شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خارش سر علی رغم درمان

1. سلام صبحتون بخير
    خسته نباشيد آقاي دكتر سؤالي داشتم لطفاً راهنمايي كنيد چون خيلي آزاردهنده است:
    تقريباً 6 ماهه دچار خارش سر شدم چند بار به دكتر مراجعه كردم شامپو سلنيوم سولفايد و آلسيپين دادن مدتي خوب بود اما دوره‌ي جديد حدود 2 هفته پيش كه دكتر رفتم خارش سرم بيشتر شده جنس موهام هم چربه از صدر و حنا هم استفاده كردم از شامپوهاي خارجي استفاده مي‌كنم اصلاً هم پوسته در سر ندارم گاهي اوقات جوش‌هاي ريز در سرم دارم قبلاً اين مشكلو نداشتم از وقتي كه از رنگ مو استفاده كردم دچار اين مشكل شدم البته خودم حدس مي‌زنم شايد اينطور نباشه هفته‌اي 3 بار هم سرمو مي‌شورم به نظر شما براي رفع مشكلم چه كار كنم؟ كوتاه شدن مو تأثيري داره؟
    با تشكر

2. ARTA1388 نوشته است: سلام صبحتون بخير
    خسته نباشيد آقاي دكتر سؤالي داشتم لطفاً راهنمايي كنيد چون خيلي آزاردهنده است:
    تقريباً 6 ماهه دچار خارش سر شدم چند بار به دكتر مراجعه كردم شامپو سلنيوم سولفايد و آلسيپين دادن مدتي خوب بود اما دوره‌ي جديد حدود 2 هفته پيش كه دكتر رفتم خارش سرم بيشتر شده جنس موهام هم چربه از صدر و حنا هم استفاده كردم از شامپوهاي خارجي استفاده مي‌كنم اصلاً هم پوسته در سر ندارم گاهي اوقات جوش‌هاي ريز در سرم دارم قبلاً اين مشكلو نداشتم از وقتي كه از رنگ مو استفاده كردم دچار اين مشكل شدم البته خودم حدس مي‌زنم شايد اينطور نباشه هفته‌اي 3 بار هم سرمو مي‌شورم به نظر شما براي رفع مشكلم چه كار كنم؟ كوتاه شدن مو تأثيري داره؟
    با تشكر

سلام

دوست عزیز از اینجا چه کمکی میشه به شما کرد ؟
    باید ویزیت بشید و پوست سرتون بررسی بشه ( اگر لازم شد نمونه برداری بشه )
    احتمالا دچار قارچ شدید ولی احتمالات دیگری هم مثل حساسیت به شوینده یا خشکی بیش از حد وجود داره
    البته می فرمایید که پوست سرتون چربه پس حتما خشکی نیست

شامپوهای زیادی در این مورد به شما می تونه کمک بکنه البته اگر مشکل قارچ باشه از جمله همون سلنیوم سولفاید
    همچنین شامپوی کتوکونازول و یا شامپوی پریتیون زینک ( هردو موثر هستند . بخصوص دومی )
    و اتفاقا برای موهای چرب سازگاری بیشتری دارند
    اما
    شامپوی که من بتونم بهتون توصیه کنم ، که خیلی هم خوددرمانی صورت نگیره و حالت درمانی نداشته باشه
    شامپوی هد اند شولدر برای موهای چرب هست که حاوی 1% پریتیون زینک هم هست از طرفی PH مناسبی داره و پوست سر رو تحریک نمی کنه

ولی درنهایت شما وقتی مشکلت حل نشده باید به پزشک مراجعه کنی
    ضمنا کوتاه کردن موی سر اگر لازم باشه از لوسیون خاصی استفاده کنید  می تونه مفید باشه  اما به تنهایی ربطی به خارش موی سرتون نداره

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. سلام ممنون از پاسخگويي شما
    من همون‌طور كه گفتم چند بار به پزشك مراجعه كردم ولي درمان اثر نداشت حتي به خاطر حساسيت مجبور به استفاده از آمپول هيدروكورتيزون، قرص هيدروكسي زين،و 2 قرص خارجي كه فراموش كردم چيه ،شدم حتي از شامپوي هد اند شولدر، پن تن و سان سيلك هم استفاده كردم ولي باز تأثيري نداشت. شامپويي كه شما توصيه كرديد را استفاده مي‌كنم اميدوارم مفيد باشه.
    فكر كنم بايد پزشكمو عوض كنم   
    بازم ازتون ممنونم

4. بله یکی از مواردی که باید پزشک رو عوض کنید همینه که بعد از چندبار مراجعه به هیچ نتیجه ای نرسیده اید .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید