شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تغيير رنگ ريش

1. با سلام خدمت همگي.
    من چند روز پيش كه داشتم ريش هايم رو ميزدم متوجه شدم رنگ تعدادي از ريشهايم نارنجي شدن!!!
    علتش چيست؟
    رنگ اصلي موهاي من مشكي است

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : تغییر رنگ موها یکی از عوارض شنا کردن در استخرهاست.

به گزارش ایرنا، علی ابراهیمی متخصص بیماری های پوست،مو و زیبایی گفت: افرادی که موهای روشن، بلوند یا خاکستری و سفید دارند گاهی به دنبال تماس مداوم با آب استخر دچار تغییر رنگ در موهایشان می شوند و رنگ موهای آنها به رنگ سبز متمایل می شود.
    وی افزود: شناگرانی هم که موهای تیره دارند ممکن است به دلیل تماس مداوم با کلر دچار سفیدی موها شوند.

دکتر ابراهیمی در خصوص علت این امر گفت: این حالت ها می تواند به دلیل تداخل کلر موجود در آب با رنگدانه موها یا به دلیل رسوب املاح مس موجود در آب باشد.

وی توصیه کرد: استفاده از کلاه مخصوص شنا، شستشوی مرتب موها با شامپو و استفاده از محلول پراکسیدهیدروژن سه درصد می تواند از این حالت جلوگیری کند و باعث پاک شدن رنگ موها شود. (البته نمیدونم در مورد موی صورت باید چیکار کرد!!!)

این پزشک متخصص همچنین مشکلات پوستی و عفونت ها را از دیگر عوارض شنا در استخرها عنوان کرد.

وی گفت: گاهی ورود ناگهانی در آب سرد (جکوزی) باعث سنکوپ و حتی ایست قلبی و مرگ می شود.

مأخذ :
    shangoooli.persianblog.ir

مطمئنا این گزارش برای تشخیص حالت شما کافی نیست و نمیشه در مورد صحت این احتمال همینجا قضاوت کنیم .
    برای اطمینان یافتن به تحقیق بیشتر و مراجعه به متخصص پوست، مو و زیبایی نیاز است.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام دوست عزیز.

این مسئله برای بنده هم از دوران دبیرستان شروع شد و رفته رفته موها رنگدانه هاشون رو از دست دادن (البته نه همه ریش یا همه موهای سرم، مثلا تویه ریشم فقط قسمت چانم اینطور شده و در موی سرم به اصطلاح قسمت خط ریشم) بعد از اینکه رنگ مشکی موهام به خرمایی، حنایی و نارنجی تبدیل شد الان دیگه دارن سفید میشن.
    از قدیم هم گفتن موی سفید شده ریزشش کمتر میشه. خودت رو نگران نکن ولی توصیه من اینه که به یک پزشک متخصص مراجعه کنی.

موفق باشی.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  4. ممكن از كمبود ويتامين باشه؟
    راستي بايد اضافه كنم كه تغزيه ام هم خوبه!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید