شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ابراز احساسات

1. با سلام
    قبل از طرح سوالم از تمامی عزیزان چه خانوم و چه آقا در خواست جواب دارم     ممنون
    مشکل من این است که بنده حدود 6 سال هست که ازدواج کردم و الان دارای یک فرزند دختر میباشم توجه ام به همسر بهتر بگویم به خانواده ام نسبتا بد نیست اما نمیدانم چرا همسرم اغلب اوقات از من شاکی هست بدین صورت که وقتی چه در نهان و چه در آشکار به او ابراز علاقه میکنم برخورد او کاملا سرد و تقریبا حالت مسخرگی دارد تا تشکر یا .... نه این که بگویید خیلی کم این کار میکنم که موجب تعجبش شود نه اما مثلا وقتی در جلوی جمع مثلا جلوی پدر/مادر /و...چیزی به او میگویم یا هدیه میدهم میگویید که جلو مردم بوده وقتی در منزل به او ابراز علاقه یا احساسات میکنم (چون من جوانم و احساسات جنسی ام فوق العاده زیاد هست )این عمل من باعث تحریک من مشود و ایشان فورا میگوییند که به خاطر خودم مرا دوست بدار نه به خاطر این..... حالا من مانده ام که چه به او بگوییم یا چه کنم که او بفهمد که بابا اینها از علاقه من هست ضمن اینکه از مسایل جنسی هم نمیتوان گذشت اما کو گوش شنوا سطح تحصیلات من دیپلم و ایشان لیسانس میباشد تازه لیسانس روانشناسی واقعا اگر در دانشگاه ها این مسایل را نمی آموزند پس امثال همسر بنده چطور مشکل مردم را حل میکنند مانده ام که چکنم
    از همه عزیزان بخصوص خانوم های محترم عاجزانه درخواست دارم که به من بگوییند که چطور به همسرم حالی کنم که او را به خاطر خودش دوست دارم این جمله را هم بارها به او گفتم

با تشکر از همه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام

خيلي خوبه كه شما قصد بهتر كردن رابطتون رو دارين و تلاش مي كنيد عشق رو زنده نگه دارين.

من فكر ميكنم برخوردهاي سرد همسرتون به خاطر اينه كه از شما دلخورن.احتمالا هر بار به خاطر چيزي كه مسلما بين زن و شوهرها پيش مي ياد. ولي مساله اينجاست كه خانم شما مثل خيلي از زنهاي ديگه به جاي بيان ناراحتي و دلخوريشون و بيرون ريختن احساساتشون اونها رو در خودش فرو ميريزه.و البته به اشتباه فكر ميكنه داره گذشت ميكنه يا اينطوري مانع جرو بحث ميشه تا رابطه خوبتون به هم نخوره ولي بعد از يك مدت دلخوريها روي هم انباشته ميشن و خانمتون در ابراز كردن هر گونه احساس چه منفي چه مثبت ناتوان ميشه.
    بايد راهي پيدا كنيد تا اون بتونه باهاتون درد دل كنه و همه دلخوريهاشو بيرون بريزه.ازش بخواين حتي كوچكترين چيزي كه ناراحتش كرده به زبون بياره و سعي كنيد به جاي دفاع كردن از خودتون فقط به حرفاش گوش كنيد

متاسفانه خيلي زنها فكر ميكنن همسرشون اونو برا نيازش مي خواد علتش هم اينه كه شيوه هاي ابراز احساس بين زن و مرد ها متفاوته و ما بدون توجه به اين تفاوتها از طرف مقابل انتظار داريم همونطور ابراز احساس كنه كه ما ابراز مي كنيم.

سعي كنيد در زمانهايي غير از موقعي كه قصد برقراري رابطه جنسي رو دارين با احساس رفتار كنيد .بوسيدن، در آغوش گرفتن و حرفاي عاشقانه نبايد فقط براي زمان خاص رابطه جنسي باشه.
    وقتي خسته است كمكش كنيد از كارهايي كه در منزل انجام ميده تشكر كنيد.باهاش خريد برين.در مورد لباسهايي كه ميپوشه و نوع ارايشش نظر بدين. تحسينش كنيد.به علايقش احترام بگذارين و اونو به جاهاي ديدني كه دوست داره ببرين.
    ازش بپرسين در روابط جنسيتون كدوم رفتارتونو مي پسنده و از چي ناراحت ميشه. طوري رفتار نكنيد كه فكر كنه رابطه يك طرفه است و شما براي اون ارزشي قائل نيستين.
    ازش دليل بخواين كه چرا در مورد شما چنين قضاوتي داره و چي باعث اين طرز فكرش شده.
    اگه اهل كتاب خوندن هستين كتابهايي كه در قسمت  كتابهاي روانشناسي معرفي كردم بخونين. كمك زيادي به شما ميكنه

زنها وقتي ناراحت و دلخورن نمي تونن احساس صميميت و نزديكي با همسرشون بكنن.خانم شما اول بايد از لحاظ روحي شما رو بپذيره.و آمادگي پيدا كنه قلبشوبه روي شما باز كنه تا بعد بتونه با شما رابطه جنسي صميمانه و گرمي داشته باشه
    نگران نباشين مشكلتون حل ميشه.
    كاش همه مردها مثل شما به خانومشون اهميت بدن و دنبال بهتر كردن رابطشون باشن

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. سلام
    به نظر من کلیه حرفهای خانوم mosafer_bahar صحیح و متین میباشد.شما میتوانید این تاپیک را به خانومتان نشان دهید و به ایشان نشان دهید که به فکر بهتر کردن این روابط هستید اما اعتقاد من بر این است اهمیت بیش از اندازه به افراد باعث ایجاد شک در عملکرد شما و طرد شدن بیشتر فرد میشود.
    همسر شما باید به صداقت رفتاری و گفتاری شما پی ببرد.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. m-f-a نوشته است: با سلام
    قبل از طرح سوالم از تمامی عزیزان چه خانوم و چه آقا در خواست جواب دارم     ممنون
    مشکل من این است که بنده حدود 6 سال هست که ازدواج کردم و الان داراییک فرزند دختر میباشم توجه ام به همسر بهتر بگویم به خانواده ام نسبتا بدنیست اما نمیدانم چرا همسرم اغلب اوقات از من شاکی هست بدین صورت که وقتیچه در نهان و چه در آشکار به او ابراز علاقه میکنم برخورد او کاملا سرد وتقریبا حالت مسخرگی دارد تا تشکر یا .... نه این که بگویید خیلی کم اینکار میکنم که موجب تعجبش شود نه اما مثلا وقتی در جلوی جمع مثلا جلویپدر/مادر /و...چیزی به او میگویم یا هدیه میدهم میگویید که جلو مردم بودهوقتی در منزل به او ابراز علاقه یا احساسات میکنم (چون من جوانم و احساساتجنسی ام فوق العاده زیاد هست )این عمل من باعث تحریک من مشود و ایشان فورامیگوییند که به خاطر خودم مرا دوست بدار نه به خاطر این..... حالا منمانده ام که چه به او بگوییم یا چه کنم که او بفهمد که بابا اینها ازعلاقه من هست ضمن اینکه از مسایل جنسی هم نمیتوان گذشت اما کو گوش شنواسطح تحصیلات من دیپلم و ایشان لیسانس میباشد تازه لیسانس روانشناسی واقعااگر در دانشگاه ها این مسایل را نمی آموزند پس امثال همسر بنده چطور مشکلمردم را حل میکنند مانده ام که چکنم
    از همه عزیزان بخصوص خانوم های محترم عاجزانه درخواست دارم که به من بگوییند که چطور به همسرم حالی کنم که او را به خاطر خودش دوست دارم این جمله را هم بارها به او گفتم

با تشکر از همه

با سلام
    دوست عزیز خانم مسافر خیلی خوب توضیح دادن و من هم ادامه میدهم شما سعی کنید یکم به عقب برگردید ببینید اول زندگی مشترکتون کاری نکردید که حتی سهوی هم بوده باشه اما به دل خانم مونده باشه
    میدونید ما خانمها نمیتونیم براحتی گذشته مان را فراموش کنیم مخصوصا اگر توش بی توجهی بی احترامی بوده باشه و بعد که حسابی خودخوری کنیم با بی اعنایی توجیهش میکنیم
    شما سعی کنید بفهمید ایشون با این روش میخواهن چه چیزی رو برسونن
    اما در کل بدونید محبت کردن اگر زمان خاصی داشته باشه هر زنی فکر میکنه مردش برای رابطه جنسی میخواهدش
    پس سعی کنید همیشه محبت رو نشون بدید نه حتما با بوسه یا حتما با تنها بودن
    با تعریفش در جمع های خودتون یا در زمانی که با دخترتون هستید بگید خوشتون میاد از رفتارهاش
    برای یک زن مهمترین چیز اینه که همسرش قبولش داشته باشه تا دیگرون
    مخصوصا ایشون مدرکشون از شما بالاتره ممکنه نیازهای دیگه ایی هم داشته باشه
    مثلا شما هم باهاش به قول خودمون لیسانس به بالا برخورد کنید خوب دوست عزیز دل بدست اوردن سخت نیست فقط نباید هم زیاده روی کرد و هم کوتاهی
    نیاز بود بحث رو بیشتر باز کنید تا بهتر کمک بشید
    و در اخر هم خوشبحال اون زنی که همسرش میخواد کمکش کنه
    من که حسودیم شد

5. سلام
    خیلی راحت بهش بگو "عزیزم دوستت دارم" همین

6. اغلب راهنمایی ها رو دوستان کردند و من فقط اضافه می کنم که بنظرم مشکل فقط به همین ابراز احساسات بر نمی گرده . وقتی خانمی دلش از جای دیگه پره ، اونوقت طبق سنت حسنه خانمها هیچوقتم نمیاد مستقیم بگه که مشکل اصلی کجاست و شروع می کنه به بهانه گیری . " تو منو واسه خودم دوست نداری " ، " محبتتات ظاهریه " و ... و این درحالیه که درسته همه انسانهای روی زمین محبت باطنی رو دوست دارند اما خانمها اتفاقا عاشق همین اظهار محبت ظاهری هم هستند
    ببین مشکل کجاست که همسرت این محبت ظاهری رو هم نمی پذیره و دوست نداره
    یکم عمقی تر و دقیق تر به مسئله نگاه کن

اگر مشکل دیگری در بین باشه ، هرکس دیگری هم جای همسرت باشه به محبتهای زبونی و ظاهری توجه نمی کنه . توجه نمی کنه که گاهی براش آزار دهنده هم میشه شنیدن " دوستت دارم " از دهان کسی که با رفتارش روی اعصاب این خانم قدم می زنه

من پیشنهاد می کنم به اینکه " چرا همسرم محبت کردن منو نمی پذیره " اکتفا نکن و کمی با دقت بیشتری به زندگیت نگاه کن . معمولا همه پذیرای محبت دیگران هستند مگر آنکه مشکل دیگری در بین باشه که اونوقت شما خدای محبت هم بشی فایده خاصی نداره

و در آخر اینم بگم دوست من
    که اینکه " من جوونم و احساسات جنسیم زیاده " توجیه خوبی نیست و شما هم بهتره کمی خویشتن دار باشی . هرکس دیگری هم جای شما به همسرش بگه " وای تو چقدر فوق العاده ای ، چقدر دوستت دارم ، بیا بریم توو اتاق خواب ! " همسرش ناراحت میشه
    یکمم خودت رو کنترل کن و گاهی فقط در آغوش بگیرش و حرفاتو بزن و دیگه جلوتر نرو

موفق باشی

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. ببخشید که رک می گم ولی من بر خلاف خانم های دیگه اصلا نمی گم خوش به حاله زنت که همچین شو هری داره اون زنی خوش به حالشه که شوهرش ناراحتش نکرده باشه نه شوهری که ناراحتش کرده حالا دنباله درمانه
    ما که حرفای خانومه شما رو نشنیدیم احتمال اینکه شما کاری کرده باشی که ایشونو ناراحت کرده باشی خیلی زیاده
    معمولا خانوما به خصوص وقتی بچه داشته باشند و به خصوص وقتی 6 سال با یکی زندگی کرده باشند علاقشون بهش زیاد می شه مگر اینکه اون آقا اذیتشون کرده باشه یا اینکه از اول علاقه ای در کار  نبوده باشه که احتمالش کمه و اگر علاقه قبلا بین شما وجود داشته و این مشکل تازه به وجود امده علت را در خودتون پیدا کنید
    در مورد اون قضیه من جوونم و .... باید بگم خوب خانوم شما هم جوونه و احتمالا جوونتر از شما دلیل نمی شه که ...
    در اغوش گرفتن و نوازش کردن و بوسیدن نشون دهنده محبت و علا قه است ولی رابطه جنسی نشونه نیاز و علاقه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. با سلام خدمت دوستان عزیز که منت نهاده و پاسخ های بسیار خوبی را به من دادند
    اما فکر کنم که برخی دوستان مخصوصا(sanazzzzz)محترم صحبت بنده را اشتباه برداشت کرده باشند
    من نگفتم که رابطه ما اینقدر سرد و بی روح بوده و هست ولی من چون تقریبا زود ازدواج کردم از اول تکنیکهای لازم برای ابراز احساسات به جنس مخالف را بلد نبودم و طبیعی هست که در روابطمان تاثیر گذار باشد بنده فقط خواستم که با هم صمیمی تر باشیم و از نظر خودم به ایشان بفهمانم که چقدر او را فقط و فقط به خاطر خودش دوسش دارم
    در مورد شهوت و میل جنس هم که دوستان گفتند در حد نوازش و بوسه باشه بابا من در این حد هم وضعم خیلی خرابه              با تشکر از همه

9. m-f-a نوشته است: با سلام خدمت دوستان عزیز که منت نهاده و پاسخ های بسیار خوبی را به من دادند
    اما فکر کنم که برخی دوستان مخصوصا(sanazzzzz)محترم صحبت بنده را اشتباه برداشت کرده باشند
    من نگفتم که رابطه ما اینقدر سرد و بی روح بوده و هست ولی من چون تقریبا زود ازدواج کردم از اول تکنیکهای لازم برای ابراز احساسات به جنس مخالف را بلد نبودم و طبیعی هست که در روابطمان تاثیر گذار باشد بنده فقط خواستم که با هم صمیمی تر باشیم و از نظر خودم به ایشان بفهمانم که چقدر او را فقط و فقط به خاطر خودش دوسش دارم
    در مورد شهوت و میل جنس هم که دوستان گفتند در حد نوازش و بوسه باشه بابا من در این حد هم وضعم خیلی خرابه              با تشکر از همه

سلام
    همان طور که آقای سامی فرمودند  باید ثابت کنید که همسرتان را فقط  برای رابطه جنسی نمیخواهید میدونید چطوری؟
    اینجوری که هر وقت به همسرتان محبت کردید و زیاد بهش توجه کردی و قربون صدقش رفتی بعد درخواست رابطه جنسی نکنی خوب معلومه بایدم فکر کنه فقط واسه  خالی کردن خودت میخواهیش

بهتره دفعات نزدیکی رو کمتر کنی  دخواست مستقیم برای رابطه جنسی رو فراموش کنی و ابراز احساسات بیشتری به همسر خود بکنید و در ادامه این ابراز احساسات به جای درخواست نزدیکی با هم به تفریح بروید بگردید و خوش باشید چند وقت که این طور عمل کنید بعد خود همسرتان به شما وابسطه میشود و  در برابر تمایلات شما مقاومت نمیکند به شرطی که هر وقت عشق ورزی کردی کار رو تمام نکنی .

10. با سلام به همه دوستان که منت گذاشتند و پاسخهای خیلی خوبی رو به من دادند ولی باز هم میگویم که احتمالا برخی دوستان اشتباه برداشت کردن
    منظور خودم رو خیلی رک میگم تا دیگر شبه ای پیش نیاید
    ببینید من وقتی ابراز علاقه به همسرم میکنم حالا از صحبت گرفته تا ... خیلی زود تحریک میشم یعنی (ببخشید)خیلی زود حالت نعوظ به من ئست  میده اونوقت هست که همسرم گله میکنه که چرا اینطوری هستی نه اینکه دستش رو بگیرم ببرمش تو  اتاق خواب و ... نه در همین حد مشکل من اینه

11. سلام با اجازه ی اقای دکتر

دوست عزیز مشکل شما در واقع دو شاخه است

یکی این که :مشکل ضعفیه خودتون ودیگری عکس العمل همسرتون نسبت به شما
    حالا یا باید شما کنترل کردن احساستون رو یاد بگیرید یا همسرتون رو قانع کنید که این از علاقه ی شدید شما نسبت به ایشون نشئت میگیره

حالا اینکه شما سعی کنید دچار این حالت نشید مونده به تلاش و تمرین شما که کنترل کردنه احساساستون رو بدست بگیرید ولی درمورد همسرتون ،شما باید قانعش کنید که فقط درمقابل ایشونه که این حالت بهتون دست میده
    به ایشون بفهمونید که این از عشقو محبت شما نسبت به ایشونه و تنها زنی که فقط فقط در مقابلش تسلیم احساستون
    میشید ایشونه اگر شما بتونید اینو به همسرتون ثابت کنید که این از هوس نیست که اگر از هوس بود اونوقت درمقابل همه زنها اینجوری میشدید

به هر حال این بود که به ذهن من رسید امیدوارم که به دردتون بخوره ومن تونسته باشم
    منظورم و به خوبی تفهیم کرده باشم
    از محضر بزرگان هم پوزش

12. سلام
    دوستان توصیه های خوبی کردن
    من دیگه توضیح واضحات نمیکنم
    میتونم حس خانومتون و شما رو بفهمم
    خانومی که فکر میکنه شما اونو به خاطر خودش دوست ندارین(البته فکر کنم ته دلشون میدونن اما مسائلی هست که اذیت میشن و با اون راه خودشونو تخلیه می کنن)
    فقط یه راه حل میخواستم بدم برا تحریک شما
    سعی کنین خودتونو کنترل کنین(اما چون همیشه گفتن از عمل کردن سخت تر بوده!)در غیر این صورت اگه همسرتون وقتیکه شما ایشونو در آغوش گرفتین و باهاشون صحبت میکنین و سعی دارین که علت اصلی ناراحتیشونو بهتون بگه....و در این اثنا(درست نوشتم؟)حالت تحریک شدگی بهتون دست داد میتونین بگین که :بس که زیبا و جذاب و فوق العاده ای ،وقتی بغلت میکنم بهترین حالت روحی بهم دست میده... این حرفا
    بنابراین بهتره که بعد از اینکه باهاشون ارتباط کلامی و ایضا نوازش برقرار کردین وارد فاز نزدیکی نشید
    اگه شما چندین بار این کار رو کردین  وبهشون این اطمینان رو دادین که مسائل جنسی هم در میان نیست ..بالاخره ایشون از شما این رابطه رو میخوان

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید