یک جا گفتید رابطه جنسی  رو اموزش ببنین که اینا همش  یه جورایی تناقض دارن و حتی  همین مسئله اموزش  ما که تا دبیرستان بودیم معلمای دینی اومدنو گفتن این کار گناه و... وقتی هم وارد داشگاه شدیم که یکم ادمای تحصیل کرده و منطقی تری بودن موقعی که درس تنظیم خانواده داشتیم اقای استاد همش نشست و از علت مرگ و. میر نوزادن و  ... صحبت کرد تموم شد و رفت تا حالا یکی پیدا نشده که واضح صحبت کنه .  ممنون سارا

زهرا جان شما هم اومدین  مثال زدین و  فکر کنم منظورتون اینه که صیغه رو تایید کردین .
    ولی می دونید که صیغه هزار درد سر داره  و شاید برای من ودستایی که دورو برم هستن و تو این سنیم  یکم  تعهد دار بودن سخته  منظورم مهریه و قانونی بودن و ترس و... که باعث می شه یه زن خیابونی رو ترجیح بدیم  (من خوشبختانه یا بدبختانه تا حالا نخواستم هیچ کدوم برام باشه و نمی دونم که بعدا هم همین فکرو کنم یا نه  )

و سایه جان از شما هم ممنون ولی باور کنید  این جمله اخرتون خیلی هم درست نیست  و ما هیچ اموزشی نمی بینیم  و باید حق داد  و کلمه هوسباز  فکر نکنم برداشت صحیح باشه  
    ما تنها جایی که در این مورد ها شاید صحبت کنیم بین دوستانمونه که اونجا هم بحث جدی نیست و بیشتر به خنده ودست انداختن همدیگه می گذره

13. tansaz

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام داداشم سعی کن از تمام نوشتهای دوستان استفاده کنی از هر کسی این سوال رو بپرسی با توجه به شرایط وتجربهایی که داشته جواب میده. این تو هستی که باید انتخاب کنی .
    منم از نظر ورزشی میگم سعی کن ورزشی که دوست داری رو پیدا کنی و در اون پیشرفت کنی و بهترین باشی.

14. بین به نظر من یکی و واسه خودت از حالا انتخاب کنی تا موقعیت ازدواج پیدا کنی خیلی بهتر از صیغه و دخترای خیابونیه و.......................

یه چیزایی تو مایه های حرف lorensa میتونی از همین حالا عشق و شروع کنی بعد با وجود کسی که دوسش داری و به هم علاقه دارید میتونید تا موقع ازدواج با هم به همه چیز برسید.
    رابطه جنسی با عشق شروع میشه نه ازدواج.

موفق باشی.

15. سلام رفیق
    ===========
    در خط آخر توصیه هام برات نوشتم که راه رو نشون دادم
    راه خواستی و چاه....
    من چند پیشنهاد دادم..........درست......متناقص ........ولی راه حلهای عاقلانه
    من همه رو گفتم تا تو انتخاب کنی.......
    هیچ انسانی در جایگاهی قرار نداره که خوب و بد رو مشخص کن......
    خوب و بد رو زمان مشخص میکنه......
    در دوره زمانی که اکثر مردمان دنیا به داشتن روابط آزاد اعتقاد دارن........ایران سرزمین خشنی که باید دست به عصا از پسر و دختر صحبت کرد وگرنه به حکم فساد دارت میزنن....
    در کشوری که دختر به جرم نداشتن پرده هایمن برچسب فاحشه میخوره....و مردانش با داشتن روابط بینهایت زیاد به دنبال دختر باکره هستند انتظار نداشته باش رک و پوستکنده نظر بدم.........خط بدم..........راه نشون بدم.....
    در ضمن تو نظر خودتو داری من حق ندارم نظرمو بهت تحمیل کنم
    ===================
    بزار نظر شخصیمو بهت بگم تا منو درک کنی........
    من همیشه با داشتن روابط آزاد میون پسرها و دخترها موافق بودم.......و برعکس همه که فکر میکنن ازدواج تنها راه حل جلوگیری از فساد........اتفاقا علت فساد  کشورمون رو همین ازدواجهای بی پایه و اساس و بدور از منطق و دلیل میدونم.......ازدواجی که از سر اجبار و نیاز جنسی به درد لای جرز در میخوره......
    بچه های بدون برنامه ریزی به دنیا اومده که خیلی زود میشن بچه های طلاق و اعتیاد و خیانت........
    من راه خودمو انتخاب کردم........روابط خودمو دارم.......به راهم ایمان دارم........هرزه نیستم.....دنبال مرد زندگی یکی دیگه نیستم..........با مرد متاهل رابطه جنسی نمیکنم......تو خیابون سوار ماشین اینو و اون نمیشم برای خوش گذرونی کوتاه مدت........با پسری الکی و از سر خوشی کل کل نمیندازم...........خونه هر کس و ناکسی نمیرم........جیب پسرا رو خالی نمیکنم.........واسه رابطه جنسی ببا کسی رفیق نمیشم.........واسه ازدواج با پسری نقشه نمیکشم.........
    ولی رابطه آزاد دارم........فاکتورهای انتخابی دارم........و هرگز حاضر نیستم احمقانه و از سر استیصال تن به ازدواجی بدم که فردا بسوزم و بسازم.........
    کار میکنم........با دستمو با فکرم.........تحصیل کرده هستم و همچنان دارم ادامه میدم......
    زنم.........ولی مثل مردها برخورد میکنم با مسایل.........کم نمیارم و نمیزارم مردی متهمم کنه.......برام مهم نیست دیگران چی پشت سرم میگن..........ولی چون میدونم که رفتار سنگین و جدی دارم کسی جرات اینکارو هم نداره........
    من راهمو انتخاب کردم...........
    ولی این راه ..........شاید برای تو مناسب نباشه..........شاید تو رو افسرده کنه.......شاید سخت بهت بگذره..........شاید خود ارضایی راحت تر باشه..........یا صیغه........یا حتی زن خیابونی..............یا یک دوست دختر موقتی.........
    خودت راهتو انتخاب کن..........
    در ضمن کار کردن .....یک پیشنهاد سازندس........من همیشه در رفاه بودم.......همیشه....ولی روزی که دستامو به کار گرفتم.......تازه زندگی کردنو یاد گرفتم.......
    کار که مرد و زنو میسازه.........جامعه رو میسازه..........
    ======================
    من راه نشون دادم............دسته بندی نکردم............که ای کاش کرده بودم........تا متوجه منظورم میشدی..........
    در هر صورت هر کاری خواستی بکنی بهترین ها رو انتخاب کن.......
    ارزون نفروش..........
    ارزون هم نخر.........
    اگه رابطه جنسی خواستی یاد بگیر و برو توش......
    اگه دوست دختر خواستی با روحیان زنانه اشنا شو و برو توش.........
    اگه صیغه خواستی ........همه چیزو بسنج و قوانینشو از بر کن...........
    اگه کار خواستی کاری که با روحیاتت میخوره انتخاب کن
    رفیق
    دختر و پسر.....مکمل هم هستن نه دشمن
    یادت باشه.........
    ==========================
    یکبار دیگه میگم........نزار دیگران بهت بگن چیکار کن و نکن...........نزار مرز معین کنن......
    خدا ما رو بدون حد و حدود افرید
    حد و حدودی اگه هست خودش گذاشته..........اونم چون بیجنبه بازی دراوردیم........
    یادت باشه.......اگه مذهب خواستی به کتاب مراجعه کنی.......
    واگه نبودی.......بازم حدتو خودت و قلبت تعیین کنه.........
    مواظب خودت باش رفیق

تشکر شده توسط : 6 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 3
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید