شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بارداری با پیشاب و تست های خانگی

1. سلام
    دو تا سوال
    1.آیا پیشاب واقعا اسپرم داره؟من اینجوری شنیدم که ÷یشاب در صورتی که مربوط به اولین نزدیکی و اولین ارضا شدن مرد باشه فاقد اسپرم است چون شنیدم وظیفه پیشاب اینه که محیط را برای عبور اسپرم ها آماده کنه چون مجرای عبور منی و ادرار در آقایون یکیه و با عبور ادرار محیط اسیدی میشه که وظیفه اسپرم تمیز کردن این مسیر برای آسیب ندیدن اسپرم هاست
    اما در صورتی که مرد یک بار ارضا بشه حتی با خودارضایی و ادرار نکنه بعد نزدیکی انجام بشه این پیشاب 100 درصد حاویه اسپرمه
    ..آیا این استدلال درسته؟
    سوال 2:بعد از 25 روز تست بی بی چک اگه منفی باشه میشه بهش اطمینان کرد؟

ممنون

2. سلام

در علم پزشکی هیچوقت هیچ چیزی 100% نیست

1- مایع پیش از انزال ، حتی در اولین نزدیکی و بدون انزال قبلی هم می تونه حاوی اسپرم باشه . آقایون وقتی مدتی انزال نداشته باشند با کمترین تحریک و فشار دچار انزال میشن ( مثل بعد از ادرار ) پس صحیح نیست که فکر کنید چون قبلش انزالی رخ نداده اون مایع فاقد اسپرم هست و به همین دلیل همیشه ( تاکید دارم همیشه ) باید همه ی احتیاطی که در مورد منی صورت می گیره در مورد مایع پیش از انزال هم درنظر گرفته بشه

2- بعد از 25 روز از نزدیکی اگر بی بی چک منفی باشه یکی بارداری رخ نداده . اما اگر پریودتون بیش از 10 روز به تاخیر افتاد توصیه می کنم اگر به پزشک هم مراجعه نمی کنید لااقل یکبار دیگه محض اطمینان بی بی چک رو تجدید کنید .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. 1.پس با اظهارات شما توی علم پزشکی باید منتظر موند تا شکم بیاد بالا 100درصد اطمینان حاصل کرد؟
    2.پس اون استدلال که گفتم غلطه؟من از یه پزشک اینو شنیدم

4. raha250 نوشته است: 1.پس با اظهارات شما توی علم پزشکی باید منتظر موند تا شکم بیاد بالا 100درصد اطمینان حاصل کرد؟
    2.پس اون استدلال که گفتم غلطه؟من از یه پزشک اینو شنیدم

1- نه خیر ؛ باید علمی ترین راه حل پیگیری بارداری یعنی آزمایش خون رو انجام داد
    شما یکبار تالار های گفتگوی مادران باردار مثل نی نی سایت رو مطالعه کنید می بینید که چه درصدی از خانمها باتوجه به منفی بودن بی بی چک بعد از 1-2 ماه متوجه شدن باردار هستند . درسته هیچ چیزی 100% نیست اما درصد شکست آزمایش خون بتا بعد از 25 روز واقعا درحد صفر هست اما این در مورد بی بی چک اصلا صفر نیست
    تجربه من می گه جواب مثبت بی بی چک بسیار قابل اطمینان تر از جواب منفیش هست

2- اون استدلال بنظر من غیرمسئولانه هست . همونطور که گفتم در اولین رابطه و بدون ارضای قبلی هم ممکنه اون مایع حاوی اسپرم باشه

5. سلام ...8روز از روزی که باید پریود میشدم گذشته اما هنوز پریود نشدم.تقریبا 8ماهیه پریودم منظم بوده دو بار با بی بی چک امتحان کردم منفی بود...اما باز هم نگرانم البته منی داخل واژن ریخته نشد اما چون بدون کاندوم بود مسئله پیشاب نگرانم کرده.الان باید چهکار کنم؟

6. raha250 نوشته است: سلام ...8روز از روزی که باید پریود میشدم گذشته اما هنوز پریود نشدم.تقریبا 8ماهیه پریودم منظم بوده دو بار با بی بی چک امتحان کردم منفی بود...اما باز هم نگرانم البته منی داخل واژن ریخته نشد اما چون بدون کاندوم بود مسئله پیشاب نگرانم کرده.الان باید چهکار کنم؟

من نمیدونم چرا خانمها اینقدر روی این مورد بدون منطق نگران میشم و سریع دست و پاشونو گم میکنن
    میگید منی وارد واژن نشده پس احتمال بارداری نیست اگر منی یا پیش آب اطراف واژن ریخته در دوران تخمک گذاری باشید ممکنه باردار شوید و حتی پیش اب هم وارد واژن بشه امکانش هست
    به قول استاد سامی به مثبت بودن بی بی چک بیشتر میشه اعتماد کرد تا منفی بودنش

7. سلام
    خودتون میگید پیشاب اسپرم داره جواب منفی هم قابل اطمینان نیست بیشتر آدمو نگران میکنید اونوقت اگه نگران بشیم نگرانیه بی منطقه؟چرا اونوقت؟

8. raha250 نوشته است: سلام
    خودتون میگید پیشاب اسپرم داره جواب منفی هم قابل اطمینان نیست بیشتر آدمو نگران میکنید اونوقت اگه نگران بشیم نگرانیه بی منطقه؟چرا اونوقت؟

آخه خودتون میگید منی وارد واژن نشده!!!!!!
    اگه منی وارد وازن نشده چرا نگرانید پس!!!!
    جهت کاهش استرس یه آزمایش خون بدید تا خیالتون راحت بشه
    در ضمن نوع ارتباط رو شما درست عنوان نمیکنید
    از طرفی میگید منی وارد واژن نشده از طرف دیگر میگید از پیشاب ترس دارید!!!! بالاخره باید بگید منی یا پیشاب وارد واژن شده که دوستان و متخصصان بتونند کمکتون کنند!!!

9. نزدیکی بدون کاندوم انجام شده اما منی داخل واژن وارد نشده.بقیه توضیحات رو هم که بالا دادم.آزمایش خون هم نمیتونم بدم.حالا چه راهی پیش رومه؟

10. raha250 نوشته است: نزدیکی بدون کاندوم انجام شده اما منی داخل واژن وارد نشده.بقیه توضیحات رو هم که بالا دادم.آزمایش خون هم نمیتونم بدم.حالا چه راهی پیش رومه؟

پس دیگه جای نگرانی نیست شما باردار نیستید
    پریود نشدن شما هم به احتمال بر میگیرده به استرس و نگرانی که دارید
    در ضمن یه چیز دیگه هم بگم آزمایش خون تنها راهی است که میشه بهش اطمینان 100% داشت
    ولی به نظر من نگرانیتون بدون مورد هستش باردار نیستید
    بی بی چک هم که دو بار استفاده کردید منفی بوده نگران نباشید

11. خانم رها
    پاسخ شما در پست اول داده شده . شما می تونید برای آرامش خیالتون آزمایش خون بدید و یا منتظر پریودتون بشینید ولی اگر بیش از 10 روز به تاخیر افتاد باید به پزشک مراجعه کنید .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  12. soheyla

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من5/1 ماه پیش از روش اورژانسی استفاده کردم. ماه قبل پریود شدم. اما این ماه 9 روزه عقب انداخته ام. جواب بی بی چک بعد از 25 روز منفی بوده. به نظر شما چرا پریود نمی شوم. آیا ممکنه مربوط به قرص ها بوده که حالا عوارض رو نشون میده؟

13. سلام

قاعدگي هر ماه =عدم بارداري تا آن زمان

علت عقب افتادن پريود اين دوره شما برهم خوردم تعادل هورموني است
    نگران نباشيد

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید