شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

روماتولوزی

1. tooba

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام

من حدود دو سال پیش به بیماری بهجت دچار شدم و مدتی در بیمارستان بستری بودم و حدود 9 ماه هم از داروها استفاده کردم.
    الان علائم خاصی ندارم ولی ممکن در مواقع کار زیاد یا خستگی مقداری عظلات گردنم سفت بشه

میخواستم بدونم این خطر داره و باید دوباره دارو مصرف کنم و اگر باردار بشم برای  بچه خطری داره یا نه؟

ممنونم

2. درمان بيماران بايد تا چه مدت ادامه يابد؟
    هيچگونه پاسخ دقيقي براي اين پرسش وجود ندارد. به طور كلي، پس از گذشت حداقل 2 سال از دمان يا در صورت خاموش بودن بيماري براي 2 سال متوالي مي‌توان درمانهاي سركوب‌كننده ايمني را متوقف نمود.
    با اين حال، در مواردي كه خاموشي كامل بيماري ميسر نيست – نظير بيماري چشمي يا عروقي – درمان تا آخر عمر ادامه مي‌يابد. در چنين مواردي دارو و دوز آن با توجه به تظاهرات بيماري تنظيم مي‌شود.

آيا امكان بهبود كامل بيماري وجود دارد؟
    برخي موارد خفيف بيماري بهبود مي‌يابند؛ ولي اكثر بيماران دوره هاي طولاني‌مدتي از فروكش كردن بيماري را تجربه مي‌كنند.

رابطه جنسي، حاملگي و جلوگيري از بارداري در اين بيماران چگونه بايد باشد؟
    يكي از مشكلاتي اساسي زندگي جنسي بيماران، وجود زخمهاي تناسلي است. اين زخمها ممكن است دردناك و عودكننده باشند و در نتيجه روابط جنسي بيمار را دچار اختلال كنند. از آنجايي كه افراد مؤنث مبتلا به BS به انواع خفيف بيماري مبتلا هستند، مي‌توانند يك حاملگي طبيعي داشته باشند.
    بيماراني كه تحت درمان با داروهاي سركوب‌كننده ايمني هستند بايد از روشهاي جلوگيري از بارداري استفاده نمايند. بيماران بايد براي جلوگيري از بارداري و همچنين حاملگي با پزشك خود مشورت كنند.

منبع : بیمارستان نمازی

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید