شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تورم پلک چشم

1. سلام. خسته نباشید. لطفا بنده رو برای این دو مورد راهنمائی بفرمائید:
    1- تقریبا بیش از 3 هفته است که پلک بالای چشمم دچار تورم شده، که گاه شدت پیدا میکنه و اطراف گودی پائین چشم رو هم در بر میگیره. گاه با خارش همراه میشه. سطح متورم شده علائم دیگه ای مثل قرمزی و چروک ریز هم پیدا میکنه. یک متخصص چشم پزشک این دو دارو رو برام تجویز کردند: کپسول سفکسیم 200 و پماد بتازونیت. در حین استفاده از دارو از هیچ ماده آرایشی هم استفاده نکردم. اما این مشکل برطرف نشده. حتی گاه چشم دیگرم هم دچار این حالت میشه.
    2- مشکل دیگری هم که معمولا همیشگی بوده ، مورد گودی دور چشم و تیرگی آن هست. این تیرگی و گودی رو به افزایش هست و حتی استفاده از پوشاننده های آرایشی و یا پماد eliminate هم تاثیری روی آن نداشته.
    سپاس

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. lilia نوشته است: سلام. خسته نباشید. لطفا بنده رو برای این دو مورد راهنمائی بفرمائید:
    1- تقریبا بیش از 3 هفته است که پلک بالای چشمم دچار تورم شده، که گاه شدت پیدا میکنه و اطراف گودی پائین چشم رو هم در بر میگیره. گاه با خارش همراه میشه. سطح متورم شده علائم دیگه ای مثل قرمزی و چروک ریز هم پیدا میکنه. یک متخصص چشم پزشک این دو دارو رو برام تجویز کردند: کپسول سفکسیم 200 و پماد بتازونیت. در حین استفاده از دارو از هیچ ماده آرایشی هم استفاده نکردم. اما این مشکل برطرف نشده. حتی گاه چشم دیگرم هم دچار این حالت میشه.
    2- مشکل دیگری هم که معمولا همیشگی بوده ، مورد گودی دور چشم و تیرگی آن هست. این تیرگی و گودی رو به افزایش هست و حتی استفاده از پوشاننده های آرایشی و یا پماد eliminate هم تاثیری روی آن نداشته.
    سپاس

سلام

1- احتمالا دچار بلفاریت ( التهاب پلک )  شده اید . درمان هم مناسب بوده اما اگر ضمن رعایت اصول بهداشتی و انجام منظم درمان ، مشکلاتتون حل نشد به چشم پزشک دیگری مراجعه کنید . من ترجیح می دادم ضمن استفاده از بتامتازون ، یک قطره یا پماد موضعی آنتی بیوتیک چشمی هم به شما داده می شد
    کمپرس حوله گرم ( آب گرم روی حوله ) روی چشم ها به مدت 10 دقیقه در روز توصیه بدی نیست

2- ممعمولا این حالت جنبه ارثی و ژنتیک داره اما با تکنیک های میکاپ میشه کمی بهترش کرد
    همچنین پرهیز از استرس و بی خوابی
    مصرف مناسب و به اندازه آب و میوه و سبزی
    و بالا قرار ندادن سر هنگام خواب
    می تونه به شما کمک کنه

برای تیرگی هم ضمن رعایت نکات بالا از کرمهای دورچشم حاوی ویتامین ث استفاده کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام. مرسی از پی ام، توصیه ها و وقتی که صرف کردید.
    باید عرض کنم که فراموش کردم بنویسم که توصیه ها رو قبلا انجام دادم و نتیجه نگرفتم.
    همین حالا که این مطلب رو پست میکنم، این حالت بعد از 10 روز دوباره شدت پیدا کرده و شکل جدیدی به خودش گرفته:
    همزمان با پلکها تورم بصورت چروکهای پفکی شکلی - چیزی شبیه کهیر - دور چشمم ( کاسه دور چشم) رو  پوشانده. و عجیبتر اینکه لبهام هم همین وضعیت رو پیدا کرده!!!!!!!!!!
    فکر کنم باید آلرژی باشه .... و فقط بازم میتوونم بگم کمک!!!!!!!!!!
    ممنونم که وقت گذاشتید.

4. بلفاریت می تونه همراه پوسته ریزی پلکها ، خارش و حتی گل مژه و شالازیون و سایر مشکلات چشمی بروز کنه و از اونجایی که در صورت تشدید حتی ممکنه به ازدست رفتن مژه ها بی انجامد من توصیه اکید دارم به متخصص چشم دیگری مراجعه کنید و وقتتون رو با مشاوره اینترنتی تلف نکنید . از اینجا جز همون اطلاعاتی که درباره بلفاریت و درمانش داده شد ، کمک دیگری نمیشه کرد .

البته اینکه لبهاتونم درگیر جریان شده کمی عجیبه و ممکنه آلرژی و یا حتی نشانه های یک نوع عفونت داخلی باشه .

موارد زیر می تونن به شما کمک بکنن

* فعلا هیچگونه مواد آرایشی استفاده نکنید
    * استفاده از کمپرس
    * پاک کردن لبه های چشم با گوش پاکنن مرطوب + اندکی شامپو بچه
    * استفاده از پماد یا قطره چشمی آنتی بیوتیک ( با تجویز پزشک )

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  5. با سلام.

چند وقتی هست که به هنگام صبح پلک ها و زیر چشمم به شدت پف میکنه اگر زمان خوابیدن هم طولانی تر باشه این وضعیت شدت پیدا میکنه. خودم به تجربه دریافتم که غذاهای شور این وضعیت رو بدتر میکنه که در پست بالا هم به اون اشاره شد. پیشتر این مشکل حوالی ظهر و با کمپرس آب سرد  بهتر میشد و یا از بین می رفت اما اخیرا نه. (لازم به ذکره که من اسیدفولیک و قرص ب کمپلکس و امگا3 روزانه مصرف میکنم و همچنین متوترکسات هفتگی)
    آیا مصرف این داروها میتونه منجر به مشکلات کلیوی یا کبدی بشه که با توجه به پست قبل تورم پلک ها رو تشدید کنه. قبلا یه آزمایش خون ساده  هم برای قند و فشار دادم اما مشکلی نبود.
    متشکر میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

6. sara0 نوشته است: با سلام.

چند وقتی هست که به هنگام صبح پلک ها و زیر چشمم به شدت پف میکنه اگر زمان خوابیدن هم طولانی تر باشه این وضعیت شدت پیدا میکنه. خودم به تجربه دریافتم که غذاهای شور این وضعیت رو بدتر میکنه که در پست بالا هم به اون اشاره شد. پیشتر این مشکل حوالی ظهر و با کمپرس آب سرد  بهتر میشد و یا از بین می رفت اما اخیرا نه. (لازم به ذکره که من اسیدفولیک و قرص ب کمپلکس و امگا3 روزانه مصرف میکنم و همچنین متوترکسات هفتگی)
    آیا مصرف این داروها میتونه منجر به مشکلات کلیوی یا کبدی بشه که با توجه به پست قبل تورم پلک ها رو تشدید کنه. قبلا یه آزمایش خون ساده  هم برای قند و فشار دادم اما مشکلی نبود.
    متشکر میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

سلام،
    متوتروکسات برای چه بیماری مصرف می کنید؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید