شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نزديكي و عقب افتادن پريود

1. باسلام و خسته نباشيد
    من نزديكه دو ساله كه ازدواج كردم و هيچ مشكل خاصي ندارم  ولي
    سه يا چهار روز قبل از پريودي اگر نزديكي داشته باشم زمان پريوديم به اندازه 6الي 8 روز و گاهي بيشتر عقب ميافته و اين موضوع خيلي نگرانم كرده اگه راهنماييم كنيد چه كار كنم ممنون ميشم در ضمن بايد حداقل 10 روز قبل از پريودي نزديكي نداشته باشم و تا بعد از پريودي هم صبر كنم.مگه يك ماه چند روزه ؟
    واسه بچه دار شدنم مشكلي پيش نمياد؟

2. 1775 نوشته است: باسلام و خسته نباشيد
    من نزديكه دو ساله كه ازدواج كردم و هيچ مشكل خاصي ندارم  ولي
    سه يا چهار روز قبل از پريودي اگر نزديكي داشته باشم زمان پريوديم به اندازه 6الي 8 روز و گاهي بيشتر عقب ميافته و اين موضوع خيلي نگرانم كرده اگه راهنماييم كنيد چه كار كنم ممنون ميشم در ضمن بايد حداقل 10 روز قبل از پريودي نزديكي نداشته باشم و تا بعد از پريودي هم صبر كنم.مگه يك ماه چند روزه ؟
    واسه بچه دار شدنم مشكلي پيش نمياد؟

با سلام!
    دوست عزیز با توجه به این که تخمک گذاری در دوره های منظم حوالی نیمه ی دوره انجام میشه ، پس شما با نزدیکی در همین دوره می تونین شانس بارداری داشته باشین و 3-4 روز قبل و بعد از پریود احتمال باروری خیلی پایینه!
    پس نگران نباشین. مشکلی برای شما پیش نمیاد!
    موفق باشی!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام دوست عزيز
    نميدونم شايد منظورم رو درست نرسونده باشم،من نگران اينم كه اولا" چرا بعد نزديكي پريودم عقب ميافته و دوما"اينكه با اين عقب افتادنها مدام تاريخ پريودم عقب يا جلو ميافته وبا اين اوصاف اصلا"ميشه زماني رو واسه تخمك گذاريم تعيين كنم ؟اگر جواب بله است،چطوري؟
    ازتون ممنونم

4. سلام
    فكر نمي‌كنم تأخير در قاعدگي ربطي به نزديكي چند روز قبل از آن داشته باشد. معمولاً از عواملي كه مي‌توانند سبب تأخير در قاعدگي شوند شامل عدم تخمك‌گذاري،اختلالات هورموني،كيست‌هاي تخمدان،در بعضي موارد عفونت‌ها، ناهنجاري در رحم،يا بارداري در فردمي‌باشند.
    اما در مورد بارداري يكي از اصلي‌ترين شرط‌ها در بارداري منظم بودن سيكل قاعدگي و تخمين زمان تخمک گذاری است.در يك سيكل منظم در روزهاي 11تا17 بعد از قاعدگي احتمال تخمك گذاري و بنابراين بارداري زياد است مگر مواردي كه فرد سيكل نامنظم داشته و زمان تخمک گذاری كاملاً مشخص نباشد يا اينكه تخمك گذاري با تأخير رخ دهد و فرد در زماني پيش از انتظار باردار گردد.
    معمولاً در زمان تخمک گذاری به دليل تغييرات هورموني در فرد نشانه‌هايي مثل افزايش درجه حرارت پايه بدن، افزايش ترشحات كه معمولاً رقيق و بدون بو هستند و افزايش ميل جنسي اتفاق ميفته (در ميانه سيكل) كه اگر قاعدگي منظم داشته باشيد معمولاً قابل درك توسط خود فرد هست.
    گاهي اوقات براي برقراري يك سيكل منظم از قرص‌هاي ضد بارداري استفاده ميشه بنابراين:
    نامنظمي در قاعدگي شما مي‌تواند بچه‌دارشدن شمارو با مشكل مواجه كنه پس اگر نگران اين موضوع هستيد حتماً با يك متخصص زنان مشاوره كنيد.
    موفق باشيد.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  5. با سلام .من ماه پيش 12 روز پريودم به تاخير افتاد(من قرص اشتها اورمصرف ميكنم(گياهي)سوال اولم اينهكه ميتونه تاخير پريود از اون باشه؟؟؟(دكترش ميگه قرصا گرمه))
    سوال دوم اينه كه ماهاي قبل معمولا 27 تا 1 ام پريود ميشدم اما ماه پيش 10 ام پريود شدم اما اين ماه الان 10 ام هست و من پريود نشدم تا چندم بايد صبر كنم و اگه نشدم تست بارداري بايد بدم؟؟؟

6. vahabm2006 نوشته است: با سلام .من ماه پيش 12 روز پريودم به تاخير افتاد(من قرص اشتها اورمصرف ميكنم(گياهي)سوال اولم اينهكه ميتونه تاخير پريود از اون باشه؟؟؟(دكترش ميگه قرصا گرمه))
    سوال دوم اينه كه ماهاي قبل معمولا 27 تا 1 ام پريود ميشدم اما ماه پيش 10 ام پريود شدم اما اين ماه الان 10 ام هست و من پريود نشدم تا چندم بايد صبر كنم و اگه نشدم تست بارداري بايد بدم؟؟؟

سلام

بهم خوردن نظم پریود عمدتا به مسائل روحی و هورمونی مربوطه و هرچند در مورد اون داوری گیاهی چیزی نمی دونم اما بعیده ربطی به ماجرا داشته باشه
    ضرر نمی کنید اگر تست بارداری بدید بخصوص اگر رابطه ای هم داشته اید
    ولی حتی اگر پریود شدید بازهم باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا چک بشید و علت این اختلالات مشخص بشه

تشکر شده توسط : ROHAM
  7. باسلام آقای دکتر من از قرص اچ دی جهت پیشگیری استفاده میکنم در بسته اول که ماه اول بود بعد از اتمام بسته 4  5 روز بعد پریود شدم گاهی اوقات در یک ماه پریودی شدید که 7 روز طول میکشد و در ماه بعدش پریودم خیلی کم که گاها تا 4 روز بیشتر به میزان اندک است حال برای بسته دوم من بعد از 5 روز دوره استراحت و سپس باز 5 روز بعد یعنی در روز 5 پریود شروع به خوردن بسته جدید کردم که جزو آن ماهی بود که پریودم کم بود یعنی من روزی که قرص را خوردم دیگه خونریزی نداشتم .حال میخواستم بدونم با این شرایط قرص ها ایمن هست یا روش دیگری هم در این ماه جهت پیشگیری داشته باشم؟  ممنون

8. aramesh_mn نوشته است: باسلام آقای دکتر من از قرص اچ دی جهت پیشگیری استفاده میکنم در بسته اول که ماه اول بود بعد از اتمام بسته 4  5 روز بعد پریود شدم گاهی اوقات در یک ماه پریودی شدید که 7 روز طول میکشد و در ماه بعدش پریودم خیلی کم که گاها تا 4 روز بیشتر به میزان اندک است حال برای بسته دوم من بعد از 5 روز دوره استراحت و سپس باز 5 روز بعد یعنی در روز 5 پریود شروع به خوردن بسته جدید کردم که جزو آن ماهی بود که پریودم کم بود یعنی من روزی که قرص را خوردم دیگه خونریزی نداشتم .حال میخواستم بدونم با این شرایط قرص ها ایمن هست یا روش دیگری هم در این ماه جهت پیشگیری داشته باشم؟  ممنون

سلام،
    مصرف منظم داروهای ضد بارداری روش مطمئنی برای جلوگیری از بارداری و بجز ماه اول لازم نیست از روش دیگری استفاده نمایید.

9. سلام،
    من 30ام خرداد ماه آخرین پریودم بوده،20ام تیر آخرین نزدیکی رو داشتم،22 سالمه،باکره هم هستم، یعنی دخول نداشتم و تا امروز که 8ام مرداد ماهه پریود نشدم. به شدت نگرانم. امکان حاملگی هست؟؟؟

10. faez نوشته است: سلام،
    من 30ام خرداد ماه آخرین پریودم بوده،20ام تیر آخرین نزدیکی رو داشتم،22 سالمه،باکره هم هستم، یعنی دخول نداشتم و تا امروز که 8ام مرداد ماهه پریود نشدم. به شدت نگرانم. امکان حاملگی هست؟؟؟

سلام

نمی تونم کمکتون کنم چون مشخص نیست
    شما پریودتون منظم بوده یا نه ؟
    منظورتون از آخرین نزدیکی چیه ؟ آیا بین 30 خرداد و 20 تیر بازهم رابطه داشته اید ؟
    اصلا کیفیت رابطه چگونه بوده ؟ منی به دهانه واژن ریخته شده ؟

فقط می تونم بگم یکی از علل تعویق پریود ؛ بارداریست اما همه اش این نیست

بهم خوردن بالانس هورمونی
    کیست
    استرس که از همه رایج تره
    و ...

از سایر عوامل هستند

تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید