شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

فرق فتق و واریکوسل - باقیمانده ادرار

1. reza222

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    با توجه به مشکلاتی که برای من پیش اومده از شما عاجزانه خواهش می کنم خیلی سریع وشفاف به من جواب بدید:
    1_فرق بین فتق و واریکوسل چیه(عوارض و علایم هردو)؟
    2_حدودا یه سالی میشه فهمیدم که بعد از ادرار وزمانی که از دستشویی میام بیرون یه قطره که فکر میکنم ادرار باشه از آلتم خارج می شه میخواستم ببینم که این چه مشکلیه؟ و درمانش چیه اصلا درمان داره یا.......؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. reza222 نوشته است: سلام
    با توجه به مشکلاتی که برای من پیش اومده از شما عاجزانه خواهش می کنم خیلی سریع وشفاف به من جواب بدید:
    1_فرق بین فتق و واریکوسل چیه(عوارض و علایم هردو)؟
    2_حدودا یه سالی میشه فهمیدم که بعد از ادرار وزمانی که از دستشویی میام بیرون یه قطره که فکر میکنم ادرار باشه از آلتم خارج می شه میخواستم ببینم که این چه مشکلیه؟ و درمانش چیه اصلا درمان داره یا.......؟

با سلام

1- فتق به زبان ساده یعنی باز شدن جداره و بیرون زدگی محتویات . که حالا ممکنه این فتق در نواحی مختلف (کشاله ران ، شکم و ... ) رخ بده . دقت کن جداره ی دربرگیرنده اون ناحیه پاره می شه نه پوست بدن که چیزی بیرون بزنه ازش . بدن لایه های مختلفی داره ...

واریکوسل اما واریس عروق بیضه هست که بصورت رگهای اضافی و در هم تنیده شده در بیضه حس می شوند . فتق هایی که وارد کیسه بیضه می شوند گاهی با توده های بیضه و واریس بیضه اشتباه می شوند که در مورد شک باید حتما به پزشک مراجعه کرد. با مشاهده حضوری و سونوگرافی این دوتا رو بخوبی میشه از هم تشخیص داد

2- اگر بعد از ادرار بازهم قطرات ادرار در لوله آلت باقی می مونه ، اونوقت علل مختلفی مطرح میشه . فرضا توصیه می شه مدت بیشتری در دستشویی بمونید تا مطمئن بشید که ادرار تخلیه شده و یا عملی مثل استبراء انجام بدید تا ادرار کامل تخلیه بشه و ... اما اگر با این دستورات مشکل حل نشد احتمال بروز عفونت ادراری ، سنگ مثانه و کلیه و سایر مشکلات مثانه و کلیه و حتی گاهی پروستات ( نه در سن شما ) مطرح می شود .
    اگر حس می کنید مشکل جدی هست به ارولوژیست رجوع کنید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید