شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

احتمال افزایش قد

1. سلام

من همین چند دقیقه ی پیش با این سایت اشنا شدم امیدوارم جوابم و بگیرم.پیشاپیش تشکر می کنم.

من متولد 12/12/68 هستم 18 سالمه.قدم 169.5 هست.حدود 6 ماه پیش رادیو گرافی مفصل زانو دکتر غدد گفتن انجام بدم و همون موقع که جوابش اومد نوشته بود:صفحات اپیفیزی بجز در پروگزیمال فیبولا در سایر قسمت ها بسته شده.قدمم دکتر همون زمان گفت 169.5.نمیدونم تا الان تغییری کرده یا نه...ولی بارفیکس زیاد میرم و شیر زیاد می خورم.

حالا با توجه به این چیزایی که گفتم احتمال افزایش قد دارم هنوز؟چه اندازه و باید چیکار کنم؟

ناراحت هم نمیشم لطفن به این فکر نباشین که ناراحت شم و اینا...

ممنونم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. amirhosseinno نوشته است: سلام

من همین چند دقیقه ی پیش با این سایت اشنا شدم امیدوارم جوابم و بگیرم.پیشاپیش تشکر می کنم.

من متولد 12/12/68 هستم 18 سالمه.قدم 169.5 هست.حدود 6 ماه پیش رادیو گرافی مفصل زانو دکتر غدد گفتن انجام بدم و همون موقع که جوابش اومد نوشته بود:صفحات اپیفیزی بجز در پروگزیمال فیبولا در سایر قسمت ها بسته شده.قدمم دکتر همون زمان گفت 169.5.نمیدونم تا الان تغییری کرده یا نه...ولی بارفیکس زیاد میرم و شیر زیاد می خورم.

حالا با توجه به این چیزایی که گفتم احتمال افزایش قد دارم هنوز؟چه اندازه و باید چیکار کنم؟

ناراحت هم نمیشم لطفن به این فکر نباشین که ناراحت شم و اینا...

ممنونم.

سلام
    البته به طور علمی تاثیر ورزش در بلند شدن قد خیلی ثابت نشده اما تجربه خود من می گه بی تاثیر هم نیست
    فقط این داستان بنظرم در سنین رشد می تونه تاثیر اندک خودش رو بذاره
    و وقتی صفحات رشد بسته شده باشه دیگه حتی هورمون رشد هم نمی تونه موثر باشه چه برسه به خوردن شیر !!
    می دونی می خوام یه چیز دیگه بگم
    قد 170 بین ایرانی ها قد متوسطیه و اصلا کوتاه محسوب نمیشه
    بهتره خودت رو بپذیری و همینطوری دوست داشته باشی و باور کن اگر یک چیزی در آینده تو بی تاثیر باشه همین قد 170 سانتیته

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  3. دوست عزیز چرا زودتر از 18 سالگی به فکر مراجعه به دکتر نشدید؟
    ولی به نظر من همین الانم اصلا ناامید نباشید چون ناامیدی بزرگترین شکسته  
    گرچه از نظر من که دخترم قد شما اینقدرها هم کوتاه نیست که حساس شدید!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. saba_sb42 نوشته است: دوست عزیز چرا زودتر از 18 سالگی به فکر مراجعه به دکتر نشدید؟

نه من قبلن دکتر می رفتم .اخرین باری که رفتم 6 ماه پیش بود.
    نا امید نیستم ولی دوست دارم بلند تر بشم چون 1 سانت هم برام 1  سانته...
    فقط میخوام بدونم میشه یا نه؟؟

5. خوب اگه دکتر به شما گفته میشه حتما میشه شما تلاشتون رو بکنید هیچ تلاشی بی جواب نمیمونه باید به این اعتقاد داشته باشید.
    ولی به نظر من توی زندگی خیلی چیزهای مهمتر از قد وجود داره گرچه به نظر من هم هر کسی باید به تیپ و ظاهر خودش برسه ولی مطمئن باشید که میتونید در آینده اینقدر آدم موفقی بشید که هیچ کس به ظاهرتون فکر نکنه و اونوقته که اگه کسی شما واسش ارزشمند بودید به خاطر عقاید وارزشهاتونه نه ظاهرتون پس اگرم یه وقتی به قد دلخواهتون نرسیدید دیدتون رو عوض کن

6. amirhosseinno نوشته است:
    saba_sb42 نوشته است: دوست عزیز چرا زودتر از 18 سالگی به فکر مراجعه به دکتر نشدید؟

نه من قبلن دکتر می رفتم .اخرین باری که رفتم 6 ماه پیش بود.
    نا امید نیستم ولی دوست دارم بلند تر بشم چون 1 سانت هم برام 1  سانته...
    فقط میخوام بدونم میشه یا نه؟؟

ببین اگر خیلی این داستان برات مهمه می تونی جواب آزمایشاتت رو پیش یک متخصص غدد دیگه ببری تا مطمئن بشی که صفحه رشدت کاملا بسته شده یا نه چون اگر بسته نشده باشه میشه کارایی کرد
    اما یک مطلب دیگه می خوام بهت بگم
    خود من یک دوستی دارم که قدش 164 هست و همیشه از نظر من و با توجه به قد خودم کوتاه بنظر می رسید اما در بیست و پنج -شش سالگی با یکسری کارهای نسبتا ساده باعث شد قدش بلندتر بنظر برسه . دقت کن بلندتر نشد ها فقط بلندتر بنظر می رسه آنهم نه یک سانت بلکه بنظر من شاید 4-5 سانت
    چی کار کرد ؟

1- اضافه وزنش رو کم کرد و چربی های اطراف شکمش رو آب کرد تا قامتش کشیده تر بنظر برسه
    2- رفت باشگاه بدنسازی و عضلات پشت و سرشانه اش رو تقویت کرد تا صاف بایسته . این صاف ایستادن بی اندازه در بلندتر دیده شدن موثره

باور کن وقتی بعد از 5-6 ماه دیدمش فکر می کردم قد کشیده
    این از این
    اما هنوزم تاکید دارم قدت حتی کوتاه هم نیست و کاملا متوسطه و خودت رو همینجوری دوست داشته باش و باور کن اونقدر که ما به ظاهر خودمون می پردازیم سایرین به ما دقت نمی کنند

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. ea3ebi

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام لظفا بفرماييد سن رشد قدي بخصوص جهش رشد قدي در دختران و پسران در چه سني است؟يا بعد از 20 سالگي هم امكان رشد قدي وجود دارد؟؟چه راههايي براي تسريع اين رشد لازم است انجام شود؟و چه حركات و غذاهايي بهتر هستند

8. ea3ebi نوشته است: با سلام لظفا بفرماييد سن رشد قدي بخصوص جهش رشد قدي در دختران و پسران در چه سني است؟يا بعد از 20 سالگي هم امكان رشد قدي وجود دارد؟؟چه راههايي براي تسريع اين رشد لازم است انجام شود؟و چه حركات و غذاهايي بهتر هستند

با سلام

بسته شدن صفحه رشد سن دقیقی نداره و تنها با آزمایشات دقیق میشه فهمید صفحه رشد کسی باز هست یا بسته شده اما بطور عام خیلی بعیده بعد از بیست سالگی صفحه رشد باز باشه .
    بعد از بیست سالگی معمولا تنها راه افزایش قد جراحی هست که بسیار پرعوارض هم هست و در مورد هرکسی اجرا نمیشه
    ولی با توصیه هایی که در پاسخ های بالاتر هم آمده میشه کاری کرد که قد بلندتر بنظر برسه

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  9. من پسری 17 ساله با قد 170 هستم و هنوز بلوغ من به طور کامل اتفاق نیفتاده(موهای صورتم رشد نکرده). چند وقته پیش به خاطر قدم به دکتر غدد رفتم و بعد از انجام آزمایش و عکس برداری از مچ دستم دکتر آمپولی هورمونی(زیر پوستی) برایم تجویز کرد  به اندازه سه ماه روزی یک عدد.اما بعد از پرسش از دکتران دیگه از اون آمپول ها استفاده نکردم.  
    _حالا می خوام بدونم راهی برای افزایش قد من مثل ورزش.خوردن شیر زیاد یا خوردن قرص کلسیم وجود دارد؟
    _آیا امکان دارد قدم 5 تا 10 سانتیمتر بلند تر شود ؟ اگر امکان دارد چه کارهایی را باید انجام دهم؟

10. با سلام
    می‌ خواستم بدونم که آیا کوتاهی قد در سن ۱۷ سالگی در پسر‌ها درمان دارد اگر بلی. چه طور یا اینکه پیشه چه دکتری باید رفت.
    با تشکر فراوان

11. Nashenas نوشته است: با سلام
    می‌ خواستم بدونم که آیا کوتاهی قد در سن ۱۷ سالگی در پسر‌ها درمان دارد اگر بلی. چه طور یا اینکه پیشه چه دکتری باید رفت.
    با تشکر فراوان

سلام

به متخصص غدد مراجعه کنید . آزمایشات لازم بعمل میاد و اگر صفحه رشد شما بسته نشده باشه اونوقت شاید بشه براتون کاری کرد ...
    البته اغلب ما واقعا کوتاهی قد نداریم و تنها وسوسه ی بلندتر شدن ما رو آزار میده .

12. لطفا اگر امکان دادر به سوال من که در بالا پرسیدم جواب دهید.

13. perserking نوشته است: من پسری 17 ساله با قد 170 هستم و هنوز بلوغ من به طور کامل اتفاق نیفتاده(موهای صورتم رشد نکرده). چند وقته پیش به خاطر قدم به دکتر غدد رفتم و بعد از انجام آزمایش و عکس برداری از مچ دستم دکتر آمپولی هورمونی(زیر پوستی) برایم تجویز کرد  به اندازه سه ماه روزی یک عدد.اما بعد از پرسش از دکتران دیگه از اون آمپول ها استفاده نکردم.  
    _حالا می خوام بدونم راهی برای افزایش قد من مثل ورزش.خوردن شیر زیاد یا خوردن قرص کلسیم وجود دارد؟
    _آیا امکان دارد قدم 5 تا 10 سانتیمتر بلند تر شود ؟ اگر امکان دارد چه کارهایی را باید انجام دهم؟

سلام

- شیر خوردن و ورزش در سن رشد هم تاثیر کاملا ثابت شده ای در رشد قد ندارند ، ( بحث کمبود کلسیم در رشد نامناسب استخوان چیز دیگریست ، با افزایش میزان کلسیم بطور علمی نمی شود قد رو بلند کرد ) بخصوص اگر کلیه های سنگ ساز داشته باشید قرص کلسیم براتون مضر هم هست . خلاصه خوددرمانی نکنید

- بعد از 17 سالگی کمی بعیده قد بین 5 الی 10 سانتی متر رشد بکنه اما بعید بودن به معنی مردود بودن نیست
    باید دید بلوغ شما در چه سنی رخ داده ( سن رشد حوالی بلوغ هست ) و صفحات رشد شما در چه وضعیتی می باشد . قطعا از اینجا به بعد رشد خواهید داشت ولی بطور معمول 1 الی 5 سانتی متر رشد می کنید نه 5 الی 10 سانتی متر . هرچه از سن بلوغ دور تر برویم شانس تغییرات کمتر می شود .

بهرحال اگر متخصص غدد لازم دونسته که آمپول تجویز کنه شما نباید با مشورت با پزشک دیگری که تخصص غدد ندارد آمپولها رو رها می کردید .
    شما باید به تصمیم متخصص غدد اطمینان کنید . خلاصه راه بلند شدن قد در انتهای سن رشد خوردن شیر نیست و اگر پزشک لازم بدونه از آمپولهای هورمونی استفاده می کنه ...

14. با سلام كخدمت اقاي دكتر من دختري 19 ساله ام كه صفحات رشدم بسته شده ميخواستم بدونم قرص هاي روي و سولفات هم در افزايش قد موثرند

با تشكر

15. سلام
    من پسرم و تازه چند هفته پیش 18 سالم شد قدم الان 179 هست اما دوست دارم چند سانت بلند تر بشم ریش و سبیل هم به صورت پرفسوری شاید بیشتر از یک ساله که در اوردم اما به یه حد خاصی که می رسه اصلا بلند نمیشه همچنین روی گونه ها هم خیلی کم پشته و یکم فقط در می اید با این اوضاع احوال ایا امیدی هست که بتونم کاری برای افزایش قدم بکنم(چون یکی بهم گفت ریش که در بیاد کارت تموم دیگه هیچ کار نمی تونی بکنی)
    دوم اینکه الان چند وقته دارم می رم کلاس بدن سازی هر روز و  روزی بین یک تا دو ساعت سنگین ورزش می کنم اینقدر جونم در میاید که لباسام اینگار که رفته باشم زیر دوش خیس میشه یکی بهم گفت که این قدتو می سوزنه و نمی گذاره دیگه قد بکشی؟می خواستم بدونم ایا می تونه روی رشدم از قد گرفته تا محاصن و یا (ببخشیدا)رشد اندازه الت تاثیر سو بگذاره؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید