شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تاثیردارو در ریزش مو و رشد موهای زائد

1. با سلام من 30 سالمه و موهای جلوی پیشانی من در حال ریختن هست و هر روز این طاسی بیشتر میشود ضمن اینکه پدر من هم همینطور هست یعنی تقریبا ارثی هست آیا میشود آن را درمان کرد یا حداقل جلوی آن را گرفت.همچنین من از قرصهای واپرات سدیم و سیتالوپرام در مدت 2 سال هست که مصرف میکنم آیا ربطی به این قضیه دارد یا نه سوال دیگه اینکه در پشت من از پشت شانه ها تا پایین رشد موهای زائد خیلی زیاد شده آیا با مصرف این داروها ربطی دارد یا نه
    چکار باید بکنم.

ممنون

2. سلام

سدیم والپروات می تونه باعث ریزش موقت مو بشه ولی با توضیحاتی که دادید بنظرم مسئله هورمونیست و ریزش موی مردانه دارید
    موهای پشت شما هم بی ربط به این موضوع نیست

باید به متخصص پوست و مو مراجعه کنید .
    می شود ریزش موی ارثی رو مدتها به تاخیر انداخت و کنترل کرد

عبارت " ریزش مو " و یا " پروپشیا " رو از طریق نوارجستجوی بالای همین صفحه جستجو کنید . اطلاعات کاملی بدست خواهید آورد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. با عرض سلام
    برای جلوگیری از ریزش مو و شوره سر چه مواد غذایی را توصیه و چه موادی را منع می کنید

4. kaka771 نوشته است: با عرض سلام
    برای جلوگیری از ریزش مو و شوره سر چه مواد غذایی را توصیه و چه موادی را منع می کنید

سلام

شوره سر رو بهتره بدقت از طریق روشهای پزشکی درمان کنید و در این مورد توصیه غذایی خاصی ندارم .
    ولی در مورد ریزش مو
    اگر ریزش مو بدلیل تغذیه باشد
    می توان با تغذیه ای مبتنی بر پرتئین و ویتامین مشکل رو تاحدودی بهبود بخشید و البته لازم نیست زیاده روی کنید .
    مصرف سبزیجات و میوجات تازه
    مصرف لبنیات
    مصرف پرتئین های گیاهی و حیوانی
    خلاصه تغذیه متنوع
    به همراه استراحت و پرهیز از استرس
    و داشتن خواب کافی و نوشیدن آب کافی به همه ما کمک می کنه ( چه ریزش مو داشته باشیم چه نداشته باشیم )

ویتامین های گروه ب و زینک هم از منابعی هستند که برای پوست و مو مفید هستند .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید