شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کندی ضربان قلب

1. با سلام. همسر من چند روزی است که ضربان قلبش واضح نیست و به سختی شنیده می شود. در ضمن از گزگز کف دست و پا نیز شکایت دارد. ایشان چند وقت پیش دچار کم خونی بودند . می خواستم بدانم علت این عارضه چیست؟ و برای رفع ان ه باید کرد

2. dr_queen نوشته است: با سلام. همسر من چند روزی است که ضربان قلبش واضح نیست و به سختی شنیده می شود. در ضمن از گزگز کف دست و پا نیز شکایت دارد. ایشان چند وقت پیش دچار کم خونی بودند . می خواستم بدانم علت این عارضه چیست؟ و برای رفع ان ه باید کرد

سلام
    عواملي از جمله كمبود آهن در بدن ميتواند موجب كم خوني گردد
    گزگز كف دست و پا نيز ميتواند از عوارض كم خوني باشد
    همسر شما براي درمان بايد به پزشك مراجعه كنند تا با معاينه باليني و انجام يك سري آزمايشات علت مشكلات پيش آمده  تشخيص داده شود و نسبت به درمان آن اقدام كنند .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام:
         من ضربان قلب پایینی دارم (درحالت عادی53بار در دقیقه)به دکتر هم مراجعه کرده ام ولی گفته مشکلی نیست ایا مکن است که نارسایی قلبی داشته باشم ؟در ضمن بعضی اوقات یه درد سوزناک کوچلو در سمت چپ به مدت چند ثانیه احساس میکنم.لطفا پاسخ دهید‍ متشکرم

4. khalil0792 نوشته است: سلام:
         من ضربان قلب پایینی دارم (درحالت عادی53بار در دقیقه)به دکتر هم مراجعه کرده ام ولی گفته مشکلی نیست ایا مکن است که نارسایی قلبی داشته باشم ؟در ضمن بعضی اوقات یه درد سوزناک کوچلو در سمت چپ به مدت چند ثانیه احساس میکنم.لطفا پاسخ دهید‍ متشکرم

سلام
    ببینید اگر متخصص قلب و عروق شما رو معاینه کرده اند و گفته اند مشکلی نیست ، طبیعتا مشکلی هم نیست چون در مواردی رادیكاردی ( کندی ضربان قلب ) می تونه طبیعی باشه .

اما در مورد سوزش سمت چپ بدنتون گاهی اوقات این دردها هیچ ربطی به قلب و عروق ندارد و گاهی مشکل جدی نیست و نیاز به پیگیری ندارد ( البته همه اینها " گاهی " هست ) و در هرصورت شما باید مورد بررسی قرار بگیرید .

توصیه من اینه که بخصوص وقتی شما مشکل کندی ضربان قلب دارید و این سوزش رو هرازگاهی تجربه می کنید به متخصص قلب و عروق دیگری مراجعه کنید .

................

ضربان کند قلب(برادیكاردی)

سرعت پالس ایجاد شده توسط كانون طبیعی ضربان ساز قلب (گره سینوسی) در حد ‏نیاز فرد و به صورت خودكار تنظیم می شود. در شرایطی كه به علت فعالیت، نیاز به ‏ضربان بالاتر قلب باشد ، سرعت تولید پالس الكتریكی افزایش یافته و ممكن است در ‏افراد جوان در فعالیت های شدید به 180-170 بار در دقیقه برسد. برعكس در حالت ‏استراحت و خواب به علت نیاز كمتر بدن به اكسیژن، ضربان قلب كاهش یافته و ‏ممكن است به 50-40 بار دردقیقه برسد. البته در افراد ورزشكار به علت قدرت بالای ‏پمپ قلب ضربان قلب در حالت استراحت به صورت طبیعی پایین است. ‏
    در صورتی كه به علت اختلال در تولید پالس توسط گره سینوسی و یا بلوك مسیر ‏الكتریكی در گره دهلیزی - بطنی میزان ضربان قلب كاهش یابد، اصطلاحاً برادیكاردی ‏ایجاد می شود. در فرد مبتلا به برادیكاردی، ضربان پایین قلب (كمتر از 60 بار در ‏دقیقه) منجر به عدم خونرسانی كافی به اعضا و ارگانهای بدن شده و علائم ایجاد شده ‏بستگی به شدت برادیكاردی دارد.‏

علائم برادیكاردی
    درموارد خفیف ممكن است ضربان قلب در حالت استراحت نیاز بدن را تامین نموده و ‏فرد علامتی نداشته باشد ولی در هنگام فعالیت بعلت عدم افزایش طبیعی ضربان قلب، ‏علائم سرگیجه، ضعف و خستگی زودرس ایجاد می شود. در مواردی كه برادیكاردی ‏شدید وجود داشته باشد، علائم بیماری درهنگام استراحت نیز ایجاد می شود. این ‏علائم شامل سرگیجه، تعریق ، احساس سبكی سر و در موارد شدید غش یا سنكوپ ‏می باشد. در صورتی كه علت قابل برگشت برای برادیكاردی (از قبیل داروها) وجود ‏نداشته باشد تنها درمان مؤثر برای رفع علائم تعبیه پیس میكر دائم می باشد.

‏منبع : کلینیک آریتمی کوروش

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید