شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکل لرزش دست و لاغری و تعریق زیاد

1. smartboy

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من لرزش دست دارم. تقریبا همشیه و در هر دو دست.
    خصوصا وقتی انگشت هام رو از هم جدا میگیرم بیشتر محسوسه و وقتی هیجان زده یا خسته و عصبی میشم بیشتر میشه و بعضی وقتها دوستان و خانواده هم به من میگن که دستت داره میلرزه
    چند وقت پیش هم در مطب دندون پزشکی در آخرهای یک عصب کشی سنگین دکتر میگفت فکت داره میلرزه و نمیتونم درست کار کنم
    من لاغر هم هستم (قد 178 وزن 54)
    بسیار زیاد هم عرق میکنم و بدنم داغ میشه
    بعضی وقتها هم وقتی از زمین بلند میشم(مخصوصا صبح ها چشم هام سیاهی میره و مجبورم دوباره بشینم)
    می خاستم ببینم اینها مال چه بیماری ای است؟ میتونه مربوط به اختلالات تیروئید باشه و باید به چه متخصصی مراجعه کنم
    متشکرم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام. افزایش تولید هورمون های تیروئیدی که پر کاری تیروئید یا هیپو تیروئیدیسم نامیده میشود علائمی چون بی قراری ،اختلالات در خواب،افزایش تعداد ضربانات قلب،کاهش وزن،افزایش تعرق میشود.هم چنین کاهش ید در بدن موجب پر کاری تیروئید و لرزش دست میشود.من خودم مشکلی مشابه شما داشتم.پیشنهاد میکنم یک آزمایش تیروئید بدین.با علا ئمی که فرمودین احتمال پر کاری تیروئید هستش.

3. smartboy

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    مرسی یلدا خانم
    تمام علایمی که شما فرمودید رو من دارم (تعریق، اختلالات خواب و ...)البته ضربان قلب رو تست نکردم

مشکل شما برطرف شد؟
    یعنی لاغری و لرزش دست و... بر طرف شد؟
    چجوری؟ با دارو؟
    چقدر طول میکشه تا خوب بشیم؟
    باید به متخصص داخلی مراجعه کنم؟

باز هم متشکرم

4. reza_54

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    smartboy نوشته است: سلام
    من لرزش دست دارم. تقریبا همشیه و در هر دو دست.
    خصوصا وقتی انگشت هام رو از هم جدا میگیرم بیشتر محسوسه و وقتی هیجان زده یا خسته و عصبی میشم بیشتر میشه و بعضی وقتها دوستان و خانواده هم به من میگن که دستت داره میلرزه
    چند وقت پیش هم در مطب دندون پزشکی در آخرهای یک عصب کشی سنگین دکتر میگفت فکت داره میلرزه و نمیتونم درست کار کنم
    من لاغر هم هستم (قد 178 وزن 54)
    بسیار زیاد هم عرق میکنم و بدنم داغ میشه
    بعضی وقتها هم وقتی از زمین بلند میشم(مخصوصا صبح ها چشم هام سیاهی میره و مجبورم دوباره بشینم)
    می خاستم ببینم اینها مال چه بیماری ای است؟ میتونه مربوط به اختلالات تیروئید باشه و باید به چه متخصصی مراجعه کنم
    متشکرم

با سلام
    من مشکل مشابه رو دیدم که با مراجعه به متخصص مغز واعصاب وتست ورزشی مشخص شد مشکل سنکوب است شما هم میتوانید به این متخصص مراجعه کنید انشا ا... مشکل حل میشه

5. با سلام.اولا گفته ی خودم رو اصلاح میکنم به پر کاری تیروئید هیپرتیروئیدیسم گفته میشود.شما باید به متخصص غدد مراجعه کنید که پس از معاینه آزمایش خون مینویسند و 48 ساعت بعد جواب اون داده میشه.اگر خدای نکرده مبتلا به پر کاری تیروئید بودید.نیازی به نگرانی نیست.درمان در گام اول با دارو هستش و اگه جواب نداد طبق نظر دکتر نیاز به عمل جراحی داره.مشکل من عرق زیاد دست بود.آزمایش دادم مشکلی نبود و فهمیدم که مسئله ارثی است.جای نگرانی وجود ندارد ایشالا که مشکلی نیست.

6. این مشکلات هم به اعصاب و روان می تونه مربوط باشه ، هم به مشکلات تیروئید و هم برخی مشکلات داخلی از جمله مشکل عروق و بیماریهای عفونی و ...

بنظر می رسه بهتر باشه به متخصص غدد و یا داخلی مراجعه کنید و از سلامت تیروئید مطلع بشید و در صورتی که مشکل تیروئید نداشتید باید سراغ سایر احتمالات برید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  7. smartboy

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من آزمایش دادم ولی پرکاری تیرویید نداشتم
    جواب  آزمایشم رو یه خانم دکتر عمومی دید ایشون به خاطر لرزش دست و عرق کردن و لاغری که دارم دو تا قرص نوشتند برای یک ماه:
    1- پرانول 10(هر 12 ساعت)
    2- نورتریپتیلین (هر شب بعد از شام)
    من تو اینترنت جستجو کردم و دیدم که این دارو ها عوارض زیادی دارند
    حدود سه چهار روزه که دارم این رو  دارو  رو مصرف می کنم. میخواستم ببینم به نظر شما مصرف این داروها رو ادامه بدم یا به یه متخصص مغز و اعصاب حاذق مراجعه کنم و با ایشون مشورت کنم؟
    ممنون از همراهی شما

8. smartboy نوشته است: سلام
    من آزمایش دادم ولی پرکاری تیرویید نداشتم
    جواب  آزمایشم رو یه خانم دکتر عمومی دید ایشون به خاطر لرزش دست و عرق کردن و لاغری که دارم دو تا قرص نوشتند برای یک ماه:
    1- پرانول 10(هر 12 ساعت)
    2- نورتریپتیلین (هر شب بعد از شام)
    من تو اینترنت جستجو کردم و دیدم که این دارو ها عوارض زیادی دارند
    حدود سه چهار روزه که دارم این رو  دارو  رو مصرف می کنم. میخواستم ببینم به نظر شما مصرف این داروها رو ادامه بدم یا به یه متخصص مغز و اعصاب حاذق مراجعه کنم و با ایشون مشورت کنم؟
    ممنون از همراهی شما

سلام

همیشه نظر پزشکی که شما رو حضورا ویزیت کرده نسبت به نظر سایرین از راه دور و ... ارجحیت داره
    پس من نمی تونم بگم این داروها درست تجویز شده یا غلط ؟ ادامه بدید یا ندید ؟

پرانول یا همون پروپرانولول داروی هست که در تپش قلب و اضطراب تجویز می شود و نورتریپتیلین هم برای درمان استرس کارایی دارد .
    این داروها بی ربط به داستان شما نیستند اگرچه شخصا ترجیح می دادم همین داروها رو هم متخصص داخلی و یا مغز و اعصاب به شما بده تا پزشک عمومی .

بیش از این نمی تونم کمکی بکنم . شرمنده

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  9. smartboy

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنون جناب سامی
    من سوالم اینه که آیا ترجیح میدین به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنم و با ایشان هم در این مورد مشورت کنم؟
    یا دارو ها رو تموم کنم و بعد از تمام شدن اونها برم پیش متخصص؟

می ترسم یک ماه دیگه برم پیش متخصص ایشون بگه کار بدی کردی که این دارو ها رو خوردی

باز هم ممنون از شما

10. سلام

بنظر من شما ابتدا به یک متخصص داخلی مراجعه کن . ببین متخصص داخلی با پزشک عمومی متفاوته ها . می دونی دیگه ؟
    بنظر من شما با شرح حال کامل ( از امروز بشین بنویس همشو که اونجا یادت نره بگی ) به متخصص داخلی مراجعه کن ، ایشون دقیقا می تونن به شما بگن مشکلی در تیروئیدت هست یا نه ؟ ( برخی از مشکلات تیروئید با آزمایش معمولی خون قابل ردیابی نیست ) مشکل به کم خونی و قلب و عروقت بر می گرده ؟ یا به اعصاب ؟ و خلاصه ایشون  هستند که یا خودشون درمان رو آغاز می کنن یا برای ادامه درمان راهنماییتون می کنند .
    یادت باشه متخصص داخلی برای پیگیری بسیاری از بیماری ها ، نقطه شروع خوبی محسوب میشه

یک نکته هم بگم

تپش قلب و لرزش اندام در پی تزریق داروی بی حسی ( دز بالا ) موقع جراحی های دندانپزشکی ، همچین مطلب غیرعادی نیست

11. smartboy

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    می دونم متخصص داخلی با عمومی متفاوته.
    متاسفانه من تو تامین اجتماعی ویزیت شدم و به علت نبود متخصص داخلی در اون روز پزشک عمومی مرا ویزیت کرد!
    حالا می خوام دیگه سراغ تامین اجتماعی نرم
    به  هر حال ممنونم
    حتما به توصیه هاتون عمل میکنم

12. سلام
    من 24 سالمه پر کاری تیروئید هم ندارم چون ازمایش دادم چیزی نشون نداد وزنم 64 کیلو و قدم 182 سانتی متر  لرزش دست دارم  اونقدری نیست که مشخص باشه البته در هنگام اضطراب بیشتر میشه. می خوام وزنمو زیاد کنم لطفا راهنمایی کنید
    متشکرم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید