شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عقب افتادن قاعدگی

1. با سلام و عرض خسته نباشید
    یه مشکل و نگرانی برای من پیش اومده اگر منو راهنمایی کنید بینهایت ممنون میشم.
    من هر 5-6 ماه یکبار زمان قاعدگیم تغییر میکنه (معمولا هر 6ماه یکبار جلوتر از دفعه قبل می افتد) اما اینبار الان 8 روز است که پریود نشدم (درصورتیکه تاحالا عقب نیفتاده بود)، اما گهگاهی یه دردهای کوچک (مانند دردهای قبل از زمان قاعدگی) حس میکنم.
    با توجه به اینکه از رابطه با نامزدم در یک هفته پیش شک دارم، از طرفی بعلت محدودیت در آزادی ، خریدن نوار تست برایم امکان پذیر نیست، لطفا به من بگین آیا داروی گیاهی، قرص یا چیزی هست که بخورم تا خونریزیم شروع بشه؟
    البته ناگفته نمونه که من ماههای پیش برای جلوگیری از قاعدگی قرص های HDو LD خیلی مصرف میکردم. آیا امکانش هست که مصرف اون قرص ها در هورمون هایم خلل ایجاد کرده ؟ حالا باید چه کار کنم؟ لطفا منو راهنمایی بفرمایید. ممنون

2. سلام دوست عزیز!
    معمولا استفاده ی نامنظم از هورمون ها باعث اختلال در نظم قاعدگی میشه! ولی اگر رابطه ی محافظت نشده داشتین و به بارداری مشکوکین خرید بی بی چک از داروخانه فکر نمی کنم خیلی سخت باشه با توجه به شرایطی که گفتین!
    در هر صورت یا می تونین چند روز دیگه هم صبر کنین و اگر خونریزیتون شروع نشد برای آزمایش خون مراجعه کنین یا از بی بی چک استفاده کنین. بی بی چک معمولا بعد از 10 تا 14 روز بارداری جواب میده و تست خون بین 7 تا 10 روز!
    اینکه هر 5-6 ماه دوره قاعدگیتون تغییراتی داره شاید به خاطر تعداد روزهای ماه باشه که هر 6 ماه تغییر میکنه!!!
    در ضمن برای دادن آزمایش خون می تونین خودتون هم مراجعه کنین، اونجا از شما سوال و جوابی نمیشه و فکر نمی کنم نگرانی راه حل بهتری باشه! با توضیحاتی که دادین احتمال بارداری شما صفر نیست!
    موفق باشی!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. با تشکر از خانم momena
    تنها اضافه می کنم که بی بی چک اگرچه ممکن است بفاصله چند روز هم بتواند بارداری را ردیابی کند اما جواب قطعی و قابل استناد اون وقتی است که لااقل 21 روز از زمان رابطه گذشته باشد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. با سلام.من حدود 6 ماه میباشد که پریود نشدم والبته سابقه نازایی دارم آیا امکان بارداری با قطع پریود وجود دارد یا خیر؟در ضمن من درحال استفاده از داروی گیاهی می باشم .ممنون

5. با سلام!
    دوست عزیز احتمال در حد صفره. چون تخمک گذاری شما صورت نگرفته! در ضمن شما نگفتین از چه دارویی استفاده می کنین؟؟!!! و علت نازایی شما دقیقا چیه؟ در هر صورت حتما برای درمان کامل به پزشک متخصص زنان مراجعه کنین.
    موفق باشی!

تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  6. ممنون دوست عزیز، ولی من شنیدم که ممکن است که بدون پریود تخمکگذاری انجام شود.در ضمن من 3 بار iui کردم وهمیشه با دارو تخمکگذاری داشتم ودر حال حاضر pcod  هستم و حدود 8 ماه میباشد که هیچ دارویی استفاده نکردم چون داروی گیاهی برای بارداری مصرف میکنم.

7. با سلام!
    بله خانمی که بیماری pco داره با دارو می تونه تخمک گذاری داشته باشه!
    البته من نمی دونم، شما برای باردار شدن داروی گیاهی مصرف می کنین؟
    در هر صورت احتمال بارداری در فرد مبتلا به این بیماری هم هست و حتی برخی از زنانی که با روش تخمک گذاری با دارو یا لقاح مصنوعی باردار شند هم به خوبی با زایمان طبیعی نوزاادشون رو به دنیا آوردن!
    پس دوست عزیز امیدتون رو از دست ندید و به درمان بیماریتون طبق توصیه های پزشکتون ادامه بدین و نگران نباشین!
    موفق باشی!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. من از اسفند 87 تا حالا پريود نشدم دكتر يه قرصي تجويز كرده تا پريود شم  اما من نمي خوام فعلا از اونا استفاده كنم
    حالا سوال من اينه كه اگه ازدواج كنم و بازم بخوام همينطوري ادامه بدم منم مثل بقيه بايد از روشهاي ضد بارداري استفاده كنم ؟ يا اصلا ممكنه مشكلي در اين زمينه داشته باشم ؟

9. Taravash نوشته است: من از اسفند 87 تا حالا پريود نشدم دكتر يه قرصي تجويز كرده تا پريود شم  اما من نمي خوام فعلا از اونا استفاده كنم
    حالا سوال من اينه كه اگه ازدواج كنم و بازم بخوام همينطوري ادامه بدم منم مثل بقيه بايد از روشهاي ضد بارداري استفاده كنم ؟ يا اصلا ممكنه مشكلي در اين زمينه داشته باشم ؟

با سلام!
    دوست عزیز شما بهتره از الان پیگیری لازم رو داشته باشین! در آینده معلوم نیست چه مشکلات دیگه ای براتون پیش بیاد و این مشکلتون چقدر حاد بشه! تا جایی که ممکنه نازایی کامل رو براتون به دنبال داشته باشه!
    پس اول از همه به پزشکتون اعتماد کنین و از همین الان درمانتون رو شروع کنین تا در صورت جواب نگرفتن از این داروها ، اقدامات بعدی برای شما صورت بگیره!
    در مورد جلوگیری نکردن از بارداری خیلی توصیه نمیشه و در این مورد هم بهتره با پزشکتون مشورت کنین و راهنمایی لازم رو از ایشون بخواین!
    موفق باشی!

تشکر شده توسط : ROHAM
  10. سلام آقای دکتر ، خسته نباشید
    من 27 سالمه و مجرد هستم . به دلیل یه سفر زیارتی از 7 تا 21 اردیبهشت از قرص ldاستفاده کردم تا پریودمو عقب بندازم.حتی بعضی روزا برا قطع لکه بینی 3 تا قرص هم خوردم.بعداز قطع قرص پریود نشدم.الانم که خرداد داره تموم میشه باز پریود نشدم.ممکنه استفاده زیاد قرصها مشکلی بوجود آورده باشه؟چکار کنم که پریود شم؟ در ضمن کمردرد شدید دارم.
    ممنون میشم اگه سریعتر جواب بدین خیلی نگرانم
    با تشکر

11. tartal نوشته است:
    سلام آقای دکتر ، خسته نباشید
    من 27 سالمه و مجرد هستم . به دلیل یه سفر زیارتی از 7 تا 21 اردیبهشت از قرص ldاستفاده کردم تا پریودمو عقب بندازم.حتی بعضی روزا برا قطع لکه بینی 3 تا قرص هم خوردم.بعداز قطع قرص پریود نشدم.الانم که خرداد داره تموم میشه باز پریود نشدم.ممکنه استفاده زیاد قرصها مشکلی بوجود آورده باشه؟چکار کنم که پریود شم؟ در ضمن کمردرد شدید دارم.
    ممنون میشم اگه سریعتر جواب بدین خیلی نگرانم
    با تشکر

سلام

توصیه شده اگر پس از 10 روز از قطع قرص ، خونریزی آغاز نشد به دکتر مراجعه کنید
    البته معمولا پس از استفاده این چنینی از قرصهای پیشگیری ، اختلالاتی در قائدگی رخ می دهد .
    بنظر من شما بزودی پریود خواهید شد اما اگر ظرف 4-5 روز آینده این اتفاق رخ نداد حتما جهت بررسی بیشتر به متخصص زنان مراجعه کنید .

12. سلام
    من زنی 28 ساله هستم که تا حالا قاعدگی نا منظم نداشتم
    ولی حالا32 روز از قاعدگی قبلی ام می گذرد و هنوز پرید نشدم
    من نگرانم در ضمن دیروز در خانه تست حاملگی انجام دادم جوابش منفی بود
    لطفا مرا راهنمایی کنید ایا نیاز پیش دکتر متخصص بروم
    متشکرم

13. farnaz007 نوشته است: سلام
    من زنی 28 ساله هستم که تا حالا قاعدگی نا منظم نداشتم
    ولی حالا32 روز از قاعدگی قبلی ام می گذرد و هنوز پرید نشدم
    من نگرانم در ضمن دیروز در خانه تست حاملگی انجام دادم جوابش منفی بود
    لطفا مرا راهنمایی کنید ایا نیاز پیش دکتر متخصص بروم
    متشکرم

سلام

علت اغلب عقب افتادگی های قائدگی ، استرس و یا بهم خوردن بالانس هورمونی هست و البته دلایل دیگری از جمله بارداری هم محتمل هستند .
    اگر بی بی چک رو به فاصله 3 هفته از آخرین آمیزش بکار برده اید تبعا بارداری منتفی هست ، درغیر اینصورت توصیه می کنم آزمایش خون بتا بدهید ( البته اگر در این فاصله آمیزی محافظت نشده ای داشته اید )

در هر صورت اگر پریودتون بیش از 10 روز به تعویق افتاد باید به متخصص رجوع کنید .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید