شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مصرف شیر

1. Mohzens

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.
    دوستان بنده یک نگرانی در مورد مصرف شیر دارم. قضیه این هست که من از اواسط پاییز شروع به مصرف شیر کردم و از همون موقع عادت دارم روزی حداقل 1 لیتر شیر مصرف کنم...چه بسا میشه گفت روزی حداقل یک و نیم لیتر الی 2 لیتر شیر مصرف میکنم! شیر مصرفی بنده هم UHT هست و پاستوریزه نیست که مشکلات نفق داشته باشم.
    از آشنایان و اطرافیان شنیدم کلسیم زیاد باعث ایجاد سنگ کلیه میشه.(این رو هم میدونم که 750 سی سی شر کلسیم یک روز بدن رو تامین میکنه) سوال بنده این هست که با این سن بنده(15 سال) و مصرف یک و نیم لیتر تا 2 لیتر شیر در روز مشکلی برای کلیم پیش نمیره و سنگسازی نمیکنه؟

2. Mohzens نوشته است: سلام.
    دوستان بنده یک نگرانی در مورد مصرف شیر دارم. قضیه این هست که من از اواسط پاییز شروع به مصرف شیر کردم و از همون موقع عادت دارم روزی حداقل 1 لیتر شیر مصرف کنم...چه بسا میشه گفت روزی حداقل یک و نیم لیتر الی 2 لیتر شیر مصرف میکنم! شیر مصرفی بنده هم UHT هست و پاستوریزه نیست که مشکلات نفق داشته باشم.
    از آشنایان و اطرافیان شنیدم کلسیم زیاد باعث ایجاد سنگ کلیه میشه.(این رو هم میدونم که 750 سی سی شر کلسیم یک روز بدن رو تامین میکنه) سوال بنده این هست که با این سن بنده(15 سال) و مصرف یک و نیم لیتر تا 2 لیتر شیر در روز مشکلی برای کلیم پیش نمیره و سنگسازی نمیکنه؟

سلام
    این دقیقا بستگی به استعداد کلیه های شما در زمینه سنگ سازی دارد
    مطمئنا کلیه سنگ ساز وقتی کلسیم اضافی دریافت کند مشکلات عدیده ای ایجاد می کند
    و مشکل دیگر اینست که شیر و لبنیات همونطور که مفید هستند اگر پرچرب باشند در این میزانی که شما مصرف می کنید بازهم دردسر ساز خواهند شد و
    در نهایت اینو بدون دوست عزیز

که آب رو هم اگر بیش از نیاز بدن و افراطی بنوشی گاهی حتی تا سرحد مرگ برات مشکل درست میکنه
    پس بهتره هرچیزی رو در حد متعادلش مصرف کنی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام
    منم یه نگرانی در مورد عدم مصرف شیر دارم . من معدم به شیر خیلی حساسه . طوری که هر وقت شیر می خورم تا چند ساعت حالت تهوع دارم . الان دیگه مجبور شدم اصلاً لب به شیر نزنم . حتی الان یکماه که شیر کاملاً از برنامه غذاییم حذف شده .
    به نظرتون من باید از چه مواد غذایی استفاده کنم که خواص شیرو داشته باشه ؟

4. helen68 نوشته است: سلام
    منم یه نگرانی در مورد عدم مصرف شیر دارم . من معدم به شیر خیلی حساسه . طوری که هر وقت شیر می خورم تا چند ساعت حالت تهوع دارم . الان دیگه مجبور شدم اصلاً لب به شیر نزنم . حتی الان یکماه که شیر کاملاً از برنامه غذاییم حذف شده .
    به نظرتون من باید از چه مواد غذایی استفاده کنم که خواص شیرو داشته باشه ؟

سلام

شما احتمالا نسبت به لاکتوز موجود در شیر حساسیت دارید
    یکبار شیرپرچرب رو در حالیکه معده تون پر هست امتحان کنید معمولا شیرپرچرب بخاطر دیرهضم بودنش کمتر مشکل بوجود میاره
    در نهایت درصورت عدم تحمل هرگونه شیر می تونید اغلب مواد موجود در شیر بخصوص کلسیم رو از طریق ماست و حتی پنیر بدست بیارید .

در کنار ماست و پنیر ، استفاده از شیرسویا ( هرچند دقیقا جایگزین شیر دامی نیست و ابدا نباید بعنوان جایگزین شیر در اختیار کودکان قرار بگیرد ) اما برای شما بخاطر نداشتن لاکتوز مفید خواهد بود . شیر سویا بصورت عادی و در طعم های مختلف در بازار موجود هست . من وانیلی و توت فرنگیش رو دوست داشتم .

5. مرسی آقا سامی . البته من به شیر پر چرب و شیر با طعمهای میوه ای هم حساسم .
    مسئله دیگه اینه که ماست و پنیر هم دوست ندارم
    سعی می کنم شیر پرچرب و در حالیکه معدم پره امتحان کنم
    شیر سویا هم تا حالا نشنیده بودم خیلی ممنون امیدوارم بتونم این یکی رو دیگه بخورم

6. Mohzens

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    خیلی جالبه ک هشما اصلا نمیتونید شیر بخورید و من معتاد شیر نوشیدنم!

7. خوش بحالتون شیر فواید زیادی داره اینم از بدشانسی منه که اینطوریم

8. Mohzens

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    متاسفانه شیر طبیعی بدون قند وجود نداره:دی مجبورید از شیرسویا استفاده کنید...

9. helen68 نوشته است: مرسی آقا سامی . البته من به شیر پر چرب و شیر با طعمهای میوه ای هم حساسم .
    مسئله دیگه اینه که ماست و پنیر هم دوست ندارم
    سعی می کنم شیر پرچرب و در حالیکه معدم پره امتحان کنم
    شیر سویا هم تا حالا نشنیده بودم خیلی ممنون امیدوارم بتونم این یکی رو دیگه بخورم

خواهش می کنم
    و
    تاکید می کنم که شیرسویا در کنار ماست و پنیر مکمل خوبیه اما به تنهایی جایگزین کاملی برای شیر دامی نیست هرچند بهرحال ترکیب مفیدی خواهد بود .
    سعی کنید استفاده از ماست رو بعنوان یک ماده مغذی لازم بشکل درمانی و دارویی در سبد تغذیه تون بذارید و با " دوست ندارم " خودتون رو از این ماده مفید محروم نکنید . رساندن کلسیم لازم ( نه بیش از حد ) به بدن بخصوص برای خانمها و بخصوص در 30 سال نخست زندگی خیلی ضروری خواهد بود .

10. شير كم لاكتوز
    حساسيت به قند شير (لاكنوز) به طور طبيعي در برخي از بزرگسالان وجود دارد. اين حساسيت در اثر عدم ترشح آنزيم لاكتاز در روده انسان به وجود مي آيد. عدم تحمل لاكتوز يا حساسيت به قند شير در اثر عدم هضم لاكتوز و باقيماندن آن در دستگاه گوارش و سپس تخمير توسط باكتري هاي روده بزرگ موجب توليد گاز و اسيد در لوله گوارش و بروز عوارض گوارشي مانند دل درد و تهوع مي شود.اگر فردي دچار اين عارضه است مي تواند از ساير فرآورده هاي لبني مثل ماست استفاده كند همچنين اگر شير،روزانه و به تدريج مصرف شود دستگاه گوارش آنزيم لاكتاز را توليد كرده و نسبت به شير تحمل ايجاد خواهد شد.امروزه با تغيير در فرمولاسيون شير توليد شير كم لاكتوز و ياحتي بدون لاكتوز ميسر شده است. شير كم لاكتوز به راحتي قابل هضم است و براي تمام افراد جامعه مناسب است. در اين فرآورده قنــد لاكتــوز بــه قندهاي ساده تر تبديل شده است و به همين دليل داراي طعم شيرين است.

اگر تبلیغ محسوب نشه و بگذارید به حساب اطلاع رسانی باید بگم شرکت " پاک " شیر کم لاکتوز تولید می کند که برای کسانی که به لاکتوز حساسیت دارند احتمالا عوارض کمتری خواهد داشت

..................
    خواص غذايي شير كم لاكتوز

حساسيت به قند شير بصورت طبيعي در بسياري از بزرگسالان وجود دارد . اين حساسيت در اثر عدم ترشح آنزيم لاكتاز در روده انسان بوجود مي‌آيد بنحويكه قند شير بطور كامل هضم نشده و در دستگاه گوارش باقي مي‌ماند .
    قند باقي مانده در اثر فعاليت باكتري هاي روده بزرگ توليد گاز و اسيد مي‌نمايد كه توام با مشكلات گوارشي است .
    شير كم لاكتوز توليد شده در شركت لينيات پاستوريزه پاك به راحتي قابل هضم بوده و براي تمامي افراد جامعه مناسب است و به دليل طعم شيرين طبيعي آن ، براي كودكان نيز مطبوع مي‌باشد .

جدول ارزش غذايي شير كم لاكتوز
    انرژي 57 K cal
    چربي 2.5 gr
    كربوهيدرات 4.8 gr
    پروتئين 3.4 gr
    كلسيم 0.12 gr
    فسفر 0.1 gr

منبع : لبنیات پاستوریزه پاک

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  11. tanaz_2

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام

1 لیوان شیر تقریبا معادل 2 لیوان ماست میباشد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید