شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مصرف اشتباه دگزامتازون

1. با عرض سلام خدمت آقای دکتر
    چند روز پیش به علت سردرد و تب به پزشک مراجعه کردم و پس از معاینه وی تشخیص سرماخوردگی داد و چند دارو به همراه هگزامتازون تجویز کرد.اما متاسفانه داروخانه به اشتباه به جای هگزامتازون قرص دگزامتازون به ما داد.من هم بی خبر از موضوع شزوع به مصرف قرص روزی دو بار کردم.بعد از گذشت یک روز ضعف شدید و فلج کننده ای در تمام ماهیچه های بدنم پدیدار شد بطوری که حتی به سختی قادر به راه رفتن هستم .امروز بعد از مراجعه به پزشک متخصص تازه متوجه شدم که قرص اشتباه به من دادن .دکتر به من گفت 48 تا 72 ساعت طول میکشه تا اثرش از بین بره .به نظر شما این ضعف مربوط به قرص دگزامتازون هست؟

2. hamid64_rs نوشته است: با عرض سلام خدمت آقای دکتر
    چند روز پیش به علت سردرد و تب به پزشک مراجعه کردم و پس از معاینه وی تشخیص سرماخوردگی داد و چند دارو به همراه هگزامتازون تجویز کرد.اما متاسفانه داروخانه به اشتباه به جای هگزامتازون قرص دگزامتازون به ما داد.من هم بی خبر از موضوع شزوع به مصرف قرص روزی دو بار کردم.بعد از گذشت یک روز ضعف شدید و فلج کننده ای در تمام ماهیچه های بدنم پدیدار شد بطوری که حتی به سختی قادر به راه رفتن هستم .امروز بعد از مراجعه به پزشک متخصص تازه متوجه شدم که قرص اشتباه به من دادن .دکتر به من گفت 48 تا 72 ساعت طول میکشه تا اثرش از بین بره .به نظر شما این ضعف مربوط به قرص دگزامتازون هست؟

سلام

به حرف پزشکت باید اطمینان کنی

دگزامتازون می تونه فشارخون رو بالا ببره و نوعی کرختی و ضعف رو ایجاد کنه اما من موندم اگر این باشه ، چه تضمینی هست که هگزامتازون اینکار رو نکنه ؟! بهرحال دارو رو قطع کن و اگر مشکل حل شد برو روی هگزامتازون ( البته اگر پزشکت اجازه مصرف داده )

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید