شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

داشتن میوم رحمی

1. سلام و خسته نباشید
    دکتر من27دارم حدود 5ساله که میوم رحمی دارم به انداز ( 10*9*7
    , و 3 سال تمام از قرص های ضد بارداری هم استفاده کردم برای کاهش درد و کم شدن خونریزیم من ازدواج کردم
    و اصلا هم مایل نیستیم بچه دار بشیم
    6 ماهه که قرص ها رو مصرف نمیکنم

این ماه بدون برنامه ریزی دوباره قرص مصرف کردم
    و در طی نزدیکی که داشتم برای اولین بار مایع منی کاملا وارد بدنم شد
    سوالم اینه که با در نظر گرفتن مصرف قرص ها بدون برنامه ماهیانه و وجود فیبرم رحمی امکان حاملگی من وجود دارد یا نه ؟
    با تشکر از شما

2. سلام
    قضیه قرصها که بنظرم اون سه سال رو باید فراموش کنید چون 6 ماه وقفه زمان کمی نیست و در ماه اول مصرف اگر منی داخل واژن ریخته بشود احتمال بارداری اگرچه ممکنه بسته به مدت مصرف قرص بالا نباشه اما منتفی هم نیست

در مورد فیبروم هم دقیقا بستگی داره فیبرم ها داخلی باشند و یا خارجی
    ابعادی که فرمودید اگر به میلی متر باشه  اونوقت فیبروم شما خیلی بزرگ محسوب نمیشه و حتی اگر داخل رحم هم باشه ممکنه مشکلی ایجاد نکنه و اگر به سانتی متر باشه اونوقت حتی اگر باردار بشید پزشک احتمالا دستور کورتاژ بهتون میده

خلاصه  فیبروم خیلی مانع بارداری نیست و از اونجایی که باوجود فیبروم اگر باردار بشید - ممکنه - ممکنه آخرش مجبور به کورتاژ بشید ، توصیه موکد دارم که آزمایش خون بتا رو به فاصله حداقل 7 روز از نزدیکی بجا بیارید و اگر باردار بودید حتما و حتما به متخصص زنان مراجعه کنید .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید