شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ابهام - بعد از مصرف قرص های اورژانسی

1. با سلام مجدد به دوستان خوبه خودم بویژه Sami که همیشه کمک کرده
    باید یک مشکلی به نام ترس و ابهام رو شفاف سازی کنیم اینجا :
    1 - اگر قرص های ضد بارداری - به فرض مثال LD در 72 ساعت کامل خرده شوند به همان صورت ذکر شده در مباحث قبلی
    و فرد مصرف کننده هیچ علائمی از قبیل حالت تهوع و حتی بعد از آن خونریزی را نداشته باشد , ایا باید از چیزی ترس داشته باشه
    مثلا نکنه قرص ها عمل نکرده باشه و ... ؟
    2- اگر امکان هیچ نوع تستی بعد از این زمان برای متوجه شدن باردار بودن یا نبودن نباشه ( مثلا دختر مذکور هنوز به سنی نرسیده که بتونه نه از بیبی چک استفاده کنه یا اصلا بخره , یا بره تست بده و دکتر بره ) اونوقت تکلیف چیه ؟
    3- اگر واقعا این همه یک آدم بدشانس باشه که حتی بدون دخول بچه دار بشه و نفهمه باید چکار کنه ؟ در صورتی که شرایط بدی در خانواده هم داره ... این به روانشناسی هم مربوط میشه
    من میدونم امروزه خیلی کارها ساده تر شده و جلوگیری کردن و همان پیشگیریها بهتر شده اما با مشکلات ذکر شده راه حل شما چیه ؟
    فرض کنید که اگر سریعا به این وضوع جواب بدید خیلی ها از جمله خود من و ما رو هم آگاه کردید
    ممنون

2. سلام . اگر روش اورژانسی رو درست مصرف کرده باشن امکان بارداری صفره (نگران نباشید ) مگه میشه قرصا درست عمل نکنه .
    در مورد سول دوم هم تا اونجایی که من می دونم بی بی چک و تست خونو اینجور چیزا ربطی به سن و سال نداره . اگه خیلی نگرانید دختر خانم مذکور می تونن یه هفته بعد رابطه تست خون بدن و خیالتون راحت بشه
    به قول سامی عزیز بهتره در روابطتون از کاندوم استفاده کنید که این نگرانی های بعدی رو نداشته باشین

3. cyber نوشته است: با سلام مجدد به دوستان خوبه خودم بویژه Sami که همیشه کمک کرده
    باید یک مشکلی به نام ترس و ابهام رو شفاف سازی کنیم اینجا :
    1 - اگر قرص های ضد بارداری - به فرض مثال LD در 72 ساعت کامل خرده شوند به همان صورت ذکر شده در مباحث قبلی
    و فرد مصرف کننده هیچ علائمی از قبیل حالت تهوع و حتی بعد از آن خونریزی را نداشته باشد , ایا باید از چیزی ترس داشته باشه
    مثلا نکنه قرص ها عمل نکرده باشه و ... ؟
    2- اگر امکان هیچ نوع تستی بعد از این زمان برای متوجه شدن باردار بودن یا نبودن نباشه ( مثلا دختر مذکور هنوز به سنی نرسیده که بتونه نه از بیبی چک استفاده کنه یا اصلا بخره , یا بره تست بده و دکتر بره ) اونوقت تکلیف چیه ؟
    3- اگر واقعا این همه یک آدم بدشانس باشه که حتی بدون دخول بچه دار بشه و نفهمه باید چکار کنه ؟ در صورتی که شرایط بدی در خانواده هم داره ... این به روانشناسی هم مربوط میشه
    من میدونم امروزه خیلی کارها ساده تر شده و جلوگیری کردن و همان پیشگیریها بهتر شده اما با مشکلات ذکر شده راه حل شما چیه ؟
    فرض کنید که اگر سریعا به این وضوع جواب بدید خیلی ها از جمله خود من و ما رو هم آگاه کردید
    ممنون

سلام

1- اغلب خانمها بعد از استفاده از روش اورژانسی دچار حالت تهوع می شوند و گاهی خونریزی زودهنگامی رو تجربه می کنند اما اگر هیچکدوم اینها هم رخ نداد ، خللی در نتیجه حاصل نمی شود چون لزوما هم نباید این مسائل رخ بده . مهم اینه که روش اورژانسی درست استفاده شده باشه .

2- بی بی چک رو براحتی می تونید از داروخانه تهیه کنید . شما تهیه کنید بدید ایشون . از طریق ادرار و بطور معمول 3 هفته بعد از رابطه بخوبی می تونه بارداری رو ردیابی کنه ( روش کارش توی بروشورش هست )

3- باید به خدا توکل کنه !
    از قدیم گفتن چرا عاقل کند کاری ...
    دوست عزیز شما فوقش 2 ساعت لذت بردید الان 10-20 روزه که دارید از نگرانی منهدم می شید و بنظر من این شدیدا اشتباه هست . بهتره همیشه مسائل ایمنی رو رعایت کنید .
    این بار که گذشت و ایشونم باردار نیستند اما دفعات بعدی رعایت کن

* پریودشون ممکنه تا 10 روز به تعویق بیوفته . نگران نباشید ولی اگر از 10 روز گذشت باید به پزشک زنان مراجعه کنن

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  4. آقا من از این بابت خیالم راحت بوده و هست , ایشون زیاد راضی نبودن که دیگه این آخریش بود
    ممنون سامی جان همیشه لطف داری
    یکمی از این نگرانی ها هم بخواطر سن پایینه دیگه , حالا فرض هم میگیریم که اصلا چیز زیادی رخ نداده
    من هم میگم چیزی نشده اما فقط ما نیستیم و نبودیم , شاید این تاپیک به درد میخورد برای اینکه همه حرفاشون رو از ترس اینجا بیارن

آقا نمیشه برای تعویق نیافتادن پریوشون از آمپولی چیزی استفاده بشه مث همون پروجسترون که 2تا بود با یک سرنگ ؟ یا باید بزاریم راه عادی بره که بفهمیم ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید