شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوزش شديد پوست سر

1. با سلام.
    21 سالمه.دو سه ماهه كه پوست سرم،گهگاهي به شدت شروع به خارش مي كنه به طوري كه بعضي موقع ها احساس مي كنم زير پوست سرم به شدت ميسوزه.روي ساقه موهام و قسمت انتهايي موهايي كه مي ريزن،يه چيزي شبيه شوره سر دور تا دور شو گرفته.ريزش مو هام كمي غير معمول شده!اكثر موهايي كه ميريزن،داراي همون موادي هستند كه بالا گفتم.هيچ نوع قرمزي يا جوشي هم رو سرم نيست.
    در ضمن از وقتي كه رفتم خوابگاه دانشكده اين طوري شدم.
    به نظر تون مشكلم چيه؟
    آيا موهايي كه به اين صورت ميريزن دوباره رشد مجدد ميكنند.
    خيلي ممنون.

2. سلام این مشکل اغلب ریشه عصبی داره . گاهی همراه شوره سر و گاهی همراه ریزش مو و گاهی توام با هردو دیده میشه و دقیقا با وضعیت استرس فرد رابطه داره

شما می تونید به متخصص پوست و مو مراجعه کنید ، ممکنه ایشون از لوسیون های ضدالتهاب ( فرضا بتامتازون ) و شامپوهای ضدقارچ ( فرضا نیزورال ) استفاده کنن
    می تونیدم صبر کنید تا مثل اغلب این موارد خود بخود بعد از مدتی برطرف بشن

موهای ریخته شده هم معمولا دوباره رشد می کنن فقط اگر ریزش شدید باشه ، پزشک ممکنه از ماینوکسیدیل برای تحریک رشد مو کمک بگیره

3. sami28 نوشته است: سلام این مشکل اغلب ریشه عصبی داره . گاهی همراه شوره سر و گاهی همراه ریزش مو و گاهی توام با هردو دیده میشه و دقیقا با وضعیت استرس فرد رابطه داره

سلام.ممنون از پاسختون.
    من تقريبا 1 ساله كه استرس دارم.و اين استرسم از وقتي شروع شد كه فهميدم افتادگي دريچه ميترال دارم.حالا هر موقع كه كمي ضربانم ميره بالا،يا جاي ديگم درد مي گيره با خودم ميگم الانه كه سكته كنم.خيلي تاثير بدي روم گذاشته.به نظرتون بايد چيكار كنم؟
    در ضمن به نظرتون استفاده از داروهاي گياهي ميتونه براي موهام مفيد واقع شه؟
    با تشكر

4. سلام

دوست عزیز بیماری شما نباید باعث بشه روحیه تون رو از دست بدید یا زندگی تون رو متوقف کنید . خیلی ها با بیماری شما سالهای سال بدون مشکل زندگی می کنند بشرط آنکه زیر نظر متخصص باشند . اگر احساس می کنید بیماری بدجوری داره آزارتون میده توصیه می کنم به مشاور مراجعه کنید . همچنین می تونید با پزشک متخصص قلب نیز مشورت کنید ایشون هم بخوبی می تونن راهنماییتون کنن

در مورد موها هم باید بگم که خیلی چیزا شاید بتونه به شما کمک کنه اما استفاده خودسرانه از اونها توصیه نمیشه . مثلا الان که می فرمایید مشکل قلب دارید ، حتی استفاده از ماینوکسیدیل هم با احتیاط زیاد و با تشخیص متخصص ، باید باشه
    پس ترجیح می دم اسمی از هیچ دارویی ( شیمیایی و گیاهی ) نبرم
    شما هم این ذهنیت رو بذارید کنار که داروی گیاهی عارضه نداره . من بهتون می گم که داره ، خوبشم داره !
    پس فقط و فقط به پزشک مراجعه کنید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید