شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عرق زیاد در تمام فصول

1. سلام دوستان.
    تن من وحشتناك عرق ميكنه، چه زمستون چه تابستون فرقي نداره.ديگه خسته شدم.آيا راهي هست واسه خلاص شدن از اين مهلكه؟

2. msety نوشته است: سلام دوستان.
    تن من وحشتناك عرق ميكنه، چه زمستون چه تابستون فرقي نداره.ديگه خسته شدم.آيا راهي هست واسه خلاص شدن از اين مهلكه؟

سلام
    این مسئله بیشتر ژنتیکی هست و کاریش نمیشه کرد ولی میتوانید با کاهش مصرف ادویه جات بوی بد آن و  بااستفاده از لباس های نخی مقداری میزان آن را کاهش دهید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. عرق کردن بیش از حد بدن عارضه خطرناکی نیست ولی تاثیر خیلی زیادی در کیفیت زندگی مبتلایان دارد. بسیاری از مبتلایان نمی‌دانند که آیا این عارضه درمان پذیر هست یا نه و برای درمان آن به چه کسی مراجعه کرد
    راههای مختلف درمان

اگرچه هیپرهیدروز موضعی خطرات جدی بجا نخواهد گذاشت، اما لحظاتی از زندگی وجود دارند که تاثیر جدی از این عارضه می‌گیرند. به همین دلیل درمان را به بعضی از مبتلایان توصیه می‌کنیم. به نظر شما در چه زمانی باید درمان را شروع کرد؟ ما درمان را برای کسانی توصیه می‌کنیم که این رطوبت مداوم اختلال در زندگی فرد ایجاد کرده باشد.

برای درمان از داروهای ساده شروع می‌کنیم. در صورتی که مشکل برطرف نشد، از روشهای درمانی تخصصی‌تر استفاده می‌کنیم. این ترکیبات عبارتند از:

1.     اسپری ضد عرق: ترکیبات ضد عرق ساده در تمام فروشگاههای آرایشی بهداشتی وجود دارند و برای تهیه آن نیازی به نسخه پزشک نیست. این ترکیبات تاثیر کمی دارند و برخی از بیماران به این ترکیبات پاسخ مناسب می‌دهند.

2.     داروهای ضد عرق: این ترکیبات را فقط با نسخه پزشک از داروخانه می‌توان تهیه کرد. این دارو که قدرت اثر قوی تری نسبت به اسپری دارد از نمک آلومینیوم تشکیل شده و می‌تواند در هیپرهیدروز معمولی اثر داشته باشد.

3.     یونتوفورزیس: در این روش درمانی دارویی وجود ندارد و با تکنولوژی الکتریکی درمان لازم انجام می‌شود. دستگاه یونتوفورزیس جریان الکتریکی خاصی ایجاد می‌کند. این جریان الکتریکی از طریق الکترودهای خاص به نواحی دارای عرق زیاد وارد شده غدد عرق را سرکوب می‌کند. به این ترتیب بیمار تا مدتها از رطوبت ناشی از عرق زیاد در امان است.

4.     بوتاکس: تزریق این داروی ضد چروک در نواحی مبتلا به هیپرهیدروز می‌تواند تحریک عصبی غدد عرق را کمتر کرده و ترشح این غدد را کاهش دهد. این دارو تا 90 درصد موارد هیپرهیدروز را درمان می‌کند. به این ترتیب مواردی را که به روشهای درمانی قبلی جواب نمی‌دهند با این روش بهبود می‌دهیم. با توجه به اینکه این روش نیاز به تزریق در نقاط متعدد دارد، برای کاهش درد از بیحس کننده‌های موضعی استفاده می‌کنیم.

5.     داروهای خوراکی: این داروها هم از میزان عرق تا حد مطلوبی کم می‌کنند اما با توجه به عوارض جانبی زیاد، خیلی مورد استقبال بیماران و پزشکان قرار نمی‌گیرد. از جمله عوارض این داروها طپش قلب و گاهی افزایش فشار خون می‌باشد.

در موارد هیپرهیدروز عمومی، برعکس نوع موضعی، کل بدن دچار افزایش تعریق می‌شود. این موارد خیلی بندرت دیده می‌شوند ولی در صورت مشاهده باید در اولین فرصت به پزشک مراجعه نمود. از جمله علل این بیماری عفونتهای عمومی بدن، اختلالات هورمونی، سرطان ویا اختلالات عصبی می‌توان نام برد. در هیپرهیدروز عمومی شبها موقع خواب هم افزایش عرق خواهیم داشت در صورتی که در نوع موضعی فقط در موقع بیداری عرق زیاد دیده می‌شود. برای درمان هیپرهیدروز عمومی علت ایجاد کننده باید برطرف شود پس شناسایی این علت الزامی است که توسط پزشک انجام می‌شود.

به این ترتیب متوجه می‌شویم که هرعلامتی ممکن است نشانه اولیه یک بیماری مهم باشد. پس به تمام مشکلات جدید بدن باید توجه کرد و از کوچکترین علامت حتی عرق کردن نابجا نباید بطور سرسری گذشت و علت ایجاد کننده آنرا جستجو کنید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. msety نوشته است: سلام دوستان.

سلام

عرق کردن اغلب دلایل بی اهمیت دارد ولی اگر نشانه هایی مثل کاهش وزن یا افزایش آن . لرزش دست ، اضطراب ، ریزش مو ، خشکی پوست بخصوص پوست لب و ... رو دارید اونوقت ممکنه بعلت مشکلات تیروئید باشه و باید مورد بررسی قرار بگیرید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  5. sami28 نوشته است:
    msety نوشته است: سلام دوستان.

سلام

عرق کردن اغلب دلایل بی اهمیت دارد ولی اگر نشانه هایی مثل کاهش وزن یا افزایش آن . لرزش دست ، اضطراب ، ریزش مو ، خشکی پوست بخصوص پوست لب و ... رو دارید اونوقت ممکنه بعلت مشکلات تیروئید باشه و باید مورد بررسی قرار بگیرید

با سلام!
    آقای سامی عزیز ، یعنی به نظر شما من مشکل تیروئید دارم؟
    من هم زیاد عرق می کنم و هم لبم خیلی زود خشک و پوسته میشه. چند سال پیش که تست خون دادم مشکلی نداشتم. به نظر شما ممکنه حالا مشکل تیروئید داشته باشم؟!!!!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. momena نوشته است:
    sami28 نوشته است:
    msety نوشته است: سلام دوستان.

سلام

با سلام!
    آقای سامی عزیز ، یعنی به نظر شما من مشکل تیروئید دارم؟
    من هم زیاد عرق می کنم و هم لبم خیلی زود خشک و پوسته میشه. چند سال پیش که تست خون دادم مشکلی نداشتم. به نظر شما ممکنه حالا مشکل تیروئید داشته باشم؟!!!!

خانم momena سلام
    مشکل پرولاکتین بالا که ندارید  ؟
    من نمی تونم بهتون با اطمینان بگم که بله ولی تعریق زیاد و خشکی پوست بخصوص خشکی پوست لب از علائم مشکلات تیروئید هست . مشکل تیروئید اینجوری نیست که یا کسی داشته باشد یا نداشته باشد ، یعنی ممکنه شما 6 سال پیش دچار مشکلی نبودید ولی امروز دچارش باشید .
    تازه گاهی مشکلات تیروئید از طریق آزمایش t4 , tsh هم قابل ردیابی نیست و آزمایشات دقیقتری رو می طلبه

بهرحال از اونجایی که شواهدش رو دارید اگر چک بشید به خودتون لطف کردید ،

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. تعريق يكي از راههاي دفع سموم بدن كه در كار دفع به كليه ها كمك مي كند اگر آزمايشهايتان بيماري را نشان نداده حساسيت نشان ندهيد چون مصرف هر دارويي براي كاهش تعريق به كليه هايتان فشار وارد مي كند من هم اين مشكل را دارم و با پيگيري هاي زياد به نتيجه اي نرسيدم.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. noushin

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    عرق كردن زياد در بعضي مواقع نشان از اضطراب و تنش شخص ميباشد  اين حالت در افراد پر تنش و عصبي بيشتر است  SO PLZ CALM ALWEAYES

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید