شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

افسردگی و اضطراب بارداری

1. با سلام و تشکر فراوان از مدیران محترم سایت
    سلام دوستان
    من در هفته سوم بارداری هستم دوسال و نیم است که ازدواج کردم خیلی برای باردار شدن استرس داشتم همسرم را نیز در این ماجرا خیلی اذیت کردم احساس می کردم خیلی طول می کشد تا باردار شوم و باید به روشهای کمک درمانی برای بارداری پناه ببرم(در صورتی که تمام آزمایشات من و همسرم سالم بود)خلاصه با همه این تفاسیر و از آنجایی که قادر متعادل بسیار مهربان است در یک ماهی که برای بارداری تلاش می کردم باردار شدم و این ماه دیگر پریود نشدم حتی به قدری پریودهایم منظم بود که در روزی که باید پریود می شدو و نشدم آزمایش hcg را انجام داد و مثبت بود.حالا دائم فکرهای بد می کنم یعنی با کوچکترین احساس دردی که در ناحیه زیر شکم اتفاق می افتد(خدای نکرده )به سقط فکر می کنم تمام کارهای روزانه ام مختل شده در محل کارم دست به سیاه و سفید نمی زنم در خانه دیگر آنقدر استرس دارم که حتی نمی توانم بخندم یا حتی تلویزیون تماشا کنم همسرم نیز بنده خدا همش می گه چرا اینطوری شده و دیگر بشاش نیستی به خدا دست خودم نیست خیلی خیلی ناراحتم تر خدا کمکم کنید که من با این قضیه چطوری کنار بیام؟و از علائم مشکوک به سقط نیز برایم بگوییدتا از این نگرانی نجات یابم و خاطره خوبی از اولین بارداری ام داشته باشم(خیلی دردودل کردم ببخشید)

2. سلام عزيزم.من ميخواستم يه لينك بهتون بدم كه از اونجا بتونين مطلبي در اين موردي بخونين ولي فكر كردم شايد نتونم مثل دفعات قبل كمكتون كنم.چرا شما به پزشك مراجعه نميكنيد؟ من فكر ميكنم اينجوري استرستون كاملا از بين بره.مهمتر اينكه به خدا توكل كنيد همه چيز حل ميشه.

3. دوست من سلام

استرس متاسفانه تاثیر مثبتی روی رشد و شکل گیری جنین نداره و بهتره بجای خودخوری به فکر درمان باشید .
    خوشبختانه امروزه در تهران - و احتمالا در شهرستانها - مراکز خوبی برای مشاوره و هدایت مادران جوان راه اندازی شده که با فعالیت گروهی و مستمر شما در این کانونها قطعا از اضطراب شما کم می کنه و با کسب آگاهی های لازم باعث میشه روند بارداری رو بهتر طی کنید .

اگر تهران تشریف دارید بفرمایید که بطور خصوصی آدرس 1-2 تا از این مراکز رو بهتون بدم

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  4. دوست عزیز ممنون میشم آدرس این مراکز را بهم بدین و دیگر اینکه علائم احتمالی سقط در 3 ماهی اول بارداری را نیز میشه برام بگین من گاهی اوقات زیر دلم تیر میکشه که با استراحت بهتر میشه البته شاید هم تلقین باشه تر خدا کمکم کنیددارم دیوونه میشم.

5. سلام دوست عزيز
    همون‌طور كه دوستان گفتند اگر اين همه ترس و استرس داشته باشيد نه تنها خودتون آسيب مي‌بينيد بلكه جنين شما هم در معرض خطر قرار مي‌گيره از قديم گفتن از هر چي بترسي سرت مياد.پس بهتره به چيزهاي خوب به آينده فكر كنيد ذهنتون رو هميشه به مثبت‌ها سوق بديد نه منفي‌.
    دردي كه شما از اون ياد مي‌كنيد معمولاً در اكثر خانم‌ها ديده ميشه كه طبيعي به نظر ميرسه و در اين موارد معمولاً متخصصان از ويتامين k استفاده مي‌كنند. از علائم تهديد به سقط دردهاي شديد و تيز در ناحيه كمر و شكم، وجود خونريزي يا ترشحات قهوه‌اي رنگ، سفت شدن شكم يا احساس درد در هنگام لمس است كه البته ممكنه در همه اين موارد وجود نداشته باشه.
    بنابراين بهترين راه حل و آسودگي خيال براي شما مشاوره با يك پزشك.
    موفق باشيد.

6. love_story نوشته است: دوست عزیز ممنون میشم آدرس این مراکز را بهم بدین و دیگر اینکه علائم احتمالی سقط در 3 ماهی اول بارداری را نیز میشه برام بگین من گاهی اوقات زیر دلم تیر میکشه که با استراحت بهتر میشه البته شاید هم تلقین باشه تر خدا کمکم کنیددارم دیوونه میشم.

سلام مجدد

من اینجا پاسخ شما رو می دم شاید بدرد سایر دوستان هم بخوره
    کلاس در مورد آمادگی زایمان و کنترل مسائل روحی زیاده ولی اونهایی که من می تونم برحسب تجربه تایید بکنم

1- کلاسهاییست که در بیمارستان صارم تشکیل میشه ( می تونید تلفن روابط عمومیش رو از 118 بگیرید ) و کلا الان در اکثر بیمارستانها چنین کلاسهای تشکیل میشه

2- کلاسهای خانم روستا ( کارشناس مامایی ) <--- روی عبارت کلیک کنید
    http://www.iranbirth.com/class.html

و به خودتون لطف می کنید اگر این جریان استرس رو پیگیری کنید چون اصلا کم اهمیت نیست . همچنین می تونید از طریق فرهنگسرای کودک واقع در قلهک خیابان امامزاده ، کلاسهای آمادگی بارداری و زایمان رو پیگیری کنید . شماره فرهنگسرای کودک رو هم می تونید از 118 بگیرید

...

7. 9 توصیه کاربردی جهت کاهش استرس در بارداری

توصيه هايي براي مادر شدن
    تاريخ: سه شنبه، 22 شهريور، 1384
    موضوع: بهداشت باروری

ترجمه: لادن شريعت زاده
    منبع: مجله Parents

• به داستان هاى ترسناك در مورد حاملگى توجهى نكنيد
    زنان معمولاً به همان روش كه مردان داستان هايى در مورد ماهيگيرى مى گويند، داستان هايى در مورد تولد بچه نقل مى كنند. ۵ ساعت زايمان به طور معجزه آسايى، سه روز طول مى كشد، درست مثل يك ماهى ۵/۱ كيلويى كه به يك ماهى ۶ كيلويى تبديل مى شود. هر چه را از مادرهاى ديگر مى شنويد، باور نكنيد- شنيدن بعضى از اين مطالب و باور آن، فقط شما را عصبى مى كند.

• براى جلوگيرى از حالت تهوع حاملگى، بخوريد
    همان طور كه هر خانم حامله اى مى داند، حالت تهوع صبحگاهى مى تواند در هر زمانى از روز اتفاق بيفتد. براى مبارزه با اين حالت به جاى سه وعده غذاى معمولى يعنى صبحانه، ناهار و شام، ۶ وعده غذاى كمتر ميل كنيد. اين روش باعث مى شود كه شما هرگز نه خيلى گرسنه باشيد و نه خيلى سير.
    قبل از خواب، چند بيسكويت شورمزه را كنار دستتان بگذاريد تا صبح هنگام بيدار شدن از خواب آنها را بخوريد. براى خوراك سبك بعدازظهر، هميشه چند هويج در كيفتان داشته باشيد. روش مفيد ديگر اين است: در زمان هاى مختلف بخوريد و بياشاميد، اين كار مانع پرخورى و حساسيت معده مى شود.

• براى تغييرات بزرگ نقشه بكشيد
    وقتى والدين از معاينات هفته ششم برمى گردند، هميشه از اين موضوع كه آنها از تغييراتى كه كودك در زندگى شان به وجود مى آورد، چقدر شگفت زده مى شوند، حيرت مى كنم. با والدين ديگر درباره آنچه انتظار داريد، صحبت كنيد، به صورت فهرست درآوردن آنها باعث مى شود دو ماه اول را راحت تر سپرى كنيد. خواه از اقوام و دوستان كمك بگيريد خواه از يك مشاور دوران شيردهى.

• به هفته هايى كه پيش رو داريد، فكر كنيد
    شما بعد از ۳۶ هفته مى توانيد منتظر زايمان باشيد، پس آماده باشيد. آيا ساك بيمارستان را آماده كرده ايد- مى دانيد چه كسى شما را به بيمارستان مى رساند و چه كسى قرار است از بچه هاى ديگرتان در خانه نگهدارى كند- در آخر لباس و صندلى ايمنى براى كودكتان را فراموش نكنيد، زمانى كه آن روز بزرگ بالاخره از راه برسد، از پيش سروسامان دادن به كارها، شما را از استرس و فشار عصبى نجات مى دهد.

• چيزهايى در مورد ميكروب هاى استرپتوكوك گروه ۰ ياد بگيريد
    اين باكترى يك باكترى معمولى است و بعضى اوقات در بزرگسالان بى ضرر است، اما مى تواند براى نوزادان خطرناك باشد. با وجود اين معاينه كردن در اين مورد امرى عادى نيست. به همين دليل است كه بايد درباره اين موضوع كه در ۳۵ تا ۳۷ هفتگى بايد مورد آزمايش قرار بگيريد يا خير، با پزشكتان صحبت كنيد. اگر نتيجه آزمايش مثبت باشد، در هنگام زايمان براى جلوگيرى از انتقال ميكروب به كودك، به شما آنتى بيوتيك مى دهند.

• به دنبال يك كلاس خوب در مورد بچه دار شدن باشيد
    به طور ناخودآگاه در كلاس هاى بيمارستان كه براى اين منظور تشكيل مى شود شركت نكنيد. لازم است كه شما اول فهرست مطالب آنها را بررسى كنيد. بعضى بيمارستان ها، زمان زيادى را صرف خط مشى ها و برنامه هاى خودشان مى كنند و به دوران زايمان و تولد كودك توجه زيادى ندارند. خواه اين كلاس در بيمارستان باشد خواه يك مربى تولد بچه، خارج از بيمارستان باشد، در پى يافتن كلاسى باشيد كه تمام جنبه ها (بعدها)ى زايمان و دوران بعد از زايمان را به شما آموزش دهد.

• مراقب بهداشت دهانتان باشيد
    لااقل يك بار در دوران حاملگى به دندانپزشك مراجعه كنيد. چون به خاطر ميزان بالاى استروژن و پروژسترون كه در بدن تان جريان پيدا مى كند، احتمال اينكه لثه ها دچار عفونت باكترى شوند، افزايش مى يابد (كه به بيمارى لثه منجر مى شود). اين باكترى مى تواند در خون تان جريان يافته و خطر زايمان زودرس را بالا ببرد.

• خودتان را در يأس و نااميدى قرار ندهيد
    مهم نيست كه چقدر سخت تلاش مى كنيد، شما در مورد زايمان تان، كنترل كامل نخواهيد داشت. شايد نتوانيد يك دوره بدون دارو را سپرى كنيد يا زايمانى دلخواه خودتان داشته باشيد. اين را بدانيد كه برنامه زايمان بايد منعطف و قابل تغيير باشد و اگر دقيقاً آن طور كه اميد داشتيد پيش نرود، احساس شكست نكنيد. تمام اين كارها به يك چيز منتهى مى شود: مادر و كودك سالم.

• اين ۹ ماه را جشن بگيريد
    طورى رفتار نكنيد كه گويى دوران حاملگى تان، مسيرى است كه بايد طى شود- فكر كنيد زمانى رسيده كه آرزوى آن را داشته ايد. هر روز، چند لحظه اى را در اين باره فكر كنيد كه داخل بدنتان چه اتفاقى دارد مى افتد و از احساس اينكه كودكتان حركت مى كند و رشد مى نمايد، لذت ببريد. زمان زايمان شما قبل از اينكه بدانيد، فرا مى رسد.

منبع : نی نی سایت

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید