شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوال در مورد قرص ضدبارداری

1. با سلام و خسته نباشید
    من حدود 30 سال سن دارم و حدود یک سال است که با تشخیص پزشک متوجه یک توده فیبرو ادنوم در سینه چپم شدم . تنها سوالی که برام پیش امده اینه که آیا قرص های ضد بارداری برام مشکلی پیش نمی اورند.
    با تشکر و سپاس

2. SHIIIIIMA نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    من حدود 30 سال سن دارم و حدود یک سال است که با تشخیص پزشک متوجه یک توده فیبرو ادنوم در سینه چپم شدم . تنها سوالی که برام پیش امده اینه که آیا قرص های ضد بارداری برام مشکلی پیش نمی اورند.
    با تشکر و سپاس

سلام،
    ابتدا توضیحی در مورد فیبروآدنوما:
    این توده ها خوش خیم بوده و دومین دسته شایع از ضایعات پستانی هستند. معمولا در سنین زیر 25 سال یافت می شوند. این ضایعات در طی سالهای قاعدگی زندگی یک زن پابرجا می مانند ولی طبق گزارشات بعد از یائسگی از بیم می روند. بیماران به طور تیپیک با توده ای متحرک، صاف، بدون درد و قابل لمس مراجعه می کنند.
    فیبروآدنوماها را می توان بدون احتیاج به جراحی پیگیری نمود. این پیگیری را می توان با معاینه فیزیکی یا آزمون اولتراسونیک انجام داد. در هر صورت برداشت جراحی باید در شرایط زیر انجام شود:
    توده به بزرگ شدن ادامه دهد
    نتایج غیر قابل ارزیابی در FNA
    بیمار تمایل به برداشت جراحی داشته باشد.

اما در مورد سوال شما: خیر، مصرف قرصهای ضد بارداری خوراکی مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این قرصها به اینجا مراجعه نمایید.

3. باسلام

28 سال سن دارم حدود 2 ماه میشد که تو سینم درد حس میکردم به پزشک جراح مراجعهکردم با معاینه یک غده تشخیص دادندو برام سونوگرافی نوشتند جواب سونوگرافی رو که دیدند گفتند چیز مهمی نیست 7 تا دونه قرص سفکسیم برام تجویز کردند چون خیلی استرس پیدا کرده بودم به پزشک دیگه ای مراجعه کردم ایشون با دیدن جواب سونو و معاینه بسیار جزئی گفتندخطرناک نیست و تشخیصشون غده فیبروادنوم به اندازه 7  میلیمتر در 7 میلیمتر بود . و داروی کلرودیازپوکساید تجویز کردند واما باا همه این تفاسیر خیلی احساس ناراحتی میکنم مخصوصا وقتی دراز میکشم احساسمیکنم یه چیزی تو سینم کشیده میشه و خیلی احساس بدی همراه با درد دارم لطفا راهنماییم کنید یا اگر نیازمیبینید یک پزشک متخصص به من معرفی کنید

با سپاس

4. khahanetelaat نوشته است: باسلام

28 سال سن دارم حدود 2 ماه میشد که تو سینم درد حس میکردم به پزشک جراح مراجعهکردم با معاینه یک غده تشخیص دادندو برام سونوگرافی نوشتند جواب سونوگرافی رو که دیدند گفتند چیز مهمی نیست 7 تا دونه قرص سفکسیم برام تجویز کردند چون خیلی استرس پیدا کرده بودم به پزشک دیگه ای مراجعه کردم ایشون با دیدن جواب سونو و معاینه بسیار جزئی گفتندخطرناک نیست و تشخیصشون غده فیبروادنوم به اندازه 7  میلیمتر در 7 میلیمتر بود . و داروی کلرودیازپوکساید تجویز کردند واما باا همه این تفاسیر خیلی احساس ناراحتی میکنم مخصوصا وقتی دراز میکشم احساسمیکنم یه چیزی تو سینم کشیده میشه و خیلی احساس بدی همراه با درد دارم لطفا راهنماییم کنید یا اگر نیازمیبینید یک پزشک متخصص به من معرفی کنید

با سپاس

سلام

اگر تهران تشریف دارید من می تونم بطور خصوصی ( پیغام خصوصی ) جراح زنان خوبی رو بهتون معرفی کنم
    غدد خوش خیم سینه اغلب اگر کوچک باشند و درد خاصی نداشته باشند با دارو کنترل میشن اما در مواردی بیمار دوست دارد با خارج کردن غده ها احساس سلامت بکند و در غیراینصورت احساس خوبی ندارد و گاهی هم درد واقعا قابل ملاحظه هست . اینجور وقتا اگر نشه غدد رو با دارو کوچکتر کرد ، جراح دست به چاقو میشه و اصلا بحث بدخیمی در بین نیست

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید