شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفع ابهامات در چند موضوع کلیدی (بارداری و قاعدگی - پیشاب و باروری)

1. chaste نوشته است: با سلام
    من سه روز پیش بعد از رابطه ای که داشتم (یک قطره خون آبه) مشاهده کردم.امروز هم به مقدار 3 الی 4 قطره خون آبه مشاهده کردم. در صورتی که تا زمان پریود من هنوز 4 روز باقیست. می خواستم ببینم آیا این خون آبه ها میشه مرتبط باشه به جایگزینی یا نه ؟

سلام

اگر بلافاصله بعد از نزدیکی این یک قطره رو داشتید بنظر من ربطی به لانه گزینی نداره و بیشتر به آسیب بافت واژن می خوره اما اگر چند ساعت بعد بوده ممکنه بی ربط هم نباشه . بخصوص که در روزهای بعد هم تکرار شده
    خانم chaste شما خیلی روی شواهد سرمایه گذاری می کنید و از اونجایی که تصمیم به بارداری گرفتید بنظر من این روش ، ممکنه بزودی در شما نوعی سرخوردگی ایجاد کنه که خودش می تونه مشکلاتی برای بارداری پیش بیاره . اگر قرار باشه هر علامتی رو نشونه ای از بارداری بدونید اونوقت بعد از هربار پریود شدن ، کلی ناامید می شید  . کمی صبر کنید . اگر پریودتون به تعویق افتاد آزمایش خون بدید
    آزمایش بتا تنها راه مطمئن تشخیص بارداریست

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  2. sami28 نوشته است:
    chaste نوشته است: با سلام
    من سه روز پیش بعد از رابطه ای که داشتم (یک قطره خون آبه) مشاهده کردم.امروز هم به مقدار 3 الی 4 قطره خون آبه مشاهده کردم. در صورتی که تا زمان پریود من هنوز 4 روز باقیست. می خواستم ببینم آیا این خون آبه ها میشه مرتبط باشه به جایگزینی یا نه ؟

سلام

اگر بلافاصله بعد از نزدیکی این یک قطره رو داشتید بنظر من ربطی به لانه گزینی نداره و بیشتر به آسیب بافت واژن می خوره اما اگر چند ساعت بعد بوده ممکنه بی ربط هم نباشه . بخصوص که در روزهای بعد هم تکرار شده
    خانم chaste شما خیلی روی شواهد سرمایه گذاری می کنید و از اونجایی که تصمیم به بارداری گرفتید بنظر من این روش ، ممکنه بزودی در شما نوعی سرخوردگی ایجاد کنه که خودش می تونه مشکلاتی برای بارداری پیش بیاره . اگر قرار باشه هر علامتی رو نشونه ای از بارداری بدونید اونوقت بعد از هربار پریود شدن ، کلی ناامید می شید  . کمی صبر کنید . اگر پریودتون به تعویق افتاد آزمایش خون بدید
    آزمایش بتا تنها راه مطمئن تشخیص بارداریست

دقیقا" با شما موافقم، دیگه به کل ناامید شدم ، هر بار که پریود میشم اعصابم به کل بهم میریزه و تا مدتی حتی حوصله خودم رو ندارم.
    بازم ممنون آقای سامی که جواب سوالم رو دادید این رو هم اضافه کنم که به فاصله 3 ساعت بعد دوباره همون 3 تا 4 قطره خون ابه رو امروز مشاهده کردم ولی چیزی که این بار بهش اضافه شده بود درد زیاد دل و کمر درد.

3. با سلام دوباره
    لطفا در مورد پس آب توضیح دهید...
    آیا بعد از انزال و شستن آلت و ادرار کردن، مایعی که از آلت خارج میشود قابلیت باروری دارد؟ و اگر دارد، قابلیت باروری آن بیشتر از پیش آب هست یا خیر؟

4. با سلام
    من 7روز پیش با نامزدم نزدیکی داشتم و دخول کامل انجام شد.البته تا اون روز بکارت داشتم.به خاطر کیست تخمدان قرص دزوسپتیو مصرف میکردم ولی اون شب قرصم رو فراموش کردم اما شب بعد سر ساعت همیشگی 2تا قرص مصرف کردم.موعد قطع قرصهام 3روز پیش بود(یعنی5روز بعد رابطه جنسی) که من قرصم رو قطع کردم ولی هنوز پریود نشدم.البته مایع منی بیرون ریخته شد.میخواستم بدونم آیا امکان بارداری وجود داره؟چون خیلی هم استرس دارم.کمک کنید.

5. m_s_m نوشته است: با سلام
    من 7روز پیش با نامزدم نزدیکی داشتم و دخول کامل انجام شد.البته تا اون روز بکارت داشتم.به خاطر کیست تخمدان قرص دزوسپتیو مصرف میکردم ولی اون شب قرصم رو فراموش کردم اما شب بعد سر ساعت همیشگی 2تا قرص مصرف کردم.موعد قطع قرصهام 3روز پیش بود(یعنی5روز بعد رابطه جنسی) که من قرصم رو قطع کردم ولی هنوز پریود نشدم.البته مایع منی بیرون ریخته شد.میخواستم بدونم آیا امکان بارداری وجود داره؟چون خیلی هم استرس دارم.کمک کنید.

سلا م
    نگران نباشید
    شما باردار نیستید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. الف)اگر نزدیکی در دوروز مانده قاعدگی باشد و پس از آنهم از روش اورژانسی استفاده شده باشد و با 3 روز تاخیر قاعدگی صورت پذیرد باز هم احتمال بارداری و جود دارد؟
    ب)زمان دقیق تخمک گذاری چه روزی است؟

7. snowbird نوشته است: الف)اگر نزدیکی در دوروز مانده قاعدگی باشد و پس از آنهم از روش اورژانسی استفاده شده باشد و با 3 روز تاخیر قاعدگی صورت پذیرد باز هم احتمال بارداری و جود دارد؟
    ب)زمان دقیق تخمک گذاری چه روزی است؟

الف ) با توجه به مجموع شرایط . خیر باردار نیستید

ب ) از طریق نوار جستجوی بالای همین صفحه ، سرچ کنید " تخمک گذاری " به پاسخ خواهید رسید . تخمین زمان دقیق تخمکگذاری وقتی پریود نامنظم باشه کار ساده ای نیست .

8. ایا اگر پیشاب مرد به دستش خورده باشد و با دستش دهانه ی الت زن را مالش دهد ایا امکان بارداری وجود دارد؟ز

9. shimajfr نوشته است: ایا اگر پیشاب مرد به دستش خورده باشد و با دستش دهانه ی الت زن را مالش دهد ایا امکان بارداری وجود دارد؟ز

اگه دست خشک شده باشه امکانش اصلا نیست
    اما اگه دست آغشته باشه حتما احتمالش کم نیست

10. Asal13

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرض سلام وخسته نباشید؛
    من دو سال هست که ازدواج کرده ام وقبل از آن هم سه سال عقد بودیم. سال اول عقد برای جلوگیری از روش طبیعی استفاده کردم و سال بعد یعنی سال دوم عقد تا به امروز از قرص ال-دی  استفاده می کنم.( البته بدون تجویز پزشک ). حال می خواستم بدانم که مصرف قرص مشکلی برای باردار شدن من ایجاد نمی کند.من در این مورد کتاب های زیادی خوانده ام که  به هیچ مشکلی اشاره نکرده اند و حتی محدودیتی برای کسانی که اصلا باردار نشده اند نگذاشته اند. من 28 ساله هستم و می خواستم بدانم که تا هر وقت بخواهم ،می توانم از این قرص استفاده کنم یا باید با اجازه پزشک باشد و مصرف زیاد آن مشکلی در بارداری برای من بوجود نیاورد.
    ممنون از راهنماییهای شما.

11. Asal13 نوشته است: با عرض سلام وخسته نباشید؛
    من دو سال هست که ازدواج کرده ام وقبل از آن هم سه سال عقد بودیم. سال اول عقد برای جلوگیری از روش طبیعی استفاده کردم و سال بعد یعنی سال دوم عقد تا به امروز از قرص ال-دی  استفاده می کنم.( البته بدون تجویز پزشک ). حال می خواستم بدانم که مصرف قرص مشکلی برای باردار شدن من ایجاد نمی کند.من در این مورد کتاب های زیادی خوانده ام که  به هیچ مشکلی اشاره نکرده اند و حتی محدودیتی برای کسانی که اصلا باردار نشده اند نگذاشته اند. من 28 ساله هستم و می خواستم بدانم که تا هر وقت بخواهم ،می توانم از این قرص استفاده کنم یا باید با اجازه پزشک باشد و مصرف زیاد آن مشکلی در بارداری برای من بوجود نیاورد.
    ممنون از راهنماییهای شما.

نه خيالتون راحت مشكلي ايجاد نميكنه.همه خانوما اين قرصا استفاده ميكنن و اگه مشكلي داشت پس همه بايد نازا ميشدن.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. سلام
    من 31 شهریور آخرین روز پریودم بوده روزه 1.2.3 مهر هم نزدیکی با نامزدم داشتم از اون موقع هم پریود نشدم یعنی الان حامله هستم؟ مطمئن نیستم ولی فکر کنم آب اولیه اش رو واژنم ریخته باشه چون باکره هستم نزدیکی کامل نداشتیم.
    می شه بگید چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید