شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سئوال فوري در مورد روش اوژانسي خواهشا كمك كنيد

1. با سلام خدمت جناب دكتر و سامي عزيز

خواهش ميكنم به سئوالم هر چه زودتر و به ترتيب شماره جواب بديد چون برام خيلي مهمه و فردا شايد نياز باشه قرض LD يا HD بگيرم .

من با نامزدم رابطه بدون داشتم اما با انگشت خود احساس ميكنم كه نامزد خود را Open كرده باشم و الان خيلي نگرانم .
    قبلا وقتي انگشت خودمو وارد دستگاه خانمم ميكردم احساس درد داشت ولي اين دفعه كمي بيشتر انگشت خودمو وارد كردم واين دفعه خانمم اصلا احساس درد نداره .

1- آيا پرده بكارت خانمم پاره شده ؟ راهي هست غير از دكتر خودم بتونم متوجه بشم ؟

2- سئوال بعديم اينه كه آيا با آلت خود را روي دستگاه خانمم ماليدم و با انگشت خودمم وارد دستگاه خانمم كردم آيا امكان داره مني من وارد دستگاه خانمم بشه و باعث حاملگي بشه ؟

3- اگه بخوام از روش اوژانسي استفاده كنم الان بايد قرص LD بخوره نامزدم يا HD ؟
    4- اين قرصها عوارض هم داره ؟
    5- 72 ساعت از رابطمون هنوز نگذشته،با توجه به اينكه خانمم حدودا 1 هفته از پريودش گذشته و پريودش جز 1 ماه حدودا نيم منظم بوده  كي اين قرصها بايد مصرف بشه ؟نحوه مصرف چه جوريه ؟
    6- عوارضم داره ؟
    7- قيمت اين دارو چنده و آيا بدون نسخه اين قرص را ميشه خريداري كرد يا خير ؟
    8- آيا تغيير در پريود هسمرم در آينده به وجود مياد ؟

فقط خوهش ميكنم طبق شماره و هر چه زودتر پاسخ بديد كه من تا فردا صبح اقدام كنم .
    ببخشيد يه خورده تعداد سئوالم زياده يه سرياش ممكنه در حده يه كلمه باشه جوابش.

با تشكر .

2. سلام دوست عزیز ، اینا نظر منه

1 : بهتره این کار و به دکتر بسپرین
    2: امکان دارد ولی در شرایط خاص . شما باید بیشتر توضیح بدین
    3 :
    4 : بله اولیش اینه که از درون بهم میریزن و مشکلاتی ممکنه برای مدتی برای سلامتی پیش بیاد . همچنین مصرف اورژانسی اینگونه قرصها تعادل هورمونها را بشدت برهم زده و حالت تهوع شدیدی در فرد پدید می آورد.

5 : در آخر پست میگم
    6 = 4
    7 : قیمت زیادی نداره و از داروخانه میتونید بدون نسخه بخرید
    8 :

راهنمای مصرف قرصهای ضد بارداری :

تقسیم بندی قرصهای ضد حاملگی

1- پروژسترون(مینی پیل): در ایـن قـرصها تنها هورمون پـروژستـرون وجـود دارد- ویژه خانمهای شیرده و یا مبتلا به فشار خون بالا می باشد. خانمهای شیرده می بایست 6
    هفته پس از زایمان شروع بمصرف این قرصها كنند. بـسـته این قرصها 28 عددی می بـاشد. نحوه مصرف آنها روزی یك قــرص سر ساعت معین از روز نخست قاعدگی میباشـد و پـس از اتـمـام بسـتـه مـصرف قرص بسته جدید بدون وقفه آغـاز میــگردد. در صورتی كه مصرف قرص كمتر از 3 ساعت از زمان مقرر فراموش گردد بلافاصله پس از یادآوری آن قرص مصرف و مابقی قرصها نیز طبق روال مصرف میگردد اما هرگاه مصرف قرص بیش از 3 ساعت به تاخیر افتاد بلافاصله پس از یادآوری قرص فراموش شده مصرف گردیده و تا یك هفته میباید از یك روش ضد بارداری دیگر استفاده نمود. اثر این قرصها از قرصهای تركیبی پایین تر میباشد.

2- تركیبی: این قرصها تركیبی از دو هورمون استروژن و پروژسترون میباشد. این قرصها خود به سه دسته تقسیم بندی میگردند:

- منو فازیك(تك مرحله ای): میزان هورمونهای استروژن و پروژسترون در تمام قرصها یكسان میباشد.ق رصهای LD وHD در این گروه قرار دارند.

- دی فازیك(دو مرحله ای): میزان هورمونهای استروژن و پروژسترون در دو مرحله تغییر میكند.

- تری فازیك(سه مرحله ای): میزان هورمونهای استروژن و پروژسترون در سه مرحله به تدریج افزایش می یابد.

بسته بندی قرصهای تركیبی نیز دو گونه میباشد:

1- بسته های 21 عددی: این بسته ها حاوی 21 عدد قرص موثر میباشد.

2- بسته های 28 عددی: این بسته ها حاوی 28 عدد قرص بوده كه 21 عدد آن موثر بوده و 7 عدد آن را قرصهای خنثی تشكیل میدهند. 7 قرص آخر تنها برای كمك به حافظه مصرف كننده میباشد.

نحوه مصرف قرصهای LD و HD:
    ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

قرصهای LD كرم رنگ بوده و دوز پایین دارند.

قرصهای HD سفید رنگ بوده و دوز بالا دارند.

نحوه مصرف: از روز 5 قاعدگی مصرف قرصها آغاز میگردد (خواه خونریزی قطع و یا ادامه داشته باشد). 21 روز قرصها سر ساعت معین مصرف گردیده و پس از اتمام بسته یك هفته (7 روز) مصرف قرص قطع گردیده و از روز هشتم مصرف بسته جدید قرص آغاز میگردد. (خواه خونریزی قطع و یا ادامه داشته باشد)

در صورت فراموشی مصرف قرص:

1- هرگاه مصرف یك قرص فراموش گردد: به محض یادآوری قرص را مصرف كرده و قرصهای بعدی را نیز در زمان مقرر مصرف كنید.

2- هرگاه مصرف دو قرص متوالی فراموش گردد: به محض یادآوری 2 قرص را همزمان مصرف كرده و 2 قرص دیگر را همزمان روز بعد مصرف كنید.مابقی قرصها را در زمان مقرر مصرف كنید.تا یك هفته نیز از یك روش دیگر پیشگیری از بارداری استفاده كنید.

3- هرگاه مصرف 3 قرص متوالی فراموش گردد: در این صورت مابقی بسته قرص را بدور انداخته و همان روز مصرف قرصهای بسته جدیدی را آغاز كنید. تا یك هفته نیز از یك روش دیگر پیشگیری از بارداری استفاده كنید.

- معمولا پس از دو هفته از مصرف قرصهای LD وHD دیگر حاملگی صورت نخواهد گرفت اما بهتر است ماه نخست مصرف اینگونه قرصها از یك روش دیگر پیشگیری از بارداری استفاده كنید.

نحوه مصرف قرصهای سه مرحله ای:
    ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــ

- بسته این قرصها از 6 قرص نارنجی رنگ،5 قرص زرد رنگ و 10 قرص سفید رنگ تشكیل شده است.

نحوه مصرف: از روز نخست قاعدگی مصرف قرصها آغاز میگردد و هر روز سر ساعت معین قرصها مصرف گردیده پس از اتمام بسته یك هفته مصرف قرص قطع گردیده و از روز هشتم مصرف قرصهای بسته جدید آغاز میگردد.

در صورت فراموشی مصرف قرص:

1-هرگاه كمتر از 12 ساعت از زمان مقرر مصرف قرص گذشته باشد: قرص فراموش شده را مصرف كرده و بقیه قرصها را در زمان مقرر بخورید.

2- هرگاه بیشتر از 12 ساعت از زمان مقرر مصرف قرص گذشته باشد: قرص فراموش شده را نخورده و مابقی قرصها را در زمان مقرر بخورید. تا تمام شدن بسته نیز از یك روش دیگر جلوگیری از حاملگی استفاده گردد.

- هرگاه برای بار نخست از این قرصها استفاده میكنید در ماه اول از یك روش دیگر جلوگیری استفاده كنید.

نكات مهم:

1-برای كاهش حالت تهوع ناشی از مصرف اینگونه قرصها بهتر است آنها را پس از غذا مصرف كنید.

2-مصرف قرصها باید هر روز در یك ساعت معین انجام گیرد.

3-هر گاه قرصها را بطور مرتب مصرف گردید و یك دوره قاعدگی برای شما اتفاق نیفتاد نگران نباشید اما اگر دو بار پیاپی قاعده نشدید به پزشك مراجعه كنید.

4-در مواردی اثر قرصهای خوراكی جلوگیری از بارداری كاهش یافته و باید از یك روش مكمل دیگر جلوگیری از بارداری استفاده گردد این موارد شامل:

- تداخل دارویی: مصرف آنتی بیوتیكها (مانند آمپی سیلین، پنسیلین، تترا سایكلین)، قرصهای آرامبخش (مانند دیازپام)، قرصهای ضد سل، قرصهای ضد تشنج، قرصهای ضد انعقاد خون اثربخشی قرصهای ضد بارداری را كاهش میدهند.

- اسهال و استفراغ شدید نیز اثر بخشی قرصها را كاهش میدهد و باید از روش دیگر جلوگیری از بارداری استفاده گردد.

5- آزمایش نمونه از دهانه رحم (پاپ اسمیر) در آغاز مصرف قرصهای ضد بارداری و هر ساله برای خانمها ضروری میباشد.

6-قدرت بارداری معمولا پس از 3 ماه از قطع قرصهای ضد بارداری باز میگردد. (این زمان در افراد مختلف از یك ماه تا 6 ماه متغیر میباشد)

روش اورژانس جلوگیری از بارداری:ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــ

هرگاه احتمال حاملگی ناخواسته در شما وجود دارد شما میتوانید تنها ظرف 72 ساعت از حاملگی جلوگیری كنید:

1- روش نخست: 4 عدد قرص LD همزمان و سپس 12 ساعت بعد 4 قرص دیگر مصرف گردد.

2- روش دوم: 2 قرص HD همزمان و سپس 12 ساعت بعد 2 قرص دیگر مصرف گردد.

- بخاطر داشته باشید از این روش بیش از یك بار در هر سیكل قاعدگی نباید استفاده گردد.

-

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. alex2009 نوشته است: با سلام خدمت جناب دكتر و سامي عزيز

خواهش ميكنم به سئوالم هر چه زودتر و به ترتيب شماره جواب بديد چون برام خيلي مهمه و فردا شايد نياز باشه قرض LD يا HD بگيرم .

من با نامزدم رابطه بدون داشتم اما با انگشت خود احساس ميكنم كه نامزد خود را Open كرده باشم و الان خيلي نگرانم .
    قبلا وقتي انگشت خودمو وارد دستگاه خانمم ميكردم احساس درد داشت ولي اين دفعه كمي بيشتر انگشت خودمو وارد كردم واين دفعه خانمم اصلا احساس درد نداره .

1- آيا پرده بكارت خانمم پاره شده ؟ راهي هست غير از دكتر خودم بتونم متوجه بشم ؟

2- سئوال بعديم اينه كه آيا با آلت خود را روي دستگاه خانمم ماليدم و با انگشت خودمم وارد دستگاه خانمم كردم آيا امكان داره مني من وارد دستگاه خانمم بشه و باعث حاملگي بشه ؟

3- اگه بخوام از روش اوژانسي استفاده كنم الان بايد قرص LD بخوره نامزدم يا HD ؟
    4- اين قرصها عوارض هم داره ؟
    5- 72 ساعت از رابطمون هنوز نگذشته،با توجه به اينكه خانمم حدودا 1 هفته از پريودش گذشته و پريودش جز 1 ماه حدودا نيم منظم بوده  كي اين قرصها بايد مصرف بشه ؟نحوه مصرف چه جوريه ؟
    6- عوارضم داره ؟
    7- قيمت اين دارو چنده و آيا بدون نسخه اين قرص را ميشه خريداري كرد يا خير ؟
    8- آيا تغيير در پريود هسمرم در آينده به وجود مياد ؟

فقط خوهش ميكنم طبق شماره و هر چه زودتر پاسخ بديد كه من تا فردا صبح اقدام كنم .
    ببخشيد يه خورده تعداد سئوالم زياده يه سرياش ممكنه در حده يه كلمه باشه جوابش.

با تشكر .

سلام

1- احتمال آسیب دیدن بکارت هست . یعنی ممکن کامل از بین نرفته باشه اما ممکنه اثر ورود انگشت ( اثر انگشت منظورم نیستا ! ) روی بکارت دیده شود و شما نمی تونید این قضیه رو تشخیص بدید . توصیه من اینه که از اونجایی که کنجکاوی های بیشتر احتمال آسیبهای بعدی رو هم در پی داره ، خودتون دست به تشخیص نزنید و به دکتر مراجعه کنید

2- اگر منی رو روی واژن ریختید همینجوریش احتمال بارداری هست ( البته نه خیلی زیاد ) و اگر همزمان با انگشت هم داخل واژن رفته اید دیگه میشه گفت شانس بارداری وجود داره ( اگر موضوع رو درست متوجه شده باشم )

3- ld و HD فرقی نمی کنه
    اگر ال دی مصرف می کنند در نوبت اول 4 عدد و 12 ساعت بعد 4 عدد دیگر
    اگر اچ دی مصرف می کنند ...........2 عدد و ...................2 عدد دیگر
    ( تفاوت در تعداده نه در نتیجه کار )
    اگر بفاصله دوساعت بعد از هرنوبت بالا آوردند باید قرصهای آن نوبت را تکرار کنند ولی اگر بعد از آن دچار تهوع شدند مهم نیست

4- مهمترین عارضه این روش
    1- حالت تهوع هست که با مصرف قرص ویتامین ب6 تاحدودی میشه کنترلش کرد
    2- خونریزی شدید که اگر رخ داد و بعد از 2-3 روز هیچ نشانه ای از کاهش خونریزی دیده نشد باید به متخصص زنان مراجعه کنند
    3- تعویق قائدگی بعدی

5- اینو توضیح دادم دیگه

6- چی عوارض داره ؟ چندبار می پرسی ؟ در هر دوره فقط یکبار مجازید از این روش استفاده کنید

7- بدون نسخه می تونید تهیه کنید قیمت خاصی هم نداره . ارزونه

8- توضیح دادم . اگر بیش از 10 روز به تاخیر افتاد باید به متخصص مراجعه کنید .

اگر یکبار زحمت می کشیدی و موضوع سوالت رو جستجو می کردی ، همه پاسخها رو گرفته بودی
    چرا عادت کردیم به اینکه برای مشکلات ما  دیگران وقت بگذارند ؟ نمی دونم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. از بارداری جلوگیری میشه اگر طی 72 ساعت روش اورژانس رو درست اجرا کرده باشیم؟متشکرم

5. mahbanoojoon نوشته است: از بارداری جلوگیری میشه اگر طی 72 ساعت روش اورژانس رو درست اجرا کرده باشیم؟متشکرم

نه جلوگیری نمیشه ! این روش رو دکترا برای سرکار گذاشتن مردم ، توصیه می کنن !!
    سوالایی می پرسیدا

اینهمه دنگ و فنگ همونطور که از اسمش پیداست ( روش پیشگیری از بارداری اورژانسی ) برای جلوگیری از بارداری هست دیگه

بله . بعد از استفاده از این روش نزدیک به صفر هست . علت اینم که می گم نزدیک ، برای اینه که هیچ روش جلوگیری از بارداری 100% جلوگیری نمی کنه و هرکدوم درصدی احتمال شکست دارند اما
    استفاده از IUD و روش اورژانسی جزو بهترین روشهای پیشگیر هستند با کمترین احتمال شکست ( 1 الی 2 % )

در مورد iud هم اگر سوالی دارید از نوار جستجو سرچ بفرمایید به پاسخ می رسید . همینقدر بگم که روش اورژانسی نیست . یعتی بعد از رابطه بدرد نمی خوره ...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. سلام
    اگه در روش اورژانسی در مرحله دوم یعنی خوردن 4 قرص ال دی دوم استفراغ کنیم اما این استفراغ 5 ساعت بعد از خوردن قرص ها باشه  تاثیر از بین میره؟ (البته من در سایت خوندم که بیش از 3 ساعت بعد استفراغ تاثیر قرص را از بین نمیبره اما من تا قرص ها رو خوردم خوابیدم آیا خواب تاثیر قرص ها و یا جذب  قرص را به تعویق می اندازه یعنی ممکنه به خاطر خواب قرص تا 5 ساعت بعد از مصرف هنوز جذب نشده باشد ؟ و با استفراغ اثرش از بین بره ؟)

7. باسلام
    اگه خانومی از دو روش پیشگیری به فاصله یک روز در بازه 72 ساعته (یکی دو روز مونده به پریودش)استفاده کنه (2وعده 2HD با فاصله 11 ساعت و باردوم از بسته های 2 قرصی اورژانسی) و پریودش بعد از پایان وعده دوم 11 روز عقب بیفته،آیا احتمال بارداری هست؟آیا این واقعا پریوده؟روشی هست که بدون آزمایش مطمین شد؟

8. pluskid نوشته است: باسلام
    اگه خانومی از دو روش پیشگیری به فاصله یک روز در بازه 72 ساعته (یکی دو روز مونده به پریودش)استفاده کنه (2وعده 2HD با فاصله 11 ساعت و باردوم از بسته های 2 قرصی اورژانسی) و پریودش بعد از پایان وعده دوم 11 روز عقب بیفته،آیا احتمال بارداری هست؟آیا این واقعا پریوده؟روشی هست که بدون آزمایش مطمین شد؟

با سلام

احتمال بارداری بعد از روش اورژانسی در حد صفر پایین میاد  و تاخیر در پریود هم بعلت همین قرصها بوده . الانم که ایشون پریود شدن یعنی باردار نیستند بطور قطع

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. سلام
    من چند سوال داشتم .
    1- ممکن مصرف قرص های LD موجب نا باروری شود ؟ (مثلا در طول یک دوره پریود 2بار از این روش استفاده کنیم . )
    2- آیا میشه به طور مرتب از این روش استفاده کرد ؟
    3- من در ماه گذشته بعد از استفاده از این روش ابتدا  10روز از زمان پریودم جلو افتاد (6هر ماه بود شد 27 ماه قبل) و 7 روز طول کشید و بعد دوباره سر موقع همیشگی پریود شدم و باز هم 7 روز . مشکلی برام نداره ؟
    از پاسختون پیشاپیش ممنونم .

10. atoona نوشته است: سلام
    من چند سوال داشتم .
    1- ممکن مصرف قرص های LD موجب نا باروری شود ؟ (مثلا در طول یک دوره پریود 2بار از این روش استفاده کنیم . )
    3- من در ماه گذشته بعد از استفاده از این روش ابتدا 10روز از زمان پریودم جلو افتاد (6هر ماه بود شد 27 ماه قبل) و 7 روز طول کشید و بعد دوباره سر موقع همیشگی پریود شدم و باز هم 7 روز . مشکلی برام نداره ؟

سلام
    1) احتمالش خیلی ضعیفه که باعث ناباروری بشه .( در حد صفر اگه اشتباه نکنم )

2) خیر ، حتی کار شما که در یک دوره پریود 2 بار استفاده کردید هم اشتباه بوده و مضر خواهد بود . چون در یک دوره بیش از یک بار توصیه نمیشود و بهتر است سراغ روشهای دیگر برای جلوگیری با توافق دو طرف برید تا احتیاج به روش اورژانسی نشه .

3) خیر . از پیامد های روش اورژانسی همین بهم خوردن زمان پریودی میباشد که پیامد های دیگری هم دارد که بهتره از همین سایت
    جستجو کنید تا متوجه شوید .

موفق و خوشبخت باشین

11. atoona نوشته است: سلام
    من چند سوال داشتم .
    3- من در ماه گذشته بعد از استفاده از این روش ابتدا  10روز از زمان پریودم جلو افتاد (6هر ماه بود شد 27 ماه قبل) و 7 روز طول کشید و بعد دوباره سر موقع همیشگی پریود شدم و باز هم 7 روز . مشکلی برام نداره ؟

سلام

1- خیر
    2- از روش اورژانسی بیش از یکبار در یک دوره نباید استفاده کنید . اگر منظورتون استفاده منظم ( روزی یک قرص ) هست . بله می تونید و روش توصیه شده ای هست
    3- مشکلی نیست به مرور مرتب می شه

استفاده بیش از یک بار در هر دوره از روش اورژانسی می تونه باعث بهم خوردی بالانس هورمونی ، نظم قائدگی ، خونریزی های شدید و در نتیجه کم خونی و ... بشه

12. با سلام
    من در تاریخ 4 تیر ماه از روش اورژانسی استفاده کردم چند روز بعدش پریود شدم
    میخوام ببینم در ماه مرداد ماه هم 4 مرداد پریود میشم یا اینکه مثل قبل ؟؟یعنی تاریخی که ماه پيش شدم ؟که البته این ماه نشدم ؟

13. سلام

به علت استفاده از اين روش بالانس هورموني شما بهم خورده و نبايد منتظر پريود به موقع باشيد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید